Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Raimondas Navickas. Ar tik ne tos itin reklamuojamos „neapykantos kalbos“ kitaminčiams pavyzdėlis patyčių formatu?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 12 d. 16:04

13     

    

Raimondas Navickas. Ar tik ne tos itin reklamuojamos „neapykantos kalbos“ kitaminčiams pavyzdėlis patyčių formatu?

Ir šita žiniasklaida paskui graudensis dėl „neapykantos kalbos“ komentaruose ir aiškins, kad patyčios internete yra netoleruotinas dalykas? Gal derėtų į veidrodį pasižiūrėti prieš postringaujant?

Kai maniau, jog mūsų žiniasklaidai kristi nėra žemiau kur, viename didžiųjų portalų išvydau šį tekstą. Parašytą kažkodėl „ypatinga“ tituluojamos Agnės Kulitaitės.

Šią daugžodingą moterėlę kadaise įsiminiau dėl dviejų gana komiškų atvejų:

– pirmą kartą, kai ją iš kažkokio elitinio renginio su dykais gėrimais ir valgiais išvijo garsusis prekeivis nuomone Saugirdas Vaitulionis, motyvuodamas tuo, kad vargšė Agnė nėra jokia infliuencerė, nes dirbdama Agnės Jagelavičiūtės tarnaite jam nurenginėjo paltą prieškambaryje ir iš už nugaros pilstė kavą svetainėje. Aptarnaujantis personalas, su kuriuo viename renginyje dalyvauti tokiam žymiam elito atstovui ne lygis.
Tuomet, berods, pasmerkiau infliuencinį elitarijų už tokį socialinį rasizmą. Nes tarnaitė tikrai niekuo nėra prastesnė, nei žmogus be profesijos, užsidirbantis iš savo nuomonės pardavinėjimo.

– ir antras kartas, kuomet mieloji Agnė visam svietui Facebooke pradėjo pasakoti apie savo, matyt, naujai įsigytus seksualinio gyvenimo įpročius. Pasidalindama įspūdžiais apie moteriškų vaginų laižymo džiaugsmus.

Nieko neturiu prieš suaugusių moterų laisvalaikio intymias pramogas, bet, kiek pamenu, tuomet savo Sienoje nusistebėjau; kodėl plačioji visuomenė apie tai turėtų būti informuota? Ar tikrai tokia privati informacija apie didžiųjų portalų publicistės lovos pomėgius būtina mums žinoti? Nebuvau ir nesu tuo tikras.

Bet šis tekstas, tiksliau, jame vartojama leksika, jau pramušė elementaraus padorumo lubas ir viršijo mano pakantumo ribas.

Galima nepritarti viešo protesto siekiams, galima smerkti jo organizatorius, bet vartoti tokią retoriką jo dalyvių atžvilgiu, kurie nusikalto mielai Agnei tik tuo, kad siekia apginti savo tradicines šeimas ir nuosavus vaikus nuo genderizmo ideologijos skleidėjų bei seksualinių mažumų įkyraus dėmesio, yra nepadoru!

„Didysis kvailių maršas“, „nemokamas Lietuvos kvailių surašymas“, „septyni tūkstančiai padugnių ir marozų su šprotų dėžutės dydžio protiniais gebėjimais“ su nedidele išimtimi „suklaidintiems ir pažeidžiamiems“ – čia kas? Ar tik ne tos itin reklamuojamos „neapykantos kalbos“ kitaminčiams pavyzdėlis patyčių formatu?

Galima būtų sakyti, kad tai yra asmeninės Agnės kultūros reikalas, tėvų ir mokyklos auklėjimo spraga bei sukinėjimosi toksiškoje prekeivių nuomonėmis aplinkoje pasėka, tačiau bėda ta, kad tokią retoriką ji skleidžia ne kur nors asmeniniame FB puslapyje, bet vieno didžiųjų portalų pirmuose puslapiuose!

O paskui tas pats portalas mus graudens, kad kažkokie komentatoriai internetuose negražiai kalba apie visokias „vaginų laižytojas“, mėgstančias viešai pakalbėti apie savo intymius pomėgius?

Bei mokys, kad tyčiotis iš kitokių pažiūrų bei orientacijų žmonių negalima? Ir ragins skaitytojus rašyti skundus, o prokuratūrą ir policiją – tuos patyčininkus bei prasivardžiuotojus kuo skubiau grūsti į areštines ir kelti bylas?

Kai Valinsko siūlymas Tomaševskio atžvilgiu „šaudyti į metus po vieną tokius kolorado vabalus“ atsikartojo tūlo Celofano lūpose, tik T.V.Raskevičiaus adresu – kilo šaršalas! Nes gi negalima taip – taigi gyvas žmogus, gėjus – kaip jį šaudyti?

Kad Tomaševskis irgi gyvas žmogus bei lenkas ir jo irgi negalima šaudyti, tai publikai kažkodėl mintis nekilo.

Įdomu, kai žmonės pradės pažodžiui kopijuoti visokių publicisčių sakinius apie sliekus-kirminus bei kvailių maršus ir su autorinėmis žymomis taikys juos visai kitų pažiūrų ir orientacijų atstovams, ar tie patys portalai bei viešieji asmenys, kurie dabar atlaidžiai šypsosi skaitydami A.Kulitaitės dergliavonę, išsproginę akis pirmieji nepuls jų gėdinti ir reikalauti griežtai nubausti?

Spėju, kad taip ir bus.

O šiaip, man truputį smalsu – kaip jaučiasi A.Kulitaitės tėvai, skaitydami tokius dukters opusus? Didžiuojasi savo mergaite, kuri taip smagiai pavaro ant tradicinių šeimų gynėjų, nesirinkdama žodžių? Siunčia kaimynams ir giminėms nuorodas į jos straipsnius, ragina perskaityti?

Bandau save įsivaizduoti jų vietoje – ir net šiurpas nupurto.

Šaltinis: 15min: Agnė Kulitaitė: Šeimos maršas? Didysis kvailių maršas!
https://www.15min.lt/.../agne-kulitaite-seimos-marsas...

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ramiros       2021-05-14 10:40

Tai kad ji, matomai nesveiko protelio, jeigu šitaip bjauriai, neadekvačiai rašinėja. Tikra kiaulaitė ....

DD plius DD       2021-05-13 19:30

Dar pridursiu. Apskritai šiuolaikinio “pažangios minties” avangardo aktyvizmas prašyte prašosi pasakėčios. Maždaug- susirinko asilas, varlė ir kalakutas padangių sparnuočių giesmių pavertinti. Sparnuočių, žinoma, visokių skrajoja, bet tokios sudėties komisija… Aš gal geriau patylėsiu- patys suprantat, manau.

DD plius DD       2021-05-13 19:17

Bėda ta, kad tokių grožybių “pažangios minties” galiūnų avangarde nors vežimu vežk. Šiaip jau, jie tiesiog tobulai atitinka chrestomatinį požiūrio į “šnipą” stereotipą- jei mūsiškis, vadinas kilnus žvalgybininkas, nematomo fronto riteris. O jei ne, tai žvalgibybininkas, šnipas ir pragaro išpera…
Būtų juokinga, jei nebūtų bjauru. Gerokai toliau šios pseudopažangos keliu pažengusiuose kraštuose žaidimo taisyklės diktuojamos ne sveiko proto, o “teisingos ideologijos” pagrindu. Maždaug- “aš galiu tau į snukį spjauti, bet tu net nebandyk protestuoti”.

man atrodo       2021-05-13 15:36

man pasirode, kad kai kas nesuprato autoriaus. problema juk ne tik ir ne tiek tos “autores” tekstas, kiek tai, kad tokius tekstus publikuoja portalai, kurie atseit pasisako uz nediskriminacija ir visokius ju supratimu teigiamus dalykus.

taip       2021-05-13 15:10

panasu kad moteriske skesta savo ismatose.

šit       2021-05-13 12:13

Atmintinojo kolūkinio Dzeržinskio turgaus Vilniuje kultūra, palyginus su “influencerių” manieromis, tikrai ne paskutiniųjų naudai

XXR       2021-05-13 11:44

Gerai parašyta. Tik kyla abejonių ar ta be jokių stabdžių mergužėlė pakaltinama. Gal tk laikinai nutraukė Olanzepino vartojimą?

Al.       2021-05-12 22:46

Nemanau, kad turim nagrinėti kiekvienos kuilytės pasidarkymus.

Ayn Rand       2021-05-12 21:15

Ką bet kokia baisi ta Koletaitė... Nieko nežinojau apie ją. Kai pamatai, klausimų nebekyla kodėl ir kaip, ir apie ką rašo.

Taigi       2021-05-12 18:19

Šiaip Blogą Zeppeliną mėgstu ir dažnai skaitau, dažniausiai pritariu ir palaikau (išskyrus vieną kitą detalę), bet žiūrėkit:

„Pasidalindama įspūdžiais apie moteriškų vaginų laižymo džiaugsmus.“

Ar būna kokių kitokių vaginų nei moteriškos? smile

Raimis       2021-05-12 17:31

Kokia dar I.Šimonytė...? Dabartinis postas - I.Šimonytės “gulbės giesmė”. Ji reikalinga tik vienam tikslui - pravalyti “anūkui” kelią į prezidento postą. Viskas. Daugiau nieko. Tai translytes galas. Akivaizdu, kad ir pati I.Šimonytė šitą “realybę” jau suprato.

gomoda       2021-05-12 17:03

nesupratau, pask. sakinys tikriausiai apie mėgintuvėlis vienas ir mėgintuvėlis du?

stasys       2021-05-12 16:37

Kai prie delnų tokia informacija limpa būk tikras jog esi tikrai vertas ją skaityti . Beje o kuo motivuos A.Navickas ‘suserdamas’ mums ta būtina žinoti žinią ? turbūt tuo jog mums privalu augti, stiebtis ir pasiaukoti patresiant savo šaknis tuo A.Kulitaites ‘kompostu’ .Buvo galima jos ir neminėti .. o galvoje laikyti visus tos mergos pomėgius .. klausimas vertas gylesnes savianalizės.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.