Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Tiesos.lt siūlo   2021 m. sausio 7 d. 23:21

17     

    

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Tapo gera gaspadine, gero vyro žmona. Aktorei lesbietei virtus vyru, jos sutuoktinei teko keisti seksualinę orientaciją

Pažangioji pasaulio spauda ir socialinių tinklų vartotojai prieš Žiemos Šventę aktyviai aptarė džiugią naujieną, atskriejusią  iš Holivudo – amerikiečių aktorė Ellen Page pakeitė lytį ir tapo vyru: dabar filmų „Džuno“ ir „Pradžia“” žvaigždė yra vardu Elliot’as Page’s.

Kanadoje gimęs 33 metų aktorius, kurį iki šiol žinojome kaip lesbietę-aktyvistę Ellen Page, teigia „negalintis žodžiais apsakyti, koks nuostabus jausmas yra galų gale pamilti save tiek, kad galėtum pripažinti savo tikrąją savastį“.

Tarptautinio žinomumo E. Page`as sulaukė nusifilmavęs 2007 m. juostoje „Džuno“, kur įkūnijo nėščią paauglę. Jis puikiai tiko šiam vaidmeniui dėl itin subtilaus kūno sudėjimo ir vaikiškų veido bruožų.

Šiaip Page išgarsėjo spaudoje ne tiek dėl savo aktorinio talento, kiek dėl sensacingų prisipažinimų.

Dar 2014 metais Page sukrėtė gerbėjus pasiskelbusi lesbiete. E.Page savo kalboje sakė daugelį metų kentėjusi, nes bijojo paviešinti savo orientaciją.  „Nukentėjo mano dvasia, psichinė sveikata ir mano santykiai, – pareiškė ji. – Stoviu čia šiandien su jumis visais – kitapus viso to skausmo.

Nuo to laiko E.Page tapo mėgstamiausia pažangios spaudos heroje Holivudo aktorių tarpe. Dar būdamas moterimi-lesbiete jis susituokė su netradicinės orientacijos choreografe ir šokėja Emma Portner ir gyvena su ja iki šiol.

Emma Portner labai džiaugsmingai sureagavo į E.Page sprendimą pasikeisti lytį ir tapti vyru. Viešais pareiškimais ji išreiškė palaikymą tokiam žingsniui ir susilaukė audringų pažangios publikos plojimų.

————————————-

Labai progresyvi ir tolerantiška istorija, puikiai tinkanti Žiemos Šventės laikotarpiui. Bet mane neramina vienas neatsakytas klausimas: ar ši miela istorija yra laikytina aiškiu įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Iki šiol lyg ir buvo teigiama, kad ne. Lytį galima pakeisti. Matome tai E.Page pavyzdžiu. Buvo moteris – tapo vyru.

O štai rasė ar seksualinė orientacija buvo laikomi absoliučiai nekintančiomis asmens savybėmis, kurių negalima net bandyti keisti. Ir net baudžiama už tokius bandymus.

Ir ką mes dabar pamatėme?

Gyveno moterų lesbiečių pora. Abi partnerės mylėjo tos pačios lyties atstovus, t.y. turėjo netradicinę seksualinę orientaciją.

Tuomet viena iš jų tapo vyru. Kokios seksualinės orientacijos? Ogi ...tradicinės!

Taip, virtęs vyru Elliot’as Page’s ir toliau mylėjo ...kitos lyties atstovę, t.y. moteri. Tai yra aiškus tradicinės orientacijos vyro požymis. O gal kas norėtų tai paneigti?

Tačiau dar įdomesnė metamorfozė nutiko su Emma Portner. Juk ši lesbietė vieną gražų rytą savo lovoje aptiko nebe kitą moterį, bet vyruką Elliot’ą.

Logiškai mąstant, pora turėjo išsiskirti tą pačią dieną. Nes ką lesbietei veikti su ... vyriškos lyties asmeniu? Jos gi kita seksualinė orientacija?

Bet, kaip matome, skirtis pora net nežada. Priešingai, moterimi likusi Emma net krykštauja iš laimės, kad toliau gyvens su vyriškos lyties atstovu.

Tikiuosi, niekam nekyla mintis suabejoti, kad Elliot’as Page’s yra tikras vyras?

Pala, o kaipgi Emmos lesbianizmas? Kas su juo nutiko? Išgaravo kaip dūmas? Moteris, kuri laimingai gyvena poroje su vyru, vargu ar laikytina netradicinės seksualinės orientacijos atstove.

Tai pasirodo, jog seksualinė orientacija gali pasikeisti, ir moteris, kuri mylėjo moteris, gali pamilti vyrus?

Berods, atsakymas teigiamas. O gal aš kažko nesuprantu?

Šaltiniai ir nuorodos:

lrt.lt, 2021: „Džuno“ žvaigždė pranešė esąs translytis asmuo ir prisistatė kaip Elliotas Page’as

klaipeda.lt, 2014: „Dar viena Holivudo aktorė prisipažino esanti lesbietė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-01-9 8:16

Ha ha stasiui     2021-01-8 19:45.. jei mes abu esame tradicinės orientacijos tokia diskusija vargiai gali remtis tik faktais ..Vienok problema kyla iš emocinio žmogaus nesuderinamumo su savo kūnu ir pareigomis kurias jam uždeda visuomenė . Tai ką pavardinote tik pasekmės kai ta pati visuomenė bando prisitaikyti prie problemos sukuriant teisinius precedentus . Pagal mane tai problemos uodega .

eseksas       2021-01-9 0:11

Teko išklausyti vieno vyro pagyras savo draugei, buvusiai lesbiete, dabar gyvenančiai su juo sotų lovos gyvenimą, beprotiškai karštą. Tai gal daugumos lesbiečių bėda, kad nesuranda vyro, kuris ją padulkintų iki sąmonės praradimo ?

Pradžios knyga       2021-01-9 0:02

Sveikinimai anūkės Ellen Page senelei ir seneliui su ką tik gimusio,ar pasijautusio gimusiu iš emocijų, anūko Elliot’o Page’o gimimu.Gimė jau pabrendęs,tai
nors vystyklų nereikės keisti.Tikėkimės,kad Elliot’as liberaliai stipriai berūkydamas,kokį žolės suktinuką nesusimastys po kokių trijų metų ir vėl jausmingai nudžiuginti ir sukelti dangiškų emocijų savo seneliams ir tėvams jausmingai ir emociškai bežiūrintiems anūkės ar anūko ar vėl anūkės pilną belyčių vaikaičių fotografijų šeimos albumą ,su dar vienu iš emocingų poreikių būti bet kuo,prisifantazavusiu naujų prigimčių, naujai užgimusiu anūku

štaziui       2021-01-8 23:50

stasele, tavo tapatybė nekelia mums abejonių. Neištraukdama galvos iš šeimininko analinės angos liaujiesi bukai maigyti klaviatūrą. Ne, nesugebi tu vienu metu dviejų veiksmų atlikti. Ir šeimininkas nepatenkintas, ir beprasmių raidžių daug primaigai.

Ha ha stasiui       2021-01-8 19:45

Diskutuociau tik tada, jeigu pateiktumete faktus ir ju interpretavima. Kadangi tik papilate eiline demagogijos doze, neprasidesiu

Life Site News       2021-01-8 17:57
stasys       2021-01-8 15:55

ha ha     2021-01-8 11:00. ..Jūs tikrai esate tikras jog jei bus prieinamas vyriškas ‘pisuaras’ ?o jei ne tada kam tos spekuliacijos ? Gal ji ims skųsti barzda ? .nešiojamos vyriškos kelnės nedaro žmogaus kitokių ,bet jei to reikia poroje gyvenant ir abiems sutariant už durų  nematau tame problemos . Vėliau tokios poros susiduria su problema kaip įsivaikinti .o be monogamiskos atsakomybės pasidalinimo čia jau niekaip .

stasys       2021-01-8 15:45

taip stasy   2021-01-8 10:46 .. galiu spėti jog nenugriusite į nuomara tokį asmenį sutikęs. Tai kad tokios poros ir savo santykiuose ‘žaidžia’ ir dalinasi monogamiskos šeimos rolėmis jų nedaro tuo kuo jos nėra iš tikro .Ta ir pats ta pastebėjote teisingai , mano komentaras buvo skirtas apeliuojant į Svarplio išgalvota ‘belitiskuma , kuri Jis čia reklamuoja kaip kokia Coca-Cola ..Netgi tokio formato poros yra orientuotos į tradicinės šeimos siūlomas vertybes su tam tikromis išlygomis kurių jos negali turėti fiziškai , bet emociškai kodėl gi ne .Aš prieš tokius atvejus kai žmonės žaloja save savo kūną siekdami pataikauti jausmui -poreikiui .Kodėl apie tai autorius nekalba čia ..o tik sposija ..

Al.       2021-01-8 13:12

Komunosatanistai tiek nupušę, kad net nejaučia, kaip patys patenka į savo idiotiškų filosofijų spąstus. Bet, kadangi, jų pusėje dabar jėga, tai ir protu remtis jie nemato reikalo. Iš anksto yra teisūs visame kame. Klysti negali net teoriškai. Tas pat politikos srity. Dabar jų vadai JAV Senate siūlo uždrausti žodžius Tėvas, Motina, Sūnus, Duktė. Netrukus, turbūt, bus pareikalauta uždrausti žodžius Tiesa, Garbė ir Teisingumas.

ha ha        2021-01-8 11:00

vel stasys islindo su eiline demagogijos doze. taigi cia ne siaip emocija. ji formaliai pasiskelbe vyru, su visomis is to isplaukianciomis pasekmemis- lyties nuorodos pakeitimu pase, iskainant ir asmens koda, galimybes lankytis vyrams rezervuotose vietose (tualetuose, persirengimo kambariuose, pirtyse…), galimybe uzsiimti sportu vyriskose rungtyse, ir pan. Butu ten karine prievole, (ir jeigu ji butu jaunesne), tai ir i sauktiniu sarasus automatiskai pakliutu, butu tada proga toliau PRintis, kad nenori tarnauti, o jeigu eitu i kariuomene, kodel negali atitinkti vyrams skirtu normatyvu, o reikalautu moteru savanoriu normatyvu. ir t.t. ir pan

geras pastebejimas       2021-01-8 10:55

ir tai nera vien tik humoras, cia yra geras situacijos pavaizdavimas. tolerancijos saukliai instrukcijos del sitos situacijos paaiskinimo is centro ko gero dar negavo

taip stasy       2021-01-8 10:46

Visi suprantame kad tai emocinis lygis , negi ėmė ir išdygo tas daikčiukas moteriškei tarp kojų bet…čia ir yra bjauriausia. Pavadinsi tokią būtybę moterimi (pagal išvaizdą) tai isižeis ir tapsi žmogau NETOLERANTIŠKAS ,HOMOFOBAS IR TT. Čia yra grynas pasileidimas ir ištvirkimas kai kai nori esi vyras arba moteris ,o gal panorės dar būti ir kokių nors audi-a6 automobiliu ,taigi pagal dabar esama sąrašą yra apie šimtas variantų lyčių . Paprasčiausiai nebespėsiu aš kaip paprastas žmogus visų GERBTI ,TOLERUOTI ,PRIPAŽINTI ,NEDISKRIMINUOTI.smile))))))))

Sveiko proto       2021-01-8 10:32

humoristiški pastebėjimai. Puiku.

Bartas       2021-01-8 8:36

O kuris - kuri gimdys? Atsakyti ne būtina.

stasys       2021-01-8 6:24

Sikna skauda.

stasys       2021-01-8 6:08

R.Navickui Jus išties humoristas . Juk neįmsite čia skaitytojus įtikinėti tuo jog tas ‘vyriškumas’ moters rankoje ėmė ir tapo tikras ?  Taip kaip to negali būti matyt kalbama apie poros santykius emociniame lygyje . Ar jau taip sąžiningai padėjus ranka ant biblijos pats prisiektumėte jog niekada ,niekada nesusimastėte kaip pasijaustumėte trumpam tapes moterimi ? Toks reiškinis kaip belitiškumas ir tokioje ‘šeimoje’ neegzistuoja . ‘Isijausti’ emociškai galima į bet kokį vaidmenį ir tai padiktuotą poreikiu tuo ko ta pora lezbiečiu iš prigimties negali turėti . Kada nors vėliau atsiras poreikis žengti sekantį žingsnį ir Jus vėl stebėsitės ir čia juokausyte mol žiūrėk dvi ‘mamos’ susipyko kuriai iš ju ta diena tapti ‘tėčiu’.

jumoristas       2021-01-8 1:25

megsta humora…


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.