Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Apie išmintingąją Miliūtę ir kvailąjį Radžvilą (papildyta)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 13 d. 19:41

32     

    

Raimondas Navickas. Apie išmintingąją Miliūtę ir kvailąjį Radžvilą (papildyta)

Veidaknygė

Išmintingoji Miliūtė ir kvailasis Radžvilas. Valdiškos televizijos ir Tapino kanalo žvaigždė atskubėjo į pagalbą EK agitatoriams bei buduliams-diplomatams.

Panašu, kad profesorius Vytautas Radžvilas galės pretenduoti į dar vieną garbingą priedėlį prie mokslo laipsnių, pedagoginių vardų bei akademinių regalijų.

Leftizmo lakmusas – štai kokį naują vaidmenį pastarosiomis dienomis atlieka jo pavardė bei pasisakymai. Reakcija į juos neklystamai leidžia priskirti iš pažiūros dar lyg ir nekvailus žmones prie tų, kieno smegenis jau pakando leftizmo virusas. Todėl gebėjimą savarankiškai bei kritiškai mąstyti jie jau prarado arba atsidūrė netoli tos ribos.

Neseniai kai kurie konservatyvesni komentatoriai stebėjosi dėl mano ironiškos reakcijos į valdiškos televizijos žvaigždės Ritos Miliūtės dalyvavimą tapinvizijoje aka Laisvės TV.

Tingėjau aiškinti tiems, kas patys nemato. Neabejojau, kad netrukus pasitaikys proga tiesiog durti pirštu, ir tiek.

Ilgai netruko.

Viešojoje erdvėje kilus skandalui dėl eurokomjaunuolių kuopelės, kurios sudėtyje yra profesionalių EK agitatorių bei budulių diplomatinėje tarnyboje, bandymų išstumti vieną šviesiausių Lietuvos protų – profesorių V.Radžvilą – iš jo akademinių pozicijų VU TSPMI, leftistų gretų kontūrai pradėjo ryškėti ten, kur žioplesni žmogeliai nesitikėjo.

Greta pažangios, tolerantiškos, antifašistinės publikos į prof. V.Radžvilą ir jo atstovaujamas pažiūras puolančių progresyviųjų leftistų gretas stojo ir tie, kuriuos naivuoliai buvo linkę priskirti konservatyviems tradicinių lietuviškų vertybių saugotojams.

Prie V.Radžvilo puolėjų prisijungusi Rita Miliūtė – puikus pavyzdys.

Beje, pastebėkite, koks savotiškas medžiagos pateikimo būdas – išdidžia išminčiaus povyza įdedama nuoroda į vaizdo įrašą su Radžvilo neakademinio formato pasvarstymais, palydimais paniekinančiu tonu surašytu anonsu.

Suprask – tas vadinamas filosofijos profesorius tokias baisias kvailystes šneka, kad net kritikuoti nereikia.

Įdomu yra tai, kad komentarai Ritos Miliūtės FB Sienoje leidžiami tik jos friendams – sekėjams ar šiaip feisbukeriams tokia galimybė yra atjungta.

Taigi, tikimybė susilaukti polemikos ar kritiškų komentarų ponios Ritos apdairiai yra minimizuota – jos Sienoje dalyvauja tik karštai pritariančių ir plojančių klapčiukų choras.

Taip padaryta yra ne šiaip sau. Tiesiog ši „kalbančių televizoriuje galvų“ ir „išminčių pagal užimamas pareigas“ publika labai blaiviai vertina savo realius gebėjimus dalyvauti laisvoje akademinio formato diskusijoje su kitaminčiais, jau nekalbant apie tokio kalibro intelektualą, kaip prof.Radžvilas.

Neturint galimybės atjungti mikrofono, pertraukti nepatogų atsakymą ant pusės sakinio, nesuteikti žodžio atsakymui ar tiesiog post factum gražiai pakarpyti bei pamontuoti medžiagą valdiškos TV išminčių šansai gerai pasirodyti diskusijoje yra artimi nuliui.

Todėl ir belieka įmesti nuorodą į ideologinio priešo pasisakymą be konteksto, be kritikos, be argumentų, be savo pozicijos išdėstymo – tiesiog bandant sukelti klakerių minios reakciją „kokia išmintinga Miliūtė – kokie gudrūs mes patys – koks kvailas tas Radžvilas“.

————————-

Istorikas, dr. Tomas Baranauskas apie tokį „viešos kritikos“ modelį taikliai pastebėjo:

„Čia toks „polemikos“ būdas: numetama nuoroda su ironijos ir pasipiktinimo perpildytu tonu parašytu lydraščiu, kuris leidžia suprasti, kad jei išklausęs (arba ir neklausęs) nepripažinsi, kad kalbėtojas – kvailys, tai esi toks pat beviltiškas kvailys, apie kurį ir kalbėt neverta, kaip, beje, ir komentuoti pateiktos nuorodos taip pat neverta. Čia toks principas: neįvardyk savo minties, kad protingesnis atrodytum…“

————————-

Būtent taip ir yra: kritikuoti jie nėra pajėgūs, o įkasti norisi.

Belieka nutaisyti Didelio Išminčiaus miną ir šaipytis iš ideologinio oponento nesigilinant, neargumentuojant ir nepateikiant savo pozicijos.

Kvailiams toks modelis labai patinka, nes leidžia pasijusti išminčiais be jokių pastangų.

#rita_miliūtė
#TV_kalbančios_galvos
#išminčiai_pagal_pareigas
#kritikuok_pašaipomis_ne_argumentais
#o_ką_jis_neteisingai_pasakė?

Tiesos.lt redakcijos pastaba: visas prof. Vytauto Radžvilo komentaras apie Europos Sąjungą ir eurokomisarės V.Reding požiūrį į žmogaus teises Lietuvoje – ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

history of siauravizija        2017-07-22 23:56

Tais 1991 metais kai prie svetimų užimtos LTV Konarskio gatvėje bado akciją organizavo Sąjūdžio idealistai, tiksliai buvo toks plakatas “Tapinas - raudonasis lapinas”, tai buvo apie dabar jau mirusį LSSR “televidenijos” žymų veikėją.

Algimantas       2017-07-18 5:47

Reikia gi šitaip tai komsomolkai galutinai susimauti; visi komentarai per jos feisą vožia kaip šlapiu skuduru. Pelnytai.
Siauras dabar gali apraudoti LRT „autoritetą“ - jį galutinai apdergė deguto virėja.
Apsieisim be jų, pakaks „Žinių radijo“.

fosilijų renesansas       2017-07-16 12:19

O, komjaunimas grupuojasi aplink akį merkiančios “laisvės” televiziją! Abejonių nenukamuoti visažiniai smerkiančiom fizionomijom, tai kaip dabar vadinasi ta jūsų partija, kuriai tarnaujate?

Aha       2017-07-15 10:15

Išsirito nauja PAULIKŲ MOROZOVŲ generacija.Šįkart žydresnės spalvos…geriau prisitaikiusi.

Jooo       2017-07-15 10:10

Eurokomjaunuoliai užpuolė Radžvilą kaip rudieji šunys.

hau       2017-07-15 10:04

Liuks straipsnio pavadinimas

(pa)prastai tiesai       2017-07-14 18:07

Tik Lietuvos priešas karių ar kovotojų maldą prieš mūšį gali vadinti „vapėjimu”ir davatkizmu.
Po Kristaus be Kristaus, t. y. eschatologiniais laikais, negalima jokia ilgalaikė pergalė ir laisvė. Šiuo klausimu su Radžvilu esame vieningos nuomonės.

Stasys       2017-07-14 18:02

Kai pamatydavau tą, kurią viena bobutė pavadino “varna”,per mane šiurpuliai perbėgdavo ir nuotaika mano visai dienai susibjaurodavo, nors varnoms aš neturiu neigiamų emocijų, priešingai, jų instinktas kartais žavi mane.  Labai neskoningos ir vienašališkos jos laidos būdavo. Gal dėl to aš jau 5 metai principialiai nebeįsijungiu LRT. Dar tas jų vadas, kuris transformatorinėje .... O profesoriaus Vytauto Radžvilo pamąstymai bei įžvalgos man patikdavo ir patinka ir aš su malonumu jo straipsnius paskaitau. Galima su kai kuo, pagal, savąjį supratimą ir nesutikti, bet jisai pagrindinai yra teisus, jaučiasi jo aukštas intelektas. Taigi, gerbiu šį žmogų ir linkiu jam atsispirti prieš žymiai prastesnių už jį asobų puolimą arba, tiesiog, nekreipti į jų lojimą dėmesio. Jeigu jų tik toks supratimas, tai gal ir neverta su tokiais diskutuoti.

Agnė       2017-07-14 14:57

Su Lietuvos Sąrašu? Nebent be Maldeikienės

Jei P.Urbšys       2017-07-14 14:47

kurtų europinę Krikščionių Demokratų partiją,tikrai turėtume už ką balsuoti.Galėtų eiti į koaliciją su Lietuvos Sąrašu…Arba net nereiktų .

Sako,kad libkonservatoriai       2017-07-14 14:41

apklausose vejasi valstiečius.Suvalgys Liberalų sąjūdį.Jaunimas žalias pribalsuos taip,kad liksim ir be mokyklų ir be ligoninių ,tik partija švies.

albina       2017-07-14 14:19

Pažvelkim pozityviai:naujieji komjaunuoliai atsiskleidžia visa savo pilka tuštybe.Žiniasklaidos tariama ekspertė Miliūtė net paslėpti nemoka savo neapykantos kitaip mąstančiam kaip ir kita tariama profesionalė Makaronytė tiesioginiam etery į premjerą kreipiasi tik pavarde,nes laukia nesulaukia Gabrieliaus toje pozicijoje.Diplomatas praleido progą atsiskleisti,koks prastas buvo studentas.Ir t.t.ir pan.Juk jiems nėra autoritetų,nėra lyčių,bet kokie jie apgailėtini,kad reikia blokuoti neprtariančius,o apie diskusijas valstybinėje TV seniai užmiršta.O filosofų tokia dalia:juos skaito ir po daugelio metų,juos gerbia ir žavisi.

Butu populiariausias kursas       2017-07-14 14:01

kuris vadintui-,,kaip greit padaryt karjera ir uzdirbti daug pinigu”.Jei prades sstudentai pagal stiliu ,,uodega vizgina suni” valdyti-greit bus chaosas -duokit pirsta-nukas ranka.

O siaip       2017-07-14 12:14

tai kas tokia ta Miliute, kokie jos nuopelnai saliai. Jai iki gerb. prof. V.Radzvilo toli kaip kiaulei iki menulio…

Gyvuliu Ukis ir tiek       2017-07-14 9:47

vyriausioji kiaule Miliute pradeda susidoroti su mastanciais.

Agnė       2017-07-14 9:18

Gerai, kad ne visus prileido prie savo ,,faceboko,, būtų daug negražių palinkėjimų sulaukus. O Vytautui Radžvilui linkiu nepasiduoti! Tik nustebino tai, kad tokiame institute reikia kovoti už žodžio laisvę.

labai       2017-07-14 8:22

panašu į TSRS laikų buvusį vienos tiesos monopolį.

Ema       2017-07-14 7:54

Šitas Miliūtos įrašas patyrė fiasko, su kuo ir sveikinu :D Tiek friendų, tiek sekėjų ir tik tiek “likų”, vaje vaje, o peržiūrų kiek! Reklama Radžvilui! Šmirinėja ponia po yotubę, ieško kompromato profesoriui, rado, ha ha ha, įtariu, šmirinėja ir po šį portalą :D Kiek teko girdėti, ponia Miliūta nebuvo uoli studentė, lyg tai daug metelių praėjo, kol sugebėjo baigti mokslus? Tik tokiems ir tyčiotis iš profesorių, na, tikri šarikovai :D

paprasta tiesa       2017-07-14 2:40

“Mano broliai ir sesės su priešu - komunistinės ideologijos apkvailintaisiais - kovėsi pasikabinę kryžius bei “Už Dievą ir Tėvynę”. Todėl laimėjo.”

Taip, bet kovėsi net ir ginklais, žudydami priešus, užsiėmė aktyvia rezistencine veikla, o ne vien maldas vapėdami. Nekerkite nesukergiamų dalykų!
Išmokau pakančiai ir pagarbiai žiūrėti į tikinčiuosius, bet negaliu pakęsti “davatkiškumo” ir fanatikų.

paprasta tiesa       2017-07-14 2:31

Sąlyginai pavadinkime, Dievas, davė mums gyvenimą. Visa kita jau žmonių, ne Dievo, reikalai. Ne veltui net yra Dievo įsakymas “Neminėk Dievo vardo be reikalo”. Žmonės krečia nesąmones, daro piktadarybes, o už viską atsakingas Dievas, nes juk viskas Jo valioje? Kaip be granatsvaidžio nesunaikinsi tanko, taip ir čia negalima svaigti nesąmones tikintis išsisvaigti pergalę.
Viską suversti Dievo valiai yra baisus ir veidmainiškas nusikaltimas, bandymas pateisinti savo neįgalumą, nusiplauti rankas. Dar galėčiau sutikti su teiginiu, kad Dievas viską mato, bet ne daugiau.

paprastai tiesai 23:12, parašiusiam:       2017-07-14 0:05

“Dalis žmonių tiesiog negali nekolaboruoti su bet kuo prieš savo Tautą ir Valstybę. Galbūt jie jaučia nenumaldomą poreikį tam.
Dėl to atmeskime visas krikščioniškas nesąmones…” -
Mano broliai ir sesės su priešu - komunistinės ideologijos apkvailintaisiais - kovėsi pasikabinę kryžius bei “Už Dievą ir Tėvynę”. Todėl laimėjo.
Dar todėl - „Eik šalin, šėtone! Tu man papiktinimas, nes mąstai ne Dievo, o žmonių mintimis“ (Mt 16, 23).

paprasta tiesa       2017-07-13 23:12

Dalis žmonių tiesiog negali nekolaboruoti su bet kuo prieš savo Tautą ir Valstybę. Galbūt jie jaučia nenumaldomą poreikį tam. Dėl to atmeskime visas krikščioniškas nesąmones ir su jais kaukimės jiems suprantamomis priemonėmis, nesileiskime jų pergudraujami. Bet tai - ateičiai, nes dabar jau beveik viskas prarasta. Nedarykime klaidos, kokią padarėme atleisdami sovietų kolaborantams. Pasijautę nebaudžiamais jie sąmoningai nustumė valstybę prie bedugnės krašto. Jei nenukrisime į bedugnę, atsistojus mūsų reakcija turi būti elementaraus savisaugos jausmo pakuždėtas agresyvus atsakas užpuolikui.
Kad aptariamas objektas nerastų “kabliukų” mano komentare, privalau paaiškinti, jog “agresyvus atsakas” reiškia teisines ir administracines priemones, tą rūšį išstumiant į visuomeninio gyvenimo užribį, o ne smurtinius veiksmus.
Nors ir be smurtinių veiksmų, manau, nebus apsieita, kadangi specialiosios tarnybos, supratusios, jog greitai nebeliks jas išlaikančių baudžiauninkų, to pačio savisaugos instinkto genamos, turės imtis priemonių baudžiauninkų gyvenimo kokybės užtikrinimui. O tai reiškia brutualų ir smurtinį politinės sistemos apvalymą, tame tarpe, ir žudynes. Tad kam teks gyventi, o kam mirti?

Miliūtei, Melianui,Katkui, Žilinskui, Puklevičiui       2017-07-13 22:25

ir - sau pačiam:
„Žmogų suteršia vien tai, kas iš jo išeina. Iš vidaus, iš žmonių širdies, išeina pikti sumanymai, paleistuvystės, vagystės, žmogžudystės, svetimavimai, godumas, suktybės, klasta, begėdystės, pavydas, šmeižtai, puikybė, neišmanymas. Visos tos blogybės išeina iš vidaus ir suteršia žmogų“. MK 7, 20–23

14.000(!) peržiūrų, bet tik 190 "laikų" Miliūtei        2017-07-13 21:41

R. Miliūtės įsikelto vaizdo įrašo veidaknygės paskyroje su prof. V. Radžvilo neakademinio formato pasvarstymais - 14.000(!) peržiūrų,
bet tik 190 Miliūtės “kritikai” pritariančių “laikų”.
Tie keli - Artūras Melianas, Mykolas Katkus, Justinas Žilinskas ar Aidas Puklevičius, kurie išpuikėliškai ir glitniai pasimeilino Miliūtei jos veidaknygės paskyroje, galėtų susipažinti ir su geriausiais komentarais Delfi po šiandienos straipsniu “Įsiplieskė aistros dėl V. Radžvilo” -
http://www.delfi.lt/news/daily/education/isiplieske-aistros-del-v-radzvilo-kaltina-bandymu-susidoroti-del-paziuru.d?id=75200348&com=1&reg=0&s=5
- gal ir suprastų, kieno pusėje skaitanti bei pilietiškai aktyvi tauta,
kiek intelektualiai brandesni daugelis komentarų, lyginant su anksčiau išvardytųjų?
Tie, kas negerbia išsilavinusio žmogaus, patys savo didžiausi priešai.

Tarybiniai komjaunuoliai pakeitė odą       2017-07-13 20:54

ale vidus -status que.

Už viso to stovi       2017-07-13 20:24

ir dar vadinamieji konservatoriai.Labiausiai jie.

Baisi,baisi,       2017-07-13 19:52

baisi.

Mums       2017-07-13 18:22

praėjusiems sovietinę mokyklą, tiesiog vimdo visokių miliučių ir tiapkinų kalbų ir veiksmų panašumas į anų laikų superaktyvius komjaunuolius,

Pikc       2017-07-13 18:10

->“Tataigi”: į vieną gretą su Ozolu ir Radžvilu sustatyti liberastą Kuolį ir agresyvų liberastą, kosmopolitą ir aršų antilietuvį Donskį - čia jau specifinių sugebėjimų reikia. smile

ak!       2017-07-13 16:36

Jau ir juodoji kalė Muiliūtė metama į mūšį. Kas sekantis? Kuris apsišaukęs viešasis intelektualas dabar viešai apsivems Radžvilo atžvilgiu?

Tataigi       2017-07-13 15:59

„Kažkas nežinia kas“ pastūm(d)ė R.Ozolą, D. Kuolį, L. Donskį ir kt. Dabar eilė p. Radžvilui. Tautai paralyžuojami smegenys, per žiniasklaidos dalį praplaunami smegenys, o tada daryk ką nori…

Marginalas       2017-07-13 15:30

Kodėl taip vėlai prikibta prie Radžvilo? Aišku, kad tai ne eilinis asmuo, bet sistema buvo jam pakanti per visą jo karjeros laiką, nes elgėsi apdairiai. Dabar kai pradėjo fotografuotis vėliavų fone (o tai leidžiama tik valdantiesiems!) ir juo pasinaudojo Pro Patria, nenuostabu, kad užkliuvo ir sistemai. Šioje situacijoje sistemos puolimai - geriausia reklama.
Pažindamas situaciją, spėju, kad kaip visada, šalia idealistų veikia ir pragmatikai, vienaip ar kitaip konkuruojantys su valdžiažmogiais ir ieškantys oligarchų paramos. Demokratijoje tik tokie gali pakeisti dekoracijas (bet ne esmę). Kai į žaidimą įtraukiamas D-vas ir Juo spekuliuojama segant prie Tautos, tai nėra kas nors nepaprasto. Priešingai, tai dėsninga.
[Beje, musulmonai po I karo prarado kalifatą, pakliuvę ant panašios, britų su lourensais arabiečiais pakištos, patriotinės meškerės]
Nesuprasdami laiko, jėgų santykio, rinkiminės apgaulės mechanizmo ir gyvybiškai aktualiausios elektroninio supančiojimo problemos (o šioje vietoje kaip tik esu Radžvilo apviltas), net ir nuoširdūs katalikai rizikuoja atsidurti dar gilesnėje duobėje.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.