Dienos aktualija, Istorija, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Geopolitika

Raimondas Navickas apie 20 metų trukusios Afganistano okupacijos pabaigą: rezultatai būtent tokie, kokių ir reikėjo tikėtis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 20 d. 6:48

47     

    

Raimondas Navickas apie 20 metų trukusios Afganistano okupacijos pabaigą: rezultatai būtent tokie, kokių ir reikėjo tikėtis

Kadaise teko nemažai laiko praleisti vietose, kur buvo gausu laikinai ar nuolat sugrįžusių sovietinės Afganistano okupacijos dalyvių, su kuriais teko pabendrauti neformaliose aplinkose. Bei šiek tiek domėtis tų kraštų kultūra ir gyvenimo būdo ypatumais.

Todėl kai po 2001 m. rugsėjo 11 d. islamo teroristų, daugiausia kilusių iš Saudų Arabijos, atakos tų pačių metų rudenį JAV pradėjo sausumos kariuomenės įsiveržimą į talibų valdomą Afganistaną, netrukus perėjusį į tos šalies okupacijos režimą, buvau labai nustebintas. Nes tiesiog nesupratau – kam to reikėjo JAV ir kokių realiai pasiekiamų politinių tikslų tais veiksmais buvo siekiama?

Tie, kurie buvo oficialiai deklaruojami spaudoje, skambėjo, švelniai tariant, neadekvačiai tokio masto intervencijai bei įsitvirtinimui kitame pasaulio krašte. Priminsiu, jog karas tėra politikos įgyvendinimas kitokiomis priemonėmis.

Taigi, jau tuomet, prieš dvidešimt metų kilo klausimai:
Ko buvo siekiama JAV sausumos pajėgų karine intervencija ir okupacija 2001 m?
Koks buvo išsikeltas politinis uždavinys tuo metu?
Kokių konkrečių tikslų pasiekimas buvo laikytinas, kaip pergalė ir politinės užduoties įvykdymas?

Žvelgiant iš šalies ir turint minimalų supratimą apie tuos kraštus, atsakymus į tokius klausimus rasti buvo neįmanoma.
Propagandinio tarškėjimo spaudoje skaitymas tų atsakymų tikrai nepateikė.

1. Viena iš skelbiamų Afganistano okupacijos prasmės versijų: taip siekiama nubausti ir nuversti talibano režimą už paramą O.BinLadenui bei jo neišdavimą ir sučiupti patį BinLadeną.

Ir kas? Pajutę atvykusios kariaunos galybę talibai tiesiog perėjo į pogrindį, susislapstė ir dvidešimt metų ramiai vykdė naktinės valdžios funkcijas didžiojoje šalies teritorijos dalyje. 

Niekas jų neišgaudė ir nesunaikino – jie sėkmingai gyvavo ir atsinaujino per visus tuos dvidešimt metų. O pradėjus tai svetimos valstybės karinei galybei trauktis, talibai tiesiog išėjo iš pogrindžio ir per dešimt dienų susigrčžino net daugiau valdžios, nei turėjo 2001 m. – tarsi tų dvidešimties JAV / NATO okupacijos metų ir nebuvo.

O.BinLadenas išvis, kaip vėliau paaiškėjo, ramiai gyveno… gretimame Pakistane – tos šalies valdžios ir spectarnybų prieglobstyje, saugioje karo akademijos kaimynystėje, kur jį 2011 metais surado bei nužudė JAV specbūrys praėjus 10 metų po JAV įsiveržimo į Afganistaną.

Tai čia vardan to viskas buvo? Jums neskamba absurdiškai?

2. Kita įgarsinta Afganistano okupacijos prasmės versija buvo tariamas siekis paversti tą šalį klestinčia vakarietiško tipo liberalia demokratija.

Nors bet kam, turinčiam galvą, o ne kopūstą ant pečių, dar tuomet buvo aišku, kad demokratinės valstybės kūrimas gentinėje santvarkoje gyvenančioje visuomenėje – akivaizdžiai absurdiškas sumanymas. Nė kiek ne gudresnis nei SSSR okupantų išbandytos socializmo statybos. Suprantama, jog tai buvo žinoma ir profesionaliems ekspertams.

Kaip matome praėjus dvidešimčiai metų okupacijos, šitame tariamame siekinyje nebuvo pasistūmėta nė per nago juodymą.

Afganistanas ir jo žmonės kokie buvo, tokie ir liko. Kaip negerbė rinkiminės demokratijos, moterų ir gėjų teisių – taip ir toliau nevertina šių pamatinių vakarietiškų vertybių. Nepadėjo nei ąžuoliukų sodinimas, nei mokyklų statybos, nei kelių ar vandentiekių tiesimas.

Galima tvirtai konstatuoti – ne Afganistano demokratizavimas buvo tų dvidešimties metų okupacijos tikslas. Kažkas kitkas. Tačiau kas tai?

3. Juokinga pasakyti, bet po 20 metų spėlionių pagaliau paaiškėjo, jog, ko gero, arčiausiai tiesos buvo pati primityviausia ir banaliausia Afganistano okupacijos versija, kurią 2001 metais teko vyti iš galvos kaip visiškai nepriimtiną Vakarų civilizaciją gerbiančiam žmogui:
suinteresuotų veikėjų nauda, gaunama iš paties proceso organizavimo, prisišliejant prie sraunių neįtikėtino dydžio finansinių srautų.

Po dvidešimties metų aišku, jog realus JAV karinių veiksmų Afganistane tikslas ir buvo tų milžiniškų biudžetų įsisavinimas – kitokių tiesiog nesimato ir realiai nebuvo siekiama.

Narkotrafiko iš Afganistano užvaldymas, JAV biudžeto trilijardinės išlaidos kariuomenei, logistikai, tiekimui – visa tai. Buvo perdėm daug suinteresuotų žmonių ir galingų organizacijų, kurios gerai pasipelnė iš tų procesų ir, kaip nesunku numanyti, prišėrė tiek demokratų, tiek respublikonų isteblišmentą, sugebėdami ir juos suinteresuoti Afganistano okupacijos išlaikymu bei tolimesniu to absoliučiai betikslio ir beprasmio absurdo finansavimu.

Beje, ar pamenate tą Adamkaus laikų tragikomišką skandalą su CŽV kalėjimais Lietuvoje ir kai kuriose kitose ES šalyse? Kuomet JAV kariniais lėktuvais buvo gabenami Afganistane sučiupti teroristai į įvairiose šalyse nelegaliai už CŽV pinigus pastatytus vienkartinius kankinimų kalėjimus, dar ir sumokant už tai milžiniškus kyšius lagaminais su grynaisiais vietos veikėjams?

Kokia buvo to absurdiško veiksmo prasmė, kaip manote? Turint omenyje, kad visiškai nebuvo jokių kliūčių nemokamai kankinti tuos teroristus pačiame Afganistane esančiose JAV karinėse bazėse, o paskui užkasti visus įkalčius dykumose ar tiesiog sušerti lavonus šunims?
 
Daugiau negu tikėtina, jog tai buvo būtent tos pačios prigimties reiškinys, tik menkesnio masto nei visa Afganistano okupacijos afera – suinteresuotų veikėjų smagus pasipelnymas iš paties proceso organizavimo, maksimaliai išpučiant jo biudžetą skraidymais aplink pasaulį, idiotiškomis statybomis bei kyšiais su atridomis – iš anksto nusispjaunant į deklaruotą jo rezultatą.

Tikiuosi, niekas neįsižeis, jei paminėsiu, kad tos komiškos ąžuoliukų sodinimo, kelių bei mokyklų statybų istorijos Goro provincijoje didžia dalimi man atrodo priskirtinos tai pačiai eilei?

4. Nūdienos spauda pilna nuostabos: kodėl JAV instruktorių išmuštruota, apmokyta ir iki dantų apginkluota 300 tūkst. dydžio Afganistano kariuomenė  nepasipriešino talibams? Kodėl negynė iki paskutinio kraujo lašo demokratijos, demokratiškai išrinkto Prezidento, žmogaus, moterų ir gėjų teisių? Kodėl išsilakstė po užsienius arba tiesiog perėjo į talibų pusę?

Nors atsakymas ir taip pakankamai aiškus: kas ir vardan ko ten turėjo priešintis tiems talibams?

Buvo JAV marionetės Vyriausybėje ir buvo okupacinio režimo nusamdytas vietinis personalas, susigundęs geru gyvenimu, garantuojamu už tarnystę okupantams. Visas Afganistano valstybės aparatas ir kariuomenė buvo išlaikomi išorės lėšomis.

Išdidžiai žandus pūsti pamėgęs komiškas „demokratiškai išrinktas prezidentas“ iš Kabulo į užsienį spruko pirmasis, prisikrovęs pilną sraigtasparnį pavogtų valdiškų dolerių. Sakoma, kad dar du kupiūrų prigrūsti automobiliai liko prie pakilimo aikštelės oro uoste, nes netilpo. O juk jis turėjo būti pasipriešinimo puolantiems islamo fundamentalistams lyderis, kovai už žmogaus bei gėjų teises įkvepiantis Afganų Demokratijos Tėvas. Deja, nebuvo lemta.

Ką gi – kokį žmogų parinko JAV veikėjai, toks ir „vadovavo“, „lyderiavo“ bei „įkvėpė“. Kol nepaspruko su pavogtais biudžeto pinigais.
Priminsiu, kad net sovietai buvo kietesnį veikėją parinkę – po sovietinės kariaunos išvedimo jų statytinis Nadžibulla dar trejus metus įnirtingai priešinosi ir į užsienį nespruko, o buvo sučiuptas ir pakartas sostinėje.

Tie vaizdai, kuriuos matėme Kabulo oro uoste išskrendant paskutiniesiems JAV kariuomenės lėktuvams sukėlė nesmagių minčių.  Besiblaškanti po pakilimo takus minia priminė bejėgių avių bandą, bandančią pabėgti nuo puolančių vilkų gaujos. Sprunkantys okupacinio režimo patarnautojai, jauni vyrai kabinosi už kylančio lėktuvo važiuoklės ir krito iš kilometro aukščio, bet ... nedrįso su ginklu rankose priešintis talibams. Mirti neįtikėtinai kvaila mirtimi jiems pasirodė priimtiniau, negu žūti kovos lauke ginant nuo talibų demokratiją, žmogaus teises ir vakarietiškas vertybes.

Ką tai liudija, gerbiamieji? Tik tai, kad tie žmonės gyveno be jokios ideologijos, be jokio tikėjimo, grynai šia diena ir savo asmeniniais interesais, nekvaršindami sau galvos jokiomis aukštesnio lygmens vertybėmis.

Panašiai, kaip nemenka dalis ir mūsų jaunimo, ypač – save laikančio pažangiu. Nesinori taip galvoti, bet įkyriai kirba mintis – ar netikėto Rusijos–Baltarusijos karinių jėgų įsiveržimo atveju Vilniaus oro uostas nebūtų Kabulo oro uosto analogas, pilnas besiblaškančių bejėgiškuose bandymuose pasprukti iš šalies taikiųjų hipsterių minių?

5. Savo akimis išvydome, kaip radikalaus islamo ideologija ir puštunų genčių tradicijomis pasiremdami silpnai ginkluoti partizanai be jokio vargo įveikė gerokai gausesnę skaičiumi bei nepalyginamai geriau apginkluotą reguliarią kariuomenę, kurios karių galvose nebuvo jokios ideologijos, tik demokratinės vertybės, moterų ir gėjų teisės, etc. – tai, į ką jiems buvo tiesiog nusispjauti.

Nustebote, kad niekas iš afganų nenorėjo mirti už lygias galimybes ir gėjų teises? Nors valdiška propaganda jiems tai bandė brukti į galvas dvidešimt metų! Per juos spėjo užaugti naują afganų kartą! O nebijančių mirti vardan Allacho ir jo Dangaus karalystės kažkodėl atsiranda dešimtys tūkstančių?

Geresnės demonstracijos, kokią reikšmę karinių veiksmų efektyvumui turi kariaunos kovinė dvasia bei jų galvose įdiegta visuomenės išsivystymo lygį bei vertybes atitinkanti religinio pobūdžio ideologija, negalima būtų net sugalvoti.

Tokios iš anksto įdiegtos ideologijos nebuvimas yra absoliučiai demoralizuojantis dalykas karo metu. Jei kiekvieno žmogaus gyvybė yra aukščiausia vertybė, tai kodėl kas nors turėtų ją aukoti pastodamas kelią ginkluotam agresoriui?...

Štai Afganistano kariuomenė tiesiog norėjo gauti algą ir ramiai gyventi. Jokios minimaliai įkvepiančios žygdarbiams ideologijos jiems per dvidešimt metų neįdiegta. Kariauti jie ir nesiruošė, nes… O vardan ko? Į demokratiją, žmogaus, moterų ir gėjų teises jiems buvo nusispjaut, ir tiek. 

Vėl primenu nesmagią tiesą – sovietų okupantų apmokyta afganų kariauna prieš islamistus atsilaikė net trejus metus. Vis dėlto komunistai-zampolitai sugebėjo įkalti šiokią tokią idėją jiems į galvas ir nors kokią kovinę dvasią įpūsti. O šitie JAV apmokyti, apginkluoti ir motyvuoti demokratijos karžygiai jau kitą akimirką masiškai spruko į Uzbekiją bei Tadžikiją arba tiesiog perėjo į talibų pusę. 
Nes okupantų pinigus ėmė už tarnybą, o ne savo galvos guldymą kovose su labiau ideologiškai motyvuotais savo tautiečiais, t.y. talibais.

Ir tai ne juokai, bet labai rimtas signalas ir mums, turint omenyje, kad galingiausios Vakarų valstybės – JAV – karinės pajėgos sparčiai išsigimsta, veikiamos leftistinių ideologijų, kurias bruka specialiai į aukščiausius postus susodinti atitinkami veikėjai.

Kuomet kariuomenėje pradedama daugiau rūpintis įvairovės, kritinės rasinės teorijos diegimu bei homoseksualizmo ir transgenderizmo plėtra, nei koviniu efektyvumu, nesunku nuspėti, kas jos laukia netolimoje ateityje. Deja, NE šlovingos pergalės, o panašios istorijos, kaip su olandų kariauna Srebrenicos mieste bosnių genocido metu. Apie tai ano meto JAV generolai pasisakė gana rūsčiai ir nepolitkorektiškai.

Jei pagal keistus, su efektyvumu nieko bendro neturinčius kriterijus parinktų karinių vadų valia nusilpsta bei sumenksta jų profesiniai gebėjimai, jiems vadovaujantiems politikams galvos smegenis pakanda leftizmo silpnaprotystė, o eiliniams kariams siūloma aukotis po dryžuota vėliava – žūti mūšyje vardan gėjų teisių pergalės ir kompensacijų rasinėms mažumoms, tampa visiškai akivaizdu, jog kariuomenės techninis-materialinis pranašumas gali nebetekti reikšmės. Tiesiog nebus kam duoti ryžtingų įsakymų arba tiesiog nebus pasirengusių ir motyvuotų karių, kurie nepabūgtų juos vykdyti, net jei tai ir grėstų jų gyvybėms.

Tai, ką mes matome vykstant su išorinių ES sienų „apsauga“ kai kuriose šalyse – puikus tokios degradacijos pavyzdys. Problema, kurią koks De Golis būtų išsprendęs keliais šūviais, tampa nebeišsprendžiama. Nes suirutė ne pasienyje, o politikų galvose.

6. Kitas dalykas, ką parodė visos tos beprasmės dvidešimties metų trukmės Afganistano okupacijos istorijos nušvietimas viešojoje erdvėje – vertinant pasaulio realijas nebegalima tikėti vadinamaisiais „ekspertais“ ir juo labiau – žiniasklaida, piešusiais mums rožinius vaizdus bei įrodinėjusiais, kad demokratinio Afganistano statybos vyksta visu tempu, kad puikiai apmokyta ir apginkluota afganų kariuomenė kausis su talibais ir juos sutriuškins, o bent kiek ženkli tos šalies visuomenės dalis juos palaikys.

Pasirodė, kad ne. Nieko panašaus iš to, kas buvo žadama, nenutiko.

Nei ekspertai, nei spaudos rašeivos nė velnio tame Afganistane ir jo okupacijos realybėje neišmanė arba, kas gal net labiau tikėtina, tiesiog melavo, piešdami žmonėms bei politikams rožinius vaizdelius pagal tikrųjų užsakovų, okupacija suinteresuotų veikėjų, pageidavimus.

Tai kodėl kas nors turėtų tais ekspertais bei spauda pasitikėti ir kitose situacijose?

Tai tiek tų raidžių Afganistano klausimu. Buvo labai įdomu viską pamatyti nuo pat pradžios iki gėdingos pabaigos ir sekti visus tuos demagoginius viražus, kurių tikroji vertė pagaliau tapo galutinai aiški ir nebediskutuotina.

Pasimokykime iš to, jeigu pavyks.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2021-08-25 16:53

VIII.25 d. antraštės skelbia: “Lietuva priims iki 200 afganistaniečių, jų poreikiams skirs 600 tūkst. eurų”
– - -
O vistik sukils žmonės tokią neteisybę matydami: savi žmonės, daugelis pensininkų visą gyvenimą dirbę – minta kruopomis ir bananais, o VALDŽIA svetimiems PINIGUS po kojom mėto.. išsigimimas! Trenks perkūnas ir Tėvynės Sąjungą, ir Liberalus ir Pasileidėlių partiją….
Atsirado dar viena paskata RUGSĖJO 10 d. dalyvauti mitinge prie Seimo!

Heiders       2021-08-24 20:31

Kodel JAV pajegos issigimsta? Kas taip nusprende ? Jei taip butu , ruskis jau seniai butu Europa iveikes. !!

Šiap ar taip,su       2021-08-21 20:53

sovietais bendradarbiauti tada nuėjo Lietuvos šiukšlės,o Afganistane su amerikiečiais dirbti nuėjo šviesiausi žmonės,jaunimas.Ten bus baisu ir niekas neįtikins,kad ten bus gerai.Ten galios teroristinis islamas ir ten vėl veisis teroristai.Labai gaila.Žinoma,Amerika negalėjo išlaikyti šalies ir reikėjo jai sunaikinus bin ladeną pasitraukti,o dabar tai bus pragaras.Kas kad valdžia kalbės visai gerai,bet yra kaimynai,kurie nekenčia vieni iktų ir kitokių žmogiškų dalykų ir bus baisu.Reikia padėti bent jauniems žmonėms išvykti.

Ta(u)ta       2021-08-21 20:52

Gražu, kad lieruviai, kad ir labai atsargiai ir penkiolika kartu nusilenkdami ir atsiprašydami, pasako tiesą.
Problemytės:
1. Iliustracijos dalis ir straipsnio dalis nusirašyti iš užsienio šaltinių smile Gal 32-ais nepriklausomybės metais išmoktume nevogti, atleiskite, neplagijuoti be nuorodos į šaltinį?
2. Ne mūmü (drąsos neužteko) apie Lietuvos dalyvavimą okupacijoje, tuos pačius didelius nešvarius pinigus (Lietuvoj ne kiek nenusedo, ar ne?), ir susijusius klausimus.
Tad ir neaisku, ar Tiesa tikra, ar žydrojo Albino planas B.

Ar yra alternatyva LŠS, kaip ONS oponentui?       2021-08-21 18:04

ŠS telkiančioms pastangoms alternatyvos, manau, nėra.Toks mano
atsakymas visuomeniškiems Jonui K. ir Valentinui Š., bei kitiems geriečiams, užsispyrusiai skeptiškiems LŠS atžvilgiu…
Jonai ir Valentinai, žiūriu į ŠS tarybos žmonių per asmeninį prakaitą nudirbtus darbus, būtus ir panuojamus renginius ir gerą  ref. programą, patvirtintą suvažiavime. ŠS programos įgyvendinimas panaikintų ONS ir atvertų kelią demokratijai ir tautos ateičiai…(Gal judu pagal Froidą į ŠS neigiamai žiūrit ?:)
ŠS aktyvo pastangos vertos paskatinimo ir talkos-tai sunkus, alinantis, intelektualus ir organizacinis darbas, reikalaujantis milžiniško laiko sanaudų, sveikatos ir neduodantis asmeninės naudos. Bet nešantis daug žalos savo asmeniniams interesams, savijautai ir savo gerbūviui:). Tai protingi, ūkiški, apdairūs ir geranoriški žmonės ,savo likimus dėl viešų interesų kišantys po ONS giljotina…Aišku, jie ne pusdieviai, bet asmenybės, turinčios ir ribotumų, silpnų vietų.
Reikia remti tą telkiantį judėjimą, nes alternatyvų KITŲ TIESIOG nėra. Ne veltui Rusteika nusisuko (išėjo?)  nuo nepraktiškos, bet inteligentiška gerietiška propaganda ir idėjinėmis kovomis bei švietimu užsiimančios   NS ir atsidėjo ŠS reikalams. Tai buvo blogas ženklas partijai , bet NS vedliai,ko gero, to ir kitko taip ir nesuprato, ir savo, tik nesėkmes ir švaruolišką uždarumą atnešančios, strategijos ,matomai, nekeis…Tame negyvybingame NS lyderių išrankume, begaliniuose apsidraudimuose ir lyderystės naštos vengime, aktyvo uždarume ir nesavikritiškume , glūdi tų  geranoriškų inteligentų kompanijos ir visos demokratų šalies tragedija…
Kas prieš ONS, kas už dem .reformas, tas turi būti 10 d. eisenoje ir ŠS veiklos upėje..smile.Kas žino kitą organizacinę alternatyvą Lietuvą žlugdančiai globalistinei ,prožydrajai ONS?
Algirdas

O, stasys,       2021-08-21 8:13

prie bet kokio okupanto ar uzurpatoriaus prisitaikytų. Abejojančių tuo čia nėra.

Dzeikas       2021-08-21 6:53

Dzeikajui:
protuoli matyt esi is latentinis rusu kolaborantas, o gal net buves.
Siulai duokle moketi Talibams kad nesprogdintu? Ka, dar ? Batjkai, kad AE nesprogdintu? Rusijai? Siaures Korejai?

stasys       2021-08-21 5:58

Algirdo pesimizmas skirtas Lietuvai jokia naujiena . Įprastas požymis vienišio nesugebančio prisitaikyti . Kritika Lietuvos naujai kuriamai armijai tūri turėti po savimi kokį nors pagrindą, o ja lyginti su Afganistano nesusipratimas .

O mūsų armada kada subyrėtų?       2021-08-21 4:52

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/arunas-milasius-zlugusio-afganistano-pamokos-lietuvai.d?id=87971815&com=1
Tie delfio mulkintojai neturi nei drąsos nei sąžinės palyginti Afg. kariuomenės subyrėjimo su mūsų Anušausko armados trapumu…
Galiu su bet kuo sunkia širdimi lažintis, kad korupcinės oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) amoraliomis salygomis Lietuvoje per 30 metų sukurta kariuomenė, policija, VST, VSD ir t.t. subyrėtų ir išsibėgiotų per kelias paras, okupantams iš Rytų užgriuvus ar net pilietinio karo atveju….Jų eiliniai neitų mirti už maximų, MG boltikų, ir kitų  kitų stambių antilietuviškų kapitalo grupių, grobuoniškus interesus. Neguldytų galvų už seniai pašvinkusią, blate, svainystėje, mele,savanaudiškume ir kitokioje bjaurastyje paskendusią,  politinę-administracinę nomenklatūrinę sistemą, kuriai nusispjauti į tautos daugumą, valstybingumą,šeimas, kalbą ir teisingumą...
Spėju, kad prožydroji pinigų švaistytoja- mūsų moraliai perpuvusi URM, vadeliojama anūko šutvės ir supūdyta raudonojo kolaboranto L.L pastangomis, aptarnaujanti globalistų ir karjeristų interesus, subyrėtų ir imtų tarnauti okupantams per vieną- dvi paras. Kitos institucijos sužlugtų ne ką lėčiau…
20 metų JAV milijardai Afganistane ėjo vėjais.Manau, jog Lietuvoje 30 metų mūsų ir užsienio lėšos, skirtos jėgos struktūroms, irgi žaibu nueitų perniek, nes dorovinė- dvasinė ten esančių žmonių būklė arti grindjuosčių lygio, o baime, savanaudiškumu, egoizmu, karjerizmu ir parodomaisiais šou grįstos struktūros nieko vertos…Šalies neapgins karinė techika ir materialiniai ištekliai, jei žmonių (taigi ir karių bei pareigūnų.) dauguma supranta, kad tai ne jų, o pradvisusio elito melžiama parodomoji valstybėlė, seniai paversta Briuselio provincija.
Tik susitelkę apie augantį , dem. reformų paketą paskelbusį , Šeimų sąjūdį , galime turėti mažą viltį atkurti, tik keletą metų  posąjūdiniu laikotarpiu egzistavusios demokratinės respublikos pamatus. Antraip mūsų bet kada laukia fasadinio Afganistano valstybingumo tragedija…Visi į mitingą rugsėjo 10 dieną.
Algirdas

Diedas       2021-08-20 21:16

Rasliava ypatingai bukiems vatnykams.
Lietuvoje tokia neprilips.
Tambovo sriciai tiktu.

štaziui       2021-08-20 18:36

stasele. Raus! Kad daugiau čia nebesmirdėtum.

Vardas       2021-08-20 18:33

Labai gera Raimondo Navicko analize, be jokio globalistu liberastu tolerastu politkorektiskumo, tai yra be polytines savicenzuros.
Pagarba Mianmaro kariskiams kurie atsieme sali is globalistiniu vietiniu kolaborantu 2021 m. Vasario 1 diena, taip pasveikindami Rezidenta Joe Biden ir Kamala Harris bei JAV Demokratu partija ir Never-Trump’erius is JAV Respublikonu partijos uzgrobus valdzia Amerikoje per suklastotus 2020 m. rinkimus.
Pagarba Talibanui kurie atsieme sali is globalistiniu vietiniu kolaborantu, pasitraukus globalistiniams okupantams JAV ir NATO koalicijai is Afganistano.
Tam Talibanui tereikejo Toyota pikapu, kalasnikovu, RPG bei didelio noro islaisvinti Tevyne Afganistana. Jei nesusimaus Talibanas gal padarys is Afganistano dar 1 Irana.

Gyvenimo tiesa       2021-08-20 18:26

Karikatūrai skiriu 100 balų.

Madame Elfe,       2021-08-20 18:23

ko čia parašei, kaip kokį išskirtinį, nebūtą reiškinį informuodama, kad “Jau vakar AlJazera transliavo, kaip viesai plakamos kaime moterys uz “nuodemes””? Gi puikiai žinai, kad taip elgėsi demokratiškieji prancūzai, patys paskelbę karą Vokietijai dėl Lenkijos. Visas prancūzes, turėjusias bet kokių ryšių su vokiečiai, prancūzai žiauriai baudė: kirpo plaukus, lupo, prievartavo nemokamai už dyką, išrengė nuogai, ištepė nuogus jų kūnus degutu ir plikas gainiojo Prancūzijos didmiesčių gatvėmis, ypač Paryžiuje ir nieko. Daug atsirado prancūzų vyrų, norinčių pasimylėt su savo gražuolėmis už dyką. Vokiečiai bent jau susimokėdavo, būdavo labai švarūs, higieniški, su higienos pasais, kaip dabar su kovidiniais, o čia gauni dykai ir dar gali po gero ir įmantraus seksiuko dar ir nelaimėlę prilupti, smala ištepti ir po Paryžių pliką gainioti. Va čia tai demokratija buvo ir yra - tai visuotinai suprantama. Lietuvių vyrai visai nedemokratiški: jie lietuvaičių, ištekėjusių už priešo ar turėjusių lytinių santykių su rusais taip nebaudė po Kovo-11 -osios, kaip prancūzai po 1944 metų.

jooo       2021-08-20 18:18
Džeikai,       2021-08-20 18:11

mėgsti A-bombačkas? Bet vieną dieną ji gali nukristi ir ant Vakarų didmiesčių, nepagalvojai? Lazda visada turi du galus, neabejok.

Dzeikas       2021-08-20 17:18

elfe , dube, tai negrai prikulen arabus sokancius is dziaugsmo kai WTC susprogdino irgi baisesni uz teroristus? Policija pasimetusi tik akytem klapsejo, o juodziai, - niekas nesitikejo is ju to, - rankoves pasiraitojo ir be nereikalingu kalbu eme snukius tiems dauzyt - cia taip slovingame mieste Newarc’e atsitiko ta pacia rugsejo 11d 2001m - pats maciau.
Si situacija vel pasikartos. Ir ka daryti? Vel okupuot Afganistana? Ar tu tiki kad Talibai neaugins kanapiu kurias eksportuos i Vakarus?

Napalmu deginti. Tik ne kanapiu laukus, o sostine. Nesupranta - ivaryt juos i paleolita - tegul voienas kita eda. Karas tai karas. Ne mes pradejom.
Toks turi buti poziuris.

stasys       2021-08-20 15:58

Truputi esu nusivilęs, iš tiek norinčiu čia pasisakyti taip ir neatsirado bent vieno kuris užduotu teisinga klausima . Pav. Kam amerikiečiai, talibanui perėmus sostine, aerouoste paliko pusantro tūkstančio kariu ir dar planuoja didinti ju skaičiu? Vokiečiai pranešė planuojantis siūsti irgi savo karius ..Ar ne per daug ten tu vertėju ir senos administracijos darbuotoju liko ? Juk iš tiesu kalba eina didelio masto gyventoju perkėlimą į vakarus ir tai bus ne darbininkai ar žemdirbiai .Kažkuo ta situacija primena pokarį kai iš Lietuvos bėgo išsilavinę žmonės , o jei liko buvo nukankinti . Čia manau ir bus atsakymas autoriui ,o ten amerikiečiai lindo ir va taip paprastai išėjo. Į ka investavo ,pinigus kišo tuos su savimi ir pasiėmė .Mokytojai ,daktarai , kitu aukšto lygio profesiju žmones ..Protinga sutikite ? Tai ne tie meksikiečiai lypantis per ju tvoras ...

stasys       2021-08-20 15:43

elfe 2021-08-20 12:20 ..ne apie tai autorius kalba . Autorius bando suprasti ko ten (Afganistanan) amerikiečiai lindo. Iškėlė kelias naivias versijas o Jus jam antnrinate rusiškais pletkais rastais internete . Kokiu gi ginklu ten amerikiečiai paliko talibanui senu hameriu ? pora trejeta malūnsparniu ? Lyginant su Irako atnaujinta ginkluote amerikiečiais Afganistanas labai biednas . Narkotikai ir kitas šlamštas , tegul tuo domisi putino ‘šunys’ .

Kis       2021-08-20 14:31

jega mielas nebusi,gyvas ir pamokantis pavyzdys kas sugeba mokytis is kitu klaidu.Afganistanieciai issiaikins,jeigu neatskris taikos balandis is rusijos ir panasiu krankliu.Bega ,nes yra del ko?Isdavikus baudzia ne tik Afganistane,jie baudziami visur-nieko naujo.
Noriu papamokslauti.Gerbiamieji,kad jus nesugebate aisku kiekvienam,bet nepriveskite tautos su savais sprendimais iki to ,kad bijosite gamtoje nusislapinti?Patikekite be tautos,be grazulio ir net celofano jus niekas,siandiena jus meginate paminti visa kas zmogiska,bet neuzilgo jus mindis ir skaudziai,blogi pavyzdziai jie gajus.Atsipeikekite,nueikite kur nors ir duokite sau priesaika,kad daugiau sitokiu dalyku nedarysiu.Antraip,kaip jums iprasta -iki svieziu bulviu nesulauksite.

elfe Dzeikui        2021-08-20 14:14

na na, kalbat baisiau uz teroristus.

Be abejonės        2021-08-20 14:03

Su Lietuvos kariuomene būtų tas pats kaip ir su Afganistano.

Dzeikas       2021-08-20 13:41

Tauta skaito knyga, o mato spyga.
Afganistano okupacija ne amerikieciu kariuomenes ar generolu klaida, o POLITIKU!!!
Sure jeigu Afganistano gyventojai nepalaiko atstovaujamosios demokratijos, o palaiko Talibana. Tai brukti jiems demokratijos ir nereikejo.Maksimum butu pastate koki karaliuka kuris jau kaip moka ten butu palaikes valstybes institutus ir islaikytu valstybinguma nenusirites i “somalizacija”.O kaip jis ten suktusi ir kokiu ideologiniu pagrindu - jam butu palike sprest.
Na toki Irano shaha butu pastate ir ramiai evakuotu kariuomene.
Bet ir to nereikejo. Talibams , atsisakius isduoti Osama ben Ladena reikejo smogti branduoliniu ginklu.
Jei kas nori pakvarkseti , kad Ladenas girdi Pakistane slapstesi tai skubu pranest, kad Pakistane jis atsidure po to, kai amerikieciai okupavo Afganistana.Iki tol jis slapstesi ten ir budamas legalioj padetyj rezidavo Kabule. Stai rudeni 2001m , po to kai Talibanas atsakydamas i amerikieciu ultimatuma isduoti O.ben Ladena pakeltu uodega girdi “savi neatiduodame” ir butu smoge 1Mt branduoline bomba. Is Kabulo butu like 10km skersmens betono skalda ir A.ben Ladeno problema butu isspresta.
O Talibanas…butu ir be 20 metu karo suprates kad sprogdinti mazu maziausiai Amerikoje = nereikia. Butu daugiau kliuve JAV sajungininkams(kas ir atsitiko, nes amerikieciai labai greitai mokosi. Gera antausi amerikietis pagauna tik 1(VIENA) karta.Ir klaidu nekartoja). Amerkieciai padare taip, kad prie bet kokio svarbaus objekto SIAIP SAU ir kas nori neprivaziuos. Ir Afganistano gyventojai vidurinio pirsto Vakarams nerodytu.Ir tokiu talibanu valdzioj nelaikytu.

Labai       2021-08-20 12:39

Geras straipsnis. Gaila, kad jo nepamatysime mainstreaminėje žiniasklaidoje. Kuria visuomenės pasitikėjimas, beje, nusiritęs jau žemiau plintuso.
...Jei neduokdie nutiktų tokie vaizdai Vilniaus oro uoste, kaip Kabule…. kažkodėl tai spėju, jog dauguma tos panikuojančios minios sudaryti pasiskiepyje

elfe>> Prasalieciui       2021-08-20 12:35

Irake, Libijoj… Putinas per savo filantropus ir oligarchinius rysius kovojo svetimomis rankomis verciant nacionaliniu interesu gynejus, vadinamus diktatoriais. 
Kadangi neobolsevikai okupave ziniasklaida, tai nezinom, kokios rusu korporacijos tose salyse isikure..
Afganistana kadais sovietai laike savo itakos zona ir bande kurt komunistini rezima..
Tada isikiso JAV, paremdama opozicini Talibano judejima…
O tada   Andropovas itikino Brezneva, kad reikia gelbet Afganistana ir itikino, kad per dvi savaites susitvarkys.
savaites uzsitese kone iki 10 metu ir Sovietu sajungai nemazai kainavo…

Bet stai po provokaciniu 9/11 teraktu tiek Rusijoj sprogdinant gyvenamuosius namus, tiek JAV prekybos bokstus, kazkas itikino, kad tai Islamo radikalu vadu darbas…  Nors ten rods jau buvo isitraukusi ir GRU globojamos Narko biznio Meta grupes, kaip raso Kanados diplomatas Prof.P.Scott

::
https://www.lobster-magazine.co.uk/articles/global-drug.htm

arba kaip liudijo poloniiu nuodytas eksKGB Litvininka - prisidejus Putino KGBisnikams..

Ir stai Busas su Putinu paskelbia bendra kara pries terorizma, CZV pajegas su KGB,  slaptasias su sukiu, kas nebendradarbiaus, tas musu priesas..

Taip JAV kariuomene atsiranda Afganistane… skelbiama 20 000 premija uz teroristu isdavima… kas nesusigundys iduot ir koki savo nekenciama kaimyna?.. Taip ir kaltu ir ne atsiduria KUbos Guantanamo kalejime… Uz Soros ka Zmogaus teisiu gynejai ima pelnytis uz pazeidimus, per savo itakojama ne es oorganizacija - THE COUNCIL OF EUROPA, kurioje ir Rusija, bauziamos salys, kurios buvo verciamos palaikyt kova pries terorizma, milziniskom baudom uz butus ar ne CZV kalejimus…
Vienzo, post-truth era isisiubavo Melo imperijai ne sugriuvus, bet mutavusis i pasauli… ir net i JAV security, valdyno oganus..

elfe       2021-08-20 12:20

Sakot, “Vakaru vertybe” Soros su savo NVO ir Think-tank armija dabar gales eit   gint savo vertybiu?.
.. betgi Soros ir iteisino pagrindini Talibano bizni = opiumo gamyba JT licenzijomis..  Liektuvai jau gales skraidyt po pasauli laisvai, uzsiklijave raudona kryziu… ir gydyt nuo “shoko terapiju stresuojancia Europa….

akivizdu, kad vertejai labai praverstu sioje netolimoje ateityje… jei tik talibai nespejo ju uzangazuot ...
Nereiktu patiket kalbom, kad neva Talibanas pasikeites…
Jau vakar AlJazera transliavo, kaip viesai plakamos kaime moterys uz “nuodemes”…
Slykstus, buki veidmainiai.  Kaip jie gali gerbt save, jei negerbia savo vaikus gimdanciu moteru, tautos ir patise Alacho!

Sukele panika, jie issigando patys, kad praras visa patyrusi adminstruojanti aparata, tad pazadejo nekersyti masinemis egzekucijomis.. bet faktai rodo ka kita..
Po Lavrovo susitikimo su jam nuolankiais Taliban vadais, puse milijono jaunuoliu armija, susimokeje uz tranzita iki 3 000 d. patrauke per Irana i Turkija, o is ten opa opa i Europa?.. Juk ne i ekonomiskai klestincia Kinija ar Rusija.. Na, gal per Pakistana dar patrauks i Indija, kuria Kremliaus filantropas paskelbes laaabai nacionalistine ir kuria galimai rupi “soko terapijom ” pagydyti.. Youtubej isklausius Putino kalbos Davoso forume, Lukosenkos 8 val. kalbos su grasinimais Vakarams, paskaicius Open Society foundation psl. reikalavimus kaip Vakaru salys privalo priimt visus be dokumentu atvykelius, suteikiant teises ir salygas kaip vietiniams… neliko abejoniu, kad visos sios trys pajegos dirba isvien sioje forsuojamos i Vakarus migracijos krizeje.
Jei klystu, lai ekspertai, jei tokiu turim, pataiso.
Nes Lenkijos ekspertai nuogastauja kad Afganistanas gali tapt antra Cecenija, tik kur kas galingesne, nes Bidenas jiems paliko daug galingos ginkluotes…
 

ah1       2021-08-20 12:20

> Regimantui. Respekt už įžvalgą.Niekas nedaroma veltui. Ir aušrino marino ištransliacija ištransliuoto taip pat.

Afganai       2021-08-20 11:42

viso labo tiktai pamokė, pirma rusus, po to ir Vakarus, kad nėra ko lįsti su savo maldaknygėmis ir demokratijomis į svetimas mečetes ir kitas šventyklas. Jei nebūtų buvę visokių užjūrinių mokytojų, gal ir talibai - puštunai, turkmėnai,kazachai, kurdai, totoriai gyventų draugiškai ir net jei ne geriau, tai ir ne blogiau, nei europiečiai. Ten labai daug genčių, rūstus kraštovaizdis, žiaurios klimatinės sąlygos, tai ir gyvenimo sankloda per tūkstantmečius susiformavo visai kita, savita. Tokias šalis gal ir galima pavergti, kai kurias gentis papirkti, bet nugalėti - neįmanoma. Tai pasaulinės istorijos pamoka visiems, kurie savo civilizaciją bandys primesti kitiems.

Regimantas       2021-08-20 11:11

Gal pasaulyje kils narko kaina? Gal kolumbiečiams proga išsiplėsti? Gal Žygis Pavilionis kaip lotynų mafijos atstovas turės darbo? Gal dabar konservatorių partijai padidės finansavimas iš narkobaronu kišenes?

Kai jaunimas       2021-08-20 11:01

vyresnius vadina sovietiniais,tai yra didele dalimi netiesa.Tai ne sovietiniai,o tradiciniai žmonės.Tradicijos padėjo ištverti sovietus ir juos nugalėti.Tradicijos padės ištverti ir globalizmą , reikės ieškoti kompromiso derybomis,rasti aukso vidurį,kad iš tiesų toleruoti ir gerbti vieni kitus.Kita vertus grynai tradicinių  ar globalių pažiūrų mažai,daugiau plačiai mąstančių.

Gal       2021-08-20 10:48

pasaulyje kils narko kaina? Gal kolumbiečiams proga išsiplėsti?

stasys       2021-08-20 10:30

ah1 .. na jus ir politinė mazgotė . smile))

ah1       2021-08-20 10:22

istoriko, filosofijos mokslų daktaro analizė
https://youtu.be/0KoL8kNYi9k
atsakykit patys sau kas sukūrė all kaidą ir talibus?,
Patys sukuria ir patys su kovoja su tu ką patys sukūrė?  Jei atsakymas “taip” - tai šie du “baubai” sukurti pinigams, skirtiems kovoms su “baubais” “įsisavinti”,“kovų” verslas ir tiek. Kiek JAV sukišo Afganistane?

Stasiui       2021-08-20 10:18

Pampersiuku nereikia tau kriošena? O grabo?

stasys       2021-08-20 10:16

Prašaliečiui .. iš tamstos bulviu lauko lisvelės žiūrint be abejo tos šalys viena kaip visos . Šiandiena Lidl suteikia akiniams akcija 3.99, skubėkite stipresnius įsigyti .

Prašalietis       2021-08-20 9:54

“Neatsistebi” tautinių politinių įvykių vertinimo “specialistų pasaulinių reikalų išmanymu”,kurie post factum labai “įtikinamai paaiškina”, kodėl viskas taip, o ne kitaip įvyko…. Gaila, kad neatsiranda nė vieno “patriotinio specialisto” su savo “protingais pastebėjimais” tuo metu, kai įvykis prasideda ar vyksta. JAV invazijos į Iraką metu apie didžiausių “tautinių” valdžioje besitrynusių “geopolitikos specialistų” šneką, tuometinis Prancūzijos prezidentas pasakė, kad praleido gerą progą patylėti… Irakas savo JAV ir vakarų atnešta “demokratija” niekuo nesiskiria nuo būsimos Afganistano, esančios Libijos, Ukrainos….

stasys       2021-08-20 9:47

Jei vakarai, pasak autoriaus, tokie žiaurus mes Lietuvoje turime keturis tūkstančius vaikštančiu ir sprogstančiu liemeniu .. tai ko mes dar laukiame ? prašydami Lukašenka mus pasigailėti .? Siunčiame aniems tas ‘dovanėles’ per siena o ten tegul žiurysi ka toliau daryti . Žiūrėk ir problemos nėra ..ar ne taip autoriau ? ..be abejo juokauju . Nesunku iš problemos pasijuokti ...

ah1       2021-08-20 9:45

tai buvo apie 20 metų trukusį rutulio nakro fabriko klastėjimą ir griūtį.  Šlovė  Trumapui.

Sga       2021-08-20 9:38

Na kariuomene savo ideologinė orientacija jau dabar nesivaržo demonstruoti. Užtenka paskaityti tokios Auksės Usienes ar Andriaus Jurgaičio įrašus FB. Neapykanta “kas ne su konservais - tas valstybes priesas” fontanais varo. KAM ne Žemaičio, o Vitkausko statula pasistatyti laikas.

Stasiukui       2021-08-20 9:32

Tu karshena jau pirma konflikto diena arba ant medžio kabesi, ar rusu nupiltas, griovį gulėsi.

ah1       2021-08-20 9:28

Rutulio vaizdelyje - Trumpo karaaxiri narko biznio magnatamaas, net neabejoju, visa kita tik instrumentai ir mechanizmai.  Talibai deklaravo - narko bizniui karaxiri.

stasys       2021-08-20 9:08

Jaunas kvailas , interneto auklėtas . Juk to autoriaus pasak žodžiais to karo priežastis paprastas pasipelnimas biudžetinėmis lėšomis. Na taip jei galvoje siaučia internetiniai vėjai o smegenu nulis , galima į tas išlaidas nurašyti tuos tūkstančius Nato kareiviu žūvusiu , tęsiant autoriaus minti, pasipriešinusiais šakėmis ir peiliais. O jei to karo priežastis ne piniginės lėšos , tai gal tos mokyklos ir keliai tiesiami su tomis ažuolų giraitėmis kurios per dvidešimt metu turėtu ten jau ‘ošti’ plačiomis giriomis? Statyba pelningas verslas.  Matyt ne , dvidešimt metu per trumpas laiko tarpas o ir kam tiems kapitalistams švietimas afganų tuščiomis kišenėmis ?. Tai gal autoriaus minėta demokratija ten iltis suleido nutarusi visus paversti krikščionimis ? ,.. juk nėra pasaulyje tikros musulmoniškos visuomenės draugaujančios su vakarietiška vertybėmis .Na bent aš tokios nežinau . Vėl pro šalį . Tai kokio velnio tie amerikiečiai tiek laiko su Nato ten sėdėjo ? Nupylė ‘binladena’ susidėjai terbas ir namo ., tuo labiau su metais atsirado labiau paženbe teroristai ,isis pavadinimu. Aš tam peinburniui priminsiu jog Amerika Nato priekyje gana ilgam užlaikė sprogstančias bombas Europoje , o tai ka mes pajutome tik pabaigą įtūžio kuris prablaivė vakaru europą iš demokratinio miego ir noro draugauti su visais . Ne piemburniams tokias temas gvildenti ..

Povilas Gaidelis       2021-08-20 8:54

Bravo, ponas Raimondai. Jūs čia labai detaliai “išklojote” du dešimtmečius trukusios Afganistano okupacijos pasekmes. Gaila, tačiau amerikiečiai nepasimokė iš sovietinių generolų klaidų. Bušas, panašiai kaip ir Putinas 2014 metais lipo ant grėblio. Jis, kaip ir rusų diktatorius, savo valstybei padarė milžinišką žalą. Ne tik materialinę, bet ir moralinę, psichologinę. Afganai, kaip ir kitų šalių musulmonai yra fanatikai, todėl nuo jų reikia laikytis per tam tikrą atstumą, nes Islamas - labai agresyvi ir Europai pavojinga religija. Reikia stengtis kuo mažiau jų čia įsileisti, nes juos perauklėti neįmanoma.

Dzeikas       2021-08-20 8:18

Karti tiesa.
Taciau reikia ne atsisakyti atstovaujamosios demokratijos ideologijos irprncipu, o perstyguoti.Perkratyti prioritetus.
Sakykime LGBT nuleisti iki neisprovokuoto smurto pries iskrypelius(yra veikeju kurie dauzo net pasleptuosius homoseksualistus is’ meiles menui’) aiskinimo ir tokiu atveju tyrimo kontroles. Nereiketu taikyti atstovaujamosios demokratijos VISU lygiu(inagininkas), - T.y. pakaktu renkamo kaimo-miesto seniuno nekuriems, - visoms valstybems.
Zmogaus teisiu krietriju irgi reiktu taikyti pagal situacija ir technine valstybes galimybe tas teises laiduoti. Sakykime zmogaus teise i gyvybe galima uztikrinti net ir Lietuvoje. O sakykime nekaltumo prezumpcija neturtingose valstybese nelabai.Prisiminkite atveji kaip pasienieciu automobili persekiojusi kontrabandistus taranavo kitas kontrabandistu automobilis . Ir ka? Ogi neko - kontrabandistu sebras taranaves paseniecius pareiske, kad jis “ne prie ko”, kad jis paseniecius banditais palaike. Ir buvo isteisintas.
Tokia norma galioja JAV. Tai JAV turi materialini pagrinda uztikrinti VISAPUSISKA nekaltumo prezumpcijos principa - jie turi kaimene malunsparniu kuriu pagalba butu persekioje kontrabandistus ir tie butu nubausti nepaisant jos gynusios nekaltumo prezumpcijos. Todel negalima eliminuoti materialines technines bazes uztikrininant zmogaus laisviu ir atstovaujamosios demokratijos veikimo laipsni.

to Sga       2021-08-20 8:08

Sakai, kariuomenėje visi savi į kertinius postus sustatyti, kad karo atveju pasielgtų taip, kaip 1940 metais? Tema verta rimtos diskusijos.

Sga       2021-08-20 7:32

Lietuvoje šiuo metu lygiai tas pats butų, parakui pakvipus. Bobos iš vyriausybės su Anusausku ir šeimomis iš karto su visa ožio gimine Spartanu iš Lietuvos sprukti. Uzkalniniai influenceriai su Jakilaicio šaulių pagalba į taip jų dabar nekenčiama Lenkija tuoj pat pabėgtų. Kariuomene ko gero pasielgtų kaip 1940’tais - ten motyvacijos kovoti prieš svetimus beveik nėra, kariuomene šiuo metu mokoma kaip Lietuvos piliečiu nekęsti. Jei kas ir kovotu - tai tie, kurie VISAIS laikas prieš okupantus kovojo. Antivakseriai, ploksciazemininkai mažu pajamų ir žemesnio išsilavinimo Lietuvos žmones.

Kazys       2021-08-20 7:18

kaip teisingai surasyta!


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.