Politika, Socialinė politika, Ekonominė politika, Visuomenės pokyčių analizė

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 4 d. 22:47

13     

    

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus, kad išgelbėtų Partiją (dviprasmiškumas sąmoningai:).

Šachmatuose tai labai suintriguotų. Politiniuose šachmatuose juo labiau. Beje, vienas piarščikų rekomenduojamų triukų – padaryk WOW, kad visi išsižiotų! Overdeliver (!) – visi tikėjosi vieno pėstininko, o gavo net tris!!! Va čia tai vadiba, čia tai rižtas, va čia tai telkenčioji lideristė!

Papildoma mana iš dangaus teks tingiems žurnalistams (ne visi tokie) – savaitę nereiks galvot, kas svarbu tautai ir „ką dariti“, galės rengti aukštų reitingų laidas apie naujausias politines razborkes:) Kraujo, kraujo!!! yra geriausias kelias į reitingus (paklauskit „24 valandos“ prodiuserių:)

Bet pažvelkim giliau. Kas čia per partija vyksta? Gal vis dėlto vietoj trijų pėstininkų reikėjo, tarkim, ... paaukot bokštą? Ir kas tas bokštas?

Yra yra toks ministras-bokštas:) Jis, pristatydamas šios valdžios reformų sixpack’ą (realiai 4-ios reformos, bet viena (mokesčių-šešėlio-pensjjų) piariškai paskaidyta į tris, kad padaryt vyrišką 6-packą), pradėjo nuo sakinio… „Melejardas – Melejonui“ (R).

Kitaip tariant, valdžia, norėdama padaryti įspūdį tam melejonui rinkėjų, nutarė vėl pabarstyt po biškį euriukų per didesnį NPD didesniam ratui žmonių, apimant ir tuos, kurie gauna iki 2,5 VDU.

Kaip NPD diferencijavimo pasiūlymo 2008 m. autorius (https://www.delfi.lt/…/rkuodis-kaip-reformuoti-lietuvos-mok…), sukritikavau šią ministro-bokšto improvizaciją – „biški mažesni mokesčiai“ gali reikšti blogesnį gyvenimą visuomenei, jei pabaigsim griaut sveikatos apsaugą, švietimą, Sodrą ir pan. (https://www.delfi.lt/…/kuodis-mazesni-mokesciai-nera-geris.… ; http://ekonomika.org/Econlib/Kuodis_2018.pdf ). Beje, pačios NPD diferencijavimo idėjos esmė ir buvo permest NPD iš daugiau uždirbančių, kuriems jis nesvarbus, tiems, kuriems jis svarbus – arčiau MMA. Dabar gi norima atsukt logiką atgal…

Na. bet Bokštas su Karalium padarė savo – jiems atrodė, kad „Melejardas – Melejonui“ (R) yra neblogas rinkiminis šūkis Karaliui pakeist Valdovę 2019 m.!

Šachmatų federacijos vadovas (vadovaujantis vienam Seimo komitetui) irgi šūkiui pritarė – „liaudies pajamų didinimo planui“, pamirštant paminėt dėl to atsirasiančias galimai daug didesnes išlaidas vokeliams, senų tėvų rėmimui ir pan.

Ir jei NPD pabarstymui reitingų tikslais jie biudžete rado kelis šimtus melejonų, tai mokytojų ir pan. algoms jau „PINIGŲ BIUDŽETE NĖRA“, ir apskritai, gerbkite „FINANSINĘ DYSCYPLYNĄ“, mieli mokytojai, dėstytojai, gaisrininkai ir pan.

Yra ir antras didelis Karaliaus-reformatoriaus nenuoširdumas. Ir štai kame. Užuot ėmęsis iš esmės atkurti mokesčių/viešojo sektoriaus funkcijų ir jų finansavimo SISTEMĄ* (o tam reikia ir givulių ukio panaikinimo) ir viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo – jei nėra vaikų, turi būti mažiau mokyklų http://ekonomika.org/Econlib/rk_mokyklos_2017.pdf), valdžia nutarė NESISTEMIŠKAI pamakaluoti viešojo sektoriaus algų klausimą.

Ir spėkit ką – jėgos struktūros (SILOVIKI) buvo aptarnautos pirmos (Karalius gi iš jų:), na o po to matėt patys: „kas liko“ ir „kas garsiau parėks“, ir kas turi „geresnius ryšius Seime“, „ko, mokytojai, norit – dėstytojai gauna dar mažiau“ ir pan.).

Apibendrinant – mokytojų etatinio apmokėjimo problemėlė yra mažas simptomas ir figos lapelis šitų pigių žaidimų, kai „reformos vaidinamos (kol nekenkia reitingui)“. Ir pėstininkai čia ne prie ko… ypač tie du kiti:)

Na ką, imam popkorną – „santa-barbara“ prasideda:) Bet tautai, mano kuklia nuomone, reikia nebe piaro ir pramogų – reikia nuoširdžių politikų-reformatorių, kurie neišleidžia rinkiminiam šūkiui melejardo, o po to gausiai aukoja „pieškas“ dėmesiui nukreipt…

* Mano reformos pasiūlymai http://ekonomika.org/Econlib/rk_Sodra_2016.pdf”>ČIA.

EKONOMIKA.ORG
http://www.ekonomika.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonas       2018-12-9 8:05

Kuodis įsivaizduoja apsigaubęs pats Karaliaus mantija (ką ten “profesorius”), o iš tikrųjų gi jis visiškai nuogas. O gal jis dar ir šachmatų didmeistris? Iš tokio pasipūtusio pagyrūno bet kokio titulo prisiskyrimas nenustebintų. O gal jau jis ir Nobelio premiją beturįs, tik dar nespėjo paskelbti? Pirmyn, Gyvulių ūkio čempione!

Iš daugumos       2018-12-8 18:21

P. Kuodis iš tų, kurie tik kritikuoja. Kad savo idejas įgyvendinti, reikia pačiam eiti į valdžią ir kautis už jas. Dabar gi tik su troliška leksika reiškiasi, atseit, daugiau paniekos. Sugeltonėjote, p. Kuodi.

Patarimas       2018-12-7 22:18

Save vadina profesoriumi bet nusipaisto kaip paskutinis mulkis,vis šnekėdamas apie gyvulių ūkį pats save susitapatina su to ūkio personažais.Banke šiltai sėdi tai netriesk ant vyriausybės,o padėk jei ką nors išmanai

Vilnietis       2018-12-5 21:16

Ačiū. Pagarba Jums.
Gal ne visi suprato - na Gyvulių ūkis tai supras.
Tik juos geriau būtu nuvaryti nuo lovio.

Jules       2018-12-5 19:46

Jūs tais savo balsais visai pribaigsite Lietuvą - nebeliks joje lietuvių, jei taip elgsitės per rinkimus, kaip žadate, jei rinksitės “Vasaros 5” ar Banką “Trockis”. Man su eks-bolševikais ir jų anūkais nepakeliui, ponia Paklausėja, ar supratote? Aš nesu iš protingųjų, Jūsų žiniai, turėkite tai omenyje.

kaimo Elenutei       2018-12-5 16:08

taip, jūs pilvagalviai kumečiai palaikote bet ką, kas jums pasiūlo baudžiavinės putros “dabavkę”.
Dėka tokių palaikytojų ir atsidūrėme prarajos dugne.
Išnykusios tautos likučių ainiai prakeiks tokius kaip tamsta.

Elenutė       2018-12-5 14:38

Gerb R.Kuodžiau, ir nusirašėte šį kartą: nei į tvorą nei mėtą. Rašote nesąmones, kurių nesupranta net tave išgimdę prakeiktieji velniai, Rašyk taip aiškiai, kad tave perskaitytų ir suprastų parduotos Lietuvos vergai. O mes, kaimo žmonės, labai palaikome dabartinę vyriausybę, tik bėda - su prezidentės milijardais.

Bet kaip *protinga*       2018-12-5 14:33

Nežinau,Jules yra dama ar superprotas Julius,bet geba irgi tik taškytis etiketėm.Balsuoti vis dar leidžiama pagal asmeninį sprendimą,o ne pagal jules pageidavimą? ČIA yra komentarai ir nuomonės,ne visiems reikia Tapino,Valatkos ar jules nurodymų.

Jules       2018-12-5 9:55

Ne karalius, o konspiratorius - pinigų spausdinimo mašinka. Aš nebalsavau už kolchozų milijonierius ir ne už pseudo žaliuosius - tai viena. Kita: albinos, agnės ir ura patriotai - tautininkai balsavo ir dar džiaugėsi, kad taip balsuoja. Dabar balsuos už “Vasaros - 5” kandidatus.

vertimas iš "albinų" kalbos į žmonių       2018-12-5 8:37

“Gal jau laikas sustoti tyčiotis iš Mylimų Valstiečių už kuriuos žagsėdamos balsavo visos “albinos” ir “agnės”?”

albina       2018-12-5 8:32

Gal jau laikas sustoti tyčiotis iš kalbos?Mada tokia,kas durniau parašys?Toks proto *bokštas* ir tai smaginasi rašydamas idiotišku stiliumi.Gėda!

Būtų gerai priešlaikiniai       2018-12-5 8:20

seimo rinkimai.

nuogas karalius Pieška I- sis       2018-12-5 7:53

Nevarykit ant manęs čia visko - iš tikrųjų aš irgi tik pėstininkas vaidinantis karalių, (valstietis negali būti tikru karaliumi iš principo). Tikrieji, kilmingo ķraujo Lietuvos valdovai sėdi briuseliuose, berlynuose ir norvegijose.
Mes tik didenybių actovai vietininkai provincijoje.


Rekomenduojame

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Rasa Čepaitienė.  „Stebėtina, kokius lobius galima rasti laiko dulkes nupūtus“

Dainius Tirūnas. Gal Lietuvai vertėtų pasimokyti ne iš Norvegijos, o iš Šveicarijos?

Algirdas Endriukaitis. Nigerijos rašytojo Ben Okri mintys apie pasakojimus: ką galėtų išgirsti ir Nacionalinės premijos laureatas Marius Ivaškevičius?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.