Politika, Socialinė politika, Ekonominė politika, Visuomenės pokyčių analizė

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 4 d. 23:47

13     

    

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus, kad išgelbėtų Partiją (dviprasmiškumas sąmoningai:).

Šachmatuose tai labai suintriguotų. Politiniuose šachmatuose juo labiau. Beje, vienas piarščikų rekomenduojamų triukų – padaryk WOW, kad visi išsižiotų! Overdeliver (!) – visi tikėjosi vieno pėstininko, o gavo net tris!!! Va čia tai vadiba, čia tai rižtas, va čia tai telkenčioji lideristė!

Papildoma mana iš dangaus teks tingiems žurnalistams (ne visi tokie) – savaitę nereiks galvot, kas svarbu tautai ir „ką dariti“, galės rengti aukštų reitingų laidas apie naujausias politines razborkes:) Kraujo, kraujo!!! yra geriausias kelias į reitingus (paklauskit „24 valandos“ prodiuserių:)

Bet pažvelkim giliau. Kas čia per partija vyksta? Gal vis dėlto vietoj trijų pėstininkų reikėjo, tarkim, ... paaukot bokštą? Ir kas tas bokštas?

Yra yra toks ministras-bokštas:) Jis, pristatydamas šios valdžios reformų sixpack’ą (realiai 4-ios reformos, bet viena (mokesčių-šešėlio-pensjjų) piariškai paskaidyta į tris, kad padaryt vyrišką 6-packą), pradėjo nuo sakinio… „Melejardas – Melejonui“ (R).

Kitaip tariant, valdžia, norėdama padaryti įspūdį tam melejonui rinkėjų, nutarė vėl pabarstyt po biškį euriukų per didesnį NPD didesniam ratui žmonių, apimant ir tuos, kurie gauna iki 2,5 VDU.

Kaip NPD diferencijavimo pasiūlymo 2008 m. autorius (https://www.delfi.lt/…/rkuodis-kaip-reformuoti-lietuvos-mok…), sukritikavau šią ministro-bokšto improvizaciją – „biški mažesni mokesčiai“ gali reikšti blogesnį gyvenimą visuomenei, jei pabaigsim griaut sveikatos apsaugą, švietimą, Sodrą ir pan. (https://www.delfi.lt/…/kuodis-mazesni-mokesciai-nera-geris.… ; http://ekonomika.org/Econlib/Kuodis_2018.pdf ). Beje, pačios NPD diferencijavimo idėjos esmė ir buvo permest NPD iš daugiau uždirbančių, kuriems jis nesvarbus, tiems, kuriems jis svarbus – arčiau MMA. Dabar gi norima atsukt logiką atgal…

Na. bet Bokštas su Karalium padarė savo – jiems atrodė, kad „Melejardas – Melejonui“ (R) yra neblogas rinkiminis šūkis Karaliui pakeist Valdovę 2019 m.!

Šachmatų federacijos vadovas (vadovaujantis vienam Seimo komitetui) irgi šūkiui pritarė – „liaudies pajamų didinimo planui“, pamirštant paminėt dėl to atsirasiančias galimai daug didesnes išlaidas vokeliams, senų tėvų rėmimui ir pan.

Ir jei NPD pabarstymui reitingų tikslais jie biudžete rado kelis šimtus melejonų, tai mokytojų ir pan. algoms jau „PINIGŲ BIUDŽETE NĖRA“, ir apskritai, gerbkite „FINANSINĘ DYSCYPLYNĄ“, mieli mokytojai, dėstytojai, gaisrininkai ir pan.

Yra ir antras didelis Karaliaus-reformatoriaus nenuoširdumas. Ir štai kame. Užuot ėmęsis iš esmės atkurti mokesčių/viešojo sektoriaus funkcijų ir jų finansavimo SISTEMĄ* (o tam reikia ir givulių ukio panaikinimo) ir viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo – jei nėra vaikų, turi būti mažiau mokyklų http://ekonomika.org/Econlib/rk_mokyklos_2017.pdf), valdžia nutarė NESISTEMIŠKAI pamakaluoti viešojo sektoriaus algų klausimą.

Ir spėkit ką – jėgos struktūros (SILOVIKI) buvo aptarnautos pirmos (Karalius gi iš jų:), na o po to matėt patys: „kas liko“ ir „kas garsiau parėks“, ir kas turi „geresnius ryšius Seime“, „ko, mokytojai, norit – dėstytojai gauna dar mažiau“ ir pan.).

Apibendrinant – mokytojų etatinio apmokėjimo problemėlė yra mažas simptomas ir figos lapelis šitų pigių žaidimų, kai „reformos vaidinamos (kol nekenkia reitingui)“. Ir pėstininkai čia ne prie ko… ypač tie du kiti:)

Na ką, imam popkorną – „santa-barbara“ prasideda:) Bet tautai, mano kuklia nuomone, reikia nebe piaro ir pramogų – reikia nuoširdžių politikų-reformatorių, kurie neišleidžia rinkiminiam šūkiui melejardo, o po to gausiai aukoja „pieškas“ dėmesiui nukreipt…

* Mano reformos pasiūlymai http://ekonomika.org/Econlib/rk_Sodra_2016.pdf”>ČIA.

EKONOMIKA.ORG
http://www.ekonomika.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonas       2018-12-9 9:05

Kuodis įsivaizduoja apsigaubęs pats Karaliaus mantija (ką ten “profesorius”), o iš tikrųjų gi jis visiškai nuogas. O gal jis dar ir šachmatų didmeistris? Iš tokio pasipūtusio pagyrūno bet kokio titulo prisiskyrimas nenustebintų. O gal jau jis ir Nobelio premiją beturįs, tik dar nespėjo paskelbti? Pirmyn, Gyvulių ūkio čempione!

Iš daugumos       2018-12-8 19:21

P. Kuodis iš tų, kurie tik kritikuoja. Kad savo idejas įgyvendinti, reikia pačiam eiti į valdžią ir kautis už jas. Dabar gi tik su troliška leksika reiškiasi, atseit, daugiau paniekos. Sugeltonėjote, p. Kuodi.

Patarimas       2018-12-7 23:18

Save vadina profesoriumi bet nusipaisto kaip paskutinis mulkis,vis šnekėdamas apie gyvulių ūkį pats save susitapatina su to ūkio personažais.Banke šiltai sėdi tai netriesk ant vyriausybės,o padėk jei ką nors išmanai

Vilnietis       2018-12-5 22:16

Ačiū. Pagarba Jums.
Gal ne visi suprato - na Gyvulių ūkis tai supras.
Tik juos geriau būtu nuvaryti nuo lovio.

Jules       2018-12-5 20:46

Jūs tais savo balsais visai pribaigsite Lietuvą - nebeliks joje lietuvių, jei taip elgsitės per rinkimus, kaip žadate, jei rinksitės “Vasaros 5” ar Banką “Trockis”. Man su eks-bolševikais ir jų anūkais nepakeliui, ponia Paklausėja, ar supratote? Aš nesu iš protingųjų, Jūsų žiniai, turėkite tai omenyje.

kaimo Elenutei       2018-12-5 17:08

taip, jūs pilvagalviai kumečiai palaikote bet ką, kas jums pasiūlo baudžiavinės putros “dabavkę”.
Dėka tokių palaikytojų ir atsidūrėme prarajos dugne.
Išnykusios tautos likučių ainiai prakeiks tokius kaip tamsta.

Elenutė       2018-12-5 15:38

Gerb R.Kuodžiau, ir nusirašėte šį kartą: nei į tvorą nei mėtą. Rašote nesąmones, kurių nesupranta net tave išgimdę prakeiktieji velniai, Rašyk taip aiškiai, kad tave perskaitytų ir suprastų parduotos Lietuvos vergai. O mes, kaimo žmonės, labai palaikome dabartinę vyriausybę, tik bėda - su prezidentės milijardais.

Bet kaip *protinga*       2018-12-5 15:33

Nežinau,Jules yra dama ar superprotas Julius,bet geba irgi tik taškytis etiketėm.Balsuoti vis dar leidžiama pagal asmeninį sprendimą,o ne pagal jules pageidavimą? ČIA yra komentarai ir nuomonės,ne visiems reikia Tapino,Valatkos ar jules nurodymų.

Jules       2018-12-5 10:55

Ne karalius, o konspiratorius - pinigų spausdinimo mašinka. Aš nebalsavau už kolchozų milijonierius ir ne už pseudo žaliuosius - tai viena. Kita: albinos, agnės ir ura patriotai - tautininkai balsavo ir dar džiaugėsi, kad taip balsuoja. Dabar balsuos už “Vasaros - 5” kandidatus.

vertimas iš "albinų" kalbos į žmonių       2018-12-5 9:37

“Gal jau laikas sustoti tyčiotis iš Mylimų Valstiečių už kuriuos žagsėdamos balsavo visos “albinos” ir “agnės”?”

albina       2018-12-5 9:32

Gal jau laikas sustoti tyčiotis iš kalbos?Mada tokia,kas durniau parašys?Toks proto *bokštas* ir tai smaginasi rašydamas idiotišku stiliumi.Gėda!

Būtų gerai priešlaikiniai       2018-12-5 9:20

seimo rinkimai.

nuogas karalius Pieška I- sis       2018-12-5 8:53

Nevarykit ant manęs čia visko - iš tikrųjų aš irgi tik pėstininkas vaidinantis karalių, (valstietis negali būti tikru karaliumi iš principo). Tikrieji, kilmingo ķraujo Lietuvos valdovai sėdi briuseliuose, berlynuose ir norvegijose.
Mes tik didenybių actovai vietininkai provincijoje.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.