Ekonominė politika

Raimondas Kuodis: situacija negrįžtama, Lietuvoje liks 2,5 miesto

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 26 d. 11:07

10     

    

Raimondas Kuodis: situacija negrįžtama, Lietuvoje liks 2,5 miesto

Taip ketvirtadienį Seime vykusioje diskusijoje „Socialinė Europa – nauji iššūkiai“ tvirtino Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis.

Remiantis ekonomisto pranešimu, valstybėje, politikams metų metais nesprendžiant esminių problemų, susiformavo dvi ekonomikos, dvi gyvensenos: Vilniaus bei jo regiono ir likusios Lietuvos. Pirmoji ekonomika sudaro kone pusę visos šalies ekonomikos – čia gyvenančiųjų pajamų vidurkis yra pusantro karto didesnis už visos šalies vidurkį. Antroji – regionų, kur pajamų vidurkis, palyginti su Vilniumi, yra mažesnis du ar net tris kartus. Iš regionų, kurie, ekonomisto žodžiais kalbant, virsta „ištisais pensionatais“, išsiskiria tik Kaunas ir Klaipėda.

Kadangi tik teisinga visuomenė yra tvari ir laiminga, R. Kuodis aptarė ir Lietuvoje susiformavusią dviejų tipų nelygybę.

Su R. Kuodžio atlikta ekonominės ir socialinės padėties analize kviečiame susipažinti DELFI.lt portale pateiktoje Eglės Samoškaitės apžvalgoje ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nemažai...       2017-03-2 2:43

Pripasakota nemažai apie tai ką mes visi jau seniai žinome.Ir žinome kaip visą tą
buzą srėbti.Tik esame neprileisti prie valstybės vairo.Prie valstybės vairo prasisk-
verbė sąrašiniai ir sėdės ramiai visus ketverius metelius.Kokia nuo jų nauda,pasa-
kykit man.
Nėra Lietuvoj šeimos,kurios bent vienas šeimos narys nebūtų išvažiavęs į užsienį.
Mano šeimos ir giminės yra net 7 jauni žmonės iįvažiavę.Ir negrįš.Mes seni tėvai
likė gyvenam iš jų materialinės paramos,nes nuo tokių pensijų,kokias gauname,jau
seniai būtume badu numirę.Bijau pagalvoti kokia katastrofa ištiko Lietuvą.LIETUVA NUKRAUJAVO.Tokios katastrofos nebuvo nuo Stalinizmo laikų,kai lietuviai tūkstančiais
buvo išžūdytų,ištremtų ir fiziškai ar moraliai suluošintų.Padarytas didžiulis nusikaltimas valstybei ir tautai.Ir žinome kaip ir kas tai padarė.
Valstybės naikinimas prasidėjo su privatizacija,su kaimo mokyklų naikinimu,su
darbo vietų naikinimu,su darbdavių nenoru mokėti atlyginimų net ir minimalių.Kada
prasidėjo savižudybės?Tada,kai buvo nusavintos rublinės santaupos.
Kuodis kalba apie žemės kilnojimą.O kaip sakyk,Kuodi,atsiimti žemę,kai ant jos jau
ateivis iš Baltarusijos atropojęs dar prieš 70 metų ir tvarkosi svetimoj sodyboj
ir ant žemės po ja.Lieka tik žemę persikelti,o sodybą palikti neprašytam sveteliui.
Milijonieriais tapo tie,kurie nemokėjo padoraus atlyginimo savo darbuotojams.
Žemės ūkio produkcijos supirkėjai irgi mokėjo ir moka menkus grašius,dėl ko neapsimoka auginti gyvulį ar morką.Va šalia mano namų parduotuvėje vien tik Lenkijos produkcija.Kur lietuviška produkcija?Jautienos burnoj neturėjau jau
ketvirtį amžiaus.Kitame krašte Lietuvos nuo Klaipėdos jau dešimtmečius nematome
kitokios žuvies apart jūros lydekos ar strimėlės.Jau nesinori į tą pusę pasižiūrėti.

Nepasirašysiu       2017-02-26 21:06

Situacija tikrai “negrįžtama” - niekas grįžti nesiruošia.
Be to, tokia ta tautų ir valstybių istorija. Kai kurios labai sėkmingos, kai kurios labai nesėkmingos. Jei kam reikia paaiškinimo, atsakys p. Darvinas - tas pat, pagal kurio laukinių džiunglių įstatymus jau 27-us metus (nors turbūt ateities istorikai manys, kad kur kas ilgiau - nes formalios nepriklausomybės atgavimas esmiškai tautos savivaldos sugebėjimų nepakeitė) valdoma ši valstybė ir tauta.

jooo       2017-02-26 20:01

nu taip ...apie milijonas emnigravo, kiti žudosi…  naujai išrinktieji migracijos nestabdo, nesimato savižudžių prevencijos, nesimato skurdo mažinimo periferijoje

$+$       2017-02-26 18:09

Ne tik žiūrėdami į BVP vienam gyventojui augimą politikai nesupranta kaip jis pasiskirsto, bet aplamai vienas iš šimto turi elementarių žinių apie ekonomiką ir finansus.
<>
Jei tiksliau, Lietuvos politikoje nėra politikų. Kiekvienais avantiūristas ar aferistas, prasiveržęs į Seimą ar savivaldą, netampa politiku.
<>
Miestuose rinkėjai skuodžia prie balsadėžių ir balsuoja už bet kokį marazmą, nes bijo prarasti darbą ar veiklą, dėl totalinio sekimo, o provincijoje - kuo toliau, tuo elektoratas bukesnis ir abejingesnis. Valstybės degradacija tapo savaiminiu, tiesiog, užprogramuotu procesu.
<>
Pavyzdžių toli ieškoti nereikia, pakanka pažiūrėti kuo užsiėmė pastaruosius mėnesius Seimas: embrionai, sijonai, vaikų mušimas, arielkos prekyba. Ar tai politika?! Daunų paradas, daugiau nieko.

to 11.59 mažam       2017-02-26 17:38

Kur randasi tas mažas pasakų miestelis, atskleiskit paslaptį, nes kitaip niekad nepatikėsiu.
Na aš ir gyvenu mažam provincijos miestelyje ir galiu su nuoskauda pasakyti, kad provincija merdėja, darbų nėra, visi išsivažinėja ar išsivaikščioja, kas kur gali, tuščių ir apytuščių butų apstu, niekas ir beveik už dyką neperka. Čia pas mus butkevičiaus tėvonijoje yra kaip yra.

Strategija       2017-02-26 13:56

Vystykime kaimus!
Vystysim, vystysim kol visiškai “suvystysim”!

Na bet aplink mus,mažame        2017-02-26 12:59

miestelyje ,tikrai niekas nemažėja,o į atsilaisvinusius namus po tris pirkėjus.Arba jau užsakyti.Žmonės dirba užsieniuose,o grįžta čia nusiperka namus ir taip gyvena-pusiau užsienyje,pusiau Lietuvoje.Tik gaila,kad valdžia siaurina mokyklų ir ligoninių galimybes.O turėtų daryti atvirkščiai.Gal Kuodis tegul pavažiuoja į provinciją-ji nedejuoja ,bet dirba ir tyliai sau vystosi,labai skriaudžiama.Mes pakanka ir kukliau.

Kaip programuosi ,taip ir       2017-02-26 12:56

bus.Nepritariu Kuodžio pesimizmui.Jei liks tik miestai,reiškia Lietuva liks be šaknų,nes šaknys yra kaime.Tik žemė pririša.Tada neliks nei tų dviejų miestų istorijos eigoje.

VaidasVDS       2017-02-26 12:38

Štai tau, Juozapai, ir atsakymas, kodėl niekas Lietuvoje neprotestuoja.
Vilniečiai, esantys prie valdžios, džiaugiasi, kad dar gali išgyventi ir net kažkiek gyventi.
O kiti, iš regionų, nelabai turi už ką atvykti paprotestuoti, be to per daug galinga ta valdžia atrodo su savo represiniu mechanizmu, laisvai nutildanti net ir tokią nemalonią pedofilijos istoriją. Ir nuskurdę, ir įbauginti.
Tad revoliucijos tikrai nepadarysi, o dirbti (kovoti) kantriai, protingai, išmintingai beveik niekas nemoka ir nemoko…

Dzeikas       2017-02-26 11:33

Cia tik dalis tiesos.Ekonomistas pasake apie pajamu netolyguma HORIZONTALIAME, geografiniame skerspjuvyje. Nieko nepasake (ar paliko dasigalvoti tiems, kas dar galvoja ir mato ne ta, kas norima parodyti esant) apie VERTIKALUJI, socialini netolyguma. Galiu suprast Kuodi.“Zodis ir kuprotas!” Lietuvoje galioja viesiems.
Kad zodziai neitu veltui, statom klausima staciai: ka daryti, kad NEatsitiktu tai, ka prognozuoja ekonomistas.
As dirbu rankomis , nesu mokslu korifejus , ka techniskai daryti - nezinau. Taciau remiuosi bendraisiais desniais, aksiomomis. Pirmoj eilej zmogus Lietuvoje turi PATIKETI, kad valdzia darys kazka ir kazko istikruju imsis. PR akcijas tauta is esmes jau skiria.Galima jomis apgauti del kazkokio fakto, bet grojima kiausais lietuviai jau, skirtingai nuo sio darinio kudikystes 1990-uju pradzioj, jau atskiria.
Manau butent todel, Karbauskio partija, samburys turi (kol kas) palaikyma nepaisant inifrtingo media puolimo. Socialines idejos ju - tamsus miskas, taciau kad ir nemoksiskai jie kazka klibina.
T.y. zengtas zingsnis(vienas) i sali nuo prarajos - valdzioj atsirado zmones nusiteike KAZKO imtis , ne del parodos, show, bet REIKALO vardan. Net ne tiek svarbu techniniu sprendimu tobulumas, svarbiau ryztas su kuriuo tai bus daroma.“Silke puva nuo galvos” galioja ir priesinga kryptim.Ryztas esas silkes galvoj persimeta i kuna.Kaip sakoma “pradzioj buvo Zodis”.Visa kita prisides.


Rekomenduojame

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.