Socialinė politika, Ekonominė politika

Raimondas Kuodis įspėja apie pajamų spąstus: gali būti, kad Europos vidurkio nepasieksime ir 2042 metais

Tiesos.lt siūlo   2020 m. sausio 22 d. 16:00

27     

    

Raimondas Kuodis įspėja apie pajamų spąstus: gali būti, kad Europos vidurkio nepasieksime ir 2042 metais

Edgaras Savickas | delfi.lt

Antradienį Lietuvos banke surengta spaudos konferencija apie Lietuvos ekonominės konvergencijos raidą, t. y. kaip šalies ekonomikai sekasi artėti prie Europos Sąjungos (ES) vidurkio, kada šį vidurkį galėtume pasiekti ir kokius pagrindinius ekonomikos iššūkius reikia spręsti, kad gyventojų pajamų augimas neįstrigtų spąstuose.

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis sakė, kad Lietuva sėkmingai įveikė didelę dalį distancijos maratone europinių pragyvenimo standartų link, tačiau, norint pasiekti ar net pralenkti Vakarų Europos pajamų lygį, labai svarbu neįstrigti pakeliui.

„O tokia rizika yra, jei nesiimsime spręsti svarbiausių ekonominių iššūkių“, – sakė jis.

Vienas pagrindinių pragyvenimo lygio rodiklių – bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui pagal perkamosios galios standartą, t. y. atsižvelgus į kainų skirtumus tarp valstybių, – Lietuvoje 1995 metais siekęs 33 proc., naujausiais duomenimis, jau viršija 80 proc. ES vidurkio.

Kaip rašoma centrinio banko pranešime, per ketvirtį amžiaus Lietuvos BVP vienam gyventojui ir ES vidurkio santykis padidėjo 48 proc. punktais, t. y. pustrečio karto. Tai didžiausias ekonominės konvergencijos (šalies ekonomikos artėjimo prie ES vidurkio) rodiklis tarp visų naujųjų ES narių, t. y. Lietuva prie ES vidurkio artėjo sparčiausiai.

Konstatuojama, kad Lietuvos sėkmę daugiausia lėmė jos žmonės – išsilavinusi darbo jėga, ekonomikos atvirumas, struktūriniai pokyčiai, stojimas į tarptautines organizacijas. Vertinant pagal minėtą rodiklį, pakeliui į ES ekonominę gerovę jau įveikta du trečdaliai kelio.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vladas       2020-01-26 22:54

tam brudui rankos nepaduočiau.

Pamenu       2020-01-26 22:53

kai Jakeliūnas buvo užjudinęs Lietuvos banką, tai Kuodis buvo apsišikęs iš baimės, 3 savaites gėrė be pertraukos ir savo feisbuke briedus rašinėdavo. Buvo visiškas kosmosas.

Saukius Garbačiauskas       2020-01-26 22:50

Kuodis yra MG Baltic koncerno klapčiukas, NUOLAT LESA IŠ MOCKAUS DELNO.

gana kvailint        2020-01-24 15:01

vidutinis atlyginimas - “bendrai paėmus ir atskirai padėjus ” - tai Ostapo Benderio lygio logika apie Vasiukų suklestėjimą. Tuos veikėjus ,kurie nuo tribūnų drįsta naudot tokius rodiklius senai reikėjo supuvusiais kiaušiniais….Švelniai tariant.Juos turi keist minimalaus atlygio už darbą(valandinio ,pirmiausia) dydis ir jo lyginimas ne su Afrika,Indija ,o bent jau su ES šalyse mokamais minimaliais atlygių vidurkiais (nors ponai gi iškilmingai paskelbė pasirašę sutartį ,kad priklausom turtingųjų šalių klubui ,tai logiškai išeitų,kad ir lygint būtina su tų šalių mokamais visų rūšių “minimumais”: ir privačiam ,ir valdiškam,ir minimaliom visom išmokom : pensijom , už mažamečius vaikučius , invalidumo minimalias išmokas,etc.).

sunaikinti stribu stovykla       2020-01-23 22:02

cia kazkoks kuodas nori konstatuoti kazkoki galima fakta, betgi dirbama nusikalstamoje stribu stovykloje, brexit jau

stasys        2020-01-23 21:40

Gamybos sektoriuje vidutinė pelno marža 5 proc. nuo gautu pajamų atskaičius pvm , greituosiuose kredituose tikiu kad galbūt ir taip , bet tai ne rodiklis visus subendrinti . Siūlau pavartyti : ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=GDP_at_regional_level/lt&oldid=198107

Dzeikas       2020-01-23 19:24

Itakos neturi, taciau koreliacija gana tampri. Ir jeigu yra zirkles, reiskia isnaudojimo koeficientas didesnis.
Nezinantiems isnaudojimo koeficientas(marksistinis terminas) santykis tarp vidutinio pelno ir d. uzmokescio. Laisvojo pasaulio salyse svyruoja aplink 1.0. Sovietijoje perestrojkos laikais apskaiciuota jog mazdaug 2. Lietuvoj mazesnis negu 2, bet ir tolokai nuo 1.  Ir jeigu BVP zmogui pavyktu kilstelt ir virsyti (hipotetiskai. Realiai vergu darbas ilga laika NIEKAD nebus nasesnis negu laisvuju zmoniu) netgis sakykim Sveicarijos ar Liuksemburgo tas koeficientas isaugtu(virs 2 ir net 3) NEhipotetiskai tiek, kad atlyginimas nebus virsesnis negu minetose salyse , o ir ES taippat.
Karteliniai susitarimai leidzia tai igyvendinti, o streiku istatymas darbuotuojams apsigint - ne.
Tiesa sakant banderlogams jo ir nereikia. Nes bijo sakyt i akis nepatogia tiesa (cia jums ne durniumi komentaruose isvadint), o antra “juk neplesysi akiu kaip koks chamas darbdaviui”.
Amerikieciai pleso. Ir jeigu uzstreikuoja tai rekia aplink taip, kad 5 kilometrus aplink visi girdetu. Padeda. Jeigu darbdaviui pelnas leidzia - atlyginimai kyla. Jeigu ne - lokautas.

stasys        2020-01-23 19:03

BVP skaičius vienam gyventojui neturi įtakos atlyginimo vidurkio dydžiui , kaipo rodiklis palyginimui.

Dzeikas       2020-01-23 18:49

Visiskai nesvarbu, pasieksite ES vidurki ar ne. Net jeigu virsysite eiliniu banderlogu atlyginimas bus MAZESNIS negu ES.
Netikite? Paziurekite i Lenkija: ju BVP per capita mazesnis negu Lietuvos , o atlyginimai aukstesni.
Lietuvai kaip jokiai kitai post-sovietinei saliai tinka rusiskas eilerastukas:
- Vidish molot,vidish serp,
- Jeto nash sovietskij gerb,
- Hocesh zhni, a hochesh kuj,
- Vsio ravno poluchish…

Kis       2020-01-23 17:31

Trumpas toki isvadintu tiesiog isprotejusiu raganiu,kuris gyvenime daugiau nieko ir nenuveikes.Pasiko ir vel tyli.

Life Site News       2020-01-23 14:32

January 22, 2020 (LifeSiteNews) – For the first time in history, a U.S. president will attend in person and speak at the annual March for Life that is happening in Washington D.C. on Friday.

Pirmą kartą istorijoje JAV prezidentas dalyvaus asmeniškai ir kalbės kasmetiniame „Life for March“, kuris penktadienį vyks Vašingtone.

Prezidentas Trumpas šiandien paskelbė, kad kalbės „ Žygyje už gyvenimą “  sausio 24 d.,penktadienį vyks Vašingtone, kasmetiniame renginyje, kuriame dalyvaus šimtai tūkstančių protestuoti dėl legalių abortų.

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-trump-to-address-march-for-life?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=b770864101-EMAIL_2019_09__Special_Daleidenhearings2_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-b770864101-401886513

Prašalietis       2020-01-23 10:22

” Kuodis įspėja apie pajamų spąstus: gali būti, kad Europos vidurkio nepasieksime ir 2042 metais”... Spaudoje “tikri patriotai” rašinėja, kad Lietuvos keleiviai pagal žmonių gerbūvį “sparčiausiai” artėja prie ES “vidurkio” ir vakarų šalių lygio. Tą akivaizdžiai demonstruoja 30 metų “lietuviško Baltijos tigro audringas” ekonominis ir visoks kitoks “vystymasis”. Dar visai nepragėrę proto vyresnės kartos tautiečiai žino ką ir už kiek atitinkamais “audringo Lietuvos vystymosi"laikotarpiais pirko kai buvo rubliai, rubliniai talonai, litai ir eurai. Kad vakarus “smarkiai pasivijo Baltijos tigras” akivaizdžiai demonstruoja skelbiami statistiniai duomenys: 2019 metais min atlyginimas Prancūzijoje buvo 1521,25 euro- į rankas buvo 1201 euro; prie vakarų sparčiai artėjantiems “tigrams” buvo MIN priskaičiuojama 555 eurai- į rankas iškilmingai buvo įteikiama 395,78 euro. Taip kad ES vidurkį pasieksime ne vėliau kaip po 2 metų, kai į ES bus priimta Gruzija, Ukraina ir dar kokia Afrikos čiumba jumba “civilizuota” valstybė, nes jos “pakels” ES valstybių gerovės vidurkį. Na o kokią Prancūziją tikrai pavysime, o gal būt ir pralenksime, į G. Nausėdos prezidentavimo pabaigą, kai G.Nausėdos didelė ekselencija kartu su tautos anūkėlio vadovaujama “žmonių partija”, kitomis “patriotinėmis ir antikomunistinėmis, būtinai tautinėmis gerovių partijomis” įgyvendins visiems neišsivaikščiojusiems lansberginio laivo keleiviams “gerovės valstybės planą”.

stasys        2020-01-23 8:54

cit.” Vienas pagrindinių pragyvenimo lygio rodiklių yra emigracija.O gyventojų pajamų sąpstai yra rinkos ekonomika, kur konkuruojama kas pagamins produktą pigiau, tai yra kas mokės mažesnes algas darbuotojams, kas pagamins produktą su mažesniu skaičium darbuotojų, taip nuolat didinant mažas pajamas gaunančių asmenų armiją, bedarbystę, emigraciją.” ...tiesiai šviesiai pliurpalai, jokia konkurencija sveikai neįmanoma šalyje kurioje darbo našumas lieka toli uodegoje . ..o žemi atlyginimai ,taupymas investicijoms gamyboje ir yra ta priežastis ..kodėl toks verslas tampa labai jautrus rinkos pokyčiams ..be kuriu ta konkurencija su kitomis šalimis tampa paprasčiausiai neįmanoma .

stasys        2020-01-23 8:49

cit. “Aš ne ekonomistas. Bet jaučiu, kad su skaičiukais Kuodis bei kiti ekspertai manipuliuoja. Kodėl atskaitos tašku imami 1995 m., o ne 1990 m.? ” Atsakimas kodėl nuo 1995 m ..remiasi į Lito įvedimą Lietuvoje ir to pereinamojo laikotarpio pabaiga , kai Lietuva tapo visaverte suverenia valstybe .

ah1       2020-01-23 1:36

vidurkiai tai akių muilonimai: kai iš dviejų žmonių vienas turi du milijonas o kitas prie konteinerio merdi ir sakoma kad abudu milijonieriai tai tokiais pliurpalais lai tiki idiotai.  Bet svarbiausia kad mes laikomi idiotais, tikinčiais vidurkiais visokiausias - jei nelaikytų idiotais mūsų tai ir nepliurptų mums apie vidurkius visokiausius,jei pliurpia vadinasi laiko.

ah1       2020-01-23 1:15

Vienas pagrindinių pragyvenimo lygio rodiklių yra emigracija.O gyventojų pajamų sąpstai yra rinkos ekonomika, kur konkuruojama kas pagamins produktą pigiau, tai yra kas mokės mažesnes algas darbuotojams, kas pagamins produktą su mažesniu skaičium darbuotojų, taip nuolat didinant mažas pajamas gaunančių asmenų armiją, bedarbystę, emigraciją.

Žodžio laisvė...       2020-01-22 23:20

Konvergencija,konkurencija,turbulencija…tušti žodžiai.Naratyvas…Kada pradėsite kalbėti tikra lietuviška kalba?Nebus nei vidurkio nei kitokio briedo.Kol valdžia centrinė mis iš visos valstybės suneštų skatikų ir provincijai numes tik ašaras,tol jokios turbulencijos-konkurencijos-proveržio iš skurdo nebus.Dar du dešimtmečius
daugelis šiandien skaitančių tekstus nedagyvensim.Man nusičiaudėt kaip jūs čia likę gyvensit.Man šiandien reikia išgyventi.Pramonė sužlugdyta,žemės ūkis merdėja,kiaulių
auginti žmonės neturi teisės,karvės išskerdžiamos nes pienas pigesnis už vandenį,
kaimo mokyklos sunaikintos,o vaikai išvaryti į plentus.Kaimai stūkso be gyvybės.
Miškai masiškai naikinami.Vandens telkiniai praskiedžiami smirdalais.Kur dedasi
ponų dvarų teršalai ant ežerų krantų?Kad pakilti nuo kelių prireiks ne mažiau šimto metų.Griauti ne statyti ,daug proto neprireikė.Proto bokštų - nulis.Ir tikri patriotai baigia išmirti.

Povilas       2020-01-22 23:14

Aš ne ekonomistas. Bet jaučiu, kad su skaičiukais Kuodis bei kiti ekspertai manipuliuoja.
Kodėl atskaitos tašku imami 1995 m., o ne 1990 m.?
Kažkada ieškojau duomenų apie Lietuvos BVP vienam gyventojui paskutiniaisiais SSSR metais. Labai sunku buvo kažką surast, bet lyginant dabartinį ir tuometinį BVP gyventojui, pažanga nebuvo tokia džiuginanti, kaip dabar paišo banko ekspertai.
Aš lyginau Lietuvos vietą tarp kitų valstybių tuomet ir dabar pagal BVP gyventojui.
O dar atsižvelgiant į gyventojų skaičiaus žymų sumažėjimą, tai džiūgaut gal ir nėra rimto pagrindo.
Žaidimas statistika - irgi propagandos įrankis.

brangiam tautiečiui       2020-01-22 23:03

Lietuvai ne ES vidurkis ,o ES uždarbio minimumas yra tikra siekiamybė.Užtenka tų pasakų apie “vidurkius” , anekdotų apie kopūstus ir mėsą ir balandėlių valgytoju. Lietuva tiesiog sočiai “atsivalgė” tų kuodžių “balandėlių:ž”. Yra toks geras lietuviškas žodis “GANA” , brangus taautieti Kuodi.

Nuosėda       2020-01-22 21:36

Bankininkų Gerovės valstybę jau sukūrėme.
Atėjau, kad neleisčiau sugriauti Gerovės. Bankininkų, suprantama.

petras       2020-01-22 20:36

Tik stambaus kapitalo apmokestinimas,perteklinio nekilnojamo turto apmokestinimas,banku diesnis apmokestinimas,ir tt… gali zymiai ir greitai pakeisti viska…

stasys        2020-01-22 20:21

Visa tai apie ką kalba ekonomistas laikosi tik statistikos dūmų uždangoje .Prie pirmos rimtos krizės mes vėl pulsime į socialines duobes štai tada ir pasimatys tas tikrasis vaizdas ekonomikos tvarumo .Man atrodo kad Lietuvos ekonomistai mato tik fasadine dalį  Lietuvos ekonominio augimo įvaizdžio ..todėl jiems labai lengva skaičiuoti ir manipuliuoti tuo busimu vidurkiu pajamose ir planuoti augimo prieaugi iki tam tikrų metu . Bet yra ir kita medalio pusė (tamsioji ) .. apie kuria visi stengiasi nutylėti ..Didžioji dalis gyventoju vis dar neturi sukaupę minimaliu santaupų ir nėra apsaugoti nuo greitu pokyčiu rinkose.  Antra:  kol kas vis dar egzistuoja neišspręstą gyventoju įsiskolinimo (senos skolos) problema ..kuria pataisius vien tos atpuolusios problemos dėka statistikos skaičiai pajamose sublizgėtu nemažu augimo procentu šoktelint į viršų .. Darbo biržose stovinčiu ir šešėlyje dirbančiu (priverstinai) skaičiai yra tas pajamų augimo šaltinis ir ta jautriausia vieta į kuria sudavus LIETUVOS VALSTYBEI JI PAJUSTU TIKRAI RIMTĄ SMŪGĮ SU IŠŠŪKIAIS panašiais į 2009 ... Tai tiek vertos tos prognozės dėl to ES pajamų vidurkio , jei ir toliau sau meluosime apie tuos stebuklingus pajamu prieaugio šuolius darysime „lockes“  ES biurokratams savo šalies gyventoju sąskaita . Ar tik ne tuo optimizmu remiantis mes netenkame ir ženklios paramos didžio iš ES ?

s.m.       2020-01-22 17:14

oi tikim tikim, pasiekę europinius standartus tikim. Kaip tikim ir Kalėdų Senį.

gyvename geriau, nei europos vidurkis       2020-01-22 17:11

jei kažkokie tai litovcai, juodaskverniai, violetiniai kedofilai, idiotai-patriotai gyvena blogai - tai čia jų problema.
tegu daro, kaip daugelis panašių - bėga iš Litvos arba pasikaria.
Mes, Stalino- Lenino anūkai, mūsų tėvai pokaryje su banditais kovojo.
Mes nusipelnėme gyventi geriau
Ir gyvename labai gerai.
Taškas. Diskusijos baigtos.
VOT !!!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-01-22 17:02

Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje. L blogai.
__________________________
Nacionalinis susivienijimas – sąjūdis 2 (sukilimas)

Konvergencija       2020-01-22 16:44

Manau, kad tokia Švedija sėkmingai mus pasitiks pusiaukelėje iki 2042 metų, jei pas mus neužveš brudo.

Na gerai        2020-01-22 16:16

Raimondas , būdamas ilgamečiu Vasiliaucko pavaduotoju,  jau seniai pasiekęs tos Europos vidurkio lygį ,  kažkodėl dar pergyvena dėl kitų visų  .


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.