Žmogaus teisės, Tikėjimo persekiojimas

Rabinas J. Sacksas: „Susiduriame su beprecedenčiu terorizmu“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 1 d. 13:20

8     

    

Rabinas J. Sacksas: „Susiduriame su beprecedenčiu terorizmu“

Bernardinai.lt

Pastarąsias kelias dienas buvau Niujorke, kur kalbėjau Rugsėjo 11-osios muziejuje, pastatytame toje vietoje, kur kadaise stovėjo Pasaulio prekybos centro bokštai dvyniai. Tai yra kolektyvinio gedulo ir atminties vieta, kur kaip skaudžios tragedijos priminimą galima regėti destrukcijos fragmentus.

Labiausiai širdį paliečia memorialiniai fontanai, esantys papėdėje vietos, kur kadaise stovėjo sugriauti dangoraižiai. Aplink fontaną bronzoje yra išgraviruoti beveik 3 tūkst. aukų vardai. Priešingai nei daugelyje kitų fontanų, čia vanduo teko žemyn ir pačiame centre pradingsta juodojoje skylėje – bedugnėje. Tai yra simbolis, kad pražudytų gyvybių jau niekas nebesugrąžins. Kad ir kiek vandens nutekėtų, bedugnė niekada nebus užpildyta.

Tačiau po pastarųjų dienų ir savaičių tragedijų šis memorialas atrodo skelbia ir kitą žinią. Smurtas niekada nesibaigia. Nekaltas kraujas liejasi ir toliau. Kiekvieną dieną yra vis daugiau šeimų, kurias paliečia gedulas, praliejama vis daugiau ašarų.

Pradeda rutuliotis istorija, kuri, laikui bėgant, tampa vis aiškesnė. 40 metų parduotuvėlės Glazgo mieste savininkas Asadas Shahas buvo labai mylimas vyras, kuris atstovavo tam, kas religijoje yra geriausia. Jo nusikaltimas buvo palinkėti draugams krikščionims laimingų Velykų. Jis norėjo išreikšti savo dėkingumą krikščionių tautai, kuri jam ir jo šeimai suteikė namus, kuriuose jis be baimės galėjo praktikuoti savo religiją. Jis buvo ahmadis – islamo sektos, kurią dalis musulmonų laiko eretikais, narys. Jis buvo nužudytas, kaip atrodo, ne tik tam, kad būtų nutildytas pats, tačiau ir tam, kad būtų išgąsdinti kiti, panūdę pasirinkti religinės tolerancijos kelią. Negalima pamiršti, jog kasdien žūsta šimtai musulmonų, ir didžioji dalis jų žūsta nuo savo tikėjimo brolių musulmonų rankos.

Savižudžių sprogdinimai Lahoro mieste yra dalis ryškėjančios tendencijos, kai krikščionys susiduria su teroru vis daugiau pasaulio šalių. Kalbant tiksliai, sprogdinimai Lahore nebuvo išpuolis prieš krikščionišką vietą, tačiau prieš parką, kuris yra atviras visų tikėjimų žmonėms. Tačiau sprogdintojai išpuoliui vykdyti pasirinko Velykas žinodami, kad daugelis aukų parke bus krikščionys, traukiantys iš velykinių pamaldų.

Krikščionys yra persekiojami maždaug 50 valstybių, tarp jų Šiaurės Korėjoje, Sirijoje, Somalyje ir Sudane. 2003 metais Irake gyveno 1,5 mln. krikščionių, o šiandien jų liko tik keli tūkstančiai. Mosulo mieste gyveno viena seniausių pasaulyje krikščionių bendruomenių, tačiau jos nariai 2014 metų vasarą buvo priversti bėgti nuo „Islamo valstybės“ smogikų.

Afganistane paskutinė bažnyčia iki pamatų buvo sudeginta 2010 metais. Gazos ruože 2007 metais po „Hamas“ iškilimo buvo sunaikintas paskutinis krikščioniškas knygynas, o jo savininkas buvo nužudytas. Didįjį penktadienį Jemene „Islamo valstybės“ teroristai nukryžiavo iš Indijos kilusį katalikų kunigą Tomą Uzhunnallilą. Visuose Vidurio Rytuose vykstantis etninis krikščionių valymas yra vienas didžiausių mūsų laikų nusikaltimų žmogiškumui, ir aš esu šokiruotas, kad jis sulaukia menko tarptautinio protesto.

Tačiau tikras taikinys yra ne krikščionybė, o laisvė. Tai nėra ir karas. Karai vyksta tarp valstybių, juose kovoja kariuomenės, o aukas siekiama apriboti kovotojais. Teroristai nevilki jokių uniformų, o jų tikslinės aukos yra civiliai. Aš niekada nepamiršiu prieš dvi savaites Dramblio Kaulo Krante įvykusio epizodo, kai teroristas nužudė penkiametį vaiką, maldaujantį palikti jį gyvą.

Teroro amžių būta ir anksčiau, tačiau niekada neregėjome tokio masto teroro ir niekada technologijos dar nesuteikė tokių galimybių džihadistams visame pasaulyje radikalizuoti asmenis, kurių dalis veikia kaip vieniši vilkai, o kiti, kaip kad Paryžiuje ir Briuselyje, darbuojasi grupelėse, dažnai apimančiose ir šeimos narius.

„Islamo valstybės“ tikslas yra politinis – atkurti Kalifatą ir dar kartą paversti islamą imperine galia. Tačiau džihadistų grupėms dažnai yra bendras ir dar vienas bruožas – troškimas nutildyti kiekvieną, kas graso išreikšti kitokią tiesą, kitokį tikėjimą, kitokį požiūrį į religinius skirtumus. Būtent toks troškimas slypėjo už išpuolių prieš danų karikatūristus, prieš katalikus po popiežiaus Benedikto XVI kalbos, to buvo siekiama nužudant The van Goghą ar rengiant išpuolį „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Teroristų apskaičiavimai remiasi prielaida, kad Vakarai ilgalaikėje perspektyvoje pavargs ginti savo pačių laisves. Teroristai yra pasirengę vykdyti išpuolius kiek tik prireiks – kad ir dešimtmečius.

Tokio pobūdžio judėjimo nenugalėsi vien tik karinėmis priemonėmis. Pasaulis turi išgirsti kitokį balsą iš islamo religijos vidaus, kuris atspindėtų tokį atvirumą, kuris islamiškąją Ispaniją nuo VIII iki XII amžių leido vadinti „pasaulio ornamentu“.

Mums reikia, kad visų tikėjimų žmonės išreikštų savo aktyvų pasipriešinimą Dievo vardu vykdomam terorui. Machiavellis, o ne pranašas Mohamedas skelbė, kad geriau būti tam, kurio bijo, o ne tam, kurį myli. Ateistas Nietzsche gyvenimą regėjo kaip galios troškimą.

Jokiai tikrai religijai niekada nereikėjo smurto siekiant parodyti savo grožį ar teroro siekiant įtvirtinti savo tiesą. Tai yra ne tikėjimas, o šventvagystė.

Pagal „The Telegraph“ parengė Donatas Puslys

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2016-04-2 23:07

Norėtųsi tikėti, kad Rav Sacksas kalba nuoširdžiai - gal kuria savąją įvykių versiją?
Kiekvienas bent kiek suprantantis angliškai, gali panaršyti amerikonų internetą ir įsitikinti, kaip daugybė amerikiečių, įskaitant nepriklausomus ekspertus mokslininkus, traktuoja 911 ir kuo laiko oficialią versiją. Jei oficiali versija - klastotė (turint galvoje dominuojančios sodomodemokratinės ateistinės ideologijos amoralumą, tuo lengviau patikėti nei nepatikėti), ji ir sudarė pagrindą tiek agresijai prieš nepasiduodantį islamą, tiek atsakomajai džihadistinei islamo reakcijai. Nuo jos prasideda valstybinis “Vakarų” terorizmas ne vien prieš Afganistaną ir Iraką, bet prieš savo pačių piliečius, gąsdinamus neva ISIS teroro aktais Vakarų šalyse (vadovavimą mažai kam žinomai ISIS perėmus “kalifui”, smogiančiam į nugarą jo nepripažįstančioms džihado grupuotėms, būtent ISIS tapo seniai lauktu kruvinu baubu, itin tinkamu po įtartinai staigaus pabėgėlių antplūdžio).
Nėra abejonės, kad tie patys architektai, pradėję nuo Muhamado karikatūrų, suinteresuoti ne vien islamo demonizacija Vakaruose, bet ir atitinkama krikščioinybės demonizacija islamo šalyse.
Tuo pat metu totalitariniai globalizmo siekiai - ne tik panaikinti abraominių religijų (įskaitant ir tradicinį judaizmą) pasipriešinimą, bet ir paversti pasaulį “be sienų” patogia vergų rinka, kurioje “laisvai juda” kapitalas, prekės bei (tautas maišanti, badu varoma ir badu lengvai išeliminuojama iš perteklinio populiacijos prieaugio) pigiausia darbo (už pavalgymą) jėga, o visa tai - pasaulinis “orvelinis” elektroninis konclageris, kuriame suverenumas priklauso nebe tautoms, bet “bankiniam ir intelektualiam elitui” (plg. ideologo kalbą: quotes.liberty-tree.ca/quote/david_rockefeller_quote_103d).
Nė iš tolo nenorėdamas analizuoti giluminių įvairialypio terorizmo priežasčių, Sacksas graudena žmoneus sentimentaliais pasakymais apie tai, “kas religijoje geriausia”. Galbūt jo intencija tikrai yra vienyti abraominius tikinčiuosius to gėrio pagrindu, šalinti prietarus ir neapykantas.
Deja, gerų sentimentų neužteks, reikia tiesos:
Ačiū už užuojautą krikščionims, bet kankiniai nuo pat krikščionybės pradžios yra laikomi siektinais šventais krikščionių idealais, o tokie nepasiduoda ir “balsų dauguma” priimamų amoralių įstatymų diktatui Vakaruose, net ir griūvant tradicinei katalikybei (plg. “kataliko” premjero Hollando pareiškimą dėl Kim Davis “poelgio” (žodis iš F.Lombardi leksikono), kad jam balsų daugumos viendienis įstatymas “aukščiausia pareiga” (arabiškai - plg. AKBAR “aukščiau visko”), t.y. “pavyzdiniam Prancūzijos katalikui” satanistiniai įstatymai aukščiau D-vo įstatymų.
Tuo tarpu Jemene jokios ISIS (Irako ir Sirijos valstybės) nėra pagal apibrėžimą, todėl protingesni propagandininkai sako “grupuotė, SUSIJUSI su ISIS” - eik dabar ir tikrink,  kur ir kaip tie paprasčiausi banditai yra susiję su būtinai paminėtina ISIS!

Jota       2016-04-2 14:58

Kokį “atradimą”? smile

Jotai       2016-04-2 14:50

Man tik įdomu, kiek laiko džiaugėtės, padariusi tokį “atradimą”?
Ko tikrai nesuprantu, tai to, ką turit dūšioj…

Jota > 10.54       2016-04-2 14:47

Taip ir nesupratai, ką turėjau galvoj.

o Jota -       2016-04-2 10:54

raudona rožė, viso darželio didžiausia puošmena

Jota       2016-04-2 8:53

Sužydėjęs portalas.

Jėzusas       2016-04-1 20:21

Tiesiog koktu. Žmonės gyvena pasakose apie Alibaba ir 40 plėšikų. Terorizmas tikrai nėra kažkokių nežinomų blogų dėdžių (vykdytojų) užsiėmimai.
Terorizmas yra kariavimo būdas, o karas yra diplomatijos tąsa. Terorizmu užsiminėja įtakingiausios pasaulio valstybės valstybiniu lygmeniu. Yra dar ir viršvalstybinis lygmuo. Valstybės yra tik instrumentai.
Kalbant konkrečiai apie teroristinius aktus yra vykdytojai, organizuotojai, sumanytojai. Žiniasklaida dažnai kalba tik apie vykdytojus.

Pikc       2016-04-1 15:39

“aš esu šokiruotas, kad jis sulaukia menko tarptautinio protesto” - o ko neomarksistiniams liberastams protestuoti? Juk mosliai daro tai, ką ir anie mielai norėtų daryti - tik nedrįsta. smile


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.