R. Sadauskas-Kvietkevičius. D. Grybauskaitė elgiasi nuosekliai: su teroristais nesiderama – jie teisiami

Tiesos.lt siūlo   2014 m. gruodžio 8 d. 2:53

56     

    

R. Sadauskas-Kvietkevičius. D. Grybauskaitė elgiasi nuosekliai: su teroristais nesiderama – jie teisiami

Tiesos.lt siūlo susipažinti su radikalia portalo DELFI komentatoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus pozicija. Autorius mato tik dvi galimas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės elgesio ir Lietuvos užsienio politikos alternatyvas: arba žemai nusilenkti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, arba, paskelbus jį esant bailiu ir kvailu teroristu, reikalauti jo teismo.

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar D. Grybauskaitė privalo nusilenkti Putinui?

DELFI.lt

Žinutė naujienų portale DELFI apie prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu BBC, kuriame ji pareiškė kad, kol Rusija nepakeis savo elgsenos, neturinti jokio noro bendrauti su Rusijos vadovu, ir pakartojo, kad šiuo metu Rusija rodo daug „teroristinei valstybei būdingų bruožų“, tarsi priekinis automobilio stiklas judriame greitkelyje, akimirksniu apsitaškė šimtų prorusiškų komentatorių drabstomu purvu.

Praleidus visus dar per rinkimų kampaniją girdėtus ir naujai sugalvotus keiksmus, lieka suktas klausimas, daugybę kartų pakartotas skirtingais žodžiais: ar pagalvojo šalies vadovė apie Lietuvos žmonės, kurių gerovė tariamai priklauso nuo bendradarbiaujančio su Rusija verslo sėkmės?

Pavadinau šį klausimą suktu, nes jame glūdi propagandinis teiginys, neva mūsų šalies ūkis yra tik didžios ir galingos Rusijos ekonomikos priedėlis, gaunantis iš ten dujas, naftą, elektrą ir kitas žaliavas bei parduodantis savo dešras ir sūrelius bekraštėje Rytų kaimynės rinkoje. Kremliui lojalioje žiniasklaidoje Baltijos šalys vaizduojamos kaip nuskurdęs ir ištuštėjęs merdėjančios Europos Sąjungos pakraštys, kur tarp sovietinės pramonės bei kolchozų fermų griuvėsių be darbo šlitinėja paskutiniai dar nespėję emigruoti alkani gyventojai, nostalgiškai prisimenantys sovietinio rojaus laikus, valdomi saujelės JAV papirktų nacionalistų, tyčia gadinančių savo šalių ir visos Europos santykius su Rusija.

Nieko naujo jie neišrado – 1990 m. mus taip pat gąsdino, kad išstoję iš Sovietų sąjungos nesugebėsime išgyventi. Išgyvenome, sugrįžome į Europą, sukūrėme demokratišką valstybę ir gerovę savo piliečiams, kurios Rusija ir jos įtakos sferoje likę šalys su visais savo naftos, dujų ir dvasingumo ištekliais dar ilgai negalės pavyti.

Jeigu vieną rytą nutiktų stebuklas ir atsibudę ryte sužinotumėm, kad jokios Rusijos nėra ir niekada nebuvo, o Rytuose už Baltarusijos tyvuliuoja per geografijos mokslininkų klaidą pavadinimo iki šiol neturintis vandenynas, sunkiausia išgyventi būtų politikos apžvalgininkams, užsidirbantiems duonai su saliamiu svarstant apie Rusijos grėsmę. Visi kiti arba tokio dingimo nė nepastebėtų, arba labai greitai perorientuotų savo verslus į kitas rinkas.

Tai kodėl jie to iki šiol nepadarė? Juk būta tiek krizių, blokadų, produktų gabenimo draudimų... Jeigu turėtumėte kaimyną, kuris kartą jau buvo pakvietęs jus drauge švęsti Naujųjų metų, bet po vidurnakčio įkaušęs išsiuntinėjo visus svečius ant trijų slaviškų raidžių ir išvijo šaudydamas į gipsines lubas medžiokliniu dvivamzdžiu, tikriausiai pradėtumėte vengti bet kokio bendravimo su juo. Net jeigu baliaus pradžioje balta mišrainė buvo išties pakenčiamo skonio.

Mūsų verslininkai nedrįsta visiškai nusispjauti į Rusijos rinką ne todėl, kad negalėtų be jos išgyventi, o tik dėl naivoko tikėjimo, kad Ukrainos įvykiai ir dėl jų prasidėjusi konfrontacija tarp Rytų ir Vakarų, jei ne rytoj, tai kitą savaitę, pasibaigs. Bus kažkaip susitarta dėl sankcijų panaikinimo ir tada jau vėl visi puls prekiauti su Rusija, o lietuviai kaip visuomet bus pirmi.

Būtent todėl aiškus ir griežtas prezidentės kalbėjimas šiandien pirmiausia reikalingas mums patiems čia, Lietuvoje. D. Grybauskaitė elgiasi visiškai nuosekliai, nes, kartą pasakiusi, kad Rusija yra teroristinė valstybė, tiesiog privalo su jos vadovais atitinkamai elgtis. Su teroristais nebendraujama ir nesiderama – jie teisiami. Net ir po tokių žodžių apsisprendusios toliau dirbti Rusijos rinkai įmonės jau negalės apsimesti, kad nežinojo, kas vyksta pasaulyje, kažką kaltinti, reikalauti kažkokių kompensacijų. Jeigu sugalvočiau pardavinėti Varnėnų lentpjūvėje gaminamus karstus Islamo valstybės teroristų grupuotės kontroliuojamose Irako ir Sirijos dalyse, vargu ar ką Lietuvoje sugraudintų mano žmonos prašymai susilaikyti nuo griežtesnių pasisakymų apie islamistus, nes dėl to jos vyrui gali nupjauti galvą.

Nesavanoriškas pasitraukimas iš Rusijos rinkos išgelbės mūsų verslą nuo to, kas jo lauktų ten pasilikus tuomet, kai dėl Vakarų sankcijų ir atpigusios naftos grius visa tos šalies ekonomika, o Vladimiro Putino režimas pradės represijas prieš nepatenkintus piliečius ir užsienio šnipų medžioklę. Tarptautiniuose vandenyse užpulto ir Murmansko uoste laikomo laivo „Jūros vilkas“ byla galėtų būti pamokančiu pavyzdžiu visam Lietuvos verslui.

Kas pasikeistų, jeigu mūsų prezidentė pasiprašytų į priėmimą pas V. Putiną, padėtų jam prie kojų lietuviškų sūrelių, grietinės ir dešrelių pavyzdžius, išsižadėtų paramos Ukrainai ir pasaldintu balseliu maldautų sušvelninti Lietuvai taikomas sankcijas? Neįsivaizduoju, kad D. Grybauskaitė galėtų taip pasielgti. Premjerą, Seimo pirmininkę, kai kuriuos ministrus ir savivaldybių vadovus įsivaizduoti tokiame Ivano Rūsčiojo laikų paveiksle man pavyksta, o prezidentės – negaliu. Nes vertybės, dėl kurių laisvi piliečiai ją išrinko antrai kadencijai, yra tos pačios, kuriomis vadovaudamiesi jie sukūrė šitą šalį. Kartą jas išdavę ir pripažinę Rusijos teisę prievarta plėsti savo teritoriją pagal įsivaizduojamas savo interesų zonos ribas, nebeturėsime moralinės teisės nė cyptelėti, kai agresorius nuspręs, jog atėjo laikas atsiliepti į kokių nors reguliariai laiškus V. Putinui rašančių pseudožemaičių pagalbos prašymus ir ta pačia proga sujungti Kaliningradą su likusia Rusijos dalimi.

Neberasčiau argumentų, kaip įrodyti savo dukrai, jei tik kažkur kitur ji turėtų galimybę uždirbti bent vienu euru daugiau, kad yra kažkokia prasmė pasilikti šitoje šalyje, kuri vadovaujasi tik vienadieniais verslo interesais dar kurį laiką gauti pelno sąžinės praradimo sąskaita. O dabar galiu sakyti, kad būti Lietuvos piliečiu yra gerokai įdomiau negu kažkokiu prancūzu, italu ar, apsaugok Viešpatie, vengru. Tarsi kokiu antikiniu spartiečiu, ginančiu perėją iš Rytų despotijos į Vakarus.

Delfi.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas Dzūkijai        2014-12-11 13:32

Tu tikriausiai būsi pats kvailiausias dzūkas visoje Dzūkijoje, kuris net nežino, kas tą karą pradėjo. Tai, gal ir Krymą nežinai, kas pasisavino? Gal amerikonai ten jau gyvena ir pliuškenasi juodojoje jūroje? Tai, jeigu tu nori taikos, tai kodėl neparašai Putinui? Ar tu esi iš tų užsilikusių stalininių komunistų, kuriam visi yra kalti, išskyrus tautų tėvą Staliną? Tada taip ir rašyk: tegyvuoja Stalinas ir Putinas dideiji pasaulio taikdariai!!! Už tokius lozungus, gal būt sulauksi ir Putino premijos.

Dzūkija       2014-12-11 2:28

Pirmiausia prezidentė tegu išsiaiškina ,kas yra teroristas…Nereikia tepti Lietuvos Ukrainos vaikų krauju…Reikia stabdyti tą beprotybę.Visi atsibuskit,ukrainiečiai jau pradeda suprasti,kas vyksta…Dar niekam karas neatnešė laimės…

Raigerdas >Liepai apie ruspropagandistus       2014-12-10 14:04

Ar pastebėjai, Liepa, kad Ruspropaganda keičia savo kailiuką. Kadangi nepasisekė žmones sukiršinti propgandinėmis klišė “Benderovtsy”, “Nemetskije fašysty”, “Ukry”, “Ukrafašisty”, tai vargšai ruspropagandistai deda dabar visas pastangas, kad sukiršinti ir nuteikti krikščionis prieš žydus. Kadangi rusprooagandžiai mokytis neturi iš ko, nebent iš Gebelso, tai nepasisekus visame kame apkaltinti Ameriką, tai dabar jie pasirinko savo naują kaltinimų taikyklį- visame kame kalti žydai. Štai anonymusinis komentatorius “verta pamatyti”  2014-12-9 18:47 ieško kvailesnių už save, nes šitas komentatorius labai patenkintas, kai krikščionis, t.y. provoslavai yra kurstomi prieš žydus. Kas ten bebūtų, svarbu yra pastoviai kūrenti tą neapykantos ugnį, kad tik būtų įgyvendinta tas senas Rusijos politikos kertinis akmuo, paimtas dar iš Romos Imperijos laikų: “SKALDYK IR VALDYK”. Jeigu jau Kiseliovas įkyrėjo su savo melais, tai dabar atrado naują Kiseliovą-melagį, kuris dabar varys propagandą, kaip krikščionis. Nes Putinas paskelbė Krymą sakraline vieta, tai dabar prasidės religininė ruspropaganda, kurioje, savaime vėl teisingieji rusai yra skriaudžiami kitų tautų, o jie yra tokie geri, tokie teisingi, kad geresnių ir teisingesnių už juos nėra nei vienos tautos.

verta pamatyti       2014-12-9 17:47

Ukrainiečiai kyla į kovą su Chazarų kaganato steigėjais: https://www.youtube.com/watch?v=ZOrDHxSHo4Y#t=2132
ypač stipru nuo 25 min.

skaitykite       2014-12-9 17:03

skaitykite rimtus, o ne užsakomuosius - privalomuosius straipsnius:
ekspertai eu/zigmas-vaisvilamokytojui-vytautui-landsbergiui-ir-jo-mokinei-daliai-grybauskaitei82123/

ateities kartoms       2014-12-9 14:18

kas bus teisiamas už privačioje įmonėje suvalgytus kiaušinius su manojezum;aš nepamiršiu,o kaip jūs

kodėl       2014-12-9 13:19

Lietuvos geroji patirtis- taikus pasipriešinimas neperduota Ukrainai?Taikos idėja būtumę jai daugiau padėję.

Taigi       2014-12-9 9:51

Lietuvai buvo duotas šansas - Lozoraitis. Prieškarinis diplomatas, tikras, nepadažytas europietis, kultūros ir moralės žmogus, asmenybė. Tačiau kolūkiečių ir kegebistų nomenklatūra darė viską, kad galingi Brazausko pečiai neštų Lietuvai saulę...Po to sekė Adamkus. Dabar mums kita saulė šviečia….

jo, Svarinskas nebijojo       2014-12-9 9:46

ir už Venckienę buvo pasiryžęs sėsti į kalėjimą monsinjoras Alfonsas Svarinskas.
Visai nebijojo pedofilų - kgbistų.
Todėl, tą žinodami - pareguliavo jo sveikatą, kad anksčiau laiko pas Dievulį nukeliavo..
Bet Jis ir to nebijojo ir nevengė - gal ir mus nesodins, bet sveikata mums sutriks smile

VaidasVDS       2014-12-9 8:50

Juozapai,
nereikia galvoti apie blogiausią.
Na susisodins į belanges, ir ką... Bet čia reiktų prisiminti a.a. Svarinsko prisiminimus. Juk jis pasakojo: gal ir nelabai malonu tose belangėse buvo, ir į nosį duodavo, bet užtat kokie kaimynai, kokia dvasinė aplinka buvo…
Nesugebam šiaip susiburti, tai bent taip susiburtume, išmoktume mylėti savo priešus ir jų gailėtis, o gal dar ir ką nors nuveiktume vėliau, po paleidimo:)

nėr taip baisiai       2014-12-9 8:32

ruskeliai - geresni specialistai (mūsų adminams leidžiama būti tik rusų valdomiems durniukam) nesugebėjo prikirpti interneto.
Tai internetu galėsite visada rašyti komentarus iš Pravieniškių ar Lukiškių - kur jus Madam Prezidentė Boba patalpins smile

Liepa-Juozapui       2014-12-9 7:09

...kaip rašot, taip ir yra.Grybų karalystėje labiausiai vertinami musirių performansai.bet koks visuomeninės, profesinės ar socialinės grupės judesys jau vertinamas kaip “priešiškos valstybės įtakotas neramumų kurstymas”:todėl negalima piketuot, streikuot, išsakyt savo nuomonę. Ryt poryt bus ,ko gero, galutinai užrausta dar ir kvėpuoti atsiprašant..

šalom, Raigerdai       2014-12-9 3:56

Gerai, kad pasirodei ir gojus pagąsdinai, nes be priežiūros, neapskundus, kam reikia, su jais negalima.
Turiu tau gerą naujieną: net 306 mūsiškiai išrinkti į Aukščiausiąją radą.
https://www.youtube.com/watch?v=4_vhd1e0UEw

Dabar jau niekas nesutrukdys visus pravoslavus pripažinti “teroristais”, o
lašinius uždrausti.

šalom, Raigerdai       2014-12-9 3:52

Gerai, kad pasirodei ir gojus pagąsdinai,nes be priežiūros, neapskundus, kam reikia, su jais negalima.
Turiu tau gerą naujieną: net 306 mūsiškiai išrinkti į Aukščiausiąją radą.
https://www.youtube.com/watch?v=4_vhd1e0UEw

Dabar jau niekas nesutrukdys visus provoslavus pripažinti “teroristais”, o
lašinius uždrauti.

Trupmenas Juozapui       2014-12-8 23:38

Baisokokas vaizdinys. Sakai, Juozapai, “Labanaktukas”, ale kažin ar po tokio tamstos paūturojimo miegas aplankys.
Ale tikrai, kur ant svieto gali surast tokį režimą, kuris nenorėtų susitvarkyt su kitaip manančiais. Jei tų kitaip ir protingai manančių kitamanių daug, tai tuomet ir demokratiją galima pavaidint, bet jei jų maža, o dar ir po krūmus išsislapstę kaip kiškiai, tai jau gali daryt ką nori. Tyčiotis su visokiais teismais, mažaisiais ir didžiaisiais karais su korupcija, stumdyt kažkokius pusgalvius prokurorus, teisėjus kaip užsimanys ir daryt visišką “bespredielą”, kokį ir turime. Patys ant savo galvų užsileidom.

Juozapas       2014-12-8 23:20

Nelabai turiu laiko, tačiau matydamas kaip jūs čia baikas ritat, neiškenčiau.
Nesuprantat kas vyksta?
Matau, kad neivelnio nesuprantat.
Gerai, paaiškinsiu:
Tarkim šalis “A” nori galutinai užvaldyti šalį “B”.
Tarkim “A” turi “B” viršūnėje savo Rezidentę.
Ta Rezidentė baigia viską suimti į savo rankas.
Ji kontroliuoja jėgos struktūras, teismus, parlamentą ir vyriausybę.
Ji kontroliuoja beveik visą žiniasklaidą.
Bet dar ne visiškai kontroliuoja internetą ir tuo pačiu ne visas nuomones visuomenėje.
Kaip XXI a., Europos viduryje, stovint po ES ir NATO vėliava - kaip “demokratijos flagmanui, jaunesniųjų kaimynų mokytojui vat imti ir užrišti internete trykštančias laisves.
Sakysite -tokius fokusus draudžia “konst-tititiucija”.
Žinoma.
Juk tai būtų skandalas!
Ir Rezidento demaskavimas.
Negerai.
O kodėl nepabandžius ...legaliai?
Kokiu atveju “konst-tititiucijos” veikimas laikinai sustabdomas?
A?
Pagaunat mintį?
Va taip, broliai kralikai…
A dabar pasižiūrėkime į atskirus puzle ir pabandykime padėlioti.
Pateiksiu tik keletą gabalėlių pamąstymui:
Demonstratyvios kibernetinės atakos prieš delfius, šiandien va, teismus “nulaužė” priešai - internetas pilnas Valstybės priešų.
Rezidentė rėžia demonstratyviai provokuojančias kalbas apie teroristą kaimyną, kuris jokia paslaptis ir yra teroristas.
Kaimynas rodo kad niršta.
Kiti visi aplink mato, kad kaimynas -teroristas niršta ant mūsų.
Tikėtina, kad psichiškai nestabilus neūžauga Caras-Fiureris gali užpulti narsų nykštuką. Tam nuolat srautais pilami straipsniai su “ekspertų” patvirtinimais -“sekanti bus Lietuva. (Tai trasliacija išimtinai mūsų vidaus publikos moraliniam paruošimui, vėliau seksiančių veiksmų pateisinimui.)
;
Staiga šiandien paskelbiama kovinė parengtis kariuomenėje.
Vėl klykiama -rūūūsai puooola!
Dabar belieka, kad kur nors Neringoje rusų tankas įvažiuotų porą metrų į Lietuvos teritoriją ir…galim skelbti karinę padėtį.
O karinės padėties metu bus galima uždaryti visokius “Tie-SOS ir pan portalus, įjungti grie=tus veidaknygių  ir twiterių bei kt. kontolės makanizmus, nekalbant apie tokių kenkėjų kaip tūlas “Juozapas” areštus bei patalpinimą į belangę.
Jūs galite nemėgti Juozapo, jūs galite negailėti kai juozapus susodins, bet noriu paklausti tik vieno:
-ar tamstos esate įsitikinę kad kiekvienas asmeniškai būsite saugūs nuo plaukuotos “karo padėties” cenzūros Rankos?
O jeigu jūsų kaimynui tamstos nepatinkate, ar dar kažkam kažkur perėjote kelią?
Karo stovio metu labai lengva neparankiuosius nurašyti “v raschod”.
Siūlau prieš išsižiojant šūkauti “bravo”, gerai pagalvoti….
Galvoti nieko nekainuoja, bet gali sutaupyti labai daug.
Galvokite, galvokite, galvokite.
.............

Labanaktukas.

Šūdauckas-Burokevičius       2014-12-8 22:18

Grybauskaitė elgiasi nuosekliai: su teroristais nesiderama – jie teisiami.
Štai teroristė Kusaitė norėjo užpulti teroristinę rusiją- argi ta merga ne bestija?
Kas tuomet laimės karą ir pasipuoš laurų vainiku, jeigu kiekviena piemenė gviešiasi?
Todėl pasakykime aiškiai -tokių kusaičių vieta kalėjime.
Menki juokai-ji norėjo pavogti iš Jos Exelencijos trofėjų -Putino galvą.
Šventvagystė!

Gintaras P.       2014-12-8 20:48

Kai baigias Lovio pajamos
Ir nebėra ko krušt,
LT dalužė-Dašenka
Tuoj rusų eina mušt.

Mes turim pusę tanko jau
Poryt turėsim tris,
Ministras Peteliškinas
Žygiuoja: viens du trys…

„Kak Putlera bytj chočietsia,“ –
Užtraukia jis bosu,
Ir Raska Pulemiotčica
Jam pritaria bisu.

Kampan pastačius Vakarus,
Mūs Dašenka putos:
Mušk Armiją Raudonąją,
Žygiuokim lig Maskvos.

O Algirdas Ačkarikas
Armonika užgros gyvai:
– Ach, Daša Polikarpovna,
Ak, Dašenka, davaj!

Ach, Dašenka, užmėtyki
Rusus Tu pagaliais,
Kai jie rausvam saulėteky
Prieš mus į mūšį eis.

Ach, Dašenka, ach, angele,
Tu durtuvu krūties
Akis išdurki Putleriui
Ir imk jį ant danties.

Jums Merkel ir Obama
Tik ačiū pasakys,
Na, o paskui lai myli jus
spec. pajėgų būrys.

siūlau       2014-12-8 20:31

Geras priešo demoralizacijos metodas buvo naudojamas Škotijoje(žiūr.filmą “Narsioji širdis”). Jie priešui prieš mūšį parodydavo nuogus užpakalius. Kodėl Prezidentei ir Linkevičiui to nepadarius? Galėtų, dėl smarkumo, ir Lansbergį pasikviesti.

kas nešokinės- tas NE       2014-12-8 20:29

kas BRAVO nešauks- tas ne,
kas BRAVO nešauks- tas ne,
kas BRAVO nešauks,
kas BRAVO nešauks,
kas BRAVO nešauks-
TAS ne!

Raigerdui        2014-12-8 19:50

Amerika, anot Laisvo laikraščio, išnuodijus cheminiu ginklu Sirijoj sirų opoziciją... išskerdus čičėnus, užsmaugus uktainiečius, dabar ir tada kai Holodomoru išmarino 7 milijonus, atplėšus gabalą jų žemių  dabar jau veržias į Iraną...

Raigerdui        2014-12-8 19:44

nelpykit ant jų. Kur tik straipsnis apie Prezidentę, tensuguža maskoliai. Bet ir jie turi teisė turėt savo nuomonę. Niekas jiemsneturi piršti meilės mūsų šaliai ar Prezidentei, jei jiemsmielesnis Putinas-Shelomer

Liepa-Raigerdui       2014-12-8 19:40

Labas labas, Raigerdai. //Tai kad nedirbu mokykloj.O palaikau visų profesijų dorus žmones ir jų pagrįstus reikalavimus.//Lietuvoj gyvenant egzekucijos yra norma…

Raigerdas Liepai       2014-12-8 19:31

Sveikutė, Liepa. Tai, kur dingai? Bene ruošeisi dalyvauti streike ir nieko neišėjo? Pavalkis palaužė mokytojų pasipriešinimą? Tai dabar prasidės egzekucijos organizatoriams?

Raigerdas > laisvam laikraščiui        2014-12-8 19:28

Kažkoks tu labai jau laisvas. Na, jei toks laisvas, tai pasakyk man: o kaip yra su Rusija? Ar Amerika irgi skriaudžia vargšę Rusiją? Kaip yra, pavyzdžiui, su Kaliningrado sritimi? Ją irgi skriaudžia Amerika?

Rusu kariai tukstanciais       2014-12-8 18:20
laisvas laikrastis       2014-12-8 18:10

,,Kuo daugiau pasaulio šalių bus suplėšytos į gabalus ir įklimps į chaosą, tuo galingesnė šiame fone atrodys pati Amerika. Kitų šalių susilpninimas, o paskui suskaldymas ir pavertimas griuvėsiais, be abejo, tokia yra tikroji šiandieninė Amerikos politika, vykdoma NATO rankomis!.. Tą patį šiandien mes matome Irake, kuris tiesiog susiskaldė į šiitų ir sunitų rajonus. Divide et impera… Tą patį JAV globalistai – nusikaltėliai rengiasi padaryti ir Sirijoje, kurios laukia visiškas sunaikinimas ir apiplėšimas. Libija paprasčiausia tebuvo tik repeticija. Pagrindinis Amerikos tikslas – Iranas, tačiau pakeliui į Iraną Amerikos „neokonams“ kliuvinys yra Sirija.’‘

Liepa-Betai       2014-12-8 17:54

Miela Beta, sakau, gal ta šventine proga būtų gražu ir plastmasinių gėlių atsinešti?:)

apie terroristus!       2014-12-8 16:46

Разоблачение пропагандистов New York Times: наконец выяснилась правда об Украине и Путине orginalas http://www.salon.com/2014/12/04/new_york_times_propagandists_exposed_finally_the_truth_about_ukraine_and_putin_emerges/

kaip paprasta -       2014-12-8 15:08

tik 30 sidabriniu ir viskas OK?! Kiek nedaug tereikia sitam zmogeliui, kurio slykscius, pilnus smeizto str. reklamuoja Cikagos rusakalniu radijas - stai irodymas- pats lietuvis raso, kaip jo tautieciai issaude zydus! Taigi, vien nuogas plikas melas - kas dugiau sumokes, tam ir parsiduosiu. Slykstukas.

Eglei       2014-12-8 15:00

ko mokomęs aer nekęsti ar sugyventi?Pagal žmogiškąją priedermę turėtume mokytis sugyventi?

laisvas laikrastis       2014-12-8 14:51

,Minėtame dokumente kažkodėl beveik nekalbama apie Rusiją, tačiau akcentuojama, jog būtina sustiprinti Amerikos karinį dalyvavimą Pietryčių Azijoje, kas turėtų paspartinti Kinijos „demokratizaciją“ („demokratizacija“ šita orveliška prasme reiškia ne tikrą demokratiją, bet amerikanizaciją).
Strateginiame dokumente apie „dominavimą visu spektru“ netgi rašoma, kad JAV būtinai reikia paimti savo pilnai kontrolėn visą interneto erdvę. O be to, nepaisant tarptautinių draudimų, toliau kurti ir tobulinti įvairius naujus ginklus, tame tarpe elektroninius ir biologinius, išvesti naujas mikrobų rūšis, galinčias pažeisti tik tam tikrus genotipus, kas galėtų tapti „politiškai naudingu įrankiu“, ir taip toliau…’

Beta > Žana D'Ark       2014-12-8 14:22

Ką čia dar smulkiniesi- Žana d’ Ark? Prilygink Grybauskaitę Mergelei Marijai ir suderinkite su Dievu datą kada ją gyvą ims į dangų. Ateisim pažiūrėti. Būtų gerai kuo anksčiau, kadencijai dar nepasibaigus.

Raigerdas Trupmenui        2014-12-8 14:20

Ką tu čia veiki Trupmenai? Vėl provokuoji žmones? Kiršini juos tarpusavyje? Vaidini kietą tik todėl, kad tavęs niekas iki šiol nepatraukė baudžiamojon atsakomybėn dėl įžeidinėjimų, žmonių menkinimo ir šmeižtų-pramanų? Tada labai keista yra ta tiesos.lt redakcija, kuri prisiima atsakomybę dėl kito žmogaus, galimai, daromų nusikaltimų. Tiesa, redakcijai gresia taip pat atsakomybė už žinomai nepraneštus padarytus nusikaltimus. O gal redakcija pirmą kartą girdi apie Lietuvoje galiojančius įstatymus? Ar tik nebus su redakcija tokia pat problema, kaip Rusijoje? Įstatymai sau, o dalis žurnalistų sau. Tik tokiais atvejais valstybėje įmanoma juodoji propaganda ir dezinformacija.

>>naujas str.       2014-12-8 14:19

paklauskit to a la “disidento” Aniliausko, ko jis išdūmė į JAV būtent tada kai Lietuva vadavosi iš Rusijos? Ar jam nepatiko šis reiškinys? Dabar dergia JAV. Paprastai tokie dalykai kyla iš nepasitenkinimo savimi. Yra tokių “amžinų disidentų’,nevykėlių, iš kurių naudos kaip iš sugedusio garvežio - tik švilpimas ir garas.

Trupmenas anonimou       2014-12-8 14:09

Jūs labai teisingai pastebėjote. Jums tiesiog prašviesėjo akyse, kai supratot, kad “sovietiniai kadrai vis dar laikosi įsikibę kėdžių...” Jūsų švenčiausių švenčiausia - partškolos dėstytoja laikosi įsitvėrus ne kėdės, o sosto antrą kadenciją, Birmontienė ar ne jos kadras ir visa plejada jos sukaišiotų teisėjų gal irgi iš kokios nors naujos europinės generacijos? Ką?
O jūsų minėtų leidinių neimu į rankas kaip ir nežiūriu televizoriaus. Jei jūs apie tai kalbate, vadinasi ir skaitote, ir žiūrite tą mėšlą, o po to mėginate dar apdergti tuos kurie taip kaip jūs nesielgia.

>>Trupmenui       2014-12-8 13:38

o jūs pasaulį stebit tik pro Klonio virtuvės langelį? lyg nežinotumėte, kad sovietiniai kadrai dar vis laikosi įsikibę kėdžių... 
na, suprantu, paskaitinėjate dar paksistinį laisvąnuo tėsos laikraštį, bei palausot paksito Klivečkos “sąmokslų”. smile

naujas str.       2014-12-8 13:05

Valdas Anelauskas: „Ką iš tikrųjų dažniausia atneša „demokratizuojamoms“ šalims Amerika – tai chaosą, pilietinį karą ir valstybės subyrėjimą!..“
http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2308/53/d,detalus/#name

Trupmenas Eglei       2014-12-8 12:29

na ir prisičiulbėjai. Tikrai, tegul kitos valstybės atvyksta į tuos Šiaurės Atėnus, tiesiai į teismą, kur teisiami mergaitę gynę Klonio gatvėje nieko dėti žmonės. tame teisme užsienis gaus tikras lietuviškas demokratijos pamokas. Jei nenorės ten, tegul nueina į E. Kusaitės teismą, ten irgi vyks demokratijos visam pasauliui pamokėlės.

Žana D'Ark        2014-12-8 12:05

išties turime du nuostabius lyderius. Pirmais - Landsbergis išvadavo šalį politiškai nuo Rusijos, bet Kremlius vis dar tikėjosi, kad Lietuvoje likęs   KGB rezervas, kad ir palindęs po verslo priedanga, padės ir Rusijos KGB valdomiems verslams   prasiskverbti į ES valdymo struktūras. Iš dalies taip ir įvyko, nes ne tik į mūsų šalį atsiųstas su Čiornomirdino dujom Uspaskich jau sėdi ES, sėdi kgb draugai ir iš  Vengrijos ar Slovakijos…  tai didelė ES problema. Ir tik tokie kiaurai matantys lyderiai , kaip mūsų Prezidentė Grybauskaitė gali padėti ne tik mums išsivaduoti galutinai nuo KGB verslo priedangos (Gasprom, Lukoil ir kt), bet ir visai Europai.

Mūsų Prezidentę galima prilyginti tik Žanai D’Ark, kuri savo drąsa ir tikėjimu išvadavo Prancūziją nuo anglų priklausomybės ir užbaigė 100 metų besitęsiantį karą. Ko niekaip negalėjo padaryti išlepę ir ištižę prancūzų vyrai, tą savo ištižimą pademonstravę ir Hitlerio okupacijos metu.

O mūsų draugas Porošenka       2014-12-8 12:03

labai apsidžiaugė,kai teroristai užpuolė Čečėniją ir planavo padaryti naują Beslaną.Jis pasveikino žmones,kurie žudo ir sprogdina ir sakė daugiau tokių.Suprantu jis kitaip kalbėti negali,nes pats su savo samdiniais nuosekliai žudo Rytų Ukrainos vaikus, senelius.Aš nepritariu jo politikai.

Kad       2014-12-8 11:55

jei rašai komentarą,kad reikia rūpintis visų pirma Lietuva,demokratijos būvimu joje ir rūpintis žmonių kasdieniniu saugumu,jų galimybe išgyventi,pragyventi, tai komentarai puslapiuose"kur reikia rašyti galimai ti” kaip reikia"išnyksta ir nepasiekia viešosios erdvės?Gal pirmiausia mokindami demokratijos kitus savąja susirūpinkim ir atgaivinkim?

vizitor       2014-12-8 11:45

o kas nepamena kaip mūsų didysis ekonomistas Vagnorius siuntė verslininkus į Rusiją - varykit, kurkitės verslus,  vežkit prekes, apmokėjimą garantuojame. O po to še tau Rusijos 1998 metų krizė ir šabakšt, nieks nieko neapmokėjo,  o kaltas liko Landsbergis su konservatoriais. O kur dabar didysis ekonomistas Vagnorius,  “perestroiiką” vykdęs pagal Čiubaisos receptus”? Sėdi sau Uspaskio dešinėj,o iš kairės dar vienas “didysis” Lietuvos saugumietis, Seimo saugumo vadovas A.Paulauskas, nematantis kitokių pavojų Leietuvai kaip tik “didžiosios paslapties” apie kremliaus propagandą “nutekinimą”...  mūsų vietiniai kvailiai yra didesnis Lietuvos priešas už patį Putiną, jei ką..

Taigi       2014-12-8 11:43

Kodėl Lietuvos politinis elitas yra priverstas parduoti Lietuvos nepriklausomybę ir tarnauti Vakarams. Viskas labai elementaru. Vakarai yra vienintelė jų apsauga nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikaltimus prieš Lietuvą ir jos gyventojus. Tik JAV, ES ir NATO galia gali juos apginti nuo Lietuvos piliečių, nuo tikros demokratijos, kuriai esant Lietuvos piliečiai galėtų pareikalauti, kad politinis elitas atsakytų už išvogtą ir iššvaistytą Lietuvos turtą, už nežinia kur padėtus pasiskolintus milijardus ir t.t.

Eglė        2014-12-8 11:23

O ir aš “dabar galiu sakyti, kad būti Lietuvos piliečiu yra gerokai įdomiau negu kažkokiu prancūzu, italu ar, apsaugok Viešpatie, vengru. Tarsi kokiu antikiniu spartiečiu, ginančiu perėją iš Rytų despotijos į Vakarus”.

Prezidentė gerokai pakėlė lietuvio savivertę. Faktas. Kaip Oskaras Milašius ir išpranašavo, savo vizijose matydamas Vilnių kaip ŠIAURĖS ATĖNUS į kuriuos vyks kitos valstybės mokytis demokratijos. Šis laikas atėjo. Dėkui Prezidentei.

Autoriui       2014-12-8 10:47

Demokratiškos valstybės mes nesukūrėme. DEJA.

Amerikos show!       2014-12-8 10:33

vk.com/video250603426_169351310?og=1 tokia tiesa!

Trupmenas Apuokiukui       2014-12-8 10:20

Mėginate pavojingai susiaurinti Tiesos.lt portalo temų ratą į Garliavos ir Prezidntės naratyvus. Jos, kaip ir visos kitos įdomios tik tuo, kad matome akivaizdžias institucijų pastangas tiesą nuslėpti, klaidinti visuomenę ir manipuliuoti. jei mūsų tikrovė būtų redukuojama tik į Garliavos istoriją, su Tiesos.lt atsitiktų lygiai taip pat, kaip atsitiko su D.K.
Portalas būtų marginalizuotas. O Taigis yra rimtesnis riešutėlis nei jums atrodo, jo logiką ir nelogiškumus labai verta patyrinėti.

Marija        2014-12-8 10:09

Taigi, Taigi, čia gi ne apie tai. Reikia remti Ukrainą kare prieš Rusiją. Tačiau Grybauskaitė žaidžia Putinui naudingą žaidimą. Kvietkevičius nenorėdamas atskleidė Grybauskaitės žaidimo absurdą.

Apuokiukas       2014-12-8 9:44

Labai gerai kažkas visai neseniai pasakė: ,,Antanas Smetona Rusiją vadino drauginga valstybe, ir visi žinome, kuo visa tai baigėsi…” Beje visokioms Taigėms galiu pasakyti taip: kad mes tiesos dėl Garliavos smurto istorijos reikalaujame prie prezidentūros, nereiškia, kad jūs keikdami mūsų valstybės prezidentę ( ir jos užsienio politiką ) čia ,,Tiesos” portale rasite bendraminčių.

www       2014-12-8 9:23

Publicisto euforija auga. Matyt tokios publikacijos rašomos pasidėjus priešais save genialios Vadės nuotrauką.

Iš karto       2014-12-8 8:37

norima nuveikti dydžius darbus ( sutrypti į miltus Putiną ir t.t. ), kaži ar tai teisinga. Gal reikėtų pradėti nuo mažesnių - na pvz bent jau nebedidinti Lietuvos skolą.

Beta       2014-12-8 7:15

Tai jau tikrai. Grybauskaitė elgiasi nuosekliai. Nuo pat pirmos kadencijos pradžios. Kai ieškojo ČŽV kalėjimų- po to CŽV savo biurą demonstratyviai perkėlė iš Vilniaus į Taliną,  nevažiavo į Čekiją vakarienei su Obama, pasikvietė į svečius Lukašenką, sugadino santykius su Lenkija, nepalaikė Gruzijos nes “su ubagais nedraugausim”, dar 2011-aisiais tyčiojosi net iš minties skirti 2 proc. BVP gynybai: „Ką, pora tankų nusipirksime, ir kas iš to.“
Viskas nuoseklu ir ...  kvaila.

 

kaimietis       2014-12-8 6:22

Padarė prezidentu AMB, galvojau - blogesnio būti negali. Kada amerikonai įdarbino seną šveplį, laikiusį šliures Šiauliuose,irgi maniau: -tai jau šakės Lietuvai, blogesnio nebebus. Bet klydau, pasirodė, kad gali būti ir blogiau. Tai tiesiog buvo prezidentinė evoliucija iki pat partškolgrybinės apoteozės: nuo amerikonams palaižančio, iki ligi ausų sulindusio. Nuo latro bobniko ir viešbučio vagies iki “Durnių laivo” kapitono, bankus tuštinančio gangsterio.
Kasdien pagalvoju, ir ką išties gigantiško partškolos šungrybis   sumanė pavogti, kad reikia kelti tokią militaristinę psichozę, taip spjaudytis ant kaimynų, aplink sėti savo nuodingas sporas alinančias Lietuvą?

gyvuliai nemoka kitaip       2014-12-8 5:01

pas gyvulius tik aklas paklusnumas arba peštynės.
kitaip KGB auklėtiniai putinas su polikarpovna nemoka.
Vakariečiai sugeba dar į žmogų kaip į klystantį pažiūrėti - krikščioniškai - ir bandyti žmogišką dialogą užvesti - be įžeidinėjimų ar vergiško paklusnumo.
Ir už ką Lietuvai ta komunistė polikarpovna - už kokią bausmę?

Taigi       2014-12-8 3:01

Prisikalbės ji. Neatmestina, kad ateityje gali būti teisiama už paramą teroristiniam, kruvinajam Kijevo režimui.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.