R. Kvietkevičius-Sadauskas propaguoja Lietuvoje V. Janukovyčiaus ir R. Malinausko režimą

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 25 d. 18:19

15     

    

R. Kvietkevičius-Sadauskas propaguoja Lietuvoje V. Janukovyčiaus ir R. Malinausko režimą

Atrodo, kad Druskininkų merui Ričardui Malinauskui pavyko sėkmingai indoktrinuoti buvusį maištingą žurnalistą Romą Kvietkevičių-Sadauską, kuris pastaruoju metu atkakliai ragina arogantišką Lietuvos valdžią eiti iki galo buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus keliu – ryžtingai paminti Konstituciją ir politines piliečių teises.

Tiesos.lt siūlo skaitytojams susipažinti su neapykantos Lietuvos Konstitucijai ir laisvai tautai persmelktu propagandiniu pono R. Kvietkevičiaus-Sadausko tekstu.

* * *

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Minios gebėjimai – smarkiai pervertinti

lrytas.lt

Pirmadienį savo Nepriklausomybės dieną atšventusios Estijos trispalvės apatinėje dalyje esanti balta spalva reiškia, kad ten buvo žemė, bet ją estai pardavė užsieniečiams ir nieko nebeliko, todėl dabar tuščia.

Juoda spalva per vidurį, žinoma, reiškia beviltiškai sunkų gyvenimą su euru vietoje tautinės valiutos, o mėlyna viršuje – Europos Sąjungos priespaudą. Ar dar nepaminėjau, kad ta mėlyna – tai beveik žydra. Na, juk patys supratote.

Visokie ten liberalai, konservatoriai ir netgi keli socialdemokratai apie Estiją mėgsta kalbėti kaip apie sektiną pavyzdį lietuviams, bet tik rusiškos televizijos papasakoja, jog visi estai dirba Suomijoje, o namo grįžta tik savaitgaliais, kad galėtų nusipirkti pigios iš Rusijos atvežtos degtinės ir paskandinti joje savo skausmą dėl beveik prieš ketvirtį amžiaus sugriautos Sovietų sąjungos.

Kiekvieną kartą keliaudamas po Estiją stebėdavausi, kad sovietinės okupacijos pėdsakų toje šalyje gerokai mažiau, negu Latvijoje ir ypač Lietuvoje. Pasikeitę net ir maži provincijos miesteliai bei kaimai, kurie, mūsų gėdai, Lietuvoje dar tik kur ne kur naujais stogais ir balto plastiko langais pasigražinę, o bendrą foną sudaro trupantis pilkas šiferis ir pilkos silikato plytos.

„Vėliavoje turi būti nupiešta visa šalies teritorija. Kaip Kipro. Tada negalės parduoti žemės užsieniečiams,“ – sako Vladimiras Laučius.

Galima prisipiešti ir kaimynų žemes – nuo jūrų iki jūrų. Pamatys iškeltą palubėje kur nors plaukimo baseine po dar vienos Rūtos Meilutytės pergalės ir patys geruoju atiduos: „Imkite, berods, čia jūs kažką pametėt.“

Kai politikai nori suvaržyti žmogaus teises, pavyzdžiui, teisę laisvai disponuoti savo nuosavybe, jie bando žemės ūkio paskirties sklypą paversti sakraliniu simboliu ir traukia iš mūsų archetipų rūsio apipelijusius baudžiavos laikų mitus, kuriais valstietis buvo ideologiškai ir teisiškai pririštas prie dvaro jam suteikto sklypo.

Juk ne šiaip sau patys karščiausi referendumo dėl žemės nuosavybės teisių apribojimo šalininkai tiek daug kalba ir apie emigracijos stabdymą. O dabar ir pradeda dar vieno referendumo – šįkart dėl euro atsisakymo – iniciatyvą. Nes išstojus iš Europos Sąjungos galimybių legaliai emigruoti ir laikinai išvykti padirbėti arba studijuoti tiesiog nebeliks.

Užtat atsisakius euro ir netgi atrišus nuo jo litą bus galima vienu mostu tesėti visus populistinius pažadus minimalią algą didinti iki 1509 litų, o pensijas – prieš kiekvienus rinkimus. Nes atrištų litų bus galima prispausdinti kiek tik jiems reikės.

Manau, kad Arkadijus Vinokuras, rašydamas, jog „bet koks bandymas vengti referendumo sutelks gatvę, o jos manipuliatoriams suteiks auksinę galimybę kalti sau politinį kapitalą“, pervertina jų gebėjimus. Jei ir sutelks, tai ne daugiau, negu sutelkė kas mėnesį vykstančios Garliavos šturmo metinės arba aną savaitgalį Kėdainiuose, pustuštėje salėje vykęs Žemės gynėjų suvažiavimas.

Galima ramia sąžine jiems pasakyti: referendumo nebus, eikite namo arba dar kur nors. Iškart, žinoma, nenueis, dar pašūkaus, bet niekam tai jau bus neįdomu.

lrytas.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

NikoGreko        2014-02-26 16:01

Atskiru tarpusavije nesuristu sakiniu rinkinis.
Bendras ispudis, straipsnio autorius bando pateikt kazkieno nuomone, kaip visiems priimtina ir neginciojama argumenta.
P.S
Matyt Druskininkuose uzsuko i Lenino parka=) prisimine kaip saldziai komjaunoliai reze propagandinius tekstus.

makmerfis       2014-02-26 14:09

kur ten tiatuška - tiotuška. smile O jei rimtai, tai geriausiai šio druskininkų žurnaliūgos amorfiškumą atskleidžia jo rašymo stilius:

“Galima ramia sąžine jiems pasakyti: referendumo nebus, eikite namo arba dar kur nors.”

kodėl nerašė: “galime ramia sąžine pasakyti” arba “galiu ramia sąžine pasakyti”? Bet kur tau, geriau pasislėpt po beasmene konstrukcija.

!!!       2014-02-26 13:48

Žurnalistinė tiatuška.

Sadauskui       2014-02-26 12:43

Ryškiausiai protarybinis mentalitetas atsiskleidė Sadausko rašliavoje parašų rinkimo pradžioje:
“Draugai teiraujasi, kaip elgtis su įkyriais referendumo parašų rinkėjais – diskutuoti su jais ar praeiti nepastebėjus? Didesniame mieste, kur žmonės gatvėje vieni kitų nepažįsta, matyt, geriausia būtų nieko nesakant prieiti ir fotografuoti iš arti parašų rinkėją bei visus, bandančius pasirašyti. Jei piktinsis, tai sakykite, kad čia vieša vieta. Ir dar tarp kitko užsiminkite, kaip gerai šiais laikais veikia veidų atpažinimo programinė įranga. Galima improvizuoti tokiame stiliuje: „Nustebsite, jei bandysite kur nors darbintis, gauti leidimą ginklui, paskolą banke…”

Kai skaitau, šiurpuliai per nugarą eigą komunistinių tarnybų gasdinimus primenant. Tada irgi girdėdavome “niekur neįstosi, mokslo nebaigsi, visos durys bus uždarytos”...

to Ponas niekas....       2014-02-26 8:56

Baigėte tik pradinę mokyklą, ir tą pačią specinternate protiškai atsilikusiems? Turbūt ten pat ir Šekspyro “Kapitalą” perskaitėte?

Kritikas Pikčiurna       2014-02-26 4:57

Šio heraldinės semiotikos “žinovo” įžvalgų dvilypumą, matyt, lemia ne tiek jo dviguba pavardė, kiek susidvejinusi sąžinė. Ką ta sąžinė pasakys, kai referendumai įvyks? Net mūsų kantri ir patikli Tauta dar sugeba atsirinkti mažesnę iš blogybių.

Canada       2014-02-26 1:49

Hm sitas vaikinas gi kursto neapykanta, siundo valdzia pries visuomene. Negarbinga. Tikram zurnalistui tai but savizudybe. Bet pas jumi atrodo viskas galima.

Nora Petrui       2014-02-26 1:20

Kiaušus ir Janukovičius turėjo. Ir Huseinas. Ir Kadafis. Ir Lukašenka turi.
Ne kiaušuose problema. Problema yra antikonstitucinis p. Sadausko požiūris į Konstituciją. Tiesos.lt tai parodo. Ir gerai daro. Kam dėl to nervintis? Pamėginkite p. Sadausko požiūrį ir jo kietus kiaušus apginti argumentais.

Petras       2014-02-26 0:13

Gal “tiesos.lt redakcija” prieš skelbdami psichotropinių medžiagų paskatintus straipsnius ir jų antraštes norėtų nebesislėpti už “tiesos.lt redakcija”. P. Sadauskas turi kiaušus nebūti anonimas.

ei,tu,sadauskėli,       2014-02-25 22:34

nevykėli tu!!!Kas tau smegeninėj pripirdolino,kad taip nusišneki.Jei Tauta surinko parašus,tai nereiškia,kad nieko nebus!!!Jei slepi savo makaulę valdžios išmatose,tai nereiškia,kad ir kiti taip daro.Tauta kyla,ir tuoj čia bus Maidanas,jei tokie,kaip tu,teršia Tautos vardą.Nyk įš rusiją,jei tau čia negerai,o aš rašiausi už referendumą ir valdžia PRIVALO VYKDYTI TAUTOS VALIĄ!!!

bronius.       2014-02-25 22:16

chunveibino rašinėlis…

Mokytoja       2014-02-25 22:05

Taip, “Biliūno ‘Dievų miškas’ puikus pavyzdys”. smile smile smile
Arogancija ir panieka savo tautai, savo tautos žmonėms beribė. O savos kultūros išmanymas menkutėlis.
Ak, vaikeliai, vaikeliai, Romuk, Pauliuk, Anonime, barzdelėmis apžėlėte, o vis kaip paaugliai tyčiojatės iš to, ko suprasti nesugebate.

Ponas niekas - geras filmas       2014-02-25 20:00

Praskaidrinat dieną (na, gal jau vakarą)! O ironija, tai stipraus žmogaus bruožas - Biliūno “Dievų miškas” puikus pavyzdys. Nebūkite ksenofobai smile

Paulius       2014-02-25 19:59

Kokios čia tiesos reikalauja? Apie psichotropinę kaldrutę, degantį vandenį ir kitus baubus? :D

_Anonimas_       2014-02-25 19:50

Oi, negaliu, verkti norisi dėl šiame puslapyje reiškiamų minčių :D

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.