Putino kritikas Andrejus Piontkovskis: Vakarai dar gali išvengti siaubingo pasirinkimo

Tiesos.lt siūlo   2014 m. rugsėjo 19 d. 1:10

14     

    

Putino kritikas Andrejus Piontkovskis: Vakarai dar gali išvengti siaubingo pasirinkimo

Lemiama kova su Rusija persikels į Baltijos šalis?

Antanas Manstavičius | Alfa.lt

Ukrainos posūkis į Vakarus sukėlė mirtiną grėsmę Rusijos valdantiesiems, visų pirma – pačiam prezidentui Vladimirui Putinui, ketvirtadienį Vilniuje sakė vienas ryškiausių Kremliaus kritikų, matematikas ir politikos apžvalgininkas Andrejus Piontkovskis. Jo teigimu, suprasti šiandieninės Rusijos užsienio politikos neįmanoma, neišsiaiškinus, kokiais sumetimais vadovaujasi ir ko siekia prezidentas Vladimiras Putinas. Tik tai esą atvestų Vakarų lyderius prie logiškos išvados, kad geriau čia ir dabar stabdyti V. Putiną Ukrainoje, o ne laukti, kol šis užpuls Latviją ar Estiją, grasindamas pasauliui branduoliniu ginklu.

A. Piontkovskis, kalbėdamas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), nurodė, kad Rusija visiškai priklauso nuo V. Putino įgeidžių, kaip anksčiau SSRS priklausė nuo Josifo Stalino. „Gal vis dėlto yra raktas į Rusijos užsienio politiką. Ir šis raktas – Rusijos diktatoriaus asmeninis interesas. Sovietų Sąjungos užsienio politika 1939 metais buvo 100 proc. asmeninis draugo Stalino reikalas. Šiuolaikinės Rusijos užsienio politika yra 100 proc. asmeninis Putino reikalas“, – sakė Kremliaus kritikas.

Jis nurodė, kad šiuo metu V. Putinas turi „vieną esminį tikslą – išlikti valdžioje amžinai“. „Ypač – po to, kai jis pamatė, kas nutiko su Mubaraku ir kas nutiko su Kadhafi, – pridūrė apžvalgininkas. – Jis pamatė, kad valdžios netektis iš tiesų yra pabaiga – neišskiriant, ko gero, ir gyvenimo. [...] Todėl užsienio politikoje jis daro viską, kad nustatytų ir užkirstų kelią bet kokiai jo asmeninei valdžiai kylančiai grėsmei.“

Trečias kelias į vergiją

Kodėl V. Putino valdoma Rusija taip agresyviai sureagavo į Ukrainos sprendimą pasukti suartėjimo su Vakarais keliu? Siekdamas tai paaiškinti, A. Piontkovskis priminė ypatingą Rusijos istoriją po Sovietų Sąjungos žlugimo ir pristatė „putinizmą“, kaip „trečiąjį kelią į vergiją“, greta žymaus ekonomisto Friedricho Hayeko išskirtų fašizmo ir komunizmo.

„Daugelis Rusijos ekspertų ir istorikų žino, jog tai, kas įvyko Rusijoje 1991–1992 metais, nebuvo demokratinė revoliucija, – sakė A. Piontkovskis. – Nacionalinės demokratinės revoliucijos įvyko jūsų šalyje, o taip pat Latvijoje bei Estijoje. Tai, kas įvyko Rusijoje, buvo didelis komunistų partijos ir KGB nomenklatūros projektas. Jie pavertė absoliučią politinę galią didžiule finansine galia, prieinama šiai nomenklatūrai. Sukurta nauja socialinė ir ekonominė konvencija negali būti vadinama nei kapitalizmu, nei socializmu.“

Pasak Kremliaus kritiko, šiuo metu Rusijoje kapitalizmo nėra jau vien dėl to, kad „esminis jo elementas – privati nuosavybė – iš esmės neegzistuoja“. Tai esą tik dar kartą patvirtino šią savaitę pasirodžiusi žinia apie Vladimiro Jevtušenkovo, vieno turtingiausių Rusijos žmonių ir lojalaus Kremliui asmens, namų areštą, kaltinant jį neteisėtai įsigijus naftos kompaniją „Bašneft“. Kaip ir daugelis smulkių Rusijos verslininkų, V. Jevtušenkovas patyręs, kad autokratinė biurokratija linkusi savo nuožiūra dalyti ir atimti turtus.

„Namų arešte jis bus priverstas parduoti savo nuosavybę, visų pirma – „Bašneft“ įmonę, – sakė Kremliaus kritikas. – Pamoka ta, kad mano šalyje nėra privačios nuosavybės. Jos neturi nei toks milijardierius kaip V. Jevtušenkovas, nei eilinės maisto prekių parduotuvės valdytojas. Visi priklauso nuo administracinių išteklių ir nuo asmeninių ryšių: ar su aukštais pareigūnais, ar su vietos policija. Nuosavybė gali būti atimta bet kurią akimirką. Taip veikia autokratinė biurokratija.“

Kaip tai susiję su įvykiais Ukrainoje? A. Piontkovskis tvirtina, kad „karas su Ukraina“ prasidėjo dar praėjusių metų vasarą, gerokai prieš Kijeve prasidedant masiniams neramumams, kai V. Putinas griebėsi ekonominio spaudimo priemonių, kad užkirstų kelią Ukrainos asociacijos su ES sutarties pasirašymui. „Kodėl jį taip siutino šis susitarimas? Nes esmė čia buvo ne tiek Ukrainos geopolitinis posūkis, kiek žaidimo taisyklių pasikeitimas Ukrainos viduje“, – konstatavo A. Piontkovskis. Jo teigimu, V. Putinas negalėjo susitaikyti su tuo, kad artimoje Rusijai šalyje įsigaliotų skaidrios politikos taisyklės ir prasidėtų oligarchinės ekonomikos transformacija Ukrainos verslininkams perimant europietišką veiklos modelį.

„V. Putinui šis žaidimo taisyklių pasikeitimas reikštų egzistencinę grėsmę. Tai būtų patrauklus pavyzdys Rusijos visuomenei, – sakė Rusijos politikos ekspertas. – Mes, rusai, ir ukrainiečiai esame labai artimi. Štai Lietuvos sėkmė – ne tokia svarbi. Gal kai kurie iš jūsų prisimena, kad puikūs lietuvių aktoriai sovietiniuose filmuose dažniausiai vaidindavo vokiečių generolus ar amerikiečių šnipus. Rusijos žmonių kolektyvinėje sąmonėje buvo gaji mintis, kad „jie“ – tai ne „mes“. Kita vertus, ukrainiečiai – tai jau „mes“. Todėl ukrainiečių sėkmė, laikantis europietiško modelio, labai greitai sugriautų Rusijos autokratiją.“

„Rusų Pasaulis“ kaip Trečiojo Reicho analogas

Pasak A. Piontkovskio, V. Putinas jau daugiau nei prieš metus apsisprendė, kad Ukraina turi būti arba palaužta ir pajungta Maskvos diktatui, priverčiant atsisakyti europinio užsienio politikos vektoriaus, arba suskaldyta ir faktiškai sunaikinta. Naujam Rusijos užsienio politikos kursui pagrįsti galiausiai buvo pritaikytos naujos idėjos ir naujos sąvokos, tokios kaip „Rusų Pasaulis“, kurio akcentavimas leidžiantis V. Putinui pristatyti save visų rusų kilmės asmenų, ne vien Rusijos piliečių, gynėju.

„Kovo 18 dieną, kai Krymas buvo formaliai aneksuotas Rusijos, V. Putinas kreipėsi į dvejus Rusijos parlamento rūmus su specialia kalba. Daugelis stebėtojų, įskaitant mane, tuojau su nuostaba pastebėjo, kad tai buvo beveik tiesioginis Adolfo Hitlerio kalbos, pasakytos Reichstage po Sudetų aneksijos (1938 metais – Alfa.lt), vertimas, – prisiminė A. Piontkovskis. – Nacionalsocialistinės ideologijos sąvokos, iki tol nežinomos Rusijos propagandai, buvo įtrauktos į kalbą. Visų pirma – „išsklaidyta tauta“, tada – „istorinių rusų žemių telkimas“, galiausiai – pirmąkart pavartota sąvoka „nacionaliniai išdavikai“. [...] Svarbiausia – prabilta apie „Rusų Pasaulį“ – vokiečių Trečiojo Reicho analogą.“

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2014-09-19 13:50

Pratęsiant ankstesnę mintį apie Rusijos grobuonišką politiką, tai pažiūrėkite, kaip visi politikai nuščiūva, kai Putinas pasako, kad, neva, jis per dvi dienas gali užkariauti ir Vilnių, ir Varšuvą, ir Rumuniją ir kt, šalis. Matyt, šantažo metodas, daugelį politikų veikia magiškai. Ir tie ištempia ausis klausosi, ir neatsiranda nei vieno politiko, nei vieno žurnalisto, kuris, kaip tas vaikas i6 Anderseno pasakos pasakytų: “O karalius tai nuogas!”. Todėl, kai kurie pradeda drebėti iš baimės, ir niekas net nedrįsta paklausti:“Na, gerai. Štai jūs per dvi dienas užkariavote Vilnių, Varšuvą ir dar kokias 5 valstybes. Ir ką jūs jose darysite? Kursite NKVD būrius, atgaivinsite Gulagus Rusijoje ir vėl vešite žmones į Sibirą?” “Atgaivinsite komunistų partiją ir perduosite jiems valdžią?” Taigi, užkariavimas yra “kriminalinių didvyrių chamizmas”, bet kas bus toliau? Gaila, kad mes neturime geros kontražvalgybos, o VSD ten jie niekuo nesiskiria nuo KGB-istinių idiotų, tačiau yra svarbu tai: ar turi Rusija planą, ką jie darys tose užkariautose valstybėse? Jeigu spręsti pagal jų filmus, tai jie tokį planą turi. Ir jis jau šmėkščioja KOB-istų planuose (pas mus tai čia yra “Būkime vieningi”, besarmačiai “Sarmatai”, VSK ir kitos KOB-istinės organizacijos) apie CCCP - Святая Соборная Справедливая Россия, sukūrimą. Taigi, Rusija planuoja gelbėti šalia esančias tautas nuo jų parsidavusių vyriausybių Amerikos bankams ir monopolijoms. Tokia bus ideologija ir tuo pagrindu bus grindžiami užkariavimo tikslai. Jeigu spręsti apie lietuvius, tai jie tikrai tokios perpūvusios valdžios negelbės. Tačiau partizaninis karas bus. Taigi, istorija gali pasikartoti. Kodėl? Todėl, kad Rusija liko nenubausta dėl padarytų nusikaltimų, dėl GENOCIDO, o Lietuva nededa pastangų tik todėl, kad valdžia pati yra linkusi apiplėšinėti savo tautą. Tad mes taip pat turime kriminalizuotą valdžią, kuri kovoja, neva, pati su savimi. Komunistų partija tai darė daugiau nei 70 metų, o koks rezultatas? Visas žmonių sukauptas bendras turtas buvo išgrobstytas. Užduokite mūsų valdžiai klausimą: kodėl ji kovoja su korupcija? Kam jai šito reikia? Na, nugalėsite jūs korupciją. O ką jūs darysite toliau? Ką jūs veiksite? Aišku, su politikais , kaip ir su kriminalais, reikia mokėti kalbėti. Bet tikėti jų žodžiais, tai atleiskite, tai jau tikrai per daug. Politikai, galimai, kaip ir kriminalai, yra visuomenės atliekos. Ir jeigu visuomenė nori išlikti, tai ji turi pagaliau imtis proto ir pradėti kontroliuoti tas dvi sritis, tuo tikslu, kad ateityje visa tai sunaikinti. Pasakysite, kad žiauru? Gal būt, bet ir sveika. Pertvarkyti visuomenę yra neišvengiama būtinybė, todėl, gal ir ne visus, bet dalį politikų galima perauklėti, kaip ir dalį kriminalų, ir išmokyti, kad ir lėtai, bet dirbti ne tik sau, o ypatingai politikams, bet, pirmoje eilėje visuomenėje, o jų atlyginimas turi būti proporcingai priklausomas nuo to, kokią naudą jie atnešė visuomenei. Jokio kitokio atlyginimo jie gauti negali.

Raigerdas        2014-09-19 12:57

Čia labai tiksliai autoriaus pasakyta:„Daugelis Rusijos ekspertų ir istorikų žino, jog tai, kas įvyko Rusijoje 1991–1992 metais, nebuvo demokratinė revoliucija, – sakė A. Piontkovskis. – Nacionalinės demokratinės revoliucijos įvyko jūsų šalyje, o taip pat Latvijoje bei Estijoje. Tai, kas įvyko Rusijoje, buvo didelis komunistų partijos ir KGB nomenklatūros projektas. Jie pavertė absoliučią politinę galią didžiule finansine galia, prieinama šiai nomenklatūrai. Sukurta nauja socialinė ir ekonominė konvencija negali būti vadinama nei kapitalizmu, nei socializmu.“ Iš tikrųjų, revoliucijos Rusijoje nebuvo. Ten įvyko karas tarp politinių-kriminalinių gaujų ir turto perdalijimas. Gaila, kad komentatoriai veda ginčus dėl to, kuris “kriminalinis projektas” yra geresnis. Viskas suplakama į vieną kubilą ir visiškai pamirštama apie tai, kad pradėti karą su kita gauja, reikalinga motyvacija, kad tie vykdytojai turėtų aiškų tikslą, dėl ko jie turi žudyti savo konkurentus. Juk jie nesakys, kad “tą reikia nugalabyti tik todėl, kad paimti jo dalį turto”. Ar Hitleris taip kalbėjo? Jis kriminalines akcijas pavadindavo - “ten gyvenančių vokiečių interesais”. Kodėl yra nutylima apie karo pradžią? Kodėl niekas nenagrinėja tokį dalyką, kaip komunistas susitaria su fašistu? Savo propagandoje jie pastoviai vienas kitam vanoja šonus, o štai apiplėšiant kokią nors valstybę, tokią kaip Lenkiją, Lietuvą ir kitas, tai jie sutaria draugiškai, kaip tai daro kriminalinės gaujos. Jų ideologijos skiriasi, bet metodai visuomenės atžvilgiu tai yra labai panašūs. Putinas atstovauja ne valstybę, o kriminalinę grupę, nugalėjusią kitas grupes ir dabar tiesiančią rankas ir į kitas šalis. Janukovičius Rusijoje yra priglaustas. Kodėl? Todėl, kad jis, galimai, buvo bendras buvusių KGB-istų projektas, kad valdyti Ukrainą. Todėl, aiškinti apie kažkokias Daleso doktrinas yra kvaila, nes tai yra skirtingi dalykai. Tą doktriną tu gali priimti arba nepriimti, bet taip, kaip daro Putinas, tai akivaizdu, kad tai yra tie patys žingsniai, kuriuos darė Hitleris. Pažiūrėkite kaip Rusija išdūrė visą pasaulį: ji organizavo Niurnbergo procesą ir visas pasaulis patikėjo, kad buvo tik vienas gruobuonis - fašistinė Vokietija. O kas puolė Lenkiją? Tai, kiek buvo grobuonių? Ar Rusiją kas nors teisė? Ne. Čia ir yra tas šuo pakastas. Taim, kas yra didesnis grobuonis: Rusija ar Vokietija? Kodėl Rusija išsisuko nuo atsakomybės? Todėl, kad ji tapo JAV, ANGLIJOS IR PRANCŪZIJOS SĄJUNGININKE. Kodėl Sąjungininkės taip atlaidžiai pažiūrėjo į tai, kad Rusija užkariavo praktiškai visą Rytų ir Centrinę Europą? Todėl, kad patikėjo ta komunistine ideologija, ir sena rusų naudojamą klastos metodiką, kaip su Humanitariniu konvojumi į Ukrainą. KLASTA yra vienas iš sėkmingiausių kitų valstybių užkariavimo metodas. ir kvaili kaimynai, o dabar ir visas pasaulis niekaip negali nuspėti tos rusiškos klastos metodikos. Todėl neteisinga imti tik TSRS istoriją. Reikia imti pačią Rusijos svetimų teritorijų užkarivaimo pradžią ir atskleisti ten esamą melą. Tik tada pasidarys aišku, kokį mes turime kaimyną ir kokius tikslus jis rezga kaip kaimynas. JAV čia iš viso ne prie ko. JAV tik tapo kliūtimi užkariaujant didesnes teritorijas Europoje. Užkariauti kaimyninę valstybę siekiam tik vienu tikslu - kad ją apiplėšti. Kad britai, per JAV, naudoja kitą metodiką, tai čia yra kitas klausimas. Bet nereikia visko grūsti į vieną katilą. Yra Rusijos istorija ir yra Rusijos vystymosi istorija, taip pat kaip yra žąsiuko vystymosi istorija, kurią, gal būt, išperėjo višta. Lietuva, pavyzdžiui, neturi savo valstybės vystymosi istorijos, bet jai ir nereikia, nes šita tauta nėra suinteresuota per daug savo išlikimu. Rusų tautos išlikimo instinktas yra stipresnis, bet kartu tai yra ir kaip tas Raupų virusas, kuris turi tą grobuonišką savo funkciją, Todėl lietuviai gali išnykti dėl savo nesugebėjimo administruoti valstybės valdymą, o rusai dėl savo grobuoniškumo. Todėl tik Tarptautinis Teismas gali išgelbėti Rusiją nuo šito grobuoniškumo idėjos savo kaimynų atžvilgiu. Jeigu rusai užkabins lietuvius, tai lietuvių tautą tai gali sujungti, ir tada ši maža tauta, gali nugalėti šitą nuo proto nušokusią Rusiją.

Kritikui       2014-09-19 12:56

Jums nebūtina mane suprasti ar net stengtis. Didesnės „organinių trąšų krūvos“ už Vakarus nebuvo ir nebus, jei Rytai nepanaudos branduolinio ginklo. Kas man geriau, tai tik mano reikalas, apie Leningradą ir Maskvą — nerašiau.
O ideologijų senai nebėra (jei jos iš viso kada nors buvo), liko tik senos iškabos. Buvo, yra ir bus tik amžini interesai arba melas, klasta ir apgaulė. Gero savaitgalio. ↔↔↔ Vytautas Ju.

Kritikas Pikčiurna       2014-09-19 11:24

Dabar supratau, jūsų poziciją Vytautai Ju, kadangi vakaruose nėra išsvajoto sterilaus gėrio, tai geriau artimas blogis, toks, kaip Laningrado Aukštosios partinės mokyklos aliumnai… Pažįstama ideologija.
Bet versle ir gyvenime pasiteisina kita formulė: iš dviejų blogybių rinktis mažesnę, o taip pat, tai, kas mūsų nenužudo - mus stiprina.
Taip veikia visi paieškų algoritmai, kai norima pasiekti aukštumas.
O pats, atrodo, siūlai nieko nedaryti, kadangi visi tokie…
Tipiška specialių tarnybų bei tardytojų šantažo ir gynybinės valios nulaužimo taktika…

filmų adresai       2014-09-19 10:45

W w w .youtube.com/embed/GGHXjO8wHsA?feature=player_detailpage” frameborder=“0” allowfullscreen></iframe>

W w w .youtube.com/embed/k83L3I6Z35w?feature=player_detailpage” frameborder=“0” allowfullscreen></iframe><iframe width=“640” height=“360”

Vytautas Ju.       2014-09-19 10:39

Tų projektų pagalba valdomas pasaulis. Tos „šizoidinės“ asmenybės deda skersą (atsiprašau už leksiką) ant visų Jūsų „pilietinių visuomenių“. Jei Richard Cottrell knyga per sunki, pažiūrėkite filmus. Vienas sukurtas BBC (2val. 25 min.), kitas – „theDossier.info“ (47 min.).
Prisiskaičius A. Kubiliau ir A. Ažubalio „memorandumu“ kaip tiekti ginklus ir šaudmenis Ukrainai, be abejo, viskas atrodo sąmokslo teorijomis. 

Kritikas Pikčiurna       2014-09-19 10:14

Vytautui Ju atrodo labiau patinka Markso-Lenino-Spalino-Putino pasaulinės revoliucijos ir išvadavimo projektai už Hjustono, Harvardo ar velnias žino dar kokie projektai, gimstantys šizoidinių asmenybių galvose, kurios priskiria save prie “ELITO”. Juokiasi puodas, kad katilas juodas.
O kam esi tu, Vytautai Ju ir visa pilietinė visuomenė? Kad užkirstum tokiems projektams kelią, ar kad gąsdintum visuomenę, kad ji pasimestų ir taip taptų bevalė auka tokio “elito” rankose?

Kritikas Pikčiurna       2014-09-19 10:03

Beje, noriu kiek praplėsti vieną savo mintį ankstesniame komentare:
Slapti sandėriai ir protokolai yra neatsiejama politikų BEI VERSLO kasdienybė, bet tam yra LAISVOJI PILIETINĖ VISUOMENĖ, kad jų planai nebūtų įgyvendinti. Pagalvokite, ar būtų Pasaulio visuomenėje tokia milžiniška socialinė atskirtis, jei nebebūtų paslapčių ir dėl to apgautų bei pavergtų? Kol visuomenėje dominuoja vartotojiškumas, tol visuomenėje susidaro klanai ir tarp jų vyksta elementari konkurencinė rūšių kova dėl būvio. Kai visuomenėje įsivyrauja kūrybiškumas ir solidarumas, konkurenciją bei karą dėl išlikimo pakeičia lenktyniavimas dėl Tiesos. O paslaptys yra didžiausias Tiesos ir Žinojimo priešas.

Vytautas Ju.       2014-09-19 9:59

Na žinoma, „Hjustono projektas“ grynas išmislas, kaip ir „Harvardo projektas“. Argi JAV galėtų vykdyti neskaidrią politiką?! Ir „Gladio projektas“ tėra išprotėjusio europarlamentaro (buvusio) Richard Cottrell fantazijos vaisius. Įsivaizduojate,  prirašyti net 484 psl. šmeižto “Gladio: NATO’s Dagger at the Heart of Europe, The Pentagon-Nazi-Mafia Terror Axis”. O ir Lyman Lemintzer buvo šventesnis už patį Popiežių. A. Matulevičius — pats tikriausias melagis, šmeižiantis Lietuvą ir jos sąjungininkęs.

Dzūkija       2014-09-19 9:36

Manau,kad blogai,kai į pasaulį žiūrime svetimomis akimis ,arba matome tik tai ,ką norime matyti…APSIDAIRYKIME,gal didžiausios bėdos ir grėsmės yra čia - Lietuvoje…

Škotai parodė,kad       2014-09-19 9:36

reikia kovoti.Patiems prisijungti ar atsijungti.Tik patys galim kažką pasiekti.Kaip ten pasakyta,jei žmogus neįsakinėja pats sau,tai jam įsakinėja kiti.

Kritikas Pikčiurna       2014-09-19 9:24

Puiku, kad Rusijoje yra tokių puikių ir blaiviai bei argumentuotai mąstančių žmonių. Štai kokie žmonės Rusijoje turi gauti valdžią, kad reformuotų pačią valdymo sistemą ir suteiktų jai žmogišką veidą, o Rusijos tautoms įkvėptų laisvės ir orumo, kurį aptemdė imperinis mąstymas peraugantis į paprastą nacizmą.
O Vytauto Ju paminėtas “Hjustono projektas”, jei tai nėra viena iš sąmokslo teorijų, kuria grindžiami visi Kremliaus projektai, yra tokia pat beprotybė, kaip ir dabartinis Purino projektas “ginti rusus” visame Pasaulyje.
Beprotybės negimsta po vieną, jos gimsta poromis, ir neįmanoma nuspręsti, kuri iš jų yra pirminė, o kuri yra tik jos šešėlis.
Ar kam pavyko atsikratyti šešėlio?
Baltijos šalys atgavo savo nepriklausomybę tuo laimingu laikotarpiu, kai amžini oponentai buvo priversti sėstis prie derybų stalo ir siekti kompromisų. Jau vien tai kiek buvo išgelbėta gyvybių, kurios būtų paaukotos bet kokiame kare, tai buvo milžiniškas pasiekimas, kurio dar nėra Ukrainoje.
Slapti sandėriai ir protokolai yra neatsiejama politikų kasdienybė, bet tam yra LAISVOJI VISUOMENĖ, kad jų planai nebūtų įgyvendinti.
Baltijos Tautos savo vienybe ir solidarumu bei ryžtu išplėšė Nepriklausomybę, kurios nenorėjo nei Bušas, nei Gorbačiovas, nei Tečer, nei Miteranas…
Reikia padėti tai suprasti mūsų kaimynėms ir istoriniams partneriams, Rusijos Tautoms ir žmonėms, todėl džiugu, kad tai jau supranta išsilavinę Rusijos žmonės tokie, kaip A. Piontkovskis.
Deja, tokių ir Lietuvoje dar ne daug.
O neklystančių nebūna. Svarbu klaidas taisyti kuo skubiau.

Vytautas Ju.       2014-09-19 8:04

Lyg tai ir mąstantis žmogus, bet kai perskaitai tokius perliukus kaip „skaidrios politikos taisyklės“, toliau skaityti nebesinori. Ypač kai žinai kas iš tikrųjų įkūrė trečią reichą ir kas buvo A. Hitlerio krikštatėvis.
O gal šis politologas nežino kas yra „Hjustono projektas“? Verčiau įdėtumėte A.Matulevičius straipsnį: „Ko bijo Valdas Adamkus?“ Tada nereikės nei Rusijos, nei Čiubaisų.

Saikingas       2014-09-19 7:21

nacionalizmas būtinas.Nes kiekvienas turi turėti savo tapatybę.Škotai pasakė,kad tapatybė svarbu,nors ir liko Anglijos sudėtyje.Tačiau ,jei į jų lūkesčius neatsižvelgtų,tai būtų ES byrėjimo pradžia.Jie iškovojo daugiau autonomijos.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.