Prezidento rinkimai 2019, Propagandos ir ideologijos analizė

Pseudoekspertų laikas baigėsi? Kaip „ekspertus“ ir jų „ekspertizes“ vertina Vytautas Radžvilas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 19 d. 9:18

17     

    

Pseudoekspertų laikas baigėsi? Kaip „ekspertus“ ir jų „ekspertizes“ vertina Vytautas Radžvilas

Peržiūrėjęs kandidatų į LR prezidentus diskusijos vaizdo įrašą ekspertiškai įvertinau vadinamųjų ekspertų po jos išsakytus pretendentų vertinimus ir jiems skirtus pažymius (daugiau skaityti lrt.lt portale ČIA). Išvada gali būti tik viena: LR prezidento rinkimai, o tiksliau – kandidatų diskusijos virto absurdo spektakliu, kurį būtina tučtuojau nutraukti. Visiškai akivaizdu, kad tariamieji „nešališki ekspertai“ veikia kaip grynai ideologiniai propagandininkai, siekiantys cenzūruoti ir kontroliuoti debatų turinį bei tėkmę ir įpiršti LRT žiūrovams jų pačių konstruojamus ir iš piršto laužtus kandidatų įvaizdžius.

Būtų galima tik iš širdies nusikvatoti matant jų skirtą I. Šimonytei aukščiausią vertinimą – itin abejotino išsilavinimo kandidatei, atvirai prisipažinusiai, kad ji net nesupranta, kas ta nacionalinė valstybė, kurios vadove trokšta tapti. Tačiau kvatotis nesinori – juk kalbama apie Lietuvos ateičiai labai svarbius rinkimus. Nepalyginamai platesnis G. Nausėdos kultūrinis ir politinis akiratis savaime krito į akis, nors šio kandidato pasisakymams valstybingumo pajautos bent kol kas stinga.

Jos trūksta ir hipertrofuotos „europeizacijos“ aistros užvaldytam bei A. Merkel poziciją Rytų klausimu aklai mėgdžiojančiam V. Andriukaičiui, kitais atžvilgiais išmokusiam Briuselio kabinetuose ir šio to naudingo. Klausantis S. Skvernelio taip pat sunku patikėti, kad šis pretendentas į aukščiausią postą valstybėje supranta, kas yra nacionalinis interesas ir kuo moralinis bei politinis vadovavimas tautai ir šaliai skirtųsi nuo administracinius ir ūkinius reikalus tvarkančio Briuselio provincijos vietininko pareigų. Visi minėti kandidatai Lietuvos valstybės jau neįsivaizduoja ir suvokia save kaip politinio suvereniteto atsisakančios ES provincijos komisarus. Šiame fone A. Juozaitis ir M. Puidokas tiesiog priklauso kitai lygai.

Tikėtis, kad globalistinę, tautą ir nacionalinę valstybę neigiančią liberalkomunistinę „atviros visuomenės“ ir „globalios Lietuvos“ ideologiją skleidžiantys „ekspertai“ sąžiningai pripažins akivaizdų intelektualinį, kultūrinį ir (geo)politinį šių dviejų kandidatų pranašumą prieš vakarykštei dienai ir į praeitį nueinančiai neoliberalizmo epochai atstovaujančius oponentus, būtų naivu. Jie pasmerkti ir privalo iki galo tarnauti savo šeimininkams ir maitintojams. Todėl visa diskusija spontaniškai kėlė siurrealistines asociacijas su praeitimi: galima įsivaizduoti, kaip būtų atrodžiusi Sąjūdžio atstovų „diskusija“ su TSKP/LKP kandidatais rinkimuose į TSRS Liaudies deputatų suvažavimą, kurioje „ekspertų“ vaidmenį būtų atlikę drg. M. Burokevičius ir J. Jermalavičius, tada dar puikavęsi tik akademiniais TSKP istoriją tyrinėjančių „profesorių” titulais.

Apskritai pribrendo laikas iškelti principinį klausimą: kas suteikė moralinę ir politinę teisę tokiose diskusijose klausinėti ir vertinti kandidatus ekspertams, kurie intelektualiniu lygiu, mąstymo ir elgesio kultūra bei išprusimu dažnai neprilygsta daugeliui labiau už juos išprususių ir nepalyginamai didesnę praktinės politinės veiklos patirtį turinčių kandidatų?

Tad stebint šį spektaklį peršasi mintis, kad būtina iš esmės keisti visų rinkiminių diskusijų formatą atsisakant ideologiškai angažuotų, nekvalifikuotų ir nesavarankiškų žurnalistų bei diskusijoms „teisėjaujančių“ pseudoekspertų paslaugų. Šito pirmiausiai turėtų pareikalauti patys kandidatai į LR prezidentus. Jie privalo pasakyti tvirtai ir aiškiai: pseudoekspertų laikas baigėsi. O jeigu liks neišgirsti – atsisakyti toliau dalyvauti iš anksto surežisuotuose pseudodiskusijų spektakliuose ir pakviesti piliečius pareikalauti, kad jiems būtų sugrąžintas mokesčių rinkėjų lėšomis išlaikomas šiuo metu keleto politinių ir verslo grupuočių faktiškai privatizuotas visuomeninis transliuotojas. LRT sugrąžinimas visuomenei – būtina demokratiškų, laisvų ir sąžiningų rinkimų sąlyga.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taikliai,       2019-04-30 21:03

Įžvalgiai, profesionaliai,logiškai viskas pasakyta. Ačiu.

Jascha       2019-04-20 7:29

visiškai pritariu prof. V.Radžvilui: vadinamųjų debatų vaizdelis apgailėtinas. Porą kartų bandžiau žiūrėti, bet daugiaun penkių minučių neištempiau. Tiesiog parodija. Valstybingumo. Demokratijos. Profesionalumo. Padorumo.
Deja, Vytautai, vien tik panorėjus, sistema nesikeis. Ji iš to ir gyvena. Ir gyvena gerai. Sočiai. Minkįtai. Linksmai. Toks jau tas lietuviškas Gyvulių ūkis.

$+$       2019-04-20 4:55

Kiekvienas turi savo nuomonę apie kandidatus. Kadangi šeimininkas Daukantūroje keisis, tai net tas, kuris nelabai domisi rinkimais, yra įtrauktas į visą tą bruzdesį, nes nugali paprastas smalsumas – o kas bus sekantis. Taigi, kiekvienas yra pats sau ekspertas. O komentarų skaičius sufleruoja, kad visi norintys savo nuomonę apie kandidatus jau išsakė, belieka rengti totalizatorių ir skelbti statymus.
Pirmas turas: S.S. ir I.Š.
Antras: S.S.

krenta kaukės?       2019-04-19 22:18

Tiesa, labai juokingai atrodo ne itin vykusiai užsimaskavusio Kremliaus įtakos agento Mariaus Laurinavičiaus kritika Juozaičiui. smile Porelė... smile

krenta kaukės?       2019-04-19 22:15

Jau Juozaičio apsivėmimas apie PzH-2000… Kam tikrai nepatinka tos haubicos, tai Kremliui. Nes sukelia papildomų nepatogumų ir neleistų “Gradams” taip lengvai išžudyti Lietuvos pėstininkų, kaip 2014 metų vasarą Rytų Ukrainoje iš Skotinostano teritorijos žudė Ukrainos pėstininkus. Pasirodo, ir Juozaičiui jos labai nepatinka, nors nieko kito tokio viena Lietuva prieš “Gradus” neturi. Ir visai nebrangiai jos atsiėjo. Maniau dar, kad čia vietiniai propagandonešiai iš konteksto iškando. Bet ne, pasirodo, viską taip ir pasakė Juozaitis būtent tame kontekste.

Radžvilui       2019-04-19 19:48

Puidokas? Prezidentas? Net nejuoknga

Rinkėja        2019-04-19 13:01

Žinot… Krikščionys demokratai arba konservatoriai (taip, tie, kurie turėtų ginti konservatyvias vertybes) ragina balsuoti už dvigubą pilietybę, o Vaikų teisių apsaugos įstatymo balsavimą dėl pataisų mėgino sužlugdyti.
Jei ne kiti Seimo nariai (ir du konservatoriai, dar turintys padorumo),
drakoniška tvarka liktų galioti amžiams. Tokie jie ir krikščionys…
Bet tai, kas vyksta, baisu. Įsivaizduokim, kas nors panašaus kaip pirmadienį Paryžiuje įvyktų Vilniuje, o Prezidentė - Šimonytė...
Turbūt būtų skelbiama, kad mūsų Katedra užsiliepsnojo nuo žiebtuvėlio,
pamesto ant marmurinio grindinio.

stasys        2019-04-19 7:18

aiškiai per didelis dalyvaujančių kandidatu kiekis norint surengti įdomu renginį šou .. rinkėjui . Taip taip tas renginys skirtas paprastam žmogui o ne ekspertui , todėl ponai prašome paprasčiau nesigėdyti ir pirštu parodyti . ..Žmonės renka sau Prezidentą o ne Prezidentas šalį ar visuomene, todėl čia svarbus jo asmeniniai įgūdžiai konkuruoti su sau panašiais ir jaustis laisvai . Kaip bevartyti tokios laidos negali labai smarkiai įtakoti reitingu .. bet leidžia paprastam rinkėjui pamatyti ir palyginti visus kandidatus vienu metu . Nesupratau ko čia piktinasi V.Radžvilas ..taip kaip ne klausimuose buvo tos laidos esmė .Aš dar negirdėjau kad pasirinkimas butu palydimas protu .. va apie r.paksa dar ir šiandiena dūsauja jo gerbėjos o ten proto tikrai ne daug buvo ..

Labai       2019-04-18 18:18

prasmingos išgyventos mintys.Kas žiūrėjo tuos debatus ir balsavo,įvardijo aiškiais lyderiais A.Juozaitį ir M.Puidoką.Vienam tone atkalbėjus savo tekstus “laureatė” žmonių nebuvo įvardinta kaip gebanti,galinti,suvokianti geriau už kitus.Priešingai:jos procentai buvo 5-6.Geriausiai klausytojų įvertintų Puidoko ir Juozaičio virš 30 procentų.Mes taip pat nesuvokiam,kaip gali žmogus,nežinantis kas yra nacionalinė valstybė, siekti tos nacionalinės valstybės Prezidento posto?

gal       2019-04-18 18:08

Nauseda dar pasitaisys ir i talka pakvies

Vytautai, vien "pasakyti tvirtai ir aiškiai:        2019-04-18 12:43

pseudoekspertų laikas baigėsi. [...] atsisakyti toliau dalyvauti iš anksto surežisuotuose pseudodiskusijų spektakliuose ir pakviesti piliečius pareikalauti, kad jiems būtų sugrąžinti sumokėti mokesčiai…”
jau tikrai nepakaks (ar to pakako Sąjūdžio laikais?).
Tai tas pats, kas po organizmą išplitusiam, tarkime švelniai, viltingai, gripo virusui (ne vėžiui), griežtai pasakyti: tavo laikas, gripuk, baigėsi - daugiau nieko bendro su tavimi turėti nežadu! Vien žodžiai ir kažkurių kandidatų nedalyvavimas debatuose nieko nepakeis (kūnas nesveiksta vien nuo žodžių, nebent jie ištarti Viešpaties ar šventojo).
Būtina ryžtis ilgam rimtam gydymui ar net operacijai.
Mums visiems, kaip apaštalui Pauliui, su Gyvenimo, vadinasi, ir Tautos, priešu, su nuodėme ir jos metastazėmis, manau, gali tekti “grumtis iki kraujo”.
*********************************************************************
Geltonosios liemenės suprato(?), kad globalizmo ideologiją išpažįstančios ir jo projektą įgyvendinančios tam tikros valdžios grupuotės apsimeta,
kad gimtąja kalba joms pasakytų žodžių nesupranta.
Todėl sutelktai išėjo į gatves ir ėmė reikalauti esminių pokyčių užsiliepsnojusioje ir griūvančioje valstybėje:
nuo viršaus užsidegusi ir vidun sukritusi, bet centre stebuklingai išlikusiu ir griuvėsiuose bei nuodėguliuose šviečiančiu Kryžiumi,
Paryžiaus Dievo Motinos katedra
- kaip mistinis Prisikėlimo pergalės ženklas tautai ir bent jau Europai.
***********************************************************************
Žinoma, nesusigrąžinę visuomeninės žiniasklaidos, net atsakingai informuoti tautos apie žmogui įprastinio gyvenimo ideologinio performatavimo esmę turim per mažai priemonių. Atsiimti tai, kas tautai priklauso konstituciškai, būtina. Bet tai nepadaroma be politinėje kovoje dalyvaujančių trapių kūnų - “mąstančių nendrių”. NK

Jules       2019-04-18 7:22

Tie tariami ekspertai, kaip sovietmečio politrukai ir dezi propagandistai bei kaip “zampolitai” sovietinėje kariuomenėje, Hegemono(dominanto) konspiratorių ir agresorių pasamdyti runkeliams apgauti - visuotinei hipnozei suvairuoti rinkimų dieną. Matote, kaip šik modernus dezi propagandistas, draugas Jakilaitis, neriasi iš kailio, kad tik nesuklystų ir gerai “zadaniją” atliktų. Kitaip babkių nebus ant meilužių, tiesa?

Dėsnis       2019-04-18 6:48

Labai teisingas logiškas straipsnis, visada beprotybė pagimdys beprotybę, tik retais atvejais gali atsitikti kitaip, bet iš beprotiškų debatų taip tikrai neatrodo.

Gerai,kad aš to       2019-04-18 6:46

mėšlo nežiūriu.

time       2019-04-18 6:17

O kada baigsis diagnozių laikas?
Tik po Lietuvos laidotuvių?
Nes gydymui laiko taip ir neatsiranda Dr. dienotvarkėje.

reiku haiku       2019-04-18 6:01

reikia pasakyti
negeriečiams
kad jie yra blogiečiai
ir bulvės vėl
žydės

Radžvilui       2019-04-18 5:58

Parašykite naują Šv. Rinkimų vadovą ir Šv. Demokratija bus über alles

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.