Ukraina, Rusija

Profesorius Jokubaitis: tragedija dar neatėjo į Lietuvą, tik stovi ant mūsų namų slenksčio

Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 20 d. 0:05

36     

    

Profesorius Jokubaitis: tragedija dar neatėjo į Lietuvą, tik stovi ant mūsų namų slenksčio

Jurga Bakaitė | LRT.lt

LRT.lt kalbintas Vilniaus universiteto profesorius Alvydas Jokubaitis sako, kad šiandien, kilus karui, jau per vėlu kritikuoti Vakarų veiksmus. Jo teigimu, Rusija tapo valstybe-kareivinėmis, tačiau agresorius pamiršta, kad ir Ukrainoje šiandien kuriama istorija bei atsiranda nauji herojai, o cenzūra turi savo ribas.

Kodėl neprotestuoja rusai

Rusijos politika dažnai aiškinama imperializmu. Ar su tuo sutinkate ir kokia šio imperializmo prigimtis?

Žiūrėdami į karą Ukrainoje mes kol kas dar neskiriame tragedijos kaip reginio ir tikros tragedijos. Tikra tragedija atsiveria ne stebėtojui, o veikėjui, kai šis susiduria su jį negailestingai naikinančia tikrove. Tragedija dar neatėjo į Lietuvą, tik stovi ant mūsų namų slenksčio.

Tikros tragedijos dramaturgas yra ne atskiras asmuo, o kažkas žymiai daugiau, ko mes niekada iki galo nesuvoksime. Milžiniška savo teritorijomis Rusijos valstybė šiandien bando surasti vietą stipriai pasikeitusiame pasaulyje, tačiau pastarasis jos nepriima, nepripažįsta ir visiškai negerbia.

Rusija yra ilgiausiai išsilaikiusi Europos imperija, kurią dabar nori išstumti kitos imperijos. Ši šalis dar kartą savo istorijoje vis labiau virsta kareivinėmis, nesugeba modernizuotis ir griebiasi karinės agresijos. Rusija niekaip neranda kito savęs įtvirtinimo pasaulyje būdo kaip karinė agresija. Blogai visais atžvilgiais.

Tragedija yra dabartinė Rusijos agresija, bet dar didesne tragedija gali būti po jos ateinanti garsioji rusiškoji smuta (idėja apie Rusiją kartais ištinkantį sunkmetį – LRT.lt).

Didelė Rusijos piliečių dalis tiki oficialia įvykių versija, fašizmo grėsme ir kitais karo pateisinimais. Yra pasakojimų, kad netikima Ukrainoje gyvenančiais artimaisiais, bet neabejojama tuo, ką kalba Rusijos žiniasklaida. Kaip tai paaiškinti?

Rusija turi savo istorijos kelią, todėl nenuostabu, kad jos gyventojai dalykus supranta kitaip negu mes. Kada Rusijoje buvo kitaip? Ar mes, lietuviai, protestavome prieš Sovietų Sąjungos įsiveržimą į Afganistaną? Ar mūsų vyrai nepaėmė šaukimų į Sovietų Armiją ir nežygiavo į Čekoslovakiją?

Vyresnės kartos lietuviai žino, ką reiškia būti Rusijos imperijos gyventojais. Neapsimetinėkime, to gali nežinoti belgai, prancūzai ir mūsų vaikai, tačiau mes tai gerai žinome.

Kaip manote, kiek efektyvus gali būti Rusijos Vyriausybės vykdomas žodžio laisvės ribojimas? Kur yra cenzūros ribos?

Sovietų Sąjunga daug stipriau ribojo žodžio laisvę negu dabartinė Rusija. Cenzūra visada turi aiškią ribą – žmonės bijo viešai sakyti tai, ką galvoja, tačiau jie niekada nenustoja visiškai mąstyti. Net jei rusai pradėtų viešai sakyti, kad dukart du yra penki, jie supranta, jog iš tikrųjų turi būti keturi.

Karas kuria blogį – arba herojus

Kaip į istoriją bus įrašytas Vladimiras Putinas?

Istorija visada yra dabartis, ir niekas daugiau. Mes tik esamuoju laiku galime kalbėti apie tai, kas liko iš praeities. Ji gyvena ne istorijų vadovėliuose, kuriuos nesunku parašyti, bet Rusijos, Ukrainos, Lietuvos ir viso pasaulio žmonių prisiminimuose bei kareivių motinų ašarose.

Praeitis pasižymi viena ypatybe – jos jau nėra. Kai Putinas interpretuoja Ukrainos istoriją, jis užmiršta, kad ukrainiečiai ir kitos tautos gali ne tik interpretuoti, bet ir kurti savo istoriją.

Stebėdami, kaip Ukrainoje susiduria kariuomenė ir civiliai, kaip atakuojami miestai, daug žmonių prabyla jau nebe apie politiką, o apie moralę. Antrasis pasaulinis karas sukūrė blogio banalumo idėją, o ką apie blogio prigimtį sako Rusijos politika?

Karas yra neabejotinas blogis. Net teisingas karas yra blogis. Kare reikia žudyti mums asmeniškai nieko blogo nepadariusius žmones. Žmonija negali be karo. Tikriausiai todėl, kad žmonės negali be blogio.

Karas nėra kažkas išskirtinio blogio požiūriu. Žmonės save naikina, kenčia ir miršta be karo. Mes kasdien naikiname vienas kitą, ir tik karo situacijoje tai pasirodo pačiu žiauriausiu būdu.

Žmonės nenustoja būti žiauriais barbarais net turėdami mobiliuosius telefonus ir kompiuterius. Karas yra paslaptingas dalykas. Žudymas kare dažnai ugdo žmonių charakterį. Jeigu to nebūtų, mes nesižavėtume Ukrainos karių meile tėvynei ir dideliu pasiaukojimu.

Ką daryti Vakarams

Vakarai į Rusijos agresiją bando reaguoti sankcijomis, tarsi tartis racionaliai. Ar gali būti, kad tartis su Rusija neįmanoma?

Vakarai seniai serga sunkia plepėjimo liga ir todėl nepastebėjo, kad Rusijos valdžia su jais derėjosi ruošdamasi karui. Tai reiškia, kad Rusijos politikų žodžiai buvo sudedamoji karinės strategijos dalis. Žodžiai kažką reiškia tik esant žmonių norui susitarti, o ne rikiuojant tankus puolimui. Tai reiškia, kad dabar prie taikos derybų stalo susodins tik karinės pergalės ir pralaimėjimai.

Nuspėju, kad kritikuosite NATO ir ES neveikimą. Ką jis kainuos šioms sąjungoms ir kodėl nepriimamas sprendimas įsikišti į karą?

Vėlu ką nors kritikuoti. Europos Sąjunga savo dabartiniu pavidalu atrodo apgailėtinai, bet ji mūsų sąjungininkas. Neieškokime papildomų priešų, nes jų dabar Lietuva turi pakankamai.

NATO pajėgos seniai nekariavo ir todėl panašios į tikrų rungtynių nežaidusią futbolo komandą. Guodžia tai, kad surinkti geri žaidėjai ir neblogas fizinis pasirengimas. Laikas baigti treniruotes.

Šiandien svarstoma, ar Rusija kada nors pultų Lietuvą: ar manote, kad tokia galimybė įmanoma? Kur yra Rusijos raudonosios linijos?

Nors šiais laikais niekuo negali būti užtikrintas, tikrai žinau tik vieną dalyką – Lietuva Rusijos nepuls. Rusijos politikai raudonųjų linijų nepaisymą suvokia kaip veiksmingą veiklos strategiją. Tačiau nereikia persistengti piktžodžiauti apie Rusiją. Būtina mąstyti apie gyvenimą po karo. Blogiausias dalykas kariniuose konfliktuose – pavirsti tuo, kuo tave nori paversti priešas – menkysta.

Kokią karo baigtį įsivaizduojate? Kaip šis karas pakeis pasaulio politiką ir Lietuvos visuomenę? Ukrainos?

Politikos mokslininkai nedaro sociologinių apklausų mūšio lauke. Politikos filosofai viską aiškina iš nekintamų principų perspektyvos. Immanuelis Kantas suformulavo tris žmogui svarbiausius klausimus. „Ką aš galiu žinoti?“. Apie karą Ukrainoje žinome tik fragmentus. „Ką aš privalau daryti?“. Reikia, kad ant Lietuvos sienos nusileistų geležinė uždanga. „Ko aš galiu tikėtis?“. Norisi tikėti, kad pasaulio istorija mums nerengia naujo negerovių ir išbandymų pragaro.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2022-03-21 23:57

Dzeikai, utoriaus teiginiui ,,Didelė Rusijos piliečių dalis tiki oficialia įvykių versija” atsakiau klausimu ,,O argi Lietuvos ar Europos piliečiai tiki kažkuo kitu ?” Manau, tai parodė kovido vajus. Ir rinkimai tai nuolat patvirtina.

Tavo reakcija į tai buvo ,,Nenusikalbekite iki Putino propogandos kartojimo.
Lietuvoje jus turite galimybiu paskaityti ivairius informacijos saltinius.”

Į tai atsakau tavo žodžiais: ,,Ir neklijuokite man zo kuriu as nesakiau.” Ar aš ką nors sakiau apie galimybes pasiskaityti? Sakiau, kad Lietuvoj ar Europoj, kaip ir Rusijoj, ,,didelė piliečių dalis tiki oficialia įvykių versija”. Kalbu apie žmonių psichologiją, o tu man ,,klijuoji” Putino propagandos kartojimą. Prie ko čia ,,patriotu apibalvoninti zmogeliai”? Kad paskui galėtum išsilieti apie kretančius rūpintojėlius ?
Žema.

Dzeikas       2022-03-21 21:39

Al’ui:
Nepainiokite Dievo dovanos su kiausiniene. Ir neklijuokite man zo kuriu as nesakiau.
Lietuvoje kalbama(ir valdzios dokumentai pildomi) lietuviskai. Sito as niekad nerevizavau.
O stai bauduoti kavines savinikus uz kreidele uzrasyta “cheesburger” - yra issidirbinejimas ir patycia is zmogaus orumo.W raide? Kaip ir Vokietijoje Q. Vokieciu kalboje jos nera, bet svetimybems rasomos su ta raide.
O cia islipo is kanapiu kretantys rupintojeliai ir albino is Radio show balsu skelbia pavoju tautai - W raide. Klounai.
Kas liecia ukrainiecius buvo bandymai uzgniauzt rusu kalba , bet po karo jie tikrai liausis. Nes Ukrainos rusai labai atkakliai kaunasi uz jos nepriklausomybe: Sumai, Harkivas, Mariupolis, Mykolajevas - tai rusakalbiu miestai.Ir vietiniai labai aktyviai dalyvauja teritorines gynybos daliniuose.
Ir kaunasi jie ne uz kalba, jie kaunasi,kad Ukrainoje nebutu russkij mir.
Tokiais momentais uz ka zmogus aukojasi issikristalizuoja grynajame pavidale.
Ir jeigu jus manote ,kad kalba tai Nr 1 uz ka jie aukojasi - jus gyvenate iliuziju pasaulyj.
Kalba - tik vainikuoja tautos nepriklausomybe, bet jos vieta vertybiu skalej kazkur 3-4
O tokie dalba…bai kaip jus, kuriems karas su W raide gyvenymo tikslas. Tokie kaip jus praryja kai Lietuvos vierchai zagina vaikus(kol kas is naslaiciu prieglaudu) by tik tie pries W raide.

HABILITUI       2022-03-21 13:55

Apstulbinot sikart.Maniau esant protingiausiu is cia esanciu.Taigi cia vulgarioji psixologija..Zmogiskos savybes..PETRO BOBA GRAZESNE UZ JONO.tas is pavydo uzplumpina Petra,juoba tas dar ir turtingesnis,zemiu daugiau turi,o ir razumnesnis.Jonui nepatinka ir t.t.PAVYDAI,AMBICIJOS,KVAILUMAS,KERSTAS…vardint be galo.Ar mini mustynes,ar maxi karas,tik dydziai skiriasi.Zmonija ir karas neatsiejami.Okur dar religijos,tautos..ai,ka cia..Prasovet.

Al. Dzeikui       2022-03-21 12:43

Tai visa bėda yra ,,patriotu apibalvoninti zmogeliai”? Kaip pamišę nepaliauja gynę savo kalbą ir šalį, ane ? Papasakok apie tai ukrainiečiams.

habilitas       2022-03-21 11:38

„Žmonija negali be karo”.

Nieko neprotigesnio neteko girdėti. Karas visada buvo degeneratų priemonė siekti savo tikslų, o naudojant masinio naikinimo ginklus – kraštutinė priemonė.
Šiuo metu vienas išprotėjęs degeneatas šokdina didžiąją dalį pasaulio, bet tai nereiškia, jog žmonija negali apsieiti be karo.

KOMPANIJAI       2022-03-21 9:39

Koks skirtumas kiek ju vienam asmeny..Siaip,jie juokingi savo sapalionem ir tiek.Idomus ju bandymai samprotaut,kazkokias buktai isvadas daryt.Apie gyvenima neraukia anic,bet bliuznija kaip dideli.Ai,nepiktybiniai anys,tiesiog pramoga paskaityt,daba humoresku nieks neraso ,tai vietoj ju..

Subotinai,       2022-03-21 9:27

tau nuo zaliu zirneliu ir isgerto kvepiancio sampuno seniai smegenai susidrumste,todel galvoj vis tankai vazineja.Gerk geriau samagona,avos pagysi…

Dzeikas       2022-03-21 9:00

Al.ui
Nenusikalbekite iki Putino propogandos kartojimo.
Lietuvoje jus turite galimybiu paskaityti ivairius informacijos saltinius. Rusijoje bet kokios alternatyvios informacijos saltiniai raugiami. Laiko klausimas kada interneta uzdarys.
Na kad patriotu apibalvoninti zmogeliai spokso telika Lietuvoje -ju problema. Jie gali pasisemt informacijos is kitur. Jie to nedaro? Ju problema.

Sveikinimai AL,UI       2022-03-21 8:21

..gERAS komentaras,kaip niekad.Pataikei su ta istorija,cia Jokubaitis prasove,net keista,gi protingas zmogus.

PAZINAU TAVE       2022-03-21 8:14

Tu tas SUBOTINAS,kvieciantis kacapu tankus cionai.Tai jau ir cia atsgrudai,baidykle…

Dzeikas       2022-03-21 8:12

Edvardui:
Na ziuri zmogus i perspektyva. Jeigu krasta okupuos rusai tai jiems reikes naujo VU rektoriaus. Stai ir prisimins kam reikia apie jusu nuolanku tarna.
O jeigu neokupuos - tai ir tautiska valdzia nieko pries siai idejai neturi.
Kas bus,kas nebus , o lietuvis neprazus.

Dzeikas       2022-03-21 8:08

Prasalaiciui:
Ir kaip tavo kliedesys paneigia fakta , kad komunistai meluoja visur ir visada?
Konkreciai faktu gali pateikt kada jie ir ju nuovalos putinastai nemelavo?
Nors ne…tavo paskutinis issisakymas nera melas. Nes nieko konkreciai nepasakei.
Siaip.Pautais pakambyjai.

edvardas       2022-03-21 8:07

Gal aš kažko nesupratau, tačiau, kaip atrodo bent man, tokiu A.Jokubaičio pasisakymu, kviečiančiu bijoti ir paklusti, labiausai turėtų džiaugtis, plodami katučių, prisiekę putinistai.

Partijos naris nuo 1971m.       2022-03-21 7:03

.es tykri letuvei milim RUSSUS ir laukem ju sugriztant.
Prie RUSSO visi buvo laimingi ir visko gaudavo.
Tai ne dabar.
As, eilinis partietis gaudavau zaliu zirneliu, mandarinu ir kvepencii inportinii sampuno.
Ka dabar gauna eilinei partiecei?

Tabach       2022-03-21 3:03

Когда, Как и Почему Закончится Спец Террористическая Операция. Гари Юрий Табах и Юрий Дашевский
https://www.youtube.com/watch?v=xm1R_FYQat8&ab_channel=GaryГариYuriTabachТабах

Al.       2022-03-21 2:46

,,Didelė Rusijos piliečių dalis tiki oficialia įvykių versija” - O argi Lietuvos ar Europos piliečiai tiki kažkuo kitu ? Manau, panaši dalis tiki tuo, ką pasako Televizorius. Vakar pasakė Petys už laisvę, šiandien - Ruskij korabl idi nachui. Diktorius šūkius keičia, žmonės klauso ir rikiuojasi kaip liepta. Rusai piešia pusę svastikos, europiečiai mojuoja sodomitų vėliavom ir atkiša petį už laisvę. Bakaitė klausia kodėl tai vyksta, ir filosofas, atsakinėdamas užuominomis, netiesiogiai atsako - iš baimės prieš grubią jėgą. Ir šis išsisukinėjantis atsakymas kartu yra patvirtinimas, kad baimė valdo ir už Rusijos imperijos ribų, ir ,,liberaliojoj” demokratijoj.
Nesutinku, kad ,,Praeitis pasižymi viena ypatybe – jos jau nėra”. Manau, mūsų praeitis visada lieka su mumis.

Kompanija       2022-03-21 1:37

Dzeikas, jules, kis, t. y. Julius Milaitis, Prašalieitis, Jungtinės pajėgos, Tvankstas, Ah1, valytuvas, ah,ą tai vienas ir tas pats šiknius!

Todel,       2022-03-21 0:45

kad kitu atveju teliktu sudaryt kompanija su jieciu ir valytoju.

ar čia tik man taip atrodo?       2022-03-21 0:29

Hmm? Turbūt Jokubaitis jaučia, kad dabar kaip niekad per 32 Nepriklausomybės metus apie politiką 100 proc. atvirai kalbėti yra pavojinga? Kodėl pasisakė tik iš dalies?

Prosal einantis jetis       2022-03-21 0:18

siaubingai apsisnarglejo zaliom isskyrom,tremtinius isvadino uzsislaptinusiais profesoriais,kurie issilavinima igijo prie larioko,besiklausydami balso is vasingtono.Daba jie kalti tuo,kad nesugeba susisukuoti.

Prašalietis       2022-03-20 22:37

Dzeikas     2022-03-20 21:53
Šiuolaikiniams “sovietinės tikrovėms žinovams, kurie tepajėgia patriotiškai pastatyti tik savo kelis ant makaulės esančius plaukus”, prisiminti satyrinį “Krokodilo” žurnalą “graužusį gyvus tų laikų disidentus”, prisimenti prie aludžių besisukinačius snargliotus ir neišsipagiriojančius šiandiena “disidentus”, kurie žinojo “aksiomą, kad komunistai meluoja”... tegalima paminėti kelis akivaizdžius ir visų afišuojamus faktus: Stalino trėmimų laikais buvo ištremta 300 tūkstančių Lietuvos gyventojų. Kiek iš šių tremtinių pasidarė tarybiniais laikais mokslo profesoriais, KGB informatoriais ir bendradarbiais, kitokiais inteligentiniais darbuotojais statistikos nėra. Dar ir šiandiena matome gausybę buvusių tremtinių, kurie pasakoja apie savo “kovas už laisvę ir vėlesnes nepakeliamas trėmimo kančias”, nors tarybiniais laikais daygybė jų pramito dirbdami darbuose profesoriais ir t.t. Kiek iš jų šiandiena yra 75 metams užsislapstinusių žino tik tie tarybinių laikų snargliai,kuriems naujasis šeimininkas yra patikėjęs “tvarkyti laisvės ir nepriklausomybės” vietinius reikalus. Šiandieniniams lansberginio durnių laivo teritorijoje gyvenantiems keleiviams “europinės demokratijos”, visokių “žmonių teisių ir laisvių” pavadinimu-  “užkirsime kelią Rusijos antitarybinei propagandai ir agitacijai”, “sotaus ir laimingo gyvenimo"eurokolchozo sudėtyje, šiandieninio “patriotinio” pirmavimo pasaulyje ar Europoje savižudybių, skurdo, susirgimų tuberkulioze ir sifiliu, snargliotų pijokų ir benamių skaičiumi.. vargu ar pavydėtų Brežnevinių laikų, rūpesčių dėl pramitimo neturėję, po paskaitytų naukienų “Tiesoje”, “Komjaunimo tiesoje”, vaikščioję bute ieškodami kur geriau “Amerikos balso” ir “Laisvės” radijo bangą “ima”.... tų laikų liumpenai ir naivuoliai…

Dzeikas       2022-03-20 21:53

Prasalaiciui:
Sakai NKVD gulagai buvo humaniskesni uz Lietuvos post sovietine tikrove?
Kas nori palyginti imedkite i youtube kirilica “zavescanije Lenina"Berods 2012m statyta autobiografini filma apie Varlama Salamova.
Ten nerodo jokiu sadistiniu scenu.Na taip pasakoja apie zmogaus pavertimo gyvuliu epizodus kaip savaime suprantama sovietine tikrove.Taciau zinantiems sovietinio gyvenymo realijas - plaukai piestu stoja.
Kita vertus: buvo zurnale “Krokodil” uz 1988m aprasytas epizodas su latvisku “neonacizmu”:
Tipo eina rusakalbis veteranas pavakare ir mato “gelezinkeliecius”.Taip pagalvojo.“Gelezinkeliciai” jauni bachurai,pamate pensinyka pasuko link jo.Veteranas ziuri, ogi gelezinkelieciai su gerai nukopijuota SS uniforma:
Bachurai priejo, apsupo ir vyresnysis supdamasis ant kulnu klausia:
- Tu komunistas?
- Taip.As komunistas!
- Tada nusiimk akinius, mes tau snuki malsime.
- Na, muskite…
“Esesininkai” pamindziukavo.Po.to vyresnysis sako:
- Ne.Nemusime.Komunistai meluoja,o tu tiesa pasakei.
Apsisuko ir nuejo salin.
Kodel as tai pasakoju?
Todel kad tais laikais net snargliai zinojo, kad komunistai meluoja.Tai aksioma ir ju modus vivendi.
Dabar tu islindai kaip Pilypas is kanapiu ir bandai malt shuda tikedamasis , kad zmones pamirso kas esate jus.

JAU SUPRATAU       2022-03-20 21:14

Prosal einantis jetis ir wc valytojas yro tikri broliai.Stasys ju pusbrolis.Daba atostogauna.

Briuselis ir       2022-03-20 20:38

Vokietija pardavinėjo ES vertybes Putinui už naftą?

Kažkaip pradėjo        2022-03-20 20:37

svyruoti pasitikėjimas Izraeliu kaip pavyzdžiu.Šiandien gana stipriai pasisakė Popiežius.O Suomijoje dabar patarta visiems rusams nesukalbėti rusiškai.

prašalieti,       2022-03-20 20:29

šviesk mus -nesugebam apibendrinti.Ačiū už kantrybę ir laiką

ah.ą       2022-03-20 20:29

> 2022-03-20 19:02,tai doklas ir kamikadzė, jei svaigsta kad atgal negaus grąžos kulkos į kaktą.

Prašalietis        2022-03-20 20:22

Palyginus lansberginės eros laikotarpio Lietuvos teritorijoje gyvenančių žmonių gyvenimą su kitais istoriniais laikotarpiais, net gi su Stalino gūlago laikais, akivaizdžiai kiekvienas adekvatus žmogus tegali konstatuoti, kad niekada savo istorijoje Lietuvoje gyvenantys žmonės nepirmavo pasaulyje ar Europoje pagal skurde gyvenančių žmonių skaičių, savižudybes, susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, gyventojų  emigraciją ir mirčių mastus, prasigėrusių skaičiumi…. Teigti, kad ” tragedija dar neatėjo į Lietuvą, tik stovi ant mūsų namų slenksčio”.., gali tik “civilizuotai ir vakarietiškai” lietuviškas klumpes pakeitęs į Amerikos rezervate numarinto indėno mokasinus, adekvačiai nebepajėgiantis suvoti supantį pasaulį, visiškas “patriotinis” puskvailis ir idiotas. Apie galimą šiandieninę padėtį, Rusija “protingiems ir galingiems” vakarams su JAV priešakyje pasakojo nuo 2008 metų. Pernai gruodžio mėnesį Putinas paskelbė konkretų ultimatumą JAV ir laiką “kas bus”, jei buvęs pasaulio hegemonas JAv, pasakodamas apie “valstybių teises ir demokratijas” ir toliau “judės į rytus” padal “dėdės” Hitlerio planą, į savo įtakos zoną toliau įtraukDAMAS paliktas bešeimininkes, buvusias Tarybų Sąjungos teritorijas. Tai buvo pavadinta” karinėmis ir karinėmis-techninėmis priemonėmis”. Tad šiandiena “protingiems ir galingiems pasaulio galiūnams” belieka sau ir kitiems stumdyti “dūrą” iš kur ir kaip čia viskas taip Ukrainoje “stebūklingai” pasidarė, kad Putinas su visa Rusija “taip suagresyvėjo”. Europa nuo antro pasaulinio karo dar nematė tokios ukrainietiškos agresijos… Buvusios “humanitarinės akcijos skirtos išgelbėti visą pasaulį ir Europą” kaip Jugoslavija, Irakas, Libija, Sirija, Afganistanas… buvo “visai kitokis reikalas” nei šiandieninė Ukraina…. Šiandiena rodo, kad “civilizuotų vakarų” valdžiose besistumdantys negydomi chroniški puskvailiai ir beviltiškai fanatiški idiotai, yra laiko klausimas, kada jie, kaip buvo sakoma liaudyje “darydami šakes kitiems (Rusijai ir Kinijai)pasidarys visiškas šakes sau”, anglosaksai su JAV priešakyje, kaip ir eurosojūzas šildysis kūrendami krosnis doleriais ir eurais, kai kita susidariusi ekonominė-piniginė pasaulio zona (Rusija su savo eurosesu ir kolektyvinės gynybos buvusiomis sovietinėmis respublikomis, Kinija su Taivaniu ir jos ekonominėje įtakoje esančiomis Azijos valstybėmis, kaip ir galimai Indija, Iranas, Turkija….)šildysis, ekonomika ir žemės ūkis vystysis, technologijos vystysis ir kursis… tarpusavyje naudingai bendradarbiaudamos… Nuo vakarų visiškai nusisukus Rusijai,“užkalus langą, kurį savo laiku prakirto Rusijos caras Petras pirmasis”, vakarų europos buvęs projektas JAV, su visa vakarų Europa galutinai pasibaigs kelių šimtų metų dominavimo pasaulyje era, imperinis kolonializmas, “demokratijos platinimo pasaulyje” neokolonializmas, šiuolaikinis kolonializmas kontroliuojamų sąjungų ir karinių blokų forma….

VISI Į FRONTĄ UŽ PUTINĄ !       2022-03-20 19:58

- komunistai ir kgbistai
- rusai ir žydai
- teisėjai ir prokurorai
- pederastai ir pedofilai:
VISI Į FRONTĄ UŽ PUTINĄ !

>> Suomija       2022-03-20 19:21

Kaip daromi kokteiliai?
Kodė tarkuojamas ir dedamas putų polistirenas?

Jau dabar Suomijoje       2022-03-20 19:02

žmonės Fantos ir kitų gėrimų neperka plastmasiniuose buteliuose.Jie perka stikliniuose,nes tik tokiuose galima pagaminti Moloptovo kokteilius.Vienas suomis pasakė,kad reikia ruoštis jau dabar.Nes jie bus čia.

Kis       2022-03-20 18:20

Eurpoa issigimusi,ne be reikalo anglai bego kaip nuo maro.Kas dar mato einama nezinia kur ir nezinia kokia morale grindziama.Mano galva ,pinigai ir antras galas,jeigu sutartis sudaromos su Pfizer firma,kuria atstovauja fon vyras ,perkamos vakcinos-marmalas,vaistu jokiu,o gal ir nereikia,idomu kuo gydomi nabagai pateke pas gydytojus kysininkus?
Galiu pasakyti aciu dedei Semui,nors irgi…

Tik nereikia gąsdinti        2022-03-20 17:50

Metano dujų Juodos jūros vandenyje giliau 100 m nors pasturgaliu valgyk, tik tinginiai nenori galvoti ir pasiimti, dėl to RF ir nori atstumti nuo pakrantės UA.

ah.ą       2022-03-20 17:46

“belskis ir bus atidaryta”, pagal bibliją... 30 metų “beldžiamasi” “viduriavimu” “rusai puola”... Belskis ir bus atidaryta… belskis be perstojo…belskis… Ar ne įslaptinti kgbistai ir “beldžia” ” rusai puola” ir taip trisdešimt metų “beldžiasi” į putino širdį?

Jei Rusija išliks       2022-03-20 16:32

tokia,kokia yra,ji tikrai puls ir Lietuvą,tik ne dabar.

Vis nebuvo laiko       2022-03-20 16:31

rimčiau pakeliauti.Planavom pradėti nuo Vokietijos,paskui Italija,Prancūzija…,-dabar jau nesinori į tą sočią  ir abejingą  Europą.Palauksim karo pabaigos ir pirma kelionė bus į Ukrainą,tegul ir sugriautą.Kiek Europoje dar likę krikščionybės?

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.