Propagandos ir ideologijos analizė

Prof. Vytautas Radžvilas. Pasiklydusiems tarp komunizmo ir nacizmo pušų

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 4 d. 18:11

37     

    

Prof. Vytautas Radžvilas. Pasiklydusiems tarp komunizmo ir nacizmo pušų

Ukrainiečių kreipimasi į CNN dėl Azovo pulko šmeižto skatina atkreiptį dėmesį į labai pavojingą pasaulio žiniasklaidoje, taaip pat ir Lietuvos viešojoje erdvėje įsitvirtinusią tendenciją. Įkyriai kartojamos standartinės frazės apie putiniškąjį „fašizmą” ir „nacizmą”. Šitaip kuriama ydinga propagandinė painiava, kurios neįmanoma laikyti tik apmaudžia teorine klaida. Ukrainos patirtis rodo, kad jos praktiniai padariniai gali būti siaubingi. Karo išvakarėse paskelbtas putiniškasis šalies „denacifikavimo” planas žadėjo ir vis dar žada mirtį tautinę ir valstybinę savimonę turintiems ukrainiečiams. Būtent tiems, kurie 2014 m. išgelbėjo Ukrainos valstybę.

Tais metais jos paprasčiausiai nebuvo kam ginti. Sovietmečiu komunistinės „tautų draugystės” propagandos vadinamaisiais „proletariniais internacionalistais” paversta ukrainiečių visuomenės dalis buvo bejėgė. Neturėdama tautinio orumo ir praradusi Kremliaus propagandos ištrintą istorinę ir laisvės kovų atmintį, ji net nesuvokė, kam reikalinga Ukrainos valstybė ir kodėl taip jau blogai būtų sugrįžti į motušės Rusijos glėbį. Grėsusios pražūties akivaizdoje lemiamu momentu, o iš tikrųjų paskutinę akimirką, išgelbėjo „nacionalistiniai” savanorių batalionai. Azovas—turbūt šauniausias iš jų. Todėl Rusijos propaganda ir konkrečiai Lavrovas padarė viską, kad juos apšmeižtų.  Iš tų pačių pačių paskatų ir lygiai taip pat, kaip šmeižiami ir juodinami visi, išdrįsę pasipriešinti rusiškojo komunizmo nešėjams. Beje, neatsitiktinai tarp juodinamųjų yra ir lietuvių Birželio sukilimo dalyviai bei iškiliausi pasipriešinimo vadai.

Kartojantieji frazes apie Putino „fašizmą” keistai nepastebi dviejų lemiamai svarbių aplinkybių. Pirmoji – jis yra komunistinės ideologijos dvasia išauklėtas kagėbistas, neslepiantis savo simpatijų ir nostalgijos SSRS komunistinei imperijai bei sąmoningai palaikantis tokius pat ilgesio „aniems geriems laikams”  jausmus tarp Rusijos gyventojų.

Antroji – absoliuti dauguma Rusijos gyventojų remia agresiją prieš Ukrainą būtent todėl, kad yra šventai įtikėję, jog to karo kilniausias tikslas ir yra galutinai sutriuškinti „nepribaigtus ukrainiečių fašistus ir nacistus benderovcus”. Kitaip sakant, Rusijos gyventojų sąmonę iki šiol valdo Kremliaus sukurti ir nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų palaikomi ir nei kiek neišblėsę būtent „internacionalinės” komunistinės imperijos mitai.

Kaip rodo Bučės atvejis, dar net nelaimėjus karo Ukrainą pradedančios nusėti masinės sadistiškai žudomų žmonių kapavietės aiškiai atskleidė, kas laukia tautiškai ir valstybiškai sąmoningų ukrainiečių. Holodomoro tęsinys. Tik pagreitintas, nes užuot ilgai marinus badu, jie būtų iš karto masiškai naikinami ir verčiami į duobes.

Todėl būtina kelti klausimą, kodėl Rusijos ir Lavrovo melą tiražuojantys ir nuvalkiotas klišes apie Putino „fašizmą” kartojantys lietuviškieji propagandininkai vengia užsiminti apie tikras Bučėje ir kitur įvykdytų žudynių istorines paraleles—1941 m. Lietuvoje komunistinės Raudonosios armijos vykdytus tokius pat sadistiškus susidorojimus su Rainių ar Panevėžio kankiniais.

O žvelgiant dar plačiau – šio karo kontekste visai kita šviesa nušvinta ir jau senokai „ekspertų” ir „politologų” vykdomas lygiai toks pat „fašistų” ir „nacių” ir etikečių klijavimas tautiškai ir valstybiškai orientuotiems Lietuvos piliečiams ir jų sambūriams. Visa tai keistai primena parengiamąjį „navodčikų” darbą – išankstinį „nacionalistų” sąrašų sudarinėjimą tam atvejui, jeigu „laisvintojai nuo fašizmo ir nacizmo” ta proga būtų užsukę ir į mūsų kraštą.

Esu linkęs sutikti su pulkininko V. Malinionio prielaida, kad jeigu didvyriškas Ukrainos pasipriešinimas nebūtų sužlugdęs Rusijos planų, Lietuva „iš eigos” būtų sulaukusi tokio pat smūgio. Šiaip ar taip, aršiausių jos propagandininkų įgarsintas planas nebuvo toks beprotiškas, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu Rusija būtų laimėjusi per kelias dienas savąjį „blitzkriegą”, pagunda vienu ypu „susigrąžinti” Moldaviją ir tris Baltijos šalis būtų buvusi milžiniška. Juk tai būtų buvusi unikali proga faktiškai vienu smūgiu atkurti imperiją žinant, kad Vakarų sąjungininkai greitos ir didžiulės sėkmės Ukrainoje atveju būtų dar labiau patikėję „nenugalimosios’ Rusijos armijos visagalybe, pareiškę griežtą protestą ir trumpam laikui pridėję vieną kitą simbolinę „baudžiamąją” sankciją. O ką daryti su lietuviškaisiais „nacionalistais”, „fašistais” ir „naciais” Putinas tikrai būtų žinojęs. Juk tikrai sugebėtų pasinaudoti dar nuo lenininės ČK laikų kaupta patirtimi.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lietuviškos jungtinės pajėgos        2022-04-8 13:13

Radžvilas tai naujas mūsų Tautos Vadas . O Sinica jo pavaduotojas .

liustracijai laikas       2022-04-6 20:41

gal jau visi supranta kokie niekšai buvo (ir liko) okupantų kolaborantai:
komunistai ir kgbistai.
- nėra ekonomikos (komunistai viską išvagia)
- nėra teisingumo (teisėsaugą valdo kgbistai)

Pagarba Radzvilui       2022-04-6 19:24

Pradejo trumpai rasyti.
Vis tik net trumpame rasinelyje nesamoniu prirase.
Skaityk, Radzvilai, armstrongeconomics.com,  gal pades:)

Be rusiškų dujų ???       2022-04-6 18:51

Pirma - dalį mūsų terminalo gaunamų suskystintųjų gamtinių dujų sudaro tos pačios, tik per tarpininkus tiekiamos, rusiškos dujos.
Antra - prieš kelias dienas premjerė pareiškė, kad permokėto SGD pajėgumo visoms Baltijos šalims neužteks. Suprask - problemos, tai visas draugystes pamiršom. Be to, minėtas ministeris jau kaltino latvius, kad šie mums perparduoda Astravo atominėje pagamintą elektrą. Ir po to tikimės jų pagalbos?
Trečia - pastaruoju metu laikinieji Lietuvos administratoriai ne kartą kaltino lenkus visokiomis blogybėmis. Tai šie LGBT santykiams nepritaria, tai, nepasitarę su Lietuva, PVM tam tikriems produktams sumažina ir t.t. Vienas „labai rimtas” viceministeris net buvo pareiškęs, kad lenkus už tai, kad jie savo šalyje tvarkosi savaip ir pirmiausia žiūri ne Lietuvos, o savo interesų, reikia paduoti į teismą.
Ketvirta - kiek ieškojau, nei Lenkijos, nei Latvijos tarp dujas išgaunančių šalių taip ir neradau.
Penkta - prieš dieną pasirodant mūsų energetikos ministro pareiškimui, rusai pranešė, kad patys užsuko latviams dujų kranelį, o dabar pastarieji svarsto galimybę mokėti rubliais.
Įvertinus visa tai, labai abejotina, kad latviai ar lenkai skubės mums padėti ir dalintis tuo, ko patys nelabai turi. Bet gal ministeris žino bent kažką daugiau?..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-6 17:29

- Al., (LDK) ukrainiečių tvarkdario genai yra vertingi ir mes turim (snaudžiančius) tokius, (LDK) ukrainiečiai yra mūsų likimo broliai ir (LDK) mūsų visų pareiga - išmintingai sutartinai laikytis išvien bei draugiškai gyvuoti kartu, vienareikšmiškai ir tik tvarkdario genus derinant tarpusavyje.
- Pasak ukrainiečių, buvo putlerį palaikantieji rusai ir gerieji rusai. Dabar, nebeliko tokio vertinimo. Dabar yra tik putlerio išsigimėlių žudikų orda (nes visi jie tokie - rašystai). Panašiai taip kalbėjo ir gan aukšto rango buvęs politikas “Radio HB”. Mūsų laikysena turi būti tokia pat, kai net Lietuvoje gyvenantys rusai t_y_l_i (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo Ukrainos gyventojų žudynių, ...), turintys labai p_u_i_k_i_a_s galimybes protestuoti, kad Putino išsigimėlių ir žudikų ordą (su)stabdyti. Lietuvoje gyvenantys rusai, tylėdami palaiko išsigimėlių ordą ir yra pavojingi (vatnikai).
*******
Radijo stotys internete iš Kijevo
(nuorodos va tokios)
http://radio.garden/listen/rado-nv/MeSraNBK
http://radio.garden/listen/kiev/EiRTbJEi
Čia yra ir daugiau radijo stočių iš visos Ukrainos miestų
Pagarba (LDK) Ukrainiečiams
Slava Ukraini
_____________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neligitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 balandžio 6

komunistai, kriminaliniai, fašistai       2022-04-6 15:46

patys blogiausi rusai komunistai - daugiausia nužudė lietuvių
sekantys: kolaborantai, kgbistai, rusų kriminaliniai - vienodo mentaliteto
fašistai irgi svoločiai buvo, bet jiems toli iki komunistų

ką tai reiškia       2022-04-6 15:23

Kegebistai Lietuvoje puoselėjami ir saugomi akyliau, nei LR Konstitucija. “Patriotai” apsiriboja dainininkų ir Kauno mero užsipuldinėjimu ir paminklų vartymu, tačiau pagrindinės kremliaus kolonos neleidžia net kepštelti

Al. LJP       2022-04-6 11:49

Jei Ukrainiečiams gerai seksis, tai sėkmingai užims Rusų vietą. Tvarkdario genai. Dar prisimins Olgierdo skriaudas.

Nesuprantu       2022-04-6 10:54

tų filosofų - jie ir už NATO ir už ES , bet tuo pat metu prieš LGTBQ+ .

Garbūs dėdės       2022-04-6 9:50

padiskutuokit Lenkijoje apie AK, po to Giedraičiuose paklausinėkit anūkų, kurie dar prisimena senelių pasakojimus.

to-19;08       2022-04-6 9:29

Aš tą ukrainietį suprantu…

Velleris       2022-04-5 23:38

ЗАВИСТЬ ГИБРИДНОЙ ИМПЕРИИ: ВОЙНА ПАТРИОТОВ - #Веллер 05 04 2022

https://www.youtube.com/watch?v=VSLpaNaqAGM&ab;_channel=МихаилВеллер

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-5 19:08

Šiandien ryte, ukrainietis darė tvarką Taikos pr Kaune.
(nuoroda)
https://www.youtube.com/watch?v=pV_SUtTFiB0

Vieni juokai       2022-04-5 14:40

Aš labai lengvai jei noriu atsisakau nuo elektros: išjungiu jungiklį ir jos nebėra.

Ieškantiems tiesos       2022-04-5 14:40

Tikroji,nesuklastota antrojo pasaulinio karo istorija:

ww2truth.com

,..

Beijing juokaim       2022-04-5 14:32

Aš labai lengvai atsisakau nuo elektros: išjungiu jungiklį ir jos nebėra.

Don Pedro        2022-04-5 14:20

Sankcijos: man įdomu, o ką daryti su oru ? Jei pūs iš vakarų, puiku, bet ką daryti, jei pūs iš rytų ? Juk tai rusiškas oras. Siūlau tokio atsisakyti

Kur švediška elektra?       2022-04-5 14:19

Kokį dešimtmetį,nuo ryto iki sutemu plyšojo,jau greitai Baltijos kranta pasieks Švedu elektros kabelis. Jau du metai apie elektros kabelį iš Švedijos kapu tyla.Iškilmimgas buvo įsteigtas Saujudys ,Kad ne švaria elektros iš Baltarusijos nepirksime,kalbejo ne tik radijas TV bet ir ligintuvai.Staiga parka elektra ne švaria ne tiesiogiai ,bet Kaip Raikinas sake per tualeta ,per parduotuve iš Latvijos.Praejusi elektra per tualeta per parduotuve ,per tarpininka ji išsivalo(?)

stasys       2022-04-5 14:08

Ar reikia Prasalieciui priminti , jog Bučes žudinių klausimą JT turi kelti ir pateikti kaltinamaja medžiaga nukentėjusi šalis ?? Aišku galima ir taip kaip siūlo Putino pakalikas Nebieznia , sukurti faktinė komisija po pusmečio leisti jei aplankyti žudinių vietą ir elgtis kaip Sirijoje po eilinės Asado cheminės atakos , viską neigti ieškoti pirštų antspaudų, po pusmečio, o visus mačiusius ir liudijančius versti subines ašakų kurį nupirko ir Asadui į minkštą vietą įstatė vakarai . Mes juk kalbame apie faktinė medžiaga kurioje figūruoja konkretus nužudyti žmonės asmenys. Dėl Orbano viskas jau senai aišku, lieka tik sulaukti Lietuviškos penktos kolonos išsakytos pozicijos to Vengrijos lyderio klausimų ir oficialaus paskelbimo jog Visegrado grupė paleidžiama dėl nesuderinamų vertybių esminiais klausimais.

kol šolcas       2022-04-5 13:59

nemato taikos be putino, tol Ukrainos ir Lietuvos perspektyvos nėra šviesios

Vaizdialis       2022-04-5 13:15

Radžvilas kartu su Sinica abudu pasiklydę tarp tų dviejų pušų .

Klausimėliai       2022-04-5 13:00

Kodėl Azov pulko simbolis yra kvazifašistinis? Ir kodėl Azov pulko vyrų tarpe pilna tatuiruotų svastikomis, runomis ir neopagoniškais simboliais?

Prašalietis       2022-04-5 12:44

Prof. Vytautas Radžvilas. Pasiklydusiems tarp komunizmo ir nacizmo pušų... Kaip didelis “nacionalizmo žinovas ir teoretikas” šauniai ir kaip “profesorius moksliškai”  neišsivaikščiojusiems vietiniams puskvailiams ir idiotams pasakoja apie ” labai pavojingą pasaulio žiniasklaidoje, taaip pat ir Lietuvos viešojoje erdvėje įsitvirtinusią tendenciją...Grėsusios pražūties akivaizdoje lemiamu momentu, o iš tikrųjų paskutinę akimirką, išgelbėjo „nacionalistiniai” savanorių batalionai. Azovas—turbūt šauniausias iš jų....Ukrainos patirtis rodo, kad jos praktiniai padariniai gali būti siaubingi.. būtina kelti klausimą, kodėl Rusijos ir Lavrovo melą tiražuojantys ir nuvalkiotas klišes apie Putino „fašizmą” kartojantys lietuviškieji propagandininkai vengia užsiminti apie tikras Bučėje ir kitur įvykdytų žudynių istorines paraleles—1941 m….”...
Apie Būčę “lietuvos propagandininkai vengia užsiimti”, nes patys “didžiausi pasaulio humanistai” iš JAV dar visko “kaip reikia neatreguliavo”. Vakar Gen. Asamblėjos Saugumo Taryboje Rusija siūlė įtraukti į darbotvarkę svarstyti Būčės klausimą, bet pirmininkaujanti Anglija šio klausimo svarstymą užblokavo. Rusai norėjo, kad kuo greičiau būtų sudaryta komisija ir pradėtų tyrimą, bet deja JAV vadovaujami “humanistai” neskuba, kad būtų viskas “Ok., kaip buvo su Skripaliais, Navalnu, Irako Abugraibu, Kubos Guantanamu, Afganistanu….” Beje, pagrindinio šiandieninio “pasaulio humanisto” JAV “humanizmo” principas gimė su pačios JAV atsiradimu, kuris skamba taip: “Geras indėnas yra miręs indėnas”. Juodaodžiai amerikoniškoje “humanizmo oazėje” gavo teisę kakoti tame pačiame tualete kaip ir baltieji tik 1968 metais….
Lansberginiame durnių laive, kaip savo kiekmo darže, visiškai “pasiklydusiam tarp komunizmo ir nacizmo pušų” Radžvilui, kuriam “išsikapstyti iš pasiklydimo”, matomai, labai trukdo baigti tarybiniais laikais marksistinės-leninės filosofijos mokslai, kaip panašūs mokslai trukdo ir kitai pseudo patriotinei-“profesorinei"publikai kaip D.Grybauskaitė, V. Lansbergis ir minia kitų užsislapstinusių 75 metams ir neužsislapstinusių “patriotinių” veikėjų... tegalima pasakyti, kad Lietuva turėjo žymiai “šaunesnį” nacionalistinį batalioną “gynusį” Lietuvą nuo žydokomunistinio jungo. Tai buvo Kauno savanorių batalioną, kuriam vadovavo už nuopelnus Reichui gavęs Hitlerio armijos majoro laipsnį Impulevičius. Na o kad Putinas”žinotų  ką daryti su lietuviškaisiais „nacionalistais”, „fašistais” ir „naciais”, belieka Radžvilui su savo pseudo nacionalistais pasikviesti V.Lansbegį su visu jo “politiniu” beretinių kontingentu, Nausėdą, visą proamerikinį “tautinį politinį elitą” ir pradėti “patriotiškiau” nei 2014 maidaniniai ukrainiečiai, su aistringu “tautiniu” komjaunuolišku įkarščiu pradėti šokti kiekvieną dieną ukarinietišką karo šokį pavadinimu “Kto neskačet tot maskal” ir “maskaliaku na giliaku”. Šiuo atveju beliks žiūrėti “ar lietuviškas karo šokis iššauks kokią Putino reakciją”... Jei išauks tokią pačią reakciją kaip Ukrainoje, bus visiems labai įdomu pažiūrėti ar sudirbs stebūklingas tautinis pokario užkeikimas “vakarai mums padės”, juo labiau, kad nuo 2004 “kaip gamtos dėsnis visiem galioja dar ir visagalis NATO 5 straipsnis”...

Ar čia        2022-04-5 12:09

tas pats Radžvilas, kuris buvo leberalų vadu Lietuvoj ?

Nuomonė       2022-04-5 10:25

Straipsnis iš esmės teisingas, tik jame jokios naujos įžvalgos, viskas seniai girdėta ir aptaku ir atsargu .  Mane, ir pas mus gyvenančią ukrainiečių šeimą tiesiog nemaloniai užgavo,pribloškė  išrinkto prezidento Orbano pozicija ,jo žodžiai apie Zelenskį ir ,kad tai ne jų karas, ir kad ,kad jo tauta nesiaukos dėl nelaimingų kaimynų , kad jis nepalaikys sankcijų Rusijai.  Bet,juk mąstant racionaliai, Orbanas-tikras nacionalistas ,už ką jį tauta ir išrinko .Tokį jį pasveikino Putinas ,tokį jį gerbia Radžvilas . Bet , kodėl jo dar viešai nepasveikino bendravertybininkas Radžvilas-  klausimas. Gal jis pats jaučiasi pasiklydęs tarp kelių pušų.Čia tik jis pats galėtų pasakyti . Ir tema tikrai būtų aktualesnė ,negu šios dienos straipsnis.

Kis       2022-04-5 9:47

mano galva(V.Boguzis) kas laimes kara tas ir bus teisus.Kare ,kaip ir dera daug melo(antreip)dezinformacijos,kad pateisinama,bet nuo faktu,kai bado nosimi niekur nepabegsi.
Siandiena pradejes kara Putinas-fasistas(nesvarbu koks),o Ukraina salis kuri nori ,labai nori i ES ir Nato,bet toms dviem fifoms,kur geresnio buferi surasi.Siandiena ES nebe ta,paprasciausiai jokios morales.Gerai Zelenskis bakstelejo snukuciais Prancuza su Anka pulemiotcitsa,tai ir ju nuopelnai.Vakarai suprato,kad rusija tai bezdione su granata ir neprognuozojama.Manau ,suprato,kad atejo laikas atimti granata ir priversti elgtis pagal bendras zmogiskas taisykles,sakyciau nieko sudetingo tik reiketu vykdyti 10 Dievo isakymu.Kas primirses,ar nezinojes-pasidomekite.Va kur tikroji zmogiska Konstitucija,primigtinai siulau Zalimui.

Įdomu,ko paprašys       2022-04-5 9:40

Putinas iš Orbano už pigią naftą.Čia draugų nėra.

habilitās       2022-04-5 9:35

Kai sugebėsite užblokuoti bent vieną niekšelį, dergiantį čia, jūsų svetainėje, tada ir tie jūsų rašinėjimai bus ko nors verti. Gal būt!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-5 8:23

- LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat.
- Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams.
- Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų.
- Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa.
- Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz)
- Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai.
- Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.
______________
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-5 8:23

Visi vieningai varom išsigimėlius okupantus iš Ukrainos (iš Gudijos, ...).
__________________________________________________________________________

Jau 41 dieną Putino Rusijos išsigimėliai bjaurybės žudo Ukrainos gyventojus, o:
- Lietuvos rusai (lenkai, žydai, ...) tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, ...);
- Lietuvoje esančių, 25-ių partijų vadovai tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, ...).
Jei išvardintieji tylės (neprotestuos, nemaištaus, nestabdys Ukrainos gyventojų žudynių, ...), bus apkaltinti kaip Putino vadovaujamų žudikų bendrininkai ir Lietuvos priešai.
____________________________________________________________________
2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
- LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
- LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
- Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.”

Nežinau       2022-04-5 7:56

Kažkaip viskas per paprasta. Paprastai nusistovėjusią padėti keičia perlenkimai, nesupratimas,kada reikia nustoti lipti ant kito galvos, kažko noras turėti daugiau, šlovingos praeities prisiminimai, kai buvai užlipęs ant kito, įsivaizdavimas, kad esi protingesnis, kultūringesnis, geriau žinantis, kaip gyventi, ar tiesiog manantis, kad tavo skonis labiau išlavintas.
O gal tai tik paprastas noras parazituoti kitų sąskaita.

Manau, kad prasidėjo karas dėl dolerio dominavimo. Kitaip sakant vieno kranto gentis nutarė, kad ir jos pakrantės kriauklelės lygiai taip pat tinkamos mainams kaip ir kitos salos kriauklelės.

stasys        2022-04-5 7:40

labai norisi Ukrainoje pamatyti pergalingus vakariečiu tankus kurie galutinai įrodytu vakaru civilizacijos pranašumą prieš ‘putino -cara’ . To nori ir ukrainiečiai tam kad įsitykintu jog ju pasirinkimas į vakarus yra teisingas ir vertas tos aukos kuria sudėti jiems toje kovoje lemta.  Pasižiūrėkite kaip nuščiuvo bendro saugumo su Rusija šalys , nei viena ju nepalaikė sankcijas Rusijai už kara Ukrainoje , kiekviena ju priklausoma nuo Rusijos ir jos nesėkmės turi pasekmes ju ekonomikoms . Nori to ar ne karas veda prie to jog atsirastu nauja imperija , naujas galios centras su nedidele demokratijos priemaiša valdyti tu šaliu visuomenes . Ukraina globalinio karo laukas kuriame vakarai nedrįsta realiai susikauti su Rusija dėl galios sverto . Amerikiečiai prieš dvidešimt metu pasauliui įdiegė pasaulinio terorizmo sąvoka pasmerkiant vakaru pasaulį ilgiems metams su juo kovojant , Rusijos planas nacizma paversti nauju pasauliniu kovos tikslu pretenduoja terorizmo grėsme nustumti į šoną  . Tos kovos ištampytos nacizmo sąvokos kelia grėsme ir Lietuvai apie tai reikia kalbėti V.Radžvilai .

Jei vakarai nepadės       2022-04-5 6:50

Ukrainai atsilaikyti,tik laiko klausimas,kada bus užpultas pabaltijys.Rusija paims pertrauką,stipriau apsiginkluos ir puls.Negali būti jokių iliuzijų,kad taip nebus.Jei vakarai nepabus iš amžinos jaunystės ir šventinio gyvenimo sapno.

Nebuvusios       2022-04-5 6:48

dkgbizacijos pasekmės.Rusija jau komunizmas plius fašizmas kartu.Kai nėra atgailos už padarytus nusikaltimus,jie kartojami.

Ar jau juoktis iš PIŠ vyrisusybės ?       2022-04-5 0:23

Pagoglinkit - “Vežėjai įspėja: užsidarius Rytų rinkoms, daliai transporto įmonių gresia bankrotai”.

tvarka jau padaryta Lietuvoje       2022-04-4 22:06

potencialūs fašistai išvaryti į emigraciją
teisėsauga ir politika stalinistų, komunistų, stribvaikių rankose
rusakalbiai turi 10 kart didesnes teises nei lietuviai

matas       2022-04-4 21:15

Nei pridėsi nei atimsi,AČIŪ.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.