Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Prof. Vytautas Landsbergis: „Nacionalizmo bangomis Europoje norima užimti vietą po saule“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 8 d. 2:45

31     

    

Prof. Vytautas Landsbergis: „Nacionalizmo bangomis Europoje norima užimti vietą po saule“

ktu.edu

„Naujieji nacionalizmai Europoje ne visada yra visai nauji: jie atgaivinami, ištraukiami iš seno sandėliuko, iš senos močiutės skrynios, o kai kurie yra eksplotuojami politikų kaip aktualija, kuri suteikia tam tikro žinomumo arba gali padėti sutelkti šalininkus, užimti vietą po saule, užimti vietą politiniame spektre. Tai matoma daug kur“, – tokiais žodžiais diskusiją apie praeities ir dabarties nacionalizmo bangas Europoje su Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) dekanu Ainiumi Lašu pradėjo prof. Vytautas Landsbergis.

Pasak profesoriaus, nacionalistiniai judėjimai Europoje pastaruoju metu suaktyvėjo dėl įvairių priežasčių. „Visur atsiranda siekių savo teritorijoje tvarkytis savarankiškiau. Vieni tokius tikslus sieja su istoriniais sentimentais, kiti – su ekonominiais dalykais“, – tvirtino V. Landsbergis.

Katalonijos laisvės siekis – kitoks nei Lietuvos

Kalbėdamas apie katalonų siekį įgauti nepriklausomos valstybės statusą, profesorius tikino, kad, nepaisant jaučiamų simpatijų išsivadavimo siekiantiems žmonėms, būtina atsižvelgti į esamą politinę padėtį.

„Jie puikūs žmonės ir mums daug kartų padėdavo, bet tai nereiškia, kad mes turim susipykti su kažkuo pasaulyje, neatsižvelgdami į tam tikrus realius tikrovės dalykus“, – pažymėjo V. Landsbergis.

Nors Katalonija gyvena turtingiau nei likusi Ispanijos dalis, o kažkada buvo laikoma net atskira valstybe, tai, pasak profesoriaus, jau senai pamiršta ir, lyginant su praėjusiame amžiuje vykusiomis Lietuvos nepriklausomybės kovomis, nėra ir jokios istorinės užgrobimo aplinkybės.

„Mūsų valstybės prisiminimas buvo čia pat ir jis dar egzistavo kaip pripažinimas, kad mes tiktai neteisėtai esame pagrobti Sovietų sąjungos. Nors ir teko susidurti su rusų Vakarų spaudoje skleidžiamais teiginiais, kad mūsų valstybės niekada nebuvo“, – teigė jis.

Tuo tarpu Katalonija po Ispanijos suvienijimo tapo jos dalimi teisėtai. V. Landsbergis taip pat tvirtino, kad nepaisant didelių Katalonijos patriotų įkarščio ir stipraus noro pasitraukti iš Ispanijos sudėties, vis dėlto tai nėra daugumos gyventojų nuomonė.

„Žiūrėkite, kaip žmonės ėjo į Baltijos kelią Lietuvoje: milijonas ar pusantro milijono žmonių. Katalonai irgi padarė nemažą demonstraciją, tokį Katalonijos kelią, bet neatėjo ten n milijonų. O ir tie, kurie nepritarė, nesėdėjo pasislėpę krūmuose, palėpėse – jie taip pat išėjo į gatves“, – tikino V. Landsbergis.

Katalonijos situaciją profesorius apibūdino kaip sudėtingesnę ir kitokią nei praėjusiame amžiuje vykusią Lietuvoje, kur visuomenė buvo vieninga ir siekė užsibrėžto tikslo kartu.

Europos Sąjunga nepanaši į Sovietų Sąjungą

Dr. A. Lašas priminė profesoriaus Alvydo Jokūbaičio kritiką, kad ES panaši į sovietinį projektą, kurio tikslas išnaikinti skirtingų valstybių tautinį identitetą ir paversti visus europiečiais, t. y., vienintelės tautybės. Reaguodamas į tai V. Landsbergis akcentavo, kad taip aiškinama siekiant susilpninti Europos vienybę. „Kažkam nenaudinga, kad ES yra vieninga. Taip, ES yra alternatyva Rusijos sąjungai, tačiau tai labai paprastas dalykas: turim nepamiršti, kad šią narystę mes pasirinkome savanoriškai, nes mūsų niekas neužkariavo, mums niekas neliepė“, – sakė V. Landsbergis.

Profesorius Europos Sąjungą įvardijo kaip laisvanorišką sąjungą, kurioje šalys nori būti kartu, turėti bendrus veiklos tikslus, bendrą rinką, valiutą ir kartu laikytis prieš išorinę konkurenciją. Tuo tarpu kalbėdamas apie buvusią Sovietų Sąjungą, dabartinę Nepriklausomų valstybių sandraugą, profesorius apskritai abejojo, ar tos šalys yra nepriklausomos. „Nuolat stengiamasi išlaikyti tą sąjungą. Tos buvusios kolonijos, vadinamosios „respublikos“, nuo carų laikų priglaustos, užkariautos, naikinant žmones genocidais, per prievartą rusinant“, – dėstė V. Landsbergis.

„Brexit“ nenaudingas nė vienai pusei V. Landsbergis tikino, kad judėjimai žemyne vyksta dėl įvairių priežasčių: etninių, ekonominių, vertybinių kitokių apsisprendimų valstybių viduje. Jis pažymėjo, kad Europos dalimi esame ne tik dėl strateginių sumetimų, bet ir tam tikrų vertybių, pavyzdžiui, katalikų bažnyčios. Kai kurie regionai atskirumo nori vien dėl ekonominės gerovės.

„Pavyzdžiui, Šiaurės Italija skelbia savo ekonominę vienybę, sakydama, „kam mums reikia išlaikyti tuo mafijozus ir banditus Pietų Italijoj; mes gerai uždirbam, mes turtinga žemė, turtingas regionas, mes galėtumėm gyventi geriau, o dabar pusę mūsų turto pasiima tie tinginiai“. Tokių analogijų yra daug“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Apie „Brexit“ fenomeną profesorius taip pat atsiliepė vienareikšmiškai: „Niekas neabejoja, kad Didžiosios Britanijos atsiskyrimas susilpnins ir pačią Europos Sąjungą, ir Didžiąją Britaniją“. Be to, V. Landsbergio nuomone, tokie balsavimai nebūtinai atspindi visos tautos apsisprendimą. Diskusija „Nuo Katalonijos iki Lietuvos: nacionalizmo bangos Europoje“ su Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo vadovu prof. Vytautu Landsbergiu vyko KTU SHMMF. Joje buvo kalbama apie galimas reakcijas į nacionalistinius proveržius, nacionalizmo bangų tramdymą, Katalonijos ir Baltijos šalių išsivadinimo analogijas. Diskusiją moderavo KTU SHMMF dekanas, politologas Ainius Lašas.

ktu.edu.lt

https://ktu.edu/news/prof-v-landsbergis-nacionalizmo-bangomis-europoje-norima-uzimti-vieta-po-saule/

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Petras Poni Petrui       2017-12-10 19:11

ne, ne tik dar nesergu skleroze ir atmenu Kapitalizmo polit ekonomikos ir Socializmo polit ekonomikos dėstomus dalykus TSRS laikais ir lyginu teoriją su praktika. A pasirodo dėstytojai nemelavo dėstydami Kapitalizmo polit ekonomiką ir įspūdis kad muzikantai, artistai, sportininkai, poetai, daktarai valdžioje neturi nei žalio supratimo apie Kapitalizmo polit ekonomikos pagrindus bet sėdi valdžioje… Štai ir rezultatas po 27.
Kiekvienas turi dirbt savo darbą. Ir turėtų būti -neturi išsilavinimo ir žinių valstybei valdyti - jukš iš valdžios

Teisingai       2017-12-9 22:11

Kas daugiau gali išmanyti apie prisiplakimą prie nacionalinių judėjimų ir pasinaudojimą jais nei profesorius.

hau       2017-12-9 21:30

„Niekas neabejoja, kad Didžiosios Britanijos atsiskyrimas susilpnins ir pačią Europos Sąjungą, ir Didžiąją Britaniją“- teigia V.landsbergis.
Sutinku tik su pirma sakinio dalimi-Brexit ES tikrai susilpnins. Dižioji Britanija, manau, nuo to tik laimės.

Ponui Petrui       2017-12-9 20:55

Jūsų ekonomika dažnai tik pasakaitės naivuoliams ir studenčiokams, o realybė kitokia. Arba esi visų galų meistras - Mokslinio Komunizmo ir Mokslinės Oligarchijos vienu metu, žodžiu, vertas AMBalo Nobelio premijos.

Pikc       2017-12-9 17:22

Rūta: “Kodėl konservatoriai dažnai linkę paminti tautos interesus vardan taip vadinamos ES vienybės?”
Todėl, kad jie NĖ VELNIO ne konservatoriai, o suknisti liberastai. wink

Petras       2017-12-9 14:31

Eitų geriau grot… Politikuoja visokiausi artistai įvairaus žanro… Ką baigėt kad lendat į valstybės valdymą neturėdami ekonominio/finansinio išsilavinimo?

Katalonijos       2017-12-9 13:19

laisvė kažkokia kitokia,netokia kaip Lietuvos ar kitų,koks apgailėtinas tas mūsų laisvės šauklys,prišaukęs vergiją.ES mums nepaliko teisės į žemę,pagal dabartinę-suklastotą konstituciją lietuvos piliečiams priklauso tik žemės gelmės ir dangaus žydrynė ,visai kaip pokario kovotojams už laisvę.Visus po gatavas į bunkerius sukišti. Nesistebėčiau jei be jokio referendumo mus sukiš į tą šulco federaciją.

Rūta       2017-12-9 12:58

V.Landsbergis nenori matyti, kad 2004m stojome ne į tokią ES, kokią matome šiamdien. Lietuva privalo ginti savo šalies nacionalinius interesus prieš Briuselio savivalę. Ir tai nėra joks tarnavimas Rusijai ar ES griovimas. Kodėl konservatoriai dažnai linkę paminti tautos interesus vardan taip vadinamos ES vienybės? Ypač turiu galvoje referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams sužlugdymą ir lito sunaikinimą.

to s.m.       2017-12-9 10:35

Aš ne konservatorius, Jūsų žiniai. O į gatvę meta iš buto už skolas ir dar primoka giminės bei draugai, nes skolai padengti buto ar Mažeikių bolševikų praskolintos gamyklos skoloms padengti neužtenka - pačios gamyklos. Nemaustyk runkeliukų - jie ir taip iškankinti dezistų(dezi smogikų - dezinformacijos plėtros specialistų) ir oligarchų.

Al. Dzeikui       2017-12-9 1:13

Balsavimą pratęsė ir balsuotojus papirko ne dėlto,kad pakreiptų balsavimą, bet kad surinktų reikiamą dalyvavusių procentą (nors vis tiek nesurinko).

to:to Jie       2017-12-8 21:28

Lietuva niekad badu nemire po prel. M.Krupaviciaus idiegtos Zemes reformos. Sitie valstieciai nemyli taip savo Zemes, kaip ja mylejo ikikariniai lietuviai. O gaila.Propiesoriaus nusisnekejimas begalinis. Kai savi, nors ir nieko neismanantys eme valdyti Lietuva, stai kur ir atsiradome. Visada turi buti kvalifikuotas supratimas ka nori atlikti. Kokybe, kvalifikuotumas ir profesine sazine. Stai ko truksta Seimunams, Vyriausybei. Su policiniu rimbu toli nenuvaziuosi, o lietuviai ims ir visiskai isvaziuos. Kas tik gales. KIEK GALIMA KENTETI DEBILU VALDYMA? Svietimo ministre jau palaiko tinginius, debilus - leidzia nusirasineti. Pagal savo dukros lygi?! Kukuraitis savu zmoniu nebeimato, o ,,pabegelius” kruvom tempia - gal naujam kostiumui ir jam nubyres?! Ir t.t.

Dzeikas       2017-12-8 21:02

niekui 20:54
Painioji pirsta su uodega.
Sovietmeciu tu galejai tik imesti lapeli su VIENU kandidatu i balsadeze. Galejai ir nubraukti.
Taciau nubraukti galejai tik arba viesai - iskart matosi kad esi pries partijos politika, arba iejes i balsavimo kabina - tada irgi aisku, kad esi pries. Nes “normalus tarybinis pilietis” i kabina nevaiksciojo, mesdavo biuleteni iskart i balsadeze.
Cia paaiskinimas jaunesniems nei 40 metu skaitytojams, kad “niekai” nezagintu proto.

Tarabilda niekamsui       2017-12-8 20:57

Maksimos dichlofosu neprekiauja, tarpk kitko ne prie ko. Bet klausimas Europos sąjungai yra iškeltas iš esmės, kas kuria šitą beviltiškiausią projektą? Gal kas nors girdėjo, kad mes lietuviai turime kažkokį asavo ateities ES predikatą? Bent jau aš tokio nesu nė matęs nė girdėjęs. Kur tokie galėtų veistis? Gal nebylių Prezidentūroj, ar Seime? O gal Vyriausybėj?  Iš niekur nė cypt apie valstybės poziciją. Ir nėra ko stebėtis, nes valstybės nebėr, mielieji mano.

Dzeikas       2017-12-8 20:55

s.m.-ui:
O tu kurie balsavo uz “proshkes” ir alu uz 1 centa balsavimo rezultatas buvo kontroliuojamas? Na su zvake uz nugaros jiems kas nors stovejo ir nurodinejo KAIP balsuoti? Juk galejo balsuoti ir “pries”.
Todel teiginys,kad “dugno” balsai gerokai susilpnino teigiama balsavimo rezultata anuliuoja, daro niekiniu jusu teigini.

Pikc       2017-12-8 20:37

Reik pasakyt, nebaigiau skaityti - sajūzininkų postringavimai ‘iki skausmo” žinomi. smile

niekas neužmiršta, niekas nepamirštas       2017-12-8 19:54

Nepanaši ES į SSSR, bet metodai rinkimų  -referendumo dėl stojimo į ES -  1:1. Sovietmečiu , ypač po stalino saulės patekėjimo, prie rinkiminių apylinkių būdavo pasirūpinama , kad netrūktų degtinės. Kad jos būtų daug daug. Kad visiems užtektų. Balsavimai baigdavosi visaliaudinėmis dainomis ir pliaskomis.  Balsavimo dėl stojimo į ES negalima lyginti su sovietiniais rinkimais , nes viskas buvo delikačiau ir kultūringiau organizuota- vis tik ką reiškia vakrietiška kultūra !- balsuotojams teko eiti į maximas ir ten už simbolinę vieno cento kainą pasiimti alaus ir proškių, tik kodėl nepasiūlyta dichlofoso - jis geriau tinkamas priedas prie alaus.

s.m.       2017-12-8 18:18

dar 2 smulkmenėlės prie objektyviai situaciją su “laisvanorišku prisijungimu” vertinančių Sauliaus ir Tomo komentarų.
1) referendumas yra galiojantis tik tuo atveju, jeigu jame atspindėta piliečių laisvos valios išraiška be pašalinės įtakos. Proškės už dyką ir alus už centą buvo skirtos atvesti į rinkimines apylinkes žemiausią degraduotą visuomenės sluoksnį. Kas tai, jei ne poveikis? Nykus runkelių (buratinų) papirkimas visai kaip sovietmečiu, kur balsuotojus “javkės” užtikrinimui papirkdavo konservuotais žirneliais ir rūkytomis dešromis. Bet ir tai nepadėjo, nes kvorumo nebuvo. FAKTAS, KAIP BLYNAS.
2) pirmai dienai einant į pabaigą buvo aišku, kad kvorumo nebus, todėl PAŽEIDŽIANT ĮSTATYMĄ “prilipdyta” antra diena. O va tą sekmadienį ir paleido į darbą proškes ir alų po centą...
****
Džiūlzui asmeniškai, - galima norėti to sojuzo, galima nenorėti, bet puolimas žmonių, kurie šneka teisybę su atseit sarkazmais “nori į moskoviją ar žečpospolitą”, deja, rodo, kad tamsta nuo lėtinio konservizmo dar nesveiksti. Ne visiems bet kuri šachamtininko Tatos frazė reiškia apriori neginčijamas tiesas. Ir dar, - kai pasakoji apie raudonuosius oligarchus ir bufetus, nepamiršk paminėti(nuolat priminsiu tamstai)tų pačių raudonųjų oligarchų kailius kregždučių plunksnelėmis užsimaskavusių ir Mažeikius už dyką (su priemoka iš Tautos kišenės) amerikėnams-rusams-lenkams atidavusių, plius įvairių kitų atseit “neraudonųjų oligarchų” nuopelnų. Šimtus kartų matytą “nuopelnų” sąrašą, tikiu,įdės jo autorius, kuris jį turi po ranka.
Nieko asmeniška. Gero vakaro.

to Jie       2017-12-8 17:26

O ką darytum be ES, a? Badu numarintum trečdalį tautiečių, ane?

JIE       2017-12-8 16:27

valdoma nežinojimu - kas informavo lietuvius prieš stojant į ES kad privalėsim parduoti žemę užsieniečiams?  Ar būtume norėję į ES žinodami kad ESe buvimo sąlyga -Lietuvos žemės pardavimas?

Jo, musiškiai moka švesti, minėti ir Pilsudskio       2017-12-8 14:34

ir miško brolių, ir tremtinių, o kaip galvojo apie Rusiją taip galvoja. Čia jau iš smegeninės neišmesi.

Supratom,        2017-12-8 13:52

nori į Žečpospolitą. Vakar, berods, su pompa juk ne ant durniaus buvo paminėtas Pilsudskio gimtadienis Lietuvoje.

O tai kur nori,       2017-12-8 13:50

jei ne į Rytus ir ne į Vakarus, tai kur? Į Mėnulį nori, ane?

> to Gaila       2017-12-8 13:20

Jei nenori pas Šulcą, tai reiškiasi nori pas Ivaną. Siauras mastymo laukelis.

to Gaila       2017-12-8 12:58

Norėjai į ruskyną, ane?

Gaila       2017-12-8 12:40

O mes, kaip avinai ėjome paskui šį šlykštynę.

Jules       2017-12-8 12:38

O jėgų tam turi? Gal gali nurodyt, kur jos paslėptos? Lyg tai mes norime būt ne Lietuvoje. ES neišvengiamai keisis ir daliai bus patarta ją apleisti. Nori būt ta valstybe, ta tauta, kuriai bus liepta išsinešdinti ir grąžinti skolą? Skolą, kurią CK su bufetu ir autoūkiu, tiksliau, raudonieji oligarchai prauliavojo ir pragėrė su VIP-inėmis plaštakėmis ir kitomis dailiomis kurtizanėmis ir dezi smogikėmis rūmuose už svetimas babkes, už skolintas babkes? Žečpospolitoj pačiam bus geriau, juk ten dabar patriotai - nacionalistai valdžioje, tiesa? Nori pražudyti savo šalį? Ko nori iš tikro?

> Jules to Saulius        2017-12-8 12:13

Aš nenoriu nei į Rusiją, nei į Žečpospolitą, nei į ištvirkusį Briuselį. Aš noriu likti LIETUVOJE.

Tomas       2017-12-8 11:58

Būtent Sauliau,- APGAVO: Referendume turėjo dalyvauti 3/4 balso teisę turinčių,o tai yra 1954936,48žm. o dalyvavo tik 1651791 žm reiškia referendumas neįvyko ir jo rezultatai yra niekiniai-negaliojantys.Mes neteisėtai esame šitame darinyje ir visa ta sutartis su žemės pardavimo įpareigojimu yra niekinė.Įdomu,pone Landsbergi,kodėlžmonės nebuvo supažindinti nei su viena taip vadinamos sutarties sąlyga prieš balsuojant. Ir dar tuo niekingu apgavikišku referendumu prisidengus drįstama konstituciją klastoti už tautos nugaros.Kaip visa tai vadinasi pone Landsbergi?

Jules to Saulius       2017-12-8 11:53

Pats kur nori? Į Žečpospolitą ar į Rusijos Federaciją, anksčiau inteligentai norėjo į Rusijos Sovietiją - bajorai į Žečpospolitą, o didikas į Katrės Antrosios seksodromą pasidulkint “po dušam”. Lietuvos poetai, rašytojai ir inteligentai net važiavo Stalino saulės parvežti, pamenate? Na, o vietą po Saule mes visi turime teisę turėti kaip ir savo nacionalinę ir asmeninę garbę ir orumą. Na, o su valstybės atkūrėjo požiūriu į Kataloniją mes turime taip pat teisę nesutikti, lygiai taip pat kaip mes turime ir teisę būti po Saule. ES turės keistis - tai neišvengiama, bet mes už Europos Sąjungą kaip Tėvynių sąjungą, kaip nacionalinių valstybių sąjungą, kitaip negalėsime atsilaikyti pasaulyje prieš naujus mega polius. Nėra amžinų dalykų. Dalis dabartinių ES šalių bus išspirta iš tokios sąjungos, be jokios abejonės.

Saulius       2017-12-8 11:39

ES yra alternatyva Rusijos sąjungai, tačiau tai labai paprastas dalykas: turim nepamiršti, kad šią narystę mes pasirinkome savanoriškai, nes mūsų niekas neužkariavo, mums niekas neliepė“, – sakė V. Landsbergis.
Tiksliau,….mūsų niekas neužkariavo, mums niekas neliepė, bet mus APGAVO!!!

Tikras       2017-12-8 11:14

lietuvis,svarbu mau,o kiti te ...

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.