Demokratija ir valdymas

Prof. Povilas Gylys. Šiandien PRIVATININKAI laimi prieš tikruosius VALSTYBININKUS

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 29 d. 12:00

9     

    

Prof. Povilas Gylys. Šiandien PRIVATININKAI laimi prieš tikruosius VALSTYBININKUS

Vos ne globalinė problema: šiais laikais problemų daugiau ir jos sudėtingėja, tačiau valdžios institucijose mažėja išmintingų, bendrąjį gėrį suvokiančių ir jam pasiryžusių tarnauti žmonių.

Lietuva šiuo požiūriu yra vienas iš dalinių atvejų. Pas mus, kaip ir kitur, žmonės laukia STEBUKLO – kad valdžios kokybė pagerės SAVAIME, be jų dalyvavimo.

Stebuklo tikimybė menka, ir tikroji išeitis yra žmonių dvasinės, materialios ir finansinės investicijos į geresnį tikrosios valstybės misijos suvokimą ir pilietiška kova už viešojo intereso įtvirtinimą, kova prieš privataus, dalinio, grupinio (verslo ir partijų) intereso dominavimą viešajame gyvenime.

Deja, šiandien PRIVATININKAI laimi prieš tikruosius VALSTYBININKUS. Ir tame slypi didžioji dalis mūsų negerovių ir sunkumų.

Tokia nepusiausvyros situacija negali tęstis be galo.Visa tai gresia arba autoritarizmo įsitvirtinimu, arba netikėtomis, revoliucinėmis permainomis, kurios reikš dideles netektis visom prasmėm.

Potarybinės erdvės gyventojai turėtų prisiminti kaip žlugo tarybinė sistema…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ką daryti       2018-08-31 10:53

Ogi tą patį, ką daro ES lyderiai skandinavai - mūsų kaimynai. Štai Danijoje net 65 proc. valstybės funkcijų (!!!) sėkmingai vykdo savanoriai - nevyriausybinės organizacijos (NVO). Kodėl sėkmingai? Visu pirma todėl, kad NVO nėra korupcijos (kas,kam ir už ką duotų kyši?). Antra - ten NVO sprendimai turi PIRMENYBĘ prieš biudžetinių biurokratų sprendimus. Kas tada? O tada valstybė tampa VALSTYBE, o žmonės (mūsuose - beformė minia)  tampa Tauta turinčia struktūrą - savarankiškų NVO tinklą. Toji struktūra yra JĖGA, kurios niekas net nebando mulkinti, gasdinti ar “išvaikyti”. 

StasysG--->p. abc       2018-08-31 4:33

Prvatininkai laimi todėl, kadangi juos gina Konstitucija: “46 straipsnis
Lietuvos ūkis grindžiamas   p r i v a č i o s   nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva…”. Įdomu, kaip autorius siūlytų patobulinti tą 46 straipsnį?

Žmogaus teisė...       2018-08-30 17:45

Žmogaus teisė yra gyventi ir išgyventi kuo ilgiau.Tam reikia ,kad šalia būtų ligoninė.Tai teisė pagal mūsų Konstituciją ir žmoniškumą.Ir senas žmogus turi būti
gerbtinas ir tausojamas,jei jau visuomenei neduoda tiek naudos,kiek davė būdamas jaunas ir darbingas.Jis gimdė ir augino vaikus,siekė mokslų,dirbo kiek galėjo.
Prisidėjo prie valstybės gyvasties tęstinumo,gynė ją nuo priešų.Nepamirškime praeities,žinokime dabartį ,sėkmingai nužingsniuosime į ateitį.Kiekvieno padoraus piliečio pareiga budėti ir saugoti Tėvynės taikią padangę ir ramybę kiekvienam čia
gyvenančiam.

 

Stebuklo tikimybė menka       2018-08-30 14:40

Tokia nepusiausvyros situacija negali tęstis be galo.Visa tai gresia arba autoritarizmo įsitvirtinimu, arba netikėtomis, revoliucinėmis permainomis, kurios reikš dideles netektis visom prasmėm.

Privatinininkai kartu       2018-08-30 11:37

su biurokratais Lietuvoje pradėjo labai nevertinti pagyvenusių žmonių-senjorų.Matyt ,žiūri per naudos prizmę.Ir delfi komentaruose vis garsiau skamba pasipiktinimo nata,kad kam rajonuose gydomos senutės.Ar senas žmogus neturi teisės būti gydomas,o ypač jei mokėjo mokesčius?Japonijoje taip nemanoma.

nebaigtas        2018-08-29 15:26

straipsnis (tamsoje liko tamsu). Todėl reikia tęsinio atsakant į klausimą: kas, ką ir kaip turi daryti, kad visiems būtų aišku, teisinga ir gerai.

abc.       2018-08-29 14:30

laimi privatininkai todėl, kad dalis įstatymų leidėjų yra stambaus kapitalo atstovai,arba slapti verslo lobistai.mastyti valstybiškai jiems per daug sudėtinga. taip bus ir toliau.

Tokiu pačiu pagrindu       2018-08-29 13:14

norima uždarinėti valstybines ligonines,užuot jas modernizavus,kūrus ir gerinus žmonių padėtį,išsaugant provinciją.Tai būtų valstybinis mąstymas.O dabar skubama privatinininkų ir siauros grupės oligarchų daktarų įgeidžiu.

Birute       2018-08-29 12:53

Tikra tiesa!


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.