Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika

Prof. Jordan Peterson apie santuoką ir skyrybas: tikroji priežastis tuoktis ir nesiskirti

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gegužės 30 d. 13:21

8     

    

Prof. Jordan Peterson apie santuoką ir skyrybas: tikroji priežastis tuoktis ir nesiskirti

Kviečiame pasiklausyti ištrauką iš Toronto universiteto klinikinės psichologijos profesoriaus Jordano Petersono paskaitos apie santuokos reikšmę ir skyrybų žalą.

Lietuviškus subtitrus parengė Laisvos visuomenės institutas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodžio laisvė...       2021-05-31 14:09

Ar negalima vertimą įgarsinti?Geriau paklauskite mane apie šeimos tvirtybę.Santuoka tęsiasi daugiau nei 50 metų.Patirties yra tiek ir tiek.Ar kokio užsieniečio mintys
yra teisingesnės?Jis dar nenugyveno solidaus šeiminio gyvenimo ir jis nežino kas jo laukia.

hmm..        2021-05-31 14:07

man neatsidaro…

Raigerdui       2021-05-31 13:21

Jei viskas gerai einasi tradicijos ir auklejimo remuose, tuomet nei psichologija, nei J. Petersonas yra nereikalingi.
Kaip svarbesnius nei priezasties ir pasekmes supratimo gyvenime aspektus JP iskelia vaiku mityba nuo ko priklausys asmens protiniai pajegumai ir gebejima zaisti su kitais vaikais, kas yra pagrindas socialinei sekmei, santuokai it tt.
Geras issilavinimas be JP? Taigi jau buvo toks. Sovietu sajungoje.

Raigerdas        2021-05-31 12:55

Atsakau Anoniminiam kvailiui, kuris net nesugeba susikurti nick’o arba slaptažodžio, bet moko kitus. Pirmiausia, aš tau ne pupuliukas. Su savo pupuliukais varykis pas pedofilus ir ten jūs vienas kitą galite pupuliukinti. Antra, aš niekada nebuvau jokiu psichologu ir nesu degradavęs iki tokio lygio, kad juo būti. Man nereikia gintis mokslinių laipsnių, nes mano veikla nėra su tuo susijusi. Bet aš skaitau, mokausi ir galiu kalbėti su bet kokiu psichologu. Tuo tarpu pats pasirinkai nemošos kelią ir dabar mane kaltini tuo, kad aš nesu nemokša. Tipiškas bolševik-lukošistinis kaltinimas ir dėl “pasaulio bambos” ar didybės manijos. Aš iš viso neturiu jokių Narcizo požymių, bet jeigu man pripaišai tai, kokių savybių aš neturiu, reiškia pats ir turi tuos Narcizo požymius, nes tau vaidenasi tai, kad ir kiti juos turi. Aš parašiau ne savo mintis, o mokslininkų, kurie darė tyrimus šiuo klausimu ir pasiekė pasaulinio masto rezultatus. Taip, kad tavo tokie keisti NKVD-istiniai kaltinimai neturi jokio pagrindo ir yra pagimdyti tavo liguistos vaizduotės. Būtent dėl savo Narcizinių ydų, kurių negali atsikratyti, tu ir bijai pasirašyti savo komentarus vienu nick’u, nes bijai būti atpažintu. Mano pastaba buvo dėl to, kad skyrybos vyksta dėl bendravimo. Aš, pavyzdžiui, su tavimi negaliu bendrauti, todėl, kad tu nemėgsti Tiesos, bijai jos, ir pieši kažkokius su realybe nesusijusius dalykus. Tavo liguista fatazija piešia tokius paveikslus apie ką neina net kalba. Taigi, turi rimtą problemą su savo galvele. Ir kaip matai, nei vienas psichologas Lietuvoje tau padėti dėl Narcizo ydų negali. Gyveni haliucinacijų pasaulyje ir net nežinai, kaip iš ten ištrūkti, nes esi priklausomas nuo savo haliucinacijų. Apgailestauju…

jūs net neįsivaizduojate       2021-05-31 10:33

kaip ir kiek degradavusi Kanada. Profesorius, ant kurio purkštauja visokie “kisai” ir “raigerdai”, yra nepaprastai drąsus žmogus. Visokie tolerastai jam grasina už tai, kad jis primena akivaizdžius, savaime suprantamus dalykus. Tačiau leftistų užgrobtoje Kanadoje jis “fašistas” ir “nacis”. Ant jo loja vinokurai už tų pačių fondų pinigus ne tik Lietuvoje, bet ir Kanadoje, ir JAV.

raigerdui       2021-05-31 9:23

pupuliuk, čia tu daugiamilijoninių bestselerių autorius? Tu ilgus metus praktikuojantis psichologas-konsultantas? Tu mokslinius laipsnius apsigynęs? O ten kažkoks “prapiesorius” - tai kam tu į jį dėmesį kreipi, pasaulio bamba tu mūsų, į kažkokį nieką, nevertą tavo didybės dėmesio.

Raigerdas        2021-05-31 6:45

Lietuviai pasižymi tuo, kad jie velka iš Vakarų tuos padėvėtus rūbus. Duotu konkrečiu atveju jie velka pasenusias idėjas. Ką gali prof. Jordan Peterson? Jis nieko negali, nes nei santuokos priežasčių, nei skyrybos priežasčių jis, deja, nesupranta. Kas jam belieka? Moralizuoti ir vaidinti, kad jis žino, kas yra Gerai, o kas yra Blogai. Faktiškai, jis atlieka kunigo vaidmenį, tik vadovaudamasi ne Biblija, o psichologija pamaišyta su Biblija. Kokia skyrybų priežastis? Nesugebėjime bendrauti. Kaip atsiranda tas nesugebėjimas? Dėl skirtingų emocinių tonų. Kaip tai atsitinka? Dėl klaidingo pasirinkimo. Yra seksualinė trauka, bet bendrauti reikia ne tik vardan sekso. Tada yra per silpnas dvasinis artumas. Taigi, šitie 2 vienas kitam priešingi dalykai turi sutapti. Jeigu sutampa, tada santuoka bus laiminga, nesutampa, tada bendras gyvenimas tampa kančia. Ar moko kas paauglius dėl santuokos? Ne. Todėl dauguma atvejų tai yra atsitiktinumas. Pagal Einšteino tikimybių teoriją tai gali būti arti 50%. Bet sėkmingų santuokų yra dar mažiau. Kas gali padėti spręsti šią problemą? Tik geras kokybiškas švietimas be prof. Jordan Peterson moralizavimų. Bet lietuviai turi problemą - jie turi susikūrę klaidinančias švietimo sistemas ir pasekmė yra tokia, kad dėl kvailo švietimo lietuviai, baigę mokyklas ar universitetus, nebenori mokytis, nes jiems mokymasis tapo nemaloniu dalyku. Nors žmogus negali nesimokyti. Jis priverstas tą daryti visą gyvenimą. Blogai išmokyti lietuviai tempia iš Vakarų visokias atliekas, nes jie nėra išmokyti PASIRINKTI OPTIMALŲ VARIANTĄ. Gaila, kad jie tuščiai eikvoja savo energiją, bet jie nesupranta, kas yra neracionalumas, vienpusiškai supranta, kas yra nauda, nesupranta, kas yra efektyvumas ir kam jis reikalingas. Nesupranta kuo skiriasi priežastis nuo pasekmės ir pastoviai viena su kitu painioja, tai esant tokiam protavimo lygiui, kaip galima sukurti laimingą santuoką? Mano manymu, tai gelbsti tik dar likusios šeimos tradicijos. Jeigu suardys jas tie išrinkti neprotingų lietuvių Seimo nariai, tada Lietuvoje ir toliau vyks šeimų erozijos procesai. Valstybė taps įvairių monopolijų draskymo objektu.

Kis       2021-05-30 14:19

negi visi proferiai vienodo lygio?Kam zag5re isradineti,kai ji atrasta nuo nepamenamu laiku?

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.