Užsienio politika

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 22 d. 20:00

10     

    

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

A. Blinkeno kalba yra neeilinė. Jau seniai nebuvo tokio stipraus teksto.

Žinoma, savo tarpe apie tai ne kartą kalbėjome, pabrėždami, kad Putinas atvirai siekia trečiojo pasaulinio karo ir tikisi užvaldyti pasaulį, tačiau mus girdėjome tik patys.

Tokią pat viziją turėjo kitas pabaisa – Stalinas. Visi žinome, kas išaugino V. Putiną: KGB yra tokia niekšų irštva, kad ten jokie tiesos ir doros kriterijai negalioja.

V. Putinas bando priversti pasaulį perrašyti istoriją ir tuo pačiu patikėti, kad tas pasaulis pripažins jo viziją kaip ne tik galimą, bet ir teisėtą.

Labai sunku būtų surasti patogesnį momentą karui pradėti. Vakarai užsikrėtę neomarksizmo ideologija, tik pažengusia dar toliau, nei Stalino laikais: neigiama šeima ir prigimtinė lytis, o žmonija verčiama tapti bedvasiais pasaulio valkatomis, kurioms nesvarbios ne tik jokios vertybės, bet ir pats gyvenimas atrodo esąs betikslis.

Tuo pat metu Europos Sąjungoje, išskyrus tik kelias Rytų pakraščio valstybes, nėra jokio lyderio, kuris savo nusiteikimu ir tikslo siekimu prilygtų bepročiui nusikaltėliui V. Putinui. O kai nėra lyderio, tai kas pasipriešins?

A. Blinkenas išdėstė daugeliui mūsų žinomus faktus, tikėdamasis, kad pasaulis jį išgirs. Bet ar yra norinčių išgirsti ir suprasti, o tada susitelkti ir veikti?

Prieš susitelkusią žmoniją bet kokia karinė avantiūra žlugtų. Bet kas sutelks, kas paskatins žmones pradėti galvoti?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-01-23 19:55

Beje , politikoje kaip ir karyboje pergale lemia ne sedejimas ir tupas uzsispyrimas. Tas tinka kai laikas veikia tavo naudai ir tai ne visada.
Vakarai, Laisvasis pasaulis ar demokratijos(nors ne visi Vakarai demokratijos. Yra autoritariniai rezimukai, kur karaliaus kokio nepastumdysi, taciau vietiniame lygmenyje vyksta normalus atstovaujamos demokratijos procesai.Toks sakykim Marokas, Jordanija, Kuveitas, JAE) aplamai kariaut nelabai moka: “Sila jest - uma ne nado” cia apie Prancuzijos, JK ir JAV kariuomenes. Vokietija aplamai organizavo nusiginklavimo varzybas ir ji nera temoje.
Tai stai. Prisiminkime Korejos kara 1950-53mm. Kim Il Sungas (dinastijos pradininkas, dabartinis Kimas anukelis berods) gaves otmazke is Maskvos ,- o palauzus Kinijos respublikos pasipriesinima (vyriausybe evakavosi i Taiwano sala) Kremliui atsilaisvino rankos ir babkes, - netiketai ir savaime aisku be karo paskelbimo puole Pietu Koreja kur stovejo JAV igulos. Na bet is tokiu niekadeju ir siaip dishovu kariu. Toliau kuriuos nukiso nuo JAV. Tie nors ir gerai ginkluoti bet Brawningu vamzdziai uzkaisdavo besaudant o komunistai kaip skeiai puola tegul ir 3 sluoksniais guldami. Rusu karybos mokykla vienzo.
Vienzo itempe visas jegas vos ne vos sustabde komunistus aplink Pusano miesta(kaip 2 rajonu plotas skaitykite)  - paskutini uosta. Frontas sutrumpejo ir Amerikos ir Korejos kariuomenes neskaitlingumas kompensavosi ugnies galia. Frontas stabilizavosi. Betlaikas veike komunistu naudai nes zmogiskuju istekliu jie turejo virs galvos , be to 90% teritorijos jie kontroliavo. Kaip negrus afrikoje sugaudei gyventojus, pagali i rankas, spyris subinen - pulk ant kulkosvaidzio.
Anksciau ar veliau gynyba jie pralauztu. O milijonas zutu ar 10 - dzyn.Banka svarbiausia paimt.
Ir tik tada , kai amerikieciams subine svylt eme jie eme kurybingai kariaut. Islaipino juru desanta net siauriau Pchenjano ir…komunistu frontas tiesiog kaip kortu namelis eme griuti. Amerikieciai nespejo is paskos begti.
Azieciai , o juolab komunistu valdomi stiprus palauzt zmogaus valia ir priverst daryt ko jie nenori.
O stai kurybingai mastyt, manevruoti pajegomis , kombinuoti laivyno, sausumos ir oro pajegu smugius - cia diktatoriu rezimuku visuomenei ir kariuomenems kaip kinietiski ieroglifai. Prisiminkite kaip naciau rusus sutriuskino 1941m vasara. Net turedami maziau skaitlinga ir prasciau ginkluota kariuomene.
Lygiai ta pati situacija ir dabar: reikia Putino kariauna priversti lakstyti is vieno salies kampo i kita , o ne suremti su jais ragus tame taske ir tuo laiku kuri jie pasirenka.
O sajungininku Vakarai aplink Rusija susiras tabuna: Pamok Azerbaidzanas , Gruzija pirmi atbegs. Kariuomenes ju neskaitlingos taciau ten dislokuotos raketos ir JAV bazes kariniu poziuriu padarys Rusijos padeti kritiska - tiek kariu (treniruotos kariuomenes Rusija turi tik 30-40 tukst., visa kita zbrodas statantys generolams vasarnamius).
Ir net nereikia situacija iki karo veiksmu kaitinti - elementariai grasinti taip, kad Rusija nezinotu kur bus puolama. T.y. ta pati ka jie bando daryti su Ukraina.
Visa tai su Vakaru materialiniais istekliais nesunkiai realizuojama. Tik anys matyt laukia kol subine svylt ims, kitaip jos judinti nesinori.

to Nu ką tas varganas Vytautovičius        2022-01-23 18:22

Jūs čia pats taip sugalvojote ar Jurgis? Nebebuvo užduoties šveist per langą šiandien?

Nu ką tas varganas Vytautovičius        2022-01-23 16:30

darytų be drauhhho Dzeiko, be drauhho Jules, be drauho juliaus,nuo Bugenių?!
Juk litva ne Paryžius ir ne Berlynas!!!
Slavooo, Julesui, slavoo Dzeikui, slavo Milaičiu!!!!

Jules       2022-01-23 11:50

“KGB yra tokia niekšų irštva, kad ten jokie tiesos ir doros kriterijai negalioja” - tai kodėl jie Lietuvoje įslaptinti su Saule?

Dzeikas       2022-01-23 10:21

Kai Sovietija pabande pulti 1979m okupuodama Afganistana, o nepulti ji, Sovietija , negalejo.Tai uzprogramuota jos prigimtyj.Lygiai kaip ir naciu ar italu fasistu.
Tada Laisvasis pasaulis sureagavo sveikai: vietoj memes Carterio atejo Ronaldas Reyganas paemes Sovietija uz nasru iskart.Be pauzes.Ir visi iskart suprato kad jam pavyks.Patys kremliniai tuo patikejo ir Kremliaus klesne eme teketi slapimas i bata.Karikaturos ant JAV prezidento liovesi.Kremliaus propoganda tapo panasi i mopso urzgima pereinanti i viaukciojima.
Dabar gi…Blinkenas geras vyras.‘Vanagas’ rusu propogandos zodziais.Bet kai uz jo nugaros Jimmie Carter tipo prezikas…na netikiu kad toks rimtai, kompleksiskai, kaip Ronaldas Reyganas iskrest Putina is kelniu.
O juk reikia ne pasyviai i gresmes atsakyt, o PULTI patiems!!!
Sure ne galva i mura vozt.
Bet Putinas telkia aplink UkrIna pajegas.Ok!O NATO Norvegijoje grupuote telkia, Narvoje branduolines raketas dislokuoja.Sankcijos ne kaip atsakas i agresija, o jeigu nepatraukia kariuomenes nuo Ukrainos sienu.ir ijungt metronoma:laikas eina.
Juk atejo Reyganas ir parode Sovietijai jos vieta - kiemo gale, kur medine budele su duobia stovi.
Tik veikti reikia verciant priesininka gintis.
Bet neiskelia pasaulis tokio lyderio.Ir amerikieciai pamirsta kad Amerika Dievas laimina tol, kol ji uz kiausu laiko ir ragus lauzo issigimeliams.
O kai ji to nedaro…kam reikalinga druska, kuri prarado suruma?

Ekspertas       2022-01-23 6:04

Jau dabar vyksta karas. Eksperimentiniais genų terapijos preparatais naikinami seniai, kvailiai ir bailiai. Panašu, kad Putinas nesutinka su švabo planu, todėl patiria spaudimą iš pasaulio žandaro likučių. JAV yra krizėje, nes išsisėmė pinigų emisijos būdas apvaginėjant likusį pasaulį. Juk pandemija tai ir maskuoja, Rusijai nėra kur skubėti, laikas jų sajungininkas, kai nudvės slibinas, Ukraina, Lietuva ir kiti ubagai atšliauš ant kelių nes išlaikytojų ES su euru neliks ir patiems teks išgyventi.
Juk dabar ES iš Rusijos perka resursus už dolerius. Tuo sakiniu pasakoma viskas nei gali pasakyti visi pasaulio kojalos per visą savo gyvenimą. Prdėkite mąstyti kol nenusižudėte tikėjimu mokslu.

D. Ratas       2022-01-23 2:00

Jasaitis ne debilas. Didesni klisiu rinkini dar reikia surasti. Ar atsimenate, kaip Orvelo 1984, Okeanija kariavo su Eurazija? “Okeanija visad buvo kare su Eurazija”. Anot Jasaicio, nuo pabaisos Stalino laiku Rusija buvo karo stovyje su Geraisiais Vakarais. Pasake ir prisnigo.
“Atsinaujinusi” Tiesos redakcija neteko daug originaliu autoriu ir komentatoriu ir dabar realiai veikia kaip valdoma opozija.

ah.ą       2022-01-22 22:26

“mečetė” – Moskve (jidiškai /žydiškai pagal google vertėją), “mesžydų” arabiškai (pagal google vertėją) ir Kremliuje žydas Putinas, žydas Medvedevas, žydas Mišustinas… ir propogandistas žydas Solovjov- Lakštingala suokia, žydas Galkinas juokina, žydelka Pugačiova linksmina…
... žydai nekariauja…

Prašalietis       2022-01-22 22:12

Tik tarybinės mokyklos darbų mokytojas, pasitobulinęs SSRS Pedagogikos mokslų akademijos Darbinio mokymo ir profesinio orientavimo mokslinio tyrimo institute aspirantūroje ir prisistatantis lansberginio durnių laivo propiesoriumi J.Jasaitis, arba D.Grybauskaitė, įgijusi savo “mokslines” žinias Leningrado aukštojoje partinėje mokykloje ir vėliau parašiusi savo"mokslinį darbą” apie “kolūkių kūrimo problemas pokario Tarybų LIetuvoje”, už kurį lansberginio durnių laivo “mokslinė” taryba jai suteikė “socialinių mokslų mokslininkės” laipsnį, būdama ant BUrokevičiaus platformos padirbėjusi atsakinga sekretore Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje gali šiandiena negausiems neišmirusiems ir neišsivaikščiojusiems puskvailiams pasakoti “rusai puola, Putinas atvirai siekia trečio pasaulinio karo”... J.Jasaičio, D.Grybauskaitės, V.Lansbergio ir minios kitų neužsislapstinusių ir 75 metams užsislapstinusių “proamerikietiškai persikvalifikavusių” buvusių draugų “tieso ir doros kriterijai” gerai matosi iš jų kuo toliau tuo primityvesnių, bejėgiškų, nieko bendra su realybe neturinčių sapaliojimų. Prisistatančiais su “moksliniais titulais” puskvailiams tegalima pasakyti, kad daugiau mažiau išsilavinęs žmogus iš viešos informacijos jau gana seniai žino, kad trečio pasaulinio karo tarp Rusijos ir JAV atveju “pakurstyti” spės per kokia 10-15 minučių kokį vieną kitą šipulį savo krosnelėje nebent koks J.Jasaitis. Tik tokio “protinio lygio” propiesoriams kai J.Jasaitis “A. Blinkeno kalba yra neeilinė. Jau seniai nebuvo tokio stipraus teksto…”, iš kurio didesnių nusišnekėjimų nei Baideno - “kada gi pagaliau rusai puls Ukrainą”-Rusijoje juokiasi kas netingi. D. Grybauskaitė visą savo antrą prezidentavimo kadensiją, taip pat “gerai informuota” 17 JAV žvalgybų, lansberginio durnių laivo keleiviams transliavo “rusai Lietuvą tuojau puls” iš Kaliningrado, per Baltarusiją, per Švediją, per Lenkijos Suvalkų koridorių... Tiesa, Lietuvos puolimo komedijos “rusai puola” amerikiniai autoriai taip garsiai kaip šaindiena “Putinas puls UKrainą” per medijas visam pasauliui neskelbė... Puskvailiams ir idiotams belieka neseną istoriją kas ką “puola” priminti JAV ir NATO organizuotais ir vykdytais “nepuolimo” pavyzdžiais: Jugoslavija, Irakas, Afganistanas, Libija, Sirija, Arabų “demokratizavimo pavasariai”, Ukrainos antikonstitucinis Maidanas su Nuland bulkutėmis Maidano aikštėje…

Kis       2022-01-22 22:00

tokio tipo dydvyriai megsta tik jega.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.