Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Policija

Prof. habil.dr. Gedimino Merkio klausimas komisarui R. Požėlai: „Kur ikiteisminis tyrimas dėl viešos vietos – Kryžių kalno – išniekinimo?“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 3 d. 6:36

10     

    

Prof. habil.dr. Gedimino Merkio klausimas komisarui R. Požėlai: „Kur ikiteisminis tyrimas dėl viešos vietos – Kryžių kalno – išniekinimo?“

Prisiminkime: mokytoja, mojuojanti trispalve, Lietuvos policijos traktuojama kaip nusikaltėlė, ją policijos ekipažas skubiai sulaiko, veža į komisariatą, ten krato, išsuka ranką ir užveda bylas, užsiundo represinę valstybės prievartos mašiną... Yra požymių, kad Lietuvoje įsitvirtina antitautinė, antivalstybinė ir antipatriotinė teisinė bei ideologinė doktrina. 

Kryžių Kalno prieigose pavogė ką tik pasodintus pušų sodinukus (daugiau apie tai skaityti ČIA). Sakralinė pasaulio katalikų vieta – Kryžių kalnas – Lietuvoje nebelaikoma viešos pagarbos vieta, kurią nuo išniekinimo saugo LR BK 313 str.: „Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas“. Maksimali sankcija – iki 3 m. kalėjimo.

Kodėl nusiaubus kryžių Kalną iki šiol nėra policijos pranešimo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal minėtą BK straipsnį? Tyrimas iki šiol nepradėtas? Kodėl?

Žinoma,18 pušies sodinukų (50 cm aukčio) irgi jau šioks toks turtas. Vienas sodinukas gali iki 20 eurų kainuoti. Jau čiasusidaro nusikalstamos sudėties požymiai. Privalu pradėti tyrimą. Vis dėlto žymiai svarbiau yra pasaulinio žinomumo sakralinės vietos išniekinimas. Ar sodinukai pavogti iš sąvartyno patvorio, ar iš sakralinės vietos, LR teisinei sistemai ir policijai vienas ir tas pats – mažareikšmis teisės pažeidimas. Neverta išteklių eikvoti.  Tegul vagia, tegul niekina toliau….

Užtat, jei trispalve viešoje vietoje pamojuosite, LR teisinė sistema akimirksniu atsistos ant blakstienų.  Bus skubiai atsiųsti trys policijos ekipažai ir žavinga pareigūnė Karina, sunkokai kalbanti valstybine kalba, ištars: „Aš policininkė ir man jokio pagrindo nereikia…“.

Kokią visuomenę ir kokias jos vertybes gina LR teisinė sistema? Už ką mes mokame mokesčius ir tokią teisinę sistemą išlaikome? Nusigyvenome iki to, jog mūsų valstybę, mūsų demokratiją ir sakralines vertybes niekina už mūsų pačių pinigus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomonė       2020-05-3 20:15

Ačiū prof.habil.dr.Gediminui Merkiui už straipsnį.Na ir sukruto “velnio advokatai”,aiškindami,kad Kryžių Kalne galima vogti.Apsirinkate “draugai advokatai”,sodinukų iškasimas ir pasisavinimas yra vagystė.Išaiškinti vagystę-policijos darbas.

vilnietis       2020-05-3 17:37

Čia Lietuva ir durnių lavas plaukia 30 metų KGB įslaptintų 79 metams AMB, Dinastijos,Magnolijos, Šlepetės -Fermerio patarėjo.

Prašalieti,       2020-05-3 14:41

tai tu dar ir vagis? Vagių vierchas? Beje, nenustebau.

Pilietis       2020-05-3 14:05

Niekšai vadovai.

Taip       2020-05-3 11:38

Tikra tiesa…nera ka bepridurti

Kis       2020-05-3 11:11

nezinau sio zmogaus genealogijos ir jo genu strukturos,bet viena pavarde man primena nelabai dora zmogu?O apie si Pozela,mano nuomone(aisku tik man ir terupi,niekur nesiruosiu susikisti)labai ir labai nekokia,tam pagrindo dave spauda ir jo viesieji darbai,Butu gerai,kad tokiomis istaigomis vadovauti ne piarscikai,bet zinomi ir padorios personos,tad ir ivykius vertins adekvaciai,nors tai sizikei as visai nepritariu,nes po jos maliavoniu,galejai zmogus sulaukti velniai zino ko?Hab,daktare,patriotiskuma galima ir be chuliganisku paskatu demonstruoti.

Prašalietis       2020-05-3 9:05

Belieka diletantiškai ir su užuojauta nusišypsoti, kai perskaitai net “prof. hab.dr.“Gedimino Merkio realių dalykų tokį “profesorinį matymą”. Eilinės kaimo mokyklos mokytojos pakvailiojimas viduryje Vilniaus miesto pervadinti pagal savo pageidavimą gatvę, palydint šį “patriotinį veiksmą” naujo gatvės pavadinimo lentelės tvirtinu ir vėliavos mojavimais, pseudo mokytojos nenoru paklusti teisėtiems atvykusios policininkės reikalavimui prisistatyti ir pasiimti savo gatvės pavadinimo lentelę bei liautis be pagrindo mosikuoti vėliava, šiam pseudo patriotiniam “edukologijos propiesoriui moksliškai pasimato”, kad yra “požymių, kad Lietuvoje įsitvirtina antitautinė, antivalstybinė ir antipatriotinė teisinė bei ideologinė doktrina”. “Prof. habil.dr.” Gediminas Merkys “tautinio proto pastangų dėka, patriotiškai įjungęs savo edukologijos profesoriaus mąstymą pamato”, kad “SAKRALINĖ PASAULIO KATALIKŲ VIETA – Kryžių kalnas”... Įdomu, ar Popiežius nepamiršo šios"sakralinės pasaulio katalikų vietos” apiforminti savo “Šv. dekretu"ir šios vietos įrašyti į šventą raštą...“Patriotiškai ir profesoriškai” užbaigiant “prof.hb.dr.” Merkio generalinę straipsnelio mintį belieka pripažinti, kad “SAKRALINĖJE PASAULIO KATALIKŲ VIETOJE” pasodintos ir niekadėjo iškapstytos 18 pušelių, jų iškapstymo metu, jau buvo “tapusios šventomis”. Taip sakant, pušeles iškapsčiusio niekadėjo “atsakomybė“prieš Tautą ir valstybę “padidėja dešimtimis kartų”... Paskaičius Merkio ” profesoriškus ir giliai moksliškai objektyvius pasamprotavimus”, dar neišsivaikščiojusiems diletantams belieka užsiduoti naivų klausimą: Kokio mokslo ir kokių žinių savo potencialius studentus gali “išmokyti” toks tautiškai patriotinėse dausose skraidžiojantis, Merkio “moksliškai patriotinio supratimo prof, hb. dr.”? Kaip nebūtų gaila, bet belieka sutikti,kad tik tokių “prof.hab.dr.” dėka, koks Vidas Rachlevičius savo straipsnelyje nelabai korektiškai, bet ne be pagrindo, parašo-“Mokytų durnių būriai, kuriuos su dideliu užmoju štampuoja universitetai, labai gražiai įsikomponuojantys į degraduojančios valstybės panoramą”....

to LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-3 7:59

Kiaurai nusišneki su ta savo LDK, draugeli, nemanai? Greit gali atsidurti toje pačio išsvajotoje Žečpospolitoje be Lietuvių kalbos ir literatūros, be lietuviško universiteto ir apskritai be lietuviškos civilizacijos ir kultūros, kuri išsigelbėjo būtent pas kryžiuočių vaikaičius, o ne pačio liaupsinamoje Žečpospolitoje. Ne LDK ir ne mes, lietuviai, vieni patys supylėme carinės Rusijos imperijos kariuomenę, jos galybę, Antrajame Žalgiryje 1914 metais, ten, deja, būdami caro pusėje “Za caria, za batiušku i Pravoslaviju”. Lietuvos inteligentai iki Antrojo Žalgirio davinėjo priesaikas carui į kairę ir į dešinę, nežinai? Su Rusijos imperijos kariuomene užpuolę kryžiuočių vaikaičius ir pralaimėję už svetimųjų interesus, jų, vokiečių, padedami gavome Pirmąją lietuvišką valstybę. Neturit jokio dėkingumo jausmo, žmogeli. Už gerą mėgėjas atsilyginti dvigubu blogiu, kaip ir nemaža dalis lietuvių, ar taip? Pačiam ne gėda, ane?

stasys        2020-05-3 7:43

Va iki ko nusirito visuomenės inteligentija , jau rankas policijai laužo ir kviečia lakstyti po kaimus ieškant nusidėjėlių ..tai tokios idėjos kankina Kauno forumą ..  ir apie ka čia galima diskutuoti su profesoriumi ?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-3 6:56

Krikščionybė su kruvinuoju kryžiumi atsakinga už Prūsijos sunaikinimą, už LDK sunaikinimą ir yra verta tik išnykimo.
Lietuviai, nusiimkime krikščioniškas kaukes.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.