Įžvalgos, Diskusija

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 3 d. 4:48

48     

    

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

2018 m. rugpjūčio 2 d.

Nuoširdžiai apgailestauju, kad mano laiške gerb. R. Kalinauskaitei išsakyti nuogąstavimai išsipildė su kaupu ir kiek greičiau, negu tikėjausi (ČIA). Pabrėžiu – tikėjausi, nes šitokios „diskusijos kultūros“ sąlygomis tai anksčiau ar vėliau turėjo įvykti. Karti patirtis seniai išmokė, kad „demokratiškos“ diskusijos Lietuvoje trunka tik tol, kol jos atitinka dvi sąlygas: diskutuojama dėl smulkmenų arba, jei ginčijamasi dėl reikšmingų dalykų, jais suinteresuota šalis žino, kad galės nekreipti dėmesio į diskusijos rezultatus.

Kitais atvejais diskusijos akimirksniu baigiasi ir „neteisingai mąstančius“ pervažiuoja viską savo kelyje traiškantis represijų volas. Šį kartą juo tapo protu nesuvokiamo dydžio ieškinys, liudijantis, kad ansamblio gynėjai trukdo įgyvendinti didelius planus. O kad jie itin dideli, liudija dėl jų jau anksčiau paaukota valstybinė Lukiškių aikštė.

Tad belieka retoriškai paklausti: ar įmanoma šiai didžiule galia disponuojančiai represinei sistemai priešstatyti ką nors kita, išskyrus sutelktą politinę tautos valią? Ši istorija rodo, kad prieitas slenkstis, kai būtina sąmoningai apsispręsti: peržengti šį slenktį buriantis į Sąjūdį primenantį tikrą Tautos Forumą arba bejėgiškai trypčioti šiapus to slenksčio – toliau mažomis ir padrikomis grupelėmis organizuoti grynai simbolines – keleto ar keliolikos protestuotojų su plakatėliais rankose – protesto akcijas.

Belieka priminti, kad besiburiantis TF nėra kieno nors nuosavybė: tai tik idėjinė ir organizacinė telkimosi platforma, atvira visiems geros valios Lietuvos piliečiams.

Nesu įgaliotas kalbėti VF vardu. Tačiau pasitikiu bendražygiais ir todėl drįstu patikinti: jeigu matysime, kad iš šios nemalonios istorijos pagaliau daromos išvados ir p. Rasa bus ginama sutelktai ir rimtai, o ne žaidybiškai ir simboliškai, kaip kad įprasta iki šiol, VF žinos, ką daryti, ir nesvyruos ateiti į pagalbą. Tokiu atveju pasistengsime nebūti paskutiniai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2018-08-6 8:54

PS. To pareiguno virsininkas, kurio pareiga kontroliuoti pavaldziu pareigunu nutarimus, beje taip pat turi but traukiamas baudziamojon atsakomyben.Uz nusikalstama vilkinima reaguojant i jo pavaldiniu konstitucijos pazeidinejimus.

Dzeikas       2018-08-6 8:51

Atleiskite jeigu ko nors nesupratau:
  Vadinasi diskutuojant(DISKUTUOJANT!) kazkam tai NUOMUONE pasirode netinkama ir kenkianti (moraliai, finansiskai nesvarbu) ir tuo pagrindu kreiptasi i teisma su ieskiniu atlyginti nuostuolius???
  Palaukite, o kaip del konstitucines zodzio laisves? Specialiai nesidomejau diskusijos objektu ir turiniu, taciau jeigu buvo issakyta NUOMUONE ir pasitelkti faktai nebuvo uzgincyti (t.y. galima bylinetis jeigu irodoma (teismas neirodineja faktu tikrumo,ieskovas irodo), kad faktai melagingi pasitelkti buvo ir pateikti kaip tikri) tai kelt byla uz NUOMUONE gryniausias zodzio laisves varzymas.
  Tai cia viskas aisku kaip diena.Ieskovas juridiskai nekaltas.Jis turi teise ginti savo interesus, - kalbame juridine kalba, nenagrinejame moralinio. Kalta institucija priemusi antikonstitucini sprendima.O konkreciau VALDININKAS priemes si sprendima(o ne klerkas iseges nutarima i byla).
TF turi ginti si reikala nepaisant su jais R.Kalinauskaite ar tai kitos stovyklos zmogus. Ir ne asmeniskai Kalinauskaite reikia ginti, reikia ginti tiesa ir musu visu laisve.Gynyba turi buti ne bylynejimosi formos, taciau valstybes instituciju puolimo formos reikalaujant ATSTATYDINTI(be teises dirbt valstybes tarnyboje) pareiguna priemusi nutarima traukt Kalinauskaite baudziamojon atsakomyben.
  Jus tikite , kad Lietuvos valdzios aparata galima isvalyti nuo tokiu nuokrushu evoliucijos keliu???

pasaulis truputį didesnis       2018-08-5 22:05

Valdžios įstaigoms rūpi tik finansai, todėl jos užsiima tik ideologiškai korektiškų ataskaitų ruošimu. Nedidelė dalis piliečių karts nuo karto pabando apginti kokį nors visuomeninį interesą dėl paminklėlio ar pastatėlio. Likę stebi kaip metų metais save protingais laikantys tolerantiškai klausosi stumiamos nužmoginimo propogandos ir net kartais padiskutuoja su gerbiamais seimo nariais. Visi gi pradedant kaimo pijokais ir baigiant valdiškų tarnybėlių ir tarnybų vadukais giliai sau patyliukais “jaučia” kad stumiama kažkas labai negero. Ir kadangi visi moka skaityti. o tie kurie neskaito turi vaikų ar anūkų kituose kraštuose gerai žino, kad tas negeras ne tik varganoje Lietuvėlėje. Dedasi šiek tiek kitokio kalibro dalykai ir šiems tokio pasipriešinimo apie kurį mes čia sau pasvaigstame tikrai nepakaks.  o ir koks turi būti trumparegiškumas, kad mes ar kas nors kitas europoje dejuojame dėl kažkokio ministro ar mero pavogto milijono, kai čia pat ligoninėje miršta vaikai be gydymo arba nuo bado kur nors Bangladeše. Vis labiau man darosi aišku, kad esame verti išnykimo nes vis mažiau esame žmonės, ta prasme ,kad neliko mumyse draugiškos atjautos vieni kitiems ir mūsų mintys tik prie nuosavo bliūdo, pastato, universiteto ir t.t.

> bailiam GPZ 2018-08-3 11:48       2018-08-5 15:59

Pasipriešinimo nebus, nes lietuvis nėra kvailys.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-5 6:06

to “dr. Jonui     2018-08-5 1:37”
***
Tamstai tiesa yra nereikalinga, todėl slepiesi ir nepateiki argumentų. Gali džiaugtis, jeigu tiesa nereikalinga.
Ar žinai, melo kojos trumpos. Net nekyla menkiausios abejonės, tai kgbistinis antikonstitucinis veikimas. Net mažiausios abejonės nekyla. Remiuosi FAKTAIS. Tik akli nemato. Ir tokiu aklu ir yra taip vadinamas inteligentas V.Radžvilas. Bijo susikauti diskusijoje. Suraityčiau vietoje. Todėl ir bijo.

dr. Jonui       2018-08-5 1:37

kam tie retoriniai klausimai? kur analizė?
o kad pas nykštukus nusiuntė, tai net labai teisingai pasielgė: kitų žeminimas - ne analizė, o analizas, vad., pas nykštukus net labai į temą.
ir užteks kiekviena proga šūkaloti “kgb”, “antikonstitucinis veiksmas” - jau ir taip po tamstos rašinių toks vertinimas visiškai devalvavosi ir nebturi jokios vertės.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-5 0:07

Įdomu kada V.Radžvilas tapo DIEVU, kad kritikuoti negalima? Kada?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 23:58

Analizavau V.Radžvilo teiginį “Tad belieka retoriškai paklausti: ar įmanoma šiai didžiule galia disponuojančiai represinei sistemai priešstatyti ką nors kita, išskyrus sutelktą politinę tautos valią?”, o tiesos.lt komanda nuiuntė mane pas “nykštukus”, nes “Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.”.
Tai kgbistinis veikimas. Tai antikonstitucinis veikimas. Ką jūs norite apsaugoti? Visiška gėda. Tegu autorius paneigia ką sakau, o autorius tylės, nes neturi ką pasakyti apart plepėjimo.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 19:35
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Taip ir nesupratau       2018-08-4 18:30

Kodėl V. Radžvilas rašo tokius straipsnius? Ką nori pasakyti? Kad visi, kas maištauja prieš absurdą be jo žinios yra mulkiai? Ar dabar ne tik savivaldybės, bet ir V. Radžvilo leidimo reikės prašyti? Ar apie tai čia V. Radžvilas?

rugiaveidė gintarveidžiui       2018-08-4 16:06

“Šviesos karalystė”? Iliuminatatų atmaina ar tiesiog Liuciferio garbintojai?

Gintaras Raulinaitis       2018-08-4 16:03
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
>dr. Jonui Ramanauskui jomajo       2018-08-4 15:37
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 15:28

Ten žemiau komentare gavau dau NEIGIAMŲ įvertinimų, kad pratestavau poną V.Radžvilą.
Gerai, prateskime analizę. Paimkime v.Radžvilo kitą mintį: “Tad belieka retoriškai paklausti: ar įmanoma šiai didžiule galia disponuojančiai represinei sistemai priešstatyti ką nors kita, išskyrus sutelktą politinę tautos valią?”.
***
Matome, kad reikia sutekltos tautos valios KĄ PADARYTI? Na tikriausiai susitelkus gerai treptelti koja ir pareikalauti, kad būtų geriečiai. O jie atsako, kad jie patys geriausi. Tai tuomet žiūri sau pavėpęs V.Radžvilas… tikrai GERIAUSI, nes ir 7 kartus į Seimą išrinkti ANTIKONSTITUCIŠKAI, kas V.Radžvilui prie ŠIRDIES, nes niekaip kitaip iš jo negirdėjau ir dabar tyli. Pati geriausia valžia, kuri iškrypėliškai niekšiškai iškraipo Konstituciją dviejų pilietybių klausimu, o V.Radžvilas su tai išsigimėliška valdžia ir toliau KUDAKUOJA kaip višta prieš dvi pilietybes įtvirtintas Konstitucijoje.
***
Tai kaip ponas V.Radžvilas siekia SUVIENYTI, kai SUSKALDO? Gal pilnai yra susiformavęs idiotas? Kas suteikė teisę V.Radžvilui kudakuoti ar cypauti prieš LR Konstituciją? Iš kokios kgbistinės peklos šitas ponas IŠLINDO? Ar tai teisinę valstybę kuria? Ar kgbistinę valstybę be valstybės kuria?
***
O V.Radžvilas kaip tylėjo taip ir tylės… didysis vienytojas apie NIEKĄ.
***
Tai ką siūlau konkrečiai? Konkrečiai siūlau, kad Lietuvoje rinkimai į Seimą atitiktų LR Konstitucijos lygios rinkimų teisės principą įtvirtintą 55 str. Kol kas turime tik valdžios užgrobimo “rinkimus”. Tai Valstybės pagrindas - legitimi valdžia. O ką darys V.Radžvilas? V.Radžvilas TYLĖS, tylės, tylės…. niekada nieko negirdės ir kudakuos, kudakuos prieš Konstituciją, konkrečiai prieš dvi pilietybes. Tai kaip apie tokį PLEPĮ vienytis? Ką tie forumai daro? PLEPA.
***
Manau, kad žmogelis iš didelio rašto išėjo iš krašto. Taigi darau išvada, kad V.Radžvilas yra iš esmės antikonstitucinės valdžios rėmėjas. Mano požiūris yra visiškai priešingas…. Valstybėje PRIVALOME paklusti Konstitucijai, o jei nepatinka, tai tinkamu būdu ją galime pakeisti. Ir vėl tas pats, PRIVALOME paklusti Konstitucijai. Taip yra kuriame teisinė demokratinė valstybė. O ne taip kaip V.Radžvilas…. absoliuti tyla svarbiausiu Lietuvos valstybės valdžios legitimumo klausimu ir ilgas plepėjimas prieš Konstituciją -dvi pilietybes. Darosi bjauru į tokius dalykus žiūrėti. Vieną galvoja, kitą kalba, o trečią daro.

Al Misteriui       2018-08-4 14:10

Taip, bet atskiros Lietuvos karalystės tam ir susijungė, kad pavojus privertė. Kaip ir graikus kažkada.

Al.To Al'ui       2018-08-4 14:08

Bandau dalyvauti, savo galimybių ribose.

Misteris>Al       2018-08-4 9:47

Prieš jungiantis būtina ištobulinti savybes kaunantis INDIVIDUALIAI.
Kitu atveju susibūrus į būrį turėsime BANDĄ ,nežinančią ką daryti su “NUKRITUSIU VAISIUMI”.
Atsakykite į klausimą :
-Ko norite?
Atsakysiu kaip tąi pasiekti.
Tik niekada negalvokite ,kad tai padaryti bus lengva.

To Al.       2018-08-4 0:51

Tai pirmyn patarėjau ką daryti, kurkite gyvybines struktūras.Užteks dūsauti ir tikėtis,kol ant sofkės gulit struktūra sukurs kiti, o Jūs ateisite gražiai pabūti.

Al.       2018-08-4 0:02

Išlaikykime pagarbą viens kitam. Asmeninė kova su valdininkais pagirtina, bet vis tik reiktų jungtis į draugijas ir reikalauti tvarkos sutelkčiau.Nuo 90-tųjų paėjo 28 metai - laikas tautai susikurti šiokias tokias gyvybines struktūras. Nežinia kiek to laiko beturim.

Misteris>Ramanauskui       2018-08-3 17:37

Aš prisistatau tik KLERKAMS su visais REKVIZITAIS.
Ir iš jų reikalauju to paties,nors kartais tenka pavargt kol išstena savo pavardes.
Neturiu ko bijot,bet nenoriu,kad visa žvygaujančių HIENŲ ruja užpultų mano artimuosius ,kurias užsiundys klerkai.
Komentarai yra tik MANKŠTA protui.
Veiksmas yra viskas.
Galima visą gyvenimą galvot ir pliupt,bet jeigu pritrūks veiksmo baigiamojoj fazėj,gyvenimo egzaminas liks neišlaikytas.

Yra gera proga,-       2018-08-3 17:03

ruošiamasi naikinti ligonines.Kažkaip reiktų susiorganizuoti ir kiekviename rajone ligoninės gynimui rinkti parašus.Per Lietuvą susirinktų daugiau milijono parašų...Na,ir matytume,kam dirba valdžia.Ekonomikai tokia reforma irgi smogs,nes dirbantis ir mokantis mokesčius žmogus,turi gauti paslaugas čia ir dabar,o ne šimtų kilometrų.Juk reikės atsiprašinėti iš darbo,liks tūkstančiai ,šimtai tūkstančių nedirbtų dienų...

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-3 15:05

to “Misteris>10:22-am     2018-08-3 14:26”,
***
Jūs rašote: “Visi kas dar nepraradote drąsos kalbėti ir rašyti prisistatant savo vardu ir pavarde”. O kaip savo akimis aiškiai matau, kad Misteris NIEKAIP NEGALI PARAŠYTI NEI SAVO VARDO, NEI PAVARDĖS, nei emailo. TIKRAS drąsuolis. Drasesnių gal ne neteko girdėti istorijoje.

Misteris>10:22-am       2018-08-3 14:26

Ar žinote kiek aš raštų prirašęs valdžios institucijoms?
Kiek prakalbėjęs su ministerijų klerkais telefonais dėl netobulų įstatymų?
Darykite visi taip kaip aš.
Rašykite,skambinkite.
Visi kas dar nepraradote drąsos kalbėti ir rašyti prisistatant savo vardu ir pavarde.
Šaukite ugnį į save.
Kuo daugiau tokių ,tuo geriau.
Klerkai praras ramų gyvenimą,nes matys ne vieną mane,o visą būrį nepatenkintų piliečių.
Ir jiems atsiras BAIMĖ,nes jie nežinos kurią dieną X,visi šitie nepatenkintieji susibursime į būrį ir įkursime partiją.
Gal taip ir nebus,bet klerkai ,bijodami dėl savo darbo vietos,stenėdami ,braškėdami ims po truputį daugiau skaitytis su Tautos balsu.
Mes gi MOKESČIŲ MOKĖTOJAI.
Ištieskite stuburus.

>dar sykiui       2018-08-3 13:56

Profesorius užaugino nemažą būrį išsilavinusių, dorų patriotiškų politologų, susivokiančių šiandieninės Lietuvos situacijoje. Jis rašė labai daug straipsnių apie liberalizmo ištakas, apie liberalizmo grėsmes ir žalą Europoje bei Lietuvoje. Profesorius V. Radžvilas yra protingiausias ir rimčiausias politologas šiandieninėje Lietuvoje. Ar nuo to tapo visuomenė brandesnė? Kas skaito profesoriaus knygas, straipsnius ir seka visus pasisakymus, manau, kad ta visuomenės dalis tapo daug brandesnė.
Klausimėlis jums: o kodėl profesorius turėtų jums sukurti kažkokį planą ir atnešti tamstai ant lėkštutės? Pats turite savo galvą ir galvokite kaip tą “įgyvendinimo mechanizmą” sukurti, kaip supuvusią politinę Lietuvos sistemą pakeisti. Pirma apkaltinus kitą, reikėtų pagalvoti - o ką aš galiu padaryti, kad mūsuose gyventi taptų šviesiau.

Pradeda       2018-08-3 13:22

aisketi, kokios bedos uzgriuvo Lukiskiu aikste, kad taip izuliai buvo elgiamasi su konkursu, su zmoniu isreiksta nuomone.Kas gi pakes kokiu tai nepriklausomybes memorialu ir Vyciu prie tokios pelningos vietos.

dar sykiui       2018-08-3 12:35

Daug darė, dar nereiškia, jog padarė.
Gal galite išvardinti p. Radžvilo veiklos rezultatus?
Kas pasikeitė Lietuvoje į gera nuo p. Radžvilo veiklos per paskutinius 30 metų?
Visuomenė tapo brandesne, valdžia tapo mažiau įžūli, Lietuva tapo labiau tinkama joje gyventi? O gal p. Radžvilas sukūrė ateities Lietuvos kūrimo planą, pasiūlė to plano įgyvendinimo mechanizmą?
Gal p. Radžvilas sukūrė efektyvios politinės kovos/veiklos formatą atitinkantį mūsų realijas?
Nieko panašaus. P.Radžvilas visus tuos 30 metų išrašinėja diagnozes ir graudžiai mykia kažką apie būtinybes vienytis.
Pasakyti, jog Lietuvoje gyventi bloga, jog politinė sistema supuvusi, korumpuota ir kad Lietuva eina kracho link - tą gali pasakyti sutręšusi bobutė gūdžiausiame kaime.
Tai kame p. Radžvilo veiklos prasmė ir nuopelnai?

GPZ       2018-08-3 11:48

Pasipriešinimo nebus, nes lietuvis yra bailys.

dar sykį komentuojantiems       2018-08-3 10:22

Kaltę, kad minios nesusirenka protestuoti, turime prisiimti mes visi. Esame bailiai, tinginiai ir viskam abejingi ištižėliai. Sėdime ir žiūrime per petį, gal kitas imsis iniciatyvos priešintis mafijai, gal aš pažiūrėsiu kas iš to gausis ir išliksiu nenubaustas, o po to tuos, kurie papuolė į valdžios mėsmalę, išsijuosęs pakritikuosiu. Kaltinimas vieno žmogaus, šiuo atveju profesoriaus V. Radžvilo, yra įžūlus ir nesąžiningas. Kaltinimas, kad neieško kitų būdų valdžiai spausti, kad žiūri, tarsi, nuo kalno… Jei kas žinote kitų būdų, kaip šiandien įveikti įsišaknijusią mafiją - rašykite, pasidalinkite žiniomis su mumis, gal tikrai bus nauja patirtis.  Bijau, kad tokie sėdintys dėdės ir tetos moka tik kitus kaltinti nebūtomis kaltėmis, o patys net piršto nepajudina. Duok, Dieve, tiek nuveikti, kiek nuveikė profesorius V. Radžvilas, kuris net darbą prarado per savo politinę veiklą.

Misteris       2018-08-3 9:50

Kiek piliečių atėjo į ŽEMĖS REFERENDUMĄ?
Apie 300 000.
Lansbergis su visai tapinais ir kaimene blusų tuos žmones baugino,bet jie darė pagal savo įsitikinimus ir vedami vidinio balso.
Atėjo.
Nors rinkimų komisijų žiūrkės spoksojo kaip į “kitokius”.
Biudžetininkai buvo vieningi.
Boikotavo.
Ar toli nuvažiavo boikotavusiųjų vežimas?
Girdėjau po to ir pedagogų verksmus,ir gydytojų.
Bus dar tų verksmų ir ateityje.
Referendumas buvo ne vien dėl žemės.
Buvo dar du svarbesni klausimai-tai VALSTYBĖS VALDYMO TEISĖS atsiėmimas.
Nepavyko.
Ir negalėjo pavykt nes Lietuva per daug apsėsta PARAZITŲ.
O kai pridedi dar jų vaikučius,tai pamatai,kad per ta kryptimi prasiveržt neįmanoma.
Netgi būtų kvaila dar kartą veržtis.
Dabar lieka imt mąstyt pagal PARAZITO mentalą ir bandyt rast silpnąją grandį.
Va,čia RADŽVILUI užduotis laisvalaikiui.

>>>komentuojantiems 2018-08-3 8:24        2018-08-3 8:43

Publika kaltina pagal savo (ne)suvokimo lygį.
Kodėl “minios” nesusirenka protestams?
Dėl radžvilų neišmanymo komunikacijoje su masėmis.
Nesusirenka nes ne taip kalba.
Kita vertus, gal net ne minių susirinkimo reikia.
Gal reikia surasti kitas spaudimo valdžiai priemones, jeigu nesigauna taikyti klasikinių.
Bet radžvilai neieško ir neketina ieškotitų, kitokių priemonių.
Radžvilai dešimtmečiais kartoja tą patį veiksmą vis tikėdamiesi kitokio nei įprastai rezultato.
Enšteinas tokią elgseną vadino silpnaprotyste.

Misteris       2018-08-3 8:37

Susimąsčiau kas galėtų vesti MINIĄ šiuo metu.
Venckienė juk bandė vesti,bet ant jos užsiundė 240 pasiutusių šunų burį ir vieną kalę.
Rodėl net tiesioginę transliaciją per TV,kad visa Tauta matytų riksmus,klyksmus ir lytinių organų daužymą.
Tikslas buvo pasėti BAIMĘ.
Ne visi išsigando.
Bet daug kas ėmė APSIMESTI ,kad ta ISTORIJA NESIDOMI.
Pvz.Juozaitis “negirdėjo”.Tai man kyla tada klausimas ar jis buvo trumpam NUMIRĘS?
Taip.
DVASINIŲ lavonų dabar daugiau,nei gyvųjų.
Požiūris į MERGAITĖS “istoriją” pasako viską apie žmogų .
Todėl,kad Dangus stebi mūsų poelgius kertiniais klausimais.
Neapsimetinėkite.

Verslininkai "ni pri čiom"       2018-08-3 8:25

Jei jų projektų NEDERINTŲ KLERKAI iš VALSTYBINIŲ institucijų,tai projektai taip ir liktų NORAIS.
Juk užsimanyti statyti galima ir MURAVJOVO KORIKO rūmų kiemelyje,bet tai dar nereiškia ,kad statysi.Ne tik ,kad nestatysi,bet niekas tokio projektėlio net nesvarstys.
Ar pastebėjote,kad po bjauriais projektais pasirašo činovnykai,kuriems gyventi nedaug likę?
Gal jie labai graužiasi dėl savo parašų?

komentuojantiems       2018-08-3 8:24

Nesuprantu, ko laukia šie komentatoriai iš profesoriaus Radžvilo, jei kaltina profesorių neveiksnumu, kad jo straipsniuose trūksta “sprogstamosios jėgos”, lyg Jis apie Rasos Kalnauskaitės atvejį žiūri su “pikdžiuga nuo kalno”...ir t.t.
Nejau šiems “raštininkams” neaišku, kad profesorius jau seniai kviečia žmones prabusti, vienytis, organizuotis ir išeiti į tūkstantinius mitingus prieš galingą jėgą, užvaldžiusią Lietuvą, - prieš mafiją. Labai gerai ponams, įsitaisiusiems patogiai ant “sofkučių” kritikuoti visus, tame tarpe ir profesorių - kodėl nedaro to ir ano. Tai išeikite iš savo patogaus gyvenimo, eikite į mitingus. Kodėl mitinge dėl lietuvių kalbos, dėl Lukiškių aikštės likimo ateina tik kelios dešimtys senų ar pagyvenusų žmonių? Tai reiškia, kad jums dėl šių problemų neskauda. Profesorių V. Radžvilą kaltinti, kad Jis vienas nesuorganizuoja revoliucijų - yra nerimta, net kvaila. Jeigu mes šito nesuprasime ir neišeisime į gatves, tai tuoj stiklainius pradės statyti ir netoli Šv. Onos ar Katedros bažnyčių. Mafiją gali sustabdyti tik minios žmonių, nes jie, kaip tarakonai, bijo šviesos.

Nepykit       2018-08-3 8:10

Bet Puteikio karų nekariausiu. Patariu ir Radžvilui. Ir tai nebus sutelkto pasipriešinimo ardymas ar stovėjimas po medžiu.

Al.       2018-08-3 0:16

Toks įspūdis, kad Radžvilas per daug susitelkęs į savo apmąstymus. Telktis reikia. Ir apmąstymų. Bet tas ištęstas žiūrėjimas į aplinką lyg nuo kalno kažkaip jau ima liūdinti.

Iš tikrųjų       2018-08-2 23:35

Kokia prasmė buvo rengti protesto akcijas prie TSPMI dėl prof. Vytauto Radžvilo? Ar tie kelių studentų protestai jau ir buvo “sutelktas pasipriešinimas”, apie kurį čia kalba profesorius?

StasysG       2018-08-2 23:03

Apie ieškinį sužinojau vakare iš 15min:———“Prieš kelias dienas buvo pristatytas atnaujintas pastato greta Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios Vilniuje projektas. Jo autoriai teigė atsižvelgę į anksčiau nuskambėjusias pastabas, bet specialistai skeptiškai vertina ir atnaujintus projekto sprendinius. O viena iš aktyviausių aptarimuose dalyvaujančių visuomenininkų Rasa Kalinauskaitė tuoj po aptarimo pranešė gavusi 50 tūkst. eurų ieškinį...”

Nuostabu       2018-08-2 22:31

Su kokia pikdžiuga Radžvilas rašo apie verslo dorojamą Kalinauskaitę. O kaip neseniai pats prašė visuomenės pagalbos, kai VU pasikėsino į jo profesoriaus vietą.

Misteris       2018-08-2 22:11

Ko trūksta Radžvilui?
Uždaviau sau tokį retorinį klausimą.O kartu ir jums.
Kalba žmogus protingai.Atmintis nepriekaištinga.
O trūksta jam VEIKSMO ,SPONTANIŠKUMO ir SPROGSTAMOSIOS jėgos.
Su rūpūžėmis užaugusiomis ant KGB mėšlo vien protu ir išmintimi nepakariausi.

Al.       2018-08-2 19:57

,,jeigu matysime, kad iš šios nemalonios istorijos pagaliau daromos išvados ir p. Rasa bus ginama sutelktai ir rimtai…VF… nesvyruos ateiti į pagalbą.”
Kai bus apginta, tai ir jūs ateisite pasveikinti su pergale ?

hanibalas lekteris       2018-08-2 17:54

vienintelis tikrai lietuviškas atsakas – sutelktas avinėlių tylėjimas

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-2 17:21

Cituoju V.Radžvilą: “Lietuvoje trunka tik tol, kol jos atitinka dvi sąlygas: diskutuojama dėl smulkmenų arba, jei ginčijamasi dėl reikšmingų dalykų, jais suinteresuota šalis žino, kad galės nekreipti dėmesio į diskusijos rezultatus.”
***
Galvoju, kad toks yra V.Radžvilas, nors kaip po tokį asmenį žinau apie 30 metų, net Vilniuje buvome kartą susitikę, abejoju ar gali iš viso prisiminti…. iš kalbų liko tik kalbos tada, taip ir liks dabar.
***
V.Radžvilas aktyviai pasisako prieš dvi pilietybes, prieš pilietybę įgytą gimimu, trumpai kaunasi prieš LR Konstituciją... kaip OKUPANTAS. Kaip paskutinis Lietuvos priešas.
***
Jau daugiau nei du metus yra keliamas antikonstitucinių rinkimų į Seimą klausimas (PRIVALO būti “vienas rinkėjas - vienas balsas”). Tačiau V.Radžvilas kaip ir visi Tautos Forumai, uzurpuoti Sąjūdžiai, Seimai, prezidentai visai nenori kreipti į tai dėmesio, nes tai Lietuvos valdtybės teisinių ir demokratinių pagrindų griovimas. Todėl pono V.Radžvilo VISOS be išimties kalbos yra viso labo filosofiniai PLEPALAI.
***
Kaip tai suprasti? Reikia suprasti kaip “demokratijos” vaidybą. Lyg ir yra kitokios nuomonės, bet viskas turi būti taip, kad NEGALIOTŲ KONSTITUCIJA (PRIVALOMA TEISĖ visiems).
***
IŠ PLEPALŲ NIEKO NESIGAUS, tik APGAULĖ. Taip yra pratestuotas ponas V.Radžvilas ir visi prezidentai, Seimai, partijos….. PLEPA, o Valstybės teisinius pagrindus laiko SUNAIKINTUS. Kuo tai ne kgbistinis sąmoningas ilgalaikis veikimas?

Tarabilda,žegnokis ne dėl Puteikio , o dėl ONS:)       2018-08-2 13:42

Centro partijos,tautininkų, DK ir kitų mažiųkų palaikytojai tai ir TF palaikytojai…Reikia visiems opononuojantiems ONS bendrai burtis : ,,vienybės težydi”.Liaukis ,Liudvikai, su paranojomis dėl centristų. esi vėtytas ir mėtytas, tad kam skaldai žodžiais galimų bendražygių ,po TF bendru skėčiuas gretas??? Geriau raginkim visus sudarinėti dem, reformų paketą,skirtą išmontuoti ONS ir burtis tuo pagrindu. Radžvilo profesūra:
1) puiki padėties analize,
2) pRINPINGUMU, VERTYBIŠKUMU,
3) bet ji NETURI JOKIO REFORMŲ PAKETO,
4) VENGIA BET KOKIOS MINTIES APIE TF ĮSIKIŠIMĄ Į OLIG.. RINKIMŲ SPEKTAKLĮ
5)VF ,manau, LAIKOSI TAKTIKOS: JUDĖIMAS YRA VISKAS, TIKSLAS YRA NIEKAS…Liudvikai, parodyk išminties ,pabaladok profesūrą ,kad reformų paketą VF su NVO lkyderiais suformuluotų, nes ivairių analintinių puikių tekstų per akis…Neskaldyk, žilagalviu būdamas potencialių sąjungininkų.Kristus sakė: ,,Kas be nuodėmės-tegu meta į mane akmenį. Mėtai į CP ir lyderį- trenk su akmeniu ir sau per galvą.Ir Radžvilui..Pilk paranijiškai visiems visiems geriečiams už paties pamatytas jų klaidas ir nuodėmes ir grauk būsimą demokratų bendrystę...Arba rodyk išmintį ir net klystančius kviesk kurti reformų paketą..Radžvilo VF net negebėjo pasiulyti, atrinkti demokratų kandidato į prezidentūrą- tai testinė situacija, parodanti visišką jų atitrūkimą nuo realių permainų  kelio. Juozaitis neturi jokio reformų plano, išskyrus ABSOLIUTŲ NIEKALĄ- renkamų OLIGARCHINIUOSE   ....seimUOSE YP instituciją..Tas garbaus Sąjūdžio pirmaeivio A.J. nebuvimas reformatoriumi IR VF neįgalumas iškelti prez. kandidatą- dem. refomatorių ir reformų paketą suformuluoti jam ir forumui yra žlungančios tautos tragedija…Tarabilda dėl šios tikros tragedijos reikia žegnotis…:)

Nida       2018-08-2 13:12

Bjaurus Vytauto Radžvilo straipsnis. Bjauri bolševikinė jo tezė: mes tave ginsime, jei įstoti į mūsų gretas. Romualdas Ozolas, Bronius Genzelis drąsiai stojo prieš valdžios savivalę, dėl to buvo tempiami į Grybauskaitės teismus, bet nesvarstė, apsimoka ar neapsimoka. Tuo ir skiriasi tikri Sąjūdžio vyrai nuo bolševikinio sukirpimo niurzglių.

Toto        2018-08-2 13:06

Vis tik, komentarus trina. Ne taip senai, buvo jau 4. Ir prisimenu apie ką buvo kalba:
‘V.R. nemato, kad, čia kyšo Puteikio ausys’ (ne pažodžiui….)

Reikia ginti ir       2018-08-2 13:05

mokyklas,ir universitetus,ir ligonines… Kada bus ta riba,kai stosim gintis nuo valstybinės mafijos?

Misteris        2018-08-2 13:04

Išverskite kas nors JUNGTINIŲ Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimą prieš Lietuvą.
Užsienio ministerijos klerkai turi būti demaskuoti ir išnuoginti,nors jie tai bando nuslėpti.
Lietuvos TEISĖSAUGOS sistema tarptautiniu mastu pripažinta NEIGALIA.
Dėl statybų Vilniaus senamiestyje.
Ar pareikauta raštu atsakyt iš Vilnius mero kas pasirašė po projektu įgalindamas ‘stiklainių” statybas senamiestyje.Kokie tokio sprendimo motyvai?Kokiais teisės aktais remiamasi statant UNESKO saugomame urbanistiniame draustinyje?

Pavyzdžiui, dabar        2018-08-2 13:04

norima pravesti pseudosveikatos reformą,už kurios stovi,drąsiai galima teigti,daktarų MAFIJA.Padėtis tokia,kad kiekvienoje srityje pamažu formuojasi profesinė mafija,kuri yra labai pavojinga,nes veikia visos Lietuvos bendruomenės gyenimą.Yra dirbantys daktarai,kurie žvelgia pacientui į akis .Ir šią daktarų rūšį reikia išsaugoti,nes ji bus klasikinė Lietuvos gyventojų sveikatos ateitis.O jei sugriausim rajonų ir kitas ligoninių bazes dėl kažkurios mažos dalies komercinių daktarų įgeidžių,tai bus ypatinga žala,kurią sunkiai teks atstatinėti jau iš savo,o ne Europos lėšų.

Tarabilda       2018-08-2 13:03

Radžvilas nepastebi, ad už visos šios istorijos kyšo Puteikio ausys.

picant       2018-08-2 8:15

Gali būti jog Radžvilas nenutuokia, jog dalyvauja svetimame žaidime.
Kai vienos šalies tarnybos pradeda stumti valdžion savo žmogų, jie kruopšiai dengia tokio(s) nugarą, t.y. “biografinę” legendą. Jeigu yla pavojus, jog viešumon prasisunks nepalanki informacija, stengiamasi tokią info šalinti nuo paviršiaus.
Po praeitu VR straipsniu su atsakymu vienai p., buvo pasirodęs komentaras su lakoniškai išdėstytais p. biografijos ypatumais. Faktai tikri, komentaras be keiksmažodžių, o minimas asmuo įvardinta tik inicialais. Ir ką?
Tas komentaras dingo be pėdsakų. Jis nebuvo išsiųstas pas “nykštukus”.
Dingo lyg nebūtų egzistavęs. Redakcija, adminas , jeigu trina nekorektiškus komentarus, informuoja. Ir dar. Tokių komentarų dingimo be pėdsakų pasitaikydavo ir anksčiau. Kai vienai tokiai “J..ai” būdavo kritikuojama jos bjauri “krymnašistės”, Dugino propagandistės pozicija. Suvedus galus, pradėta ne be pagrindo p. “J.tą” įtarti dirbant Gie eR Uū kontorai. Pasirodžius tokioms įžvalgoms, visi komentarai ta tema dingsta greitai ir be jokių pėdsakų.
Dabar tas pats kartojasi ir dėl kitos ponios-panelės. Vos tik virš p. biografijos atsiranda šešėliukų, tokie komentarai dingsta greitai ir be pėdsakų. Yra pagrindo manyti jog “nykštukai” ne prie ko.
Klausimas- kieno tarnyba turi galių įsilaužti prie šio portalo adm. įrankių?
Kas uoliai gina su viena galinga kontora galimai sietinus asmenis?

StasysG       2018-08-2 7:46

1)Ieškinys Rasai? Koks? 2)” jau anksčiau paaukota valstybinė Lukiškių aikštė”. Kada? Už kiek?

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 19:35

to “>dr. Jonui Ramanauskui jomajo     2018-08-4 15:37
Jau pats laikas susirūpinti tamstos proteliu. ...”
***
Jei pas tamstelę būtų proto užuomazgos, tai pateiktum argumentus kur kada kaip V.Radžvilas kovoja už Konstituciją atitinkančius rinkimus. Kur kada ir kaip V.Radžvilas pasisako už LR pilietybę įgytą gimimu? NIEKUR.
Tai visa kita yra tik PLEPALAI. \
Taigi pateik argumentus, o ne PLEPĖK kaip durnelis.
***
PLEPĮ ar nesupranti, kad valdžia PRIVALO būti legitimi? Ar supranti, kad nelegitimios valdžios nutarimai, sprendimai, įstatymai NEGALI būtū teisėti, nes iš NETEISĖS TEISĖ NEATSIRANDA.

Gintaras Raulinaitis       2018-08-4 16:03

Tai štai, mano mielieji, aš gi ir kviečiu jungtis į mano kuriamą Gintarveidžio Šviesos Karalystės partiją!! Aš noriu pakviesti visus geros valios entuziastus imtis veiklos, kuriant žmogiškumo pagrindais grįstą kelią į šviesią ateitį!! Internete - gintarasra72.blogas.lt

>dr. Jonui Ramanauskui jomajo       2018-08-4 15:37

Jau pats laikas susirūpinti tamstos proteliu. Karšta vasaros saulė visai išsekino smegenis. Gydykitės, kol dar ne vėlu, arba baikite rašinėti savo “šedevrus”.


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.