Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Prof. Alfonsas Vaišvila apie partnerystės tapatinimą su šeima: panašu į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu…

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gegužės 25 d. 16:01

8     

    

Prof. Alfonsas Vaišvila apie partnerystės tapatinimą su šeima: panašu į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu…

Pro Patria

Vienas iš teisės principų draudžia nustatyti asmeniui pareigas, kurių jis objektyviai nepajėgus vykdyti. Draudžiama todėl, kad tokiu atveju asmuo iš anksto be kaltės skelbiamas pareigų nevykdančiu, t. y. nustatytos tvarkos laužytoju, ir tai tampa pagrindu taikyti jam sankcijas.

Sovietai po karo, norėdami priversti Lietuvos kaimo žmones stoti į kolūkius, sąmoningai nustatinėjo jiems tokius mokesčius, kokių jie objektyviai nepajėgtų mokėti, kad tuo pagrindu valdžia įgytų formalią teisę juos represuoti kaip neva „piktybiškai nemokančius mokesčių“. Pripažinus, kad valstybė turi neribotą teisę nustatyti savo piliečiams bet kokias pareigas, kyla grėsmė visuomenei.

Panašią situaciją, tik iš kitos pusės, gali sukurti ir atskiri asmenys, jei jie ima reikalauti, kad valstybė pripažintų jiems teisę į tokį jų pageidaujamą gėrį, kuriam įsigyti būtinos apibrėžtos pareigos, bet kurias vykdyti jie objektyviai yra nepajėgūs.

Būtent tokia situacija šiuo metu formuojasi Vakariuose ir Lietuvoje, kai tos pačios lyties asmenys reikalauja pripažinti jiems teisę vadinti savo tarpusavio bendro gyvenimo santykius ne partneryste, įtvirtinama notariate, o šeima. Bet šeimos esminis požymis – gyvenimas santuokoje ir gebėjimas gimdyti, auklėti savo vaikus – garantuoti civilizuotomis aplinkybėmis visuomenės gyvybingumą, jos atsikartojimą laike. Ta pareiga nustatyta ne žmonių, o gamtos. Gamta nustatė ir tą faktą, kad šią pareigą pajėgūs vykdyti tik skirtingų lyčių santykiai. Kitų pagimdytas vaikas, įvaikintas vienos lyties asmenų „šeimoje“, turėtų atsidurti keistoje situacijoje: jis turėtų du tėčius ir neturėtų mamos arba turėtų dvi mamas ir neturėtų tėčio, aplink matydamas, kad kiti vaikai turi ir mamą ir tėtį. Tai galėtų tapti pagrindu tokio vaiko patyčioms mokykloje, galinčioms sukelti jam ilgalaikį psichologinį diskomfortą.

Iš to sektų, kad tos pačios lyties asmenų pretenzija reikalauti teisės vadinti jų tarpusavio santykius „šeima“, kuri iš principo nepajėgi gimdyti vaikų, atnaujinti visuomenės, yra kažkas panašaus į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu, manant tarsi tokiu teisės pripažinimu bus sukurtas ir atitinkamas tokio asmens gebėjimas.

Žinoma, žmogaus subjektyvioji valia yra tiek laisva, kad ji gali vadinti daiktus ir netikrais vardais, ir daryti tai tarsi tam, kad galėtų lengviau pasiklysti pasaulyje, kuriame daiktai jau neatpažįstami iš savo tikrųjų vardų.

Subjektyvus reikalavimas tokios teisės, kuri niekada ir prie jokių sąlygų negali būti įgyvendinta, yra nuo pat pradžios mirusi teisė, pajėgi kelti tik vertybių sumaištį ir nesusipratimus visuomenėje.

Tai rodo, jog iš pirmo žvilgsnio labai nutolę vienas nuo kito dalykai (minėta sovietų savivalė ir tos pačios lyties asmenų reikalavimas neįvykdomos teisės) gali sutapti, kai manoma, jog galima laisvai nustatinėti žmonėms bet kokias pareigas arba laisvai nuo jų atleidinėti, abiem atvejais kuriant tą pačią destrukciją, tik kitokio tipo.

Trumpai apie autorių: prof. Alfonsas Vaišvila yra teisininkas, teisės filosofas ir teoretikas, profesorius, habilituotas daktaras.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arvydas       2021-05-27 18:44

Dėkui Profesoriui už suformuluotas ižvalgas

to nuomone       2021-05-26 12:21

na, taip, organai turetu but naudojami pagal paskirti.
bet argi ir heteroseksualai ju nenaudoja kartais ne pagal paskirti?..
jei vienalyciu poru sajungos isauga i dvasine sajunga, tai gal ir jie gali uzaugint savo ar vaikus naslaicius…  tik subrende jie akivaizdziai ieskos savo tikruju tevu ir galimai ims neapkesti pakaitiiniu motinu…

Tesė       2021-05-26 11:45

Žinoma, tai tiesa, bet juk genderistų, globalistų nurodymus vykdantiems mūsų, ir ne tik mūsų, į valdžią prasibrovusiesiems tai nerūpi.

Nuomonė       2021-05-26 7:49

Kad homoseksualumas yra iškrypimas, o ne norma, aisku ne tik specialistams, bet ir bet kuriam sveiko proto žmogui.

Kis       2021-05-25 19:10

Kan neaisku,siulau nukopijuoti,ireminti ir pasikabinti pries nosi.Pirmiausiai reikia tai atlikti profesionaliemas gejams Raskeviciui ir Simonko.Tolimesnis veiksmas skleisti sia minti,kad virs bambos niekada neissoksi.

g.p.        2021-05-25 18:44

Kontrrevoliucionnyje vešči govorite Filip Filipič ...

bijūnėlis       2021-05-25 18:27

Kiekvienas blogas ar klaidingas veiksmas,įstatymas,mintis…  tęsiant juos iššaukia kitus blogus ir klaidingus veiksmus,įstatymus ...Pavyzdžių labai daug.Pradžia buvo klaidinga kai homoseksualumas buvo įteisintas kaip norma.Tai buvo padaryta apgaule.Skaitykite “Kaip gėjai tampa norma”. O dabar klaidos reikalauja naujų klaidų ir naujos reikalaus dar naujesnių klaidų ir t.t.Išeitis?Nuo mažens mokėti skirti blogį ir gėrį,kas mažas klausėsi pasakų tas žino gėrį,kas ne-klaidžioja kalbose ir meluose.

Ačiū, gerbiamas profesoriau!       2021-05-25 16:48

Jau buvome išties labai pasiilgę jūsų ir jūsų fundamentalios analizės bei išvadų. Ačiū, kad grįžtate į brandžios visuomenės reikalų sprendimo pokalbius. Su jumis mes neabejotinai stipresni! Nenugalimi!!!

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.