Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Prof. Alfonsas Vaišvila apie partnerystės tapatinimą su šeima: panašu į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu…

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gegužės 25 d. 16:01

8     

    

Prof. Alfonsas Vaišvila apie partnerystės tapatinimą su šeima: panašu į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu…

Pro Patria

Vienas iš teisės principų draudžia nustatyti asmeniui pareigas, kurių jis objektyviai nepajėgus vykdyti. Draudžiama todėl, kad tokiu atveju asmuo iš anksto be kaltės skelbiamas pareigų nevykdančiu, t. y. nustatytos tvarkos laužytoju, ir tai tampa pagrindu taikyti jam sankcijas.

Sovietai po karo, norėdami priversti Lietuvos kaimo žmones stoti į kolūkius, sąmoningai nustatinėjo jiems tokius mokesčius, kokių jie objektyviai nepajėgtų mokėti, kad tuo pagrindu valdžia įgytų formalią teisę juos represuoti kaip neva „piktybiškai nemokančius mokesčių“. Pripažinus, kad valstybė turi neribotą teisę nustatyti savo piliečiams bet kokias pareigas, kyla grėsmė visuomenei.

Panašią situaciją, tik iš kitos pusės, gali sukurti ir atskiri asmenys, jei jie ima reikalauti, kad valstybė pripažintų jiems teisę į tokį jų pageidaujamą gėrį, kuriam įsigyti būtinos apibrėžtos pareigos, bet kurias vykdyti jie objektyviai yra nepajėgūs.

Būtent tokia situacija šiuo metu formuojasi Vakariuose ir Lietuvoje, kai tos pačios lyties asmenys reikalauja pripažinti jiems teisę vadinti savo tarpusavio bendro gyvenimo santykius ne partneryste, įtvirtinama notariate, o šeima. Bet šeimos esminis požymis – gyvenimas santuokoje ir gebėjimas gimdyti, auklėti savo vaikus – garantuoti civilizuotomis aplinkybėmis visuomenės gyvybingumą, jos atsikartojimą laike. Ta pareiga nustatyta ne žmonių, o gamtos. Gamta nustatė ir tą faktą, kad šią pareigą pajėgūs vykdyti tik skirtingų lyčių santykiai. Kitų pagimdytas vaikas, įvaikintas vienos lyties asmenų „šeimoje“, turėtų atsidurti keistoje situacijoje: jis turėtų du tėčius ir neturėtų mamos arba turėtų dvi mamas ir neturėtų tėčio, aplink matydamas, kad kiti vaikai turi ir mamą ir tėtį. Tai galėtų tapti pagrindu tokio vaiko patyčioms mokykloje, galinčioms sukelti jam ilgalaikį psichologinį diskomfortą.

Iš to sektų, kad tos pačios lyties asmenų pretenzija reikalauti teisės vadinti jų tarpusavio santykius „šeima“, kuri iš principo nepajėgi gimdyti vaikų, atnaujinti visuomenės, yra kažkas panašaus į aklojo reikalavimą pripažinti jam teisę dirbti spalvų dizaineriu, manant tarsi tokiu teisės pripažinimu bus sukurtas ir atitinkamas tokio asmens gebėjimas.

Žinoma, žmogaus subjektyvioji valia yra tiek laisva, kad ji gali vadinti daiktus ir netikrais vardais, ir daryti tai tarsi tam, kad galėtų lengviau pasiklysti pasaulyje, kuriame daiktai jau neatpažįstami iš savo tikrųjų vardų.

Subjektyvus reikalavimas tokios teisės, kuri niekada ir prie jokių sąlygų negali būti įgyvendinta, yra nuo pat pradžios mirusi teisė, pajėgi kelti tik vertybių sumaištį ir nesusipratimus visuomenėje.

Tai rodo, jog iš pirmo žvilgsnio labai nutolę vienas nuo kito dalykai (minėta sovietų savivalė ir tos pačios lyties asmenų reikalavimas neįvykdomos teisės) gali sutapti, kai manoma, jog galima laisvai nustatinėti žmonėms bet kokias pareigas arba laisvai nuo jų atleidinėti, abiem atvejais kuriant tą pačią destrukciją, tik kitokio tipo.

Trumpai apie autorių: prof. Alfonsas Vaišvila yra teisininkas, teisės filosofas ir teoretikas, profesorius, habilituotas daktaras.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arvydas       2021-05-27 18:44

Dėkui Profesoriui už suformuluotas ižvalgas

to nuomone       2021-05-26 12:21

na, taip, organai turetu but naudojami pagal paskirti.
bet argi ir heteroseksualai ju nenaudoja kartais ne pagal paskirti?..
jei vienalyciu poru sajungos isauga i dvasine sajunga, tai gal ir jie gali uzaugint savo ar vaikus naslaicius…  tik subrende jie akivaizdziai ieskos savo tikruju tevu ir galimai ims neapkesti pakaitiiniu motinu…

Tesė       2021-05-26 11:45

Žinoma, tai tiesa, bet juk genderistų, globalistų nurodymus vykdantiems mūsų, ir ne tik mūsų, į valdžią prasibrovusiesiems tai nerūpi.

Nuomonė       2021-05-26 7:49

Kad homoseksualumas yra iškrypimas, o ne norma, aisku ne tik specialistams, bet ir bet kuriam sveiko proto žmogui.

Kis       2021-05-25 19:10

Kan neaisku,siulau nukopijuoti,ireminti ir pasikabinti pries nosi.Pirmiausiai reikia tai atlikti profesionaliemas gejams Raskeviciui ir Simonko.Tolimesnis veiksmas skleisti sia minti,kad virs bambos niekada neissoksi.

g.p.        2021-05-25 18:44

Kontrrevoliucionnyje vešči govorite Filip Filipič ...

bijūnėlis       2021-05-25 18:27

Kiekvienas blogas ar klaidingas veiksmas,įstatymas,mintis…  tęsiant juos iššaukia kitus blogus ir klaidingus veiksmus,įstatymus ...Pavyzdžių labai daug.Pradžia buvo klaidinga kai homoseksualumas buvo įteisintas kaip norma.Tai buvo padaryta apgaule.Skaitykite “Kaip gėjai tampa norma”. O dabar klaidos reikalauja naujų klaidų ir naujos reikalaus dar naujesnių klaidų ir t.t.Išeitis?Nuo mažens mokėti skirti blogį ir gėrį,kas mažas klausėsi pasakų tas žino gėrį,kas ne-klaidžioja kalbose ir meluose.

Ačiū, gerbiamas profesoriau!       2021-05-25 16:48

Jau buvome išties labai pasiilgę jūsų ir jūsų fundamentalios analizės bei išvadų. Ačiū, kad grįžtate į brandžios visuomenės reikalų sprendimo pokalbius. Su jumis mes neabejotinai stipresni! Nenugalimi!!!

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.