Emigracija, imigracija, demografija

„Pro Patria“ jaunimas išreiškė palaikymą Lenkijai dėl sienos gynybos

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 12 d. 10:58

8     

    

„Pro Patria“ jaunimas išreiškė palaikymą Lenkijai dėl sienos gynybos

Lapkričio 11 dieną, 12 valandą, jaunimo sambūris „Pro Patria“ surengė palaikymo akciją prie Lenkijos Respublikos ambasados. Kaip teigė organizatoriai, ja siekta išreikšti paramą Lenkijai už savo šalies ir visos Europos Sąjungos išorinių sienų gynybą, o tuo pačiu pasveikinti kaimynus su jų nepriklausomybės diena.

„Lenkija ir Lietuva jau beveik tūkstantį metų atsiduria Europos ir krikščioniškos civilizacijos sargyboje nuo Rytų grėsmių. Abiems šalims ne kartą teko kartu ir atskirai ginti Europą nuo mongolų totorių ordų, Osmanų imperijos, Maskvos agresijos. Daug kartų tą sėkmingai padarėme. Kita vertus, pastaruosius tris amžius Lenkijai ir Lietuvai vis tekdavo patirti nusivylimą Vakarų šalių solidarumu.  Buvome iš pradžių pasidalinti, o vėliau palikti vieni kovoje prieš Stalino agresiją. Ši istorija grūdina ir daug išmoko. Šiandien vėl girdime, kad Europos Komisija visą Europą ginančioms Lenkijai ir Lietuvai rengia dūrį į nugarą – draudimą taikyti gyvybiškai būtiną atstūmimo politiką. Tokioje situacijoje privalome daryti viską, kad nė viena šalis neatsitrauktų nuo sienų gynybos“, - teigė „Pro Patria“ pirmininkas Vytautas Sinica.

„Simboliška, jog šiandien Lenkijos nepriklausomybės diena minima vėl ginant šalies sienas nuo grėsmės iš Rytų. Simboliška, nes galbūt pirmą kartą istorijoje taip aiškiai ir tiesiogiai yra susijusios Maskvos imperializmo ir islamo invazijos grėsmės Lenkijai, Lietuvai ir Europai. Viena skatina ir organizuoja kitą. Norime padėkoti Lenkijai už parodytą pavyzdį ginant savo ir Europos sienas. Tikimės, kad Lietuvoje tuo pavyzdžiu bus sekama bet kokia kaina“, - rašome Lenkijos Respublikos ambasadai išsiųstame sveikinime.

„Šiandien kaip niekada anksčiau matome, kad nacionalizmas yra „meilės ideologija“, telkianti ir vienijanti tautas, skirtingų šalių patriotus. Kartu matome, kad kairiųjų radikalų veikla, raginanti kelti tariamas žmogaus teises aukščiau valstybės ir jos piliečių saugumo, yra grėsminga kaip ir priešų tankai. Ji griauna valstybes iš vidaus, palaužia jų valią priešintis. Tačiau Lenkija nepalaužta. Todėl stovime čia, palaikydami Lenkiją, kuri supranta ir visiems rodo, jog valstybės yra tiek, kiek ji atlaiko savo sienas. Turime kartu su Lenkija griežtai tarti „ne“ mūsų ir visos Europos somalizacijai“, - kalbėjo politologas Dovilas Petkus.

Baltarusijos režimui organizuojant, prie Lenkijos-Baltarusijos sienos savaitės pradžioje pradėjo eiti tūkstantinės nelegalių migrantų minios. Pasienyje jos įkūrė stovyklas, kirto medžius ir mėgino pralaužti Lenkijos saugomą sieną. Keliose vietose tai pavyko padaryti, tačiau nelegalai buvo atstumti. Dalis migrantų buvo pervežti ir prie Lietuvos sienos, tačiau kol kas jos nešturmavo. Lapkričio 10 dieną pasirodė informacija, kad Europos Komisijoje svarstomas sprendimas įpareigoti Lenkiją, Lietuvą ir Latviją atšaukti įstatymus, leidusius taikyti nelegalių migrantų atstūmimo politiką.

Renginio nuotraukų galerija

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaclovas Reginai       2021-11-13 13:09

Mano nuomone, įprastai jaunimas neturėtų dalyvauti valdystėje. Pats tas žodis nusako sudėtingumą ir atsakomybę, kuri viršija daugelio jaunimo galimybes. Tai neretai per sunku būna net suaugusiems. Ypatingi jaunimo atstovai, žinoma turi dalyvauti.

Regina       2021-11-13 10:31

Aš galvojau, kad Lietuvoje visai nėra jaunimo. Juk jie niekur nedalyvauja. Jiems viskas vienodai, kas dedasi Lietuvoj. Jie miega ir niekuo nesidomi.

Rasa       2021-11-13 9:24

Palaikyti Lenkiją reikia, bet gerbiant savo stuburą. Lenkai bet kurią sekundę atsisuks prieš mus. Tarp mūsų problemos neišspręstos. Paklauskit ar jie nenorėtų atsiprašyti už lietuvių tautos žeminimą ir Vilniaus okupaciją? Ir draugystei galas…nejaugi ir jūs tokie žiopliai?

Patriotai,       2021-11-12 19:35

pamiršot ,kad Lietuva pirmoji pradėjo ginti savo sienas,ir LIETUVA nepalaužta,bet didžiuotis tuom jūs negalite. Aš džiaugiuosi vyriausybės sprendimais, o jūs tik Lenkiją šioje situacijoje matot ,patriotai….

Negi?       2021-11-12 17:58

Kaqip suprasti?  Antras iš kairės - Valinskas?

Aukštaitis       2021-11-12 16:56

Šaunuoliai!

nepriimtina propaganda       2021-11-12 16:47

vargana propaganda Lietuvos valstybei tiesiog kelia pavojų. Susimovę perversmininkai privalo atsistatydint ,kad atvert kelius politiniam krizės sureguliavimui. Nes aišku kaip dieną ,kad tiek lenkų tiek lietuvių politikieriai stipriai prašovė su perversmu Baltarusijoj. Nei Lenkija ,nei Lietuva neturi tiek pajėgumų ,kad be palaikymo priešintusi Baltarusijos - Rusijos aljansui. O rusų pajėgų pasienio “pratybos ” tą puikiai įrodo. Išvada:krizė turi būti sureguliuota išimtinai civilizuotais POLITINIAIS metodais ,derybomis.

Priminimas       2021-11-12 15:45

Nereikėtų per daug susidraugauti su Lenkija, nes Lenkija - tik laikinas Lietuvos politinis partneris.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.