Emigracija, imigracija, demografija

„Pro Patria“ jaunimas išreiškė palaikymą Lenkijai dėl sienos gynybos

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 12 d. 10:58

8     

    

„Pro Patria“ jaunimas išreiškė palaikymą Lenkijai dėl sienos gynybos

Lapkričio 11 dieną, 12 valandą, jaunimo sambūris „Pro Patria“ surengė palaikymo akciją prie Lenkijos Respublikos ambasados. Kaip teigė organizatoriai, ja siekta išreikšti paramą Lenkijai už savo šalies ir visos Europos Sąjungos išorinių sienų gynybą, o tuo pačiu pasveikinti kaimynus su jų nepriklausomybės diena.

„Lenkija ir Lietuva jau beveik tūkstantį metų atsiduria Europos ir krikščioniškos civilizacijos sargyboje nuo Rytų grėsmių. Abiems šalims ne kartą teko kartu ir atskirai ginti Europą nuo mongolų totorių ordų, Osmanų imperijos, Maskvos agresijos. Daug kartų tą sėkmingai padarėme. Kita vertus, pastaruosius tris amžius Lenkijai ir Lietuvai vis tekdavo patirti nusivylimą Vakarų šalių solidarumu.  Buvome iš pradžių pasidalinti, o vėliau palikti vieni kovoje prieš Stalino agresiją. Ši istorija grūdina ir daug išmoko. Šiandien vėl girdime, kad Europos Komisija visą Europą ginančioms Lenkijai ir Lietuvai rengia dūrį į nugarą – draudimą taikyti gyvybiškai būtiną atstūmimo politiką. Tokioje situacijoje privalome daryti viską, kad nė viena šalis neatsitrauktų nuo sienų gynybos“, - teigė „Pro Patria“ pirmininkas Vytautas Sinica.

„Simboliška, jog šiandien Lenkijos nepriklausomybės diena minima vėl ginant šalies sienas nuo grėsmės iš Rytų. Simboliška, nes galbūt pirmą kartą istorijoje taip aiškiai ir tiesiogiai yra susijusios Maskvos imperializmo ir islamo invazijos grėsmės Lenkijai, Lietuvai ir Europai. Viena skatina ir organizuoja kitą. Norime padėkoti Lenkijai už parodytą pavyzdį ginant savo ir Europos sienas. Tikimės, kad Lietuvoje tuo pavyzdžiu bus sekama bet kokia kaina“, - rašome Lenkijos Respublikos ambasadai išsiųstame sveikinime.

„Šiandien kaip niekada anksčiau matome, kad nacionalizmas yra „meilės ideologija“, telkianti ir vienijanti tautas, skirtingų šalių patriotus. Kartu matome, kad kairiųjų radikalų veikla, raginanti kelti tariamas žmogaus teises aukščiau valstybės ir jos piliečių saugumo, yra grėsminga kaip ir priešų tankai. Ji griauna valstybes iš vidaus, palaužia jų valią priešintis. Tačiau Lenkija nepalaužta. Todėl stovime čia, palaikydami Lenkiją, kuri supranta ir visiems rodo, jog valstybės yra tiek, kiek ji atlaiko savo sienas. Turime kartu su Lenkija griežtai tarti „ne“ mūsų ir visos Europos somalizacijai“, - kalbėjo politologas Dovilas Petkus.

Baltarusijos režimui organizuojant, prie Lenkijos-Baltarusijos sienos savaitės pradžioje pradėjo eiti tūkstantinės nelegalių migrantų minios. Pasienyje jos įkūrė stovyklas, kirto medžius ir mėgino pralaužti Lenkijos saugomą sieną. Keliose vietose tai pavyko padaryti, tačiau nelegalai buvo atstumti. Dalis migrantų buvo pervežti ir prie Lietuvos sienos, tačiau kol kas jos nešturmavo. Lapkričio 10 dieną pasirodė informacija, kad Europos Komisijoje svarstomas sprendimas įpareigoti Lenkiją, Lietuvą ir Latviją atšaukti įstatymus, leidusius taikyti nelegalių migrantų atstūmimo politiką.

Renginio nuotraukų galerija

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaclovas Reginai       2021-11-13 13:09

Mano nuomone, įprastai jaunimas neturėtų dalyvauti valdystėje. Pats tas žodis nusako sudėtingumą ir atsakomybę, kuri viršija daugelio jaunimo galimybes. Tai neretai per sunku būna net suaugusiems. Ypatingi jaunimo atstovai, žinoma turi dalyvauti.

Regina       2021-11-13 10:31

Aš galvojau, kad Lietuvoje visai nėra jaunimo. Juk jie niekur nedalyvauja. Jiems viskas vienodai, kas dedasi Lietuvoj. Jie miega ir niekuo nesidomi.

Rasa       2021-11-13 9:24

Palaikyti Lenkiją reikia, bet gerbiant savo stuburą. Lenkai bet kurią sekundę atsisuks prieš mus. Tarp mūsų problemos neišspręstos. Paklauskit ar jie nenorėtų atsiprašyti už lietuvių tautos žeminimą ir Vilniaus okupaciją? Ir draugystei galas…nejaugi ir jūs tokie žiopliai?

Patriotai,       2021-11-12 19:35

pamiršot ,kad Lietuva pirmoji pradėjo ginti savo sienas,ir LIETUVA nepalaužta,bet didžiuotis tuom jūs negalite. Aš džiaugiuosi vyriausybės sprendimais, o jūs tik Lenkiją šioje situacijoje matot ,patriotai….

Negi?       2021-11-12 17:58

Kaqip suprasti?  Antras iš kairės - Valinskas?

Aukštaitis       2021-11-12 16:56

Šaunuoliai!

nepriimtina propaganda       2021-11-12 16:47

vargana propaganda Lietuvos valstybei tiesiog kelia pavojų. Susimovę perversmininkai privalo atsistatydint ,kad atvert kelius politiniam krizės sureguliavimui. Nes aišku kaip dieną ,kad tiek lenkų tiek lietuvių politikieriai stipriai prašovė su perversmu Baltarusijoj. Nei Lenkija ,nei Lietuva neturi tiek pajėgumų ,kad be palaikymo priešintusi Baltarusijos - Rusijos aljansui. O rusų pajėgų pasienio “pratybos ” tą puikiai įrodo. Išvada:krizė turi būti sureguliuota išimtinai civilizuotais POLITINIAIS metodais ,derybomis.

Priminimas       2021-11-12 15:45

Nereikėtų per daug susidraugauti su Lenkija, nes Lenkija - tik laikinas Lietuvos politinis partneris.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.