Demokratija ir valdymas

Prezidentūra: „Lietuvos žmonės ruošiasi linksmai ir išradingai pasveikinti savo šalį“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 11 d. 11:08

19     

    

Prezidentūra: „Lietuvos žmonės ruošiasi linksmai ir išradingai pasveikinti savo šalį“

Jau kuris laikas dirigentiškais mostais esame raginami „Vasario 16-ąją švęsti linksmai ir išradingai“. Dalijamės penktadienį, vasario 10-ąją, Prezidentūros spaudos tarnybos išplatintu pranešimu apie tai, kaip Lietuvos žmonės atsiliepė į šį raginimą.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota pilietinė akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ jau sulaukė daugiau kaip 130 iniciatyvų, kaip sumaniai paminėti Valstybės atkūrimo dieną.

Šalies vadovė penktą kartą kviečia kūrybingai ir prasmingai švęsti Valstybės gimtadienį. Originaliausių sumanymų autoriai bus pagerbti iškilmingoje šventėje Prezidentūroje.

Likus savaitei iki Vasario 16-osios Lietuvos žmonės ruošiasi pasveikinti savo šalį organizuodami šventinius renginius, žygius per šalį, susitikimus, knygų skaitymus, išskirtinius pasirodymus savo miestų ir miestelių bendruomenėms ir kitus renginius.

Pasitinkant 99-ąjį valstybės gimtadienį vis daugiau inciatyvų skirta socialinei atskirčiai mažinti. Ugdant vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų pilietiškumą, vaikų dienos centre „Padėk pritapti“, kur kasdien lankosi romų bei lietuvių tautybės vaikai, vasario mėnesį vyksta specialūs susirinkimai su vaikais, kuriuose kalbamasi apie pilietiškumo svarbą.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ laikinieji namai kviečia Lietuvos nepriklausomybės dieną susitikti kartu su namų gyventojais. Šios akcijos tikslas – ugdyti visuomenės narių bendruomeniškumo jausmą, skatinti padėti kaimynams, draugams bei sunkiai ir vargingai gyvenantiems žmonėms.

Valstybės gimtadienį sumaniai švenčia šalies mokyklos. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bendruomenė keps Vasario 16-ajai skirtą lietuvišką duoną ir dovanos ją Karmelitų vaikų dienos centro vaikams. Rokiškio r. Obelių gimnazijos dešimtokai nusprendė Vasario 16-osios proga kurti elektroninį laikraštį „Per Obelius į pasaulį“. Jaunųjų žurnalistų straipsnių herojais taps vietos bendruomenės žmonės, Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai savanoriai.

Itin aktyviai į Prezidentės kvietimą sumaniai švęsti Vasario 16-ąją įsijungė Žemaitija. Tauragės lopšelis-darželis „Kodėlčius“ kviečia ikimokyklinio amžiaus vaikus į patriotinę fotosesiją „Mano kelionė per Lietuvą prasideda čia…“. Plungės kultūros centras ragina dalytis nuotaikingomis asmenukėmis, vaizduojančiomis Lietuvos valstybingumą, nepriklausomybę ir tautiškumą.

Jonavos kultūros centras Vasario 16-ąją minės drauge su kaimynystėje įsikūrusiais Pabėgėlių priėmimo centru, Ruklos įgula ir NATO sąjungininkų batalionu.

Visoje šalyje organizuojami sportiniai žygiai ir bėgimai. Kariai savanoriai Donatas Vaičiurgis ir Deividas Žvinklys dar sausio 31 dieną pradėjo vienybės žygį per Lietuvą, kurio tikslas skatinti patriotiškumą, priminti Vasario 16-osios svarbą ir reikšmę savo valstybei.

Alytaus r. Butrimonių gimnazija planuoja šiaurietiško ėjimo žygį Lietuvos partizanų keliais. Panevėžio skautai aplankys ir sutvarkys istorines savo krašto vietas, skirtas kovotojams už Lietuvos laisvę atminti. Kidulių dvaro kolektyvas Valstybės atkūrimo dieną žygiuos knygnešių taku. Pėsčiųjų žygis Kėdainiuose vyks su istorine paskaita apie Vasario 16-osios įvykių palikimą krašte.

Laikinosios sostinės bėgimo klubo „Run“ kolektyvas linksmai ir iškilmingai bėgs simbolišką 16 kilometrų distanciją, aplankydamas gražiausias ir svarbiausias Kauno vietas. Kauniečiai „Vandens turistai“ organizuoja plaukimą baidarėmis Nemunu. Šventiniam plaukimui Siesarties ir Šventosios upėmis ruošiasi Ukmergės dviračių mėgėjų ratas „Žaibas“.

Į Prezidentės kvietimą atsiliepė ir akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ partneriai radijo stotis „Radiocentras“. Šios radijo stoties laidų vedėjai kviečia Valstybės atkūrimo dieną švęsti taip, kad išgirstų visi. Klausytojai raginami atsiųsti savo sveikinimus Lietuvai, kurie Vasario 16-ąją visą dieną skambės „Radiocentro“ eteryje.

Registruoti savo iniciatyvas oficialioje svetainėje adresu http://www.lrp.lt/vasario16 galima iki vasario 20 dienos.

Prezidentės inicijuojamą akciją palaiko LNK televizija, naujienų portalas „DELFI“, radijo stotys „Radiocentras“, „Zip FM“ ir „RusRadio“.

Prezidentės spaudos tarnyba

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Moteris       2017-02-13 21:47

Grybauskaite, kaip as tamstos nekenciu, pats nekenciamiausias zmogus.

fgh       2017-02-13 17:26

Komentatoriaus pasivadinusiu “Gedulu” pasisakymą labai gali pagirti tik putinistai, kuriems pati Lietuvos Nepriklausomybės idėja yra tik niekinga idėja. Savaime aišku, kad užkietėjusiems putinistams, ne tik tautiškoji Vasario - 16, bet ir Kovo - 11, su kosmopolitizmo prieskoniu, visuomet buvo ir bus tik gedulo dienos, o Lietuva buvo ir bus tik pati blogiausia valstybė visoje ES-je.
P.S. Šiek tiek statistikos apie prekių pirkimą ES-os šalyse. “Skurstančių” lietuvių prieššventinių pirkinių kiekį aplenkia tik vokiečiai, o antroje vietoje - lietuvių nuperkamų prekių kiekis. O šiokiadieniais “badaujančių” lietuvių nuperkamų prekių kiekis yra susilyginęs su ispanų nuperkamų prekių kiekiu.

Al.       2017-02-13 3:35

,,Linksmai ir išradingai pasveikinkim save su dvasiniu bankrotu.”

Al.       2017-02-13 3:22

O kaip išrinkti gerą valdžią, jei net geriausia žadėję pirmiausia puola naikinti tėvų teises ? Kaip išrinkti gerą prezidentę iš faktiško vienos kandidatės, rinkiminei komisijai ir žiniasklaidai ją atvirai remiant ? O dvasiškai protingi kurmiai į rinkimus išvis neina, o tenkinasi kažkokių menamų ateities lietuvių ugdymu ?

Gedului       2017-02-12 23:36

Pilvo patriote, neniekink mūsų Lietuvos, nes ne vien pyragais žmogus gyvas. Jei Lietuvos valdžia bloga, tai visiškai nereiškia, kad Lietuva ir lietuviška kultūra yra kalta, bet, veikiau, yra kalta dvasiškai serganti Lietuvos visuomenės dauguma, nuolat išrenkanti blogą valdžią. Dvasiškai protinga visuomenė išsirenka gerą valdžią, o dvasiškai buka visuomenė - tik blogą valdžią.

Gedulas       2017-02-12 21:12

O man ši diena ne šventės, o gedulo diena- po daugelio metų kentėjimo skurde sūnus išvyko į Angliją ieškoti normalaus gyvenimo- be baudų už vėliavas ir kitus menkniekius, be “rusai puola”, be valdininkų teroro ir valdžios kyšininkavimo. Dar vienu žmogumi Lietuva tapo mažesnė...
Bet jūs linksminkitės ir džiaukitės, juk toks ir buvo KGB didysis Lietuvos sunaikinimo planas.

absurdas       2017-02-12 18:17

tuoj bus prieita iki linksmumo ir “išradingumo” absurdų- ar tik nelieps ponai šokti kankano Valstybės dienos proga?

apmaudi klaida       2017-02-12 16:13

Manau, kad čia kalti prezidentūros tarnautojai neteisingai užrašę datą. Prezidentė, spėju, visa širdimi norėjo prisidėti prie Katalikų Bažnyčios hierarchų pastangų linksmai ir išradingai švęsti vasario 14-osios meilės šventę, aktualinant ją tarp lietuvių jaunimo ir atitraukiant jį nuo nacionalistinės Vasario 16-osios?

nuomonė       2017-02-12 12:42

Manau, kad valstybinės šventės turi būti švenčiamos ne linksmai, bet IŠKILMINGOJE RIMTYJE, pabrėžiant šventės garbingumą ir reikšmingumą valstybei.

Labai gražu kaip       2017-02-12 10:14

Grybauskaitė parodė tikrą Lietuvą, kai surenkama iš LRT. LNK, lietryčio, Info ir kitų TV visą šutvę ir jiems diriguoja kaip reikia šmeižti visus jiem netinkamus, nepritariančius konservliberastinei įdeologijai.

Ne chalatas, o kitelis       2017-02-12 10:03

Kiekvienas daiktas turi savo pavadinimą, o tas, kas jį nešioja - vardą. Tik
kelių valstybių vadovai kitelius mėgsta. Prie kitelio tinka tik pabuklų salvės. Tai saliutuos mums daugelio šalių patrankos, drebinsim visus.“Tik neverk,motušėle”, kad vėl valdžiagyviai mus įstūmė į pamazgų duobę.Apie taiką
tenka tik svajoti.Užmiršo mūsų ponai, kad neapgalvotas piktas “žodis žvirbliu išlekia, jaučiu sugrįžta”.

varnet       2017-02-11 23:29

Išradingai ir originaliai!
Tikrai, lig šiol dar jokia valstybė savo jubiliejaus proga nesugalvojo ivesti visuotinio vaikų nacionalizavimo įstatymo.

Švęskime linksmai?       2017-02-11 22:00

Dar linksmesnė Vasario-16 šventė būtų prie alkoholio butelio…

Lina, kaunietė       2017-02-11 20:55

Reklaminis klipas baisus.
Žemiau kritikos.
Esu iš tų, kurios ( ie) gerbia Prezidentę.
Kas jai įpiršo mintį, kad galima ŠITAIP BAISIAI padiriguoti Vasario 16 - osios šventei?
Ir dar, ko gero, už tokias baisumas pinigus moka….

Kam šventė?       2017-02-11 17:58

Tik konservam, liberastams ir Grybauskaitei. Lietuvos runkeliai tikrai nešvenčia šios “šventės”. Ši šventė tik sėdintiems prie lovio, o runkeliui tik eilinė ne darbo diena. Valio laisvadienis nuo darbo “atšvesim”, kad tik neuždraustų nusipirkti šnapssiuko, alučio. Ir prisiminsim kokie svoločiai konservai su liberastais, su lansbergiu, grybauskaite nuvarė Lietuvą į gilų užkampį. Linkim, kad jiems pagirios būtų sunkios.

as tas       2017-02-11 16:59

apsaugok VIESPATE,nuo tos su nelynu halatu

Ignas       2017-02-11 12:50

Jau kelinti metai galima pastebėti, kad kosmopolitai per TV deda pastangas subulvarinti patriotizmą, išplaunat tautinio patriotizmo prasmę.

Svarbus klausimas       2017-02-11 12:01

Bent man, tokios iniciatyvos tikrai nekelia didelio pasitikėjimo. Manau, kad tai - rimtos valstybinės šventės subulvarinimas, iškraipantis patriotizmo esmę. Deja, linksmybės (nežiūrint, kokia proga jos vyksta) neugdo visuomenės patriotizmo, bet, priešingai, trukdo žmonėms blaiviai mąstyti. Šiais metais šventės programa ir iniciatyvos dar nėra daug nutolę nuo šventės patriotiškumo, bet ar neatsitiks taip, kad po kokių 10 metų iš šventės išliks tik popsinio lygio linksmybės su afroamerikoniška kultūra??

131 iniciatyva       2017-02-11 11:37

Pakabinti ant pakabos mėlyną chalatėlį ir atsistatydinti. Va čia tai būtų dovana šventės proga visai tautai.


Rekomenduojame

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.