Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda

Prezidentūra: Dalios Grybauskaitės darbai – Lietuvai stiprinti

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 10 d. 22:46

21     

    

Prezidentūra: Dalios Grybauskaitės darbai – Lietuvai stiprinti

Liepos 12-ąją bus minimos dar vienos Dalios Grybauskaitės prezidentavimo metinės. Šia proga prezidentės spaudos tarnyba parengė ir žiniasklaidai išplatino pranešimą, kuriame apžvelgiami, prezidentūros požiūriu, svarbiausi D. Grybauskaitės aštuntaisiais metais šiame poste nuveikti darbai. Pranešimo autorių teigimu, „didžiausias dėmesys per šiuos metus buvo skirtas socialiniam žmonių saugumui, korupcijos mažinimui, teisingumo užtikrinimui ir šalies gynybos tolesniam stiprinimui“.

„Pastaraisiais metais Prezidentė nuosekliai tęsia kampanijos „Už saugią Lietuvą“ pradėtus darbus socialinei atskirčiai mažinti, vaikų saugumui užtikrinti, pagalbai nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms. Prasidėjo reali vaikų globos namų reforma – šiuo metu pertvarkoma 20 vaikų globos įstaigų, beveik 400 vaikų jau gyvena namus primenančioje aplinkoje. Taip pat Prezidentė pati inicijavo daugybę įstatymų, kurie paspartins vaikų globos ir įvaikinimo procesus.

Nuolat besikartojančios skaudžios ir tragiškos skriaudžiamų vaikų istorijos parodė, kad vaikų saugumas išlieka vienu svarbiausių klausimų. Prezidentė inicijavo teisinius įrankius, kad vaikų apklausos vyktų tik su psichologais, patyčioms mažinti įvesta prievolė vykdyti prevencijos programas švietimo įstaigose. Saugiai vaikų aplinkai kurti Prezidentės iniciatyva buvo naujai atidaryta ir atnaujinta 19 vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje, taip pat antrus metus iš eilės net 1,3 tūkst. vaikų iš sunkiau gyvenančių šeimų padovanotos vasaros atostogos

Prezidentė ėmėsi iniciatyvos apsaugoti darbuotojų interesus svarstant naująjį Darbo kodeksą ir pasiūlė sugrąžinti į jį daugiau socialinio jautrumo. Pagalbos ranka tiesiama ir smurtą patyrusioms moterims, nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms. „Už saugią Lietuvą“ specialistai sukūrė alkoholizmo prevencijos modelį, kuris diegiamas Varėnos, Ukmergės, Elektrėnų, Tauragės, Kelmės, Naujosios Akmenės, Ignalinos, Visagino, Zarasų, Molėtų, Anykščių, Biržų rajonuose. Iš viso prie socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jau prisijungė daugiau negu 400 iniciatyvų, visos savivaldybės, NVO, verslo įmonės, diplomatinės atstovybės, žiniasklaida.

Korupcijos mažinimas ir teisingumo užtikrinimas išlieka Prezidentės vienu svarbiausių prioritetų nuo pirmosios kadencijos pradžios. Siekiant didinti skaidrumą ir atskaitomybę, Prezidentė pradėjo valstybės registrų pertvarką, taip pat pasiūlė apriboti vadovų kadencijas valstybės ir savivaldybės valdomose įmonėse bei įvesti direktorių kadencijas mokyklose. Efektyvesnei kovai su korupcija Prezidentė pasiūlė praplėsti viešas turto deklaracijas privalančių teikti asmenų ratą, taip pat užkirsti kelią politikų piktnaudžiavimui labdaros fondų pinigais bei dalinti šešėlinę paramą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms.

Siekiant mažinti vaistų kainas, šalies vadovės iniciatyva pradėta kompensuojamųjų vaistų kainyno ir kainodaros peržiūra. Vaikų negalinčioms susilaukti poroms padėti Prezidentė vetavo Pagalbinio apvaisinimo įstatymą ir taip užtikrino valstybės finansuojamą ir tarptautinę medicinos praktiką atitinkantį gydymą.

Teisingumas – svarbus demokratinės valstybės matas, todėl Prezidentė inicijavo įstatymų paketus nebaudžiamumui mažinti. Prezidentės pateiktos įstatymo pataisos leis valstybei ir žmonėms didelę žalą padariusius nusikaltėlius teisti už akių ir taikyti adekvačias sankcijas už didelio masto sukčiavimą mokesčiais.

Prezidentė ėmėsi lyderystės formuojant mokslo ir inovacijų politiką pateikdama gaires, kuriose apibrėžiamos konkrečios strateginės kryptys valstybės pažangai, konkurencingumui užtikrinti. Prezidentė asmeniškai dėjo pastangas, kad Lietuva taptų prestižinės organizacijos CERN nare. Prezidentės susitikimai su potencialiais investuotojais užsienio vizitų metu, nuoseklus dėmesys naujų investicijų į Lietuvą pritraukimui taip pat davė apčiuopiamų rezultatų – Lietuvoje atidaryti britų „Barclays Rise“ ir suomių „Outokumpu“ padaliniai.

Nuoseklus šalies gynybos stiprinimas ir aktyvi užsienio politika išlieka vienu reikšmingiausių ir svarbiausių Prezidentės darbų. Šiemet Lietuvoje buvo dislokuotas Vokietijos vadovaujamas NATO batalionas, prie kurio prisijungė 9 valstybių kariai. Be to, Lietuva tapo viena sparčiausiai finansavimą gynybai didinančių NATO šalių – Prezidentės vadovaujama VGT nutarė, kad gynybos finansavimas 2018 m. viršys 2 proc. BVP. Pastaraisiais metais buvo reikšmingai sustiprintos valstybės ginkluotosios pajėgos: didinamas karių skaičius, formuojama antroji brigada „Žemaitija“, modernizuojama ginkluotė. Informaciniam saugumui stiprinti apginta žodžio laisvė Prezidentei vetavus Seimo priimtas Civilinio kodekso pataisas.

Stipri Prezidentės lyderystė užsitikrinant JAV paramą Baltijos šalių saugumo klausimams duoda Lietuvai konkrečių rezultatų. Palaikomi nuolatiniai ryšiai su naująja JAV administracija: Prezidentė du kartus susitiko su JAV Prezidentu, gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu, liepos pabaigoje planuojamas antrasis susitikimas su viceprezidentu Mike‘u Pence‘u.

Didelės pastangos dedamos dėl šalies energetiniam saugumui svarbios elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, taip pat dėl nesaugios Astravo elektrinės klausimo – Lietuvos pastangomis branduolinė sauga jau tapo vienu ES išorės politikos prioritetų. O Lietuvos patirtis statant Klaipėdos SGD terminalą ir užsitikrinant energetinį savarankiškumą jau tampa eksporto preke. Lietuva padės Kroatijai statyti SGD terminalą, tokių projektų vystytojai jau konsultuojami ir Kolumbijoje, Urugvajuje, Indonezijoje, Brazilijoje, Maltoje, PAR.

Lietuvos pozicija girdima ir Europos Vadovų Taryboje, kurioje šalies interesams atstovauja Prezidentė. Formaliuose ir neformaliuose EVT susitikimuose sprendžiami strateginiai klausimai: sankcijos Rusijai, energetika, ES išorės sienų apsauga, taip pat ginami Lietuvos piliečių interesai „Brexit“ procese. Lietuva ir toliau išlieka didžiausia Ukrainos advokatė – nuosekli Prezidentės pozicija prisidėjo užtikrinant Europos lyderių vienybę dėl sankcijų Rusijai taikymo, taip pat Lietuvos parama ir pagalba padėjo pasiekti bevizį režimą Ukrainai ir Gruzijai.“

Prezidentės spaudos tarnyba

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

žmonės,       2017-07-13 13:59

str. pavadinimas “šiurpokas” smile

lubianka       2017-07-12 11:18

nu, mes dar nenusprendėme kur paskirsim našą dašą po kadencijos.
žiūrėsim kaip iškris kortos.
jeigu matysim yra galimybių pasiųst dašenką įkokį nors aukštesnį  briuselio krėslą, tuomet aišku siųsime ten.
putkinui dabar labai reikia agentų būtent ten kur sprendžiami sankcijų klausimai.
na, o jeigu neišdegs, tuomet suklijuosim iš klounų naują matrioškinę partiją-rinkimų projektą ir stumsime dašą į litovsajos respublikos premjero postą.
sava premjerė-trojos kumelė eurosojūze irgi būtų labai naudinga.

Tarabilda       2017-07-12 10:16

Matrioškėlės laikas pasibaigė. Įjungta žalia šviesa Prz. rinkimų fejerverkui, ir dabar ją spardys, kas netingi. Manau, kad ir konservai skaičiuoja, kad stoti jos ginti neapsimoka.

Vytautas       2017-07-11 22:31

Paskaičiau straipsnį ir supratau, jog Grybauskaitės smegenys nutekėjo į subinę ir ją išplėtė.

Raganų medžioklė       2017-07-11 22:29

R.Janutienės neareštavo. Tai reiškia savo knygoje ji TIESĄ APIE PREZIDENTĘ parašė?

Smirdi, Grybauskaite, oi smirdi...       2017-07-11 22:27

Lietuvos bankas - tai tokie Grybauskaitės “Lietuvos geležinkeliai”.

RŪTA       2017-07-11 22:20

Nuotrauka viską pasako.

Morta       2017-07-11 21:58

Manau po kadencijos daug kas nores tai poniai paspjaudyti I akis.Straipsni pradejau skaityti ir kuo toliau tuo slyksciau daresi sirdyje.

Nuomone       2017-07-11 21:39

Grybauskaite yra pasiekusi auksciausia cinizmo ir izulumo taska, pasitelkusi savo teisejus ir naudodamasi tarnybine padetimi, nebepaiso jokiu istatymu ir tvarkosi kaip nuosavoje karalysteje, Vaisvilai sugebejo arestuoti pinigus , skirtus gydymui, o Snoro Baranauskui arestavo gyvybes draudima, jei zmones tie prabiltu plaukai pasisiaustu kas yra valstybes vadove.

Dzeikas       2017-07-11 20:23

Pirmaja kadencija galima pateisinti rinkeju apgavyste. Taciau antra karta isrinkimas… Jei sloguojate issisnypskite snerve. Ka cia prikomentuosi…

Prašalaitis       2017-07-11 19:46

Liko nepaminėta didi pergalė prieš neteisėtą praturtėjimą. Be to, švelniai tariant pakirmijusi panelė pasirodo turinti neprastą humoro jausmą vakar skaidrumo mokyklos mokiniams iš viso pasaulio pareiškusi Lietuvoje esant galingą tiriamąją žurnalistiką.

iskritau is juoko:       2017-07-11 14:52

,,Stipri Prezidentės lyderystė užsitikrinant JAV paramą Baltijos šalių saugumo klausimams duoda Lietuvai konkrečių rezultatų. Palaikomi nuolatiniai ryšiai su naująja JAV administracija: Prezidentė du kartus susitiko su JAV Prezidentu, gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu, liepos pabaigoje planuojamas antrasis susitikimas su viceprezidentu Mike‘u Pence‘u” - melas nuo pradzios iki galo. Matem, kaip ji ,,susitiko” su JAv prezidentu… Lenda i akis, o jis ne minutes jai neskiria - juk Trumpas zino, kad ji yraKGB Putino drauge.

Astravo partija       2017-07-11 14:50

Ponios akyse buvo pastatyta Astravo AE. Kam ji dirbo?

Pikc       2017-07-11 14:46

“lieeeninui, lieeeninui mūūūūsųų daineeelėėė...” :D Pradėjau skaityti - ir neprisiverčiau pabaigti, nes tokių savęs gyrimo “opusų” dar sovietmečiu iki koktumo prisižiūrėjau. Beje, Rusijoj irgi tas pats - pagal valdžią, visi už viską turi būti Putinui dėkingi. smile

Julius Puras       2017-07-11 13:41

Padirbėta prie rašliavos iš peties. Bet nutylėta daug kitų Grybauskaitės “gerų” darbų. Pavyzdžiui konstitucinės krizės sukėlimas. Grybauskaitės paskirti KT teisėjai nevaržomai naudojasi politinėmis doktrinomis priimdami savo sprendimus. Priminsiu kad politika užsiimti teisėjams LR konstitucija draudžia. Už konstitucijos laužymą teisėjams ir jų prievaizdei Grybauskaitei jau senai turėjo būti pradėta apkalta.

Pensininke       2017-07-11 12:45

Blogai, kad dauguma liaudies tiki ir aklai garbina valstybes vadovus, kurie itaigiai mulkina melu. Valstybes demokratijos pagrindas savarankiska, kompententinga ir TEISINGA visa TEISESAUGA, kurioje nera puliniu.
Politiku begalinis godumas, turtu troskimas ubagais pavers liaudi ir pacia valstybe.
Regionai baigia isnykti, liks tuscios naujai perstatytos aikstes. Zodziu, Lietuvoje nera gero atsidavusio negobsaus GASPADORIAUS, liaudis susiskaldziusi, vaikus saugo nuo smurto, o paprasciausio atsakymo del Garliavos mergaites nera, o atsakingi asmenys isitempe ir galimai kazko bijo.

Darius       2017-07-11 12:36

Sita kolaborante baigia sali nuvvaryti i bedugne…

Negalima       2017-07-11 11:38

net garsiai ištarti žodį TEISINGUMAS, nes jo mūsų šaly VISIŠKAI NĖRA. Kaip tik prezidentės valdymo metu visiškai sunaikintas teisingumas, kai dirba tik tarybiniai teisėjai, kurie teisia ne pagal įstatymus, o pagal savo (ar kieno kito) norus ir niekas jiems nieko pasakyti negali. Kai visiems akis bado baisus neteisingumas, kaip galima iš viso ištarti šį žodį? Juk tai tik prezidentė skiria teisėjus ir prokurorus, tad kodėl bylas klastojantys patys nesėti belangėj, o tyčiojasi iš nekaltų žmonių? Kada atsakys į šiuos klausimus prezidentė? Bet net nėra tokio žurnalisto, kuris šito paklaustų , Tad kur mes gyvename? Kam vaidinti kažkokią teisėsaugą ar žurnalistus, kad jie nedirba savo darbo, tik parazituoja. O gerai apmokami tarnautojai nesugeba net atsakymą parašyti klausiančiajam, tad gal paskelbkite dvaro liokajai, kad kas nepriklauso dvarui, tie nėra žmonės ir tegul nesitiki jokio teisingumo ar žmoniškumo. Okupacijos laikais kankiniais buvo tik suaugusieji, o dabar net vaikai yra kankiniai.

Donatas       2017-07-11 7:58

Įvedus eurą niekas nebrangs - žmonių kvailinimas ar Lietuvos stiprinimas?

Pana       2017-07-11 6:39

-Perr Mano kadenciją viskas pabrango trigubai!
Man valdant emigravo von daugiau nei trečdalis milijono brangiųjųlietuvosžmonių!
Aš labai sustiprinau Teisingumą ant Lietuvos- paaukštinau visus valentinus ir pūlinius.
Remiu ir stiprinu šviesuomenę: kovotoją už Pažangą, atskleidusį Telšių tikybos mokytojos klerikalinę-tamsybinę veiklą, Aš apdovanojau ordinu.
Kas dar?
Per kadenciją labai daug kartų nusifotogravau su vaikučiais.

griuk negyvas!       2017-07-11 1:42

,,Teisingumas – svarbus demokratinės valstybės matas, todėl Prezidentė inicijavo įstatymų paketus nebaudžiamumui mažinti.” Deja, jokio teisingumo Lietuvoje nera. Teismuose savivaliaujama, prokuroru, tyreju, teiseju korupcija baisi. E.Masiulis issisuko, G.Steponavicius issisuko, o Z.Vaisvilai, net ligonije gulint skelbiami teismai, jis apvaginejamas vidury baltos dienos!Garliavos byla tik parodo, kad Lietuva valdo issigimeliai-pervertai, kurie nebaudziami patys, nekaltus zmones baigia nulinciuoti. Kur Garliavos mergaite? Kur Orinta, kuria tevui, laukianiam devintos bylos uz vagystes, buvo leista isvezti i Vokietija, ir ji pati paleido is kalejimo?! Teisingumo Lietuvoje nera NERA. O Prezidente pati yra pervertu ikalte. Snoro bankas? Kas atsakys?


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.