Prezidentas ir jo komanda

Prezidentei parūpo Konstitucija – dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko išsirūpinto Vyriausybės nutarimo ji kreipėsi į KT

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 18 d. 0:34

11     

    

Prezidentei parūpo Konstitucija – dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko išsirūpinto Vyriausybės nutarimo ji kreipėsi į KT

Kovo 17-ąją Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydama ištirti, ar priimant Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimą Nr. 1025 nebuvo pažeista Konstitucija ir įstatymai.

Primename, jog šiuo „prieštaringai vertinamu“ nutarimu buvo panaikintos kurortų apsaugos zonos ir kurį priimant itin daug pastangų dėjo ne mažiau „prieštaringai vertinamas“ Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Pasak Prezidentūros spaudos pranešimo, prezidentė pastebi, jog „[j]au keletą mėnesių besitęsiantis „Vijūnėlės dvaro“ skandalas menkina pasitikėjimą Vyriausybe. [...] Abejonių dėl atitikimo Konstitucijai kelia šio Vyriausybės nutarimo priėmimo procedūra“.

Pranešime apie šalies vadovės kreipimąsi į KT net užsimenama, jog „teisėkūros procesas turi būti atviras, skaidrus ir aiškus“, o „valdžios institucijos, taip pat Vyriausybė, atskiri ministrai savo įgaliojimus turi įgyvendinti vadovaudamiesi Konstitucija, teise, valstybės ir visos visuomenės, bendros tautos gerovės, o ne atskirų asmenų ar asmenų grupių interesais“.

Ir išties – kuris savo valstybės likimui neabejingas pilietis nenorėtų, jog Lietuvos teisinė sistema būtų „atvira, skaidri ir aiški“, o valdžia veiktų vadovaudamasi „Konstitucija, teise, valstybės ir visos visuomenės, bendros tautos gerovės, o ne atskirų asmenų ar asmenų grupių interesais“?

Tačiau pirma reakcija, išgirdus informaciją apie tokį prezidentės D. Grybauskaitės sprendimą, visiškai kita, nei būtų galima tikėtis – toks šalies vadovės išskirtinis uolumas ir nenuoseklumas visų pirma suglumina. Kodėl Lietuvos Respublikos Konstitucija ir valdžios institucijų reputacija šalies vadovei parūpo tik septintaisiais prezidentavimo metais ir tik šiuo atveju? Kodėl į Konstitucinį Teismą prezidentė nesikreipė, pavyzdžiui, po 2012 metų gegužės 17 dienos Garliavos šturmo, o tos dienos kreipimasis į jai atskaitingas institucijas ir tuo metu išsakytas įsipareigojimas ištirti, ar „visus sujaudinusių Garliavos įvykių“ metu „nebuvo naudota prievarta“, taip ir liko dar viena viešųjų ryšių akcija?

Kad per valdžios surengtą smurto aktą Garliavoje buvo pažeistas ne vienas Konstitucijos straipsnis, kad tokiu smurtu „buvo pasikėsinta į Konstitucinę santvarką“, pripažino (žr. ČIA, ČIA ir ČIA) ir tos dienos įvykius ištyrusi Visuomeninė komisija, kurią sudarė Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjai ir kiti žymūs teisininkai.

Tiesos.lt primena: savo galutines išvadas Visuomeninė komisija įteikė ir prezidentei prašydama jos, kaip Konstitucijos garanto, suburti „kvalifikuotų ir autoritetingų specialistų grupę, kuri ne tik teisiniu, bet ir politiniu aspektu visapusiškai ištirtų vaiko perdavimo motinai procesą, įvertintų dalyvavusių valstybės institucijų įstatymų nustatytas veikimo galimybių ribas ir jų faktiškai atliktą vaidmenį bei pateiktų siūlymus dėl mūsų valstybės teisinės ir institucinės sistemos tobulinimo“.

Reaguoti į šalies konstitucinei santvarkai, piliečių teisėms bei laisvėms grėsmę keliančius smurtinius valdžios veiksmus ir pasirūpinti „valstybės paslaptimi“ paversto vaiko likimu valstybės vadovę – aukščiausią valstybės pareigūną, prisiekusį ištikimybę Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai – ne kartą ragino ir Lietuvos piliečiai, „Tie-SOS!“ akcijos dalyviai (daugiau skaityti ČIA).

Deja, nei tada, nei antrąją kadenciją tuoj įpusėsianti šalies vadovė vis dar nemato reikalo išsiaiškinti valdžios institucijų surengto smurto akto aplinkybių ir įvertinti už juos atsakingų ir jai atskaitingų institucijų bei pareigūnų veiksmus.

Tiesos.lt primena, ką tą atmintiną 2012 metų gegužės 17 dieną kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo prisiimto, bet taip ir neįvykdyto įsipareigojimo jau praėjo 46 mėnesiai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

taip taip       2016-03-19 23:05

taip taip tegul viešai parodo visiems vaizdo įrašą,  kas buvo daroma K namuose po kamerų nusukinėjimo K. namuose, išsiaiškina kas toks nusukinėjo kameras, kokiu tiklu, kieno įėsakymu ar iniciatyva, ko siekė nusukinėdamas kameras ir ar nebuvo LR Konstitiucijos pažeidimo ir antikonstitucijių veiksmų nes Nuosavybė neliečiama rašoma LR Konstitucijoje.  Tai jei LR Konstitucijoje nuosavybė neliečiama, tai kodėl ji buvo liečiama?

Lietuvos KGBistai       2016-03-18 11:38

yra konservinė-libderastinė gauja su grybauskaite priešakyje. Ir nereikia čia lia lia, kad kažkas tą grybauskaitę puola. Ją pačią puola jos darbai, ilgas liežuvis, kitų juodinimas, o konservai, kaip baltos pirštinės, neliečiami.

Pensininke       2016-03-18 11:28

Kodel R.Malinauskas del kurortiniu zonu naikinimo Druskininkuose ant kalades deda galva? Manau, kad ir paskutiniam kvailiui aisku, kad jis del savo asmenines naudos kuo greiciau iteisinti dvara.

Tarabilda       2016-03-18 11:15

Greičiausiai čia vienas Daukantynės klakeris kala komentarus apie KGB puolimą prieš prezidentę.  Tai aš tau kaip senas KGBistas pasakysiu. Mes savų nepuolam.

Prezidente neturi teises kistis i teisesauginku da       2016-03-18 8:25

Jeigu tik isikistu Paulausko sukurta prokuratura tuoj pat kaip Paksui sukurtu apkalta.Prezidente ismintinga,todel ji atsargi ir veikia tik istatymu nustatyta tvarka!

stasys        2016-03-18 8:03

atsakimas daugiau nei paprastas. Tik tas klausimas redakcijos formuluojamas sudėtingai .

KGB viska klastoja atvirksciai       2016-03-18 3:50

Tai ju gerai idirbtas metodas.Ir….zmones nenorintys i viska pazvelgti giliau tiki KGB veiksmais ir pliurpalais.Aiskiai jauciasi kad viskas kreipiama link Prezidentes apkaltos.Buvo jau ne vienas dirbtinas puolimas,manau ju bus dar daugiau.Nes KGB Komunistams reikia savo prezidento!

Gaila Prezidentes       2016-03-18 3:45

Gaila Lietuvos zmoniu! Laimingi speje pasprukti is tokios Lietuvos.O tie kurie nori gyventi oriai Lietuvoje yra persekiojami!

Lietuvoje tikri nusikalteliai nelieciami       2016-03-18 3:44

O ieskantiems tiesos klastojamos bylos!Pedofilijos byla tesiasi,nes ta pati saika doroja ir kitus!

Net Prezidente       2016-03-18 3:41

Nebegali rasti teisingumo banditineje politikoje ir teisesaugohe.Ka bwkalbeti apie paprastus piliecius,kuriuos KGB Komunistu valszia apvoge,nuskurdino,uz tiesos ieskihima taso po teismus.Manau tie patys diena nakti kuria planus kaip islikti valdzioje ir sukurti apkalta paciai Prezidentei.Politikai ir teisesaugininkai vienigai uzpuola ir sudoroja BET KA!

tai       2016-03-18 0:59

ar tai blogai? nes gi patys labai nesenai i suns dienas malinauska dejote:)  ar ana sjau draugu patapo?

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.