Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Prezidentas Gitanas Nausėda apie lietuviškąją oligarchiją

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 22 d. 1:05

15     

    

Prezidentas Gitanas Nausėda apie lietuviškąją oligarchiją

Prezidentas Gitanas Nausėda, duodamas interviu Vladimirui Laučiui iš TV3 „Vakaro žinių“, pasisakė ir apie oligarchiją: problema – ne tik privataus kapitalo susiliejimas su žiniasklaida ir politika, bet ir valstybės – iš biudžeto – finansuojamos žiniasklaidos dalyvavimas politikoje.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-24 6:37

Pasakai,
tai anot taves reiktu komunistu tvarka grazinti, kad turtus vel sleptu?
Ar grazinti “darbo zmoniu valdzia”, kurios nebuvo?
Pagal mane tai reiktu padaryti,kaip JAV, kuriose reali darbo zmoniu valdzia. Tai nereiskia, kad is oligarchu ar “burzuju” kapeikas atimineja.
Tai reiskia , kad maksimaliai kiek leidzia realus gyvenymas sulyginami visi pries istatyma. REALU sulyginima, o ne lietuviska, nominalu.
Monopolistams ar turintiems itakos rinkai subjektams - apynasris toks, kad kaip sovietijoje IRS (mokesciu tarnyba) kiekviena kapeika paskaiciuoja kur isleidai ir nustato tavo produkcijos kaina ir tavo darbuotuoju atlyginima.
Amerikinis DK toks, kad uz kiekvienos (KIEKVIENOS!) dienos virsvalandzius automatiskai +50%. Darbininkai mielai eina tu virsvalandziu dirbt.Kartais net tarpusavyj susistumdo del galimybes sestadieni dirbt. Darbdavys realiai efektyvina darba, bet neleidzia kad darbininkas issektu darbe.Nes staigiai padideja traumos galimybe kuria APMOKES DARBDAVYS. Todel ir jis darbdavys realiai kovoja su svaiginimusi darbe(alkoholio niekas nevartoja nes iskart pastebes, o narkotikus - buna. Todel neretai buna netiketi patikrinimai). Atleist darbininka labai lengva.Bet ir darba surast kaip 2 pirstus suslapint(per savaite net tinginys ras). Streika suorganizuot irgi labai lengva ir streiko vadova pagal istatymus atleist draudziama(streikus organizuoja ne kandys, o autoritetingi darbininkai.“draugysciu” su bosu netoleruojama).
Del ko tautai nepatinka Lietuviskas DK? Ismest is darbo matai lengva.Va tas nepatinka. Savokos “streikas” banderlogine Lietuva nesupranta. Arba supranta kaip tylu kenkima darbdaviui lauzant patiliukais iranga.
PS> Ir dar vienas pliusas darbininkui JAV - jeigu pazeisi KET policininkas pamates ,kad teises profesionalaus vairuotuojo ziures i tai pro pirstus. Virsisi 30km/h bet nesukeldamas realaus pavojaus aplinkiniams - na gausi kapeikine baudele ir pagrumojima pirstu. O Dodge Magnum(ar masinytes kuri nurodo auksta vairuotuojo socialini statusa) vairuotuojas gaus tiek,kad teks advokata(papigis advokatas $500 uz 1 atejima i teismo posedi) samdyt teisems issaugot.
Bet Nauseda, kuris nameli pasistate ant draustinio(kaip ir stabas Sabonis Kursiu Nerijoje namus pagal fakta) sito nesupras.

Pasaka       2019-09-23 18:27

Pas sovietus buvo darbininkų ir valstiečių valdžia, ar buvo?, kas tada gyveno žino tikrai ne, bet vaidinimas buvo, turtus komunistai visaip slėpė ir maskavo, dabar kapitalizme, jie tapo kapitalistais, oligarchais, ir sako tai mūsų laisvės metai.

Pilypas       2019-09-23 12:18

Taip, taip… pakalbėti šitaip reikia, šitaip kalba visi politikieriai, Tai madinga. Bet tik papliurpalioti per televiziją... Bet kažką daryti - nejuokinkit. Prezidentas priklausė ir priklauso būtent šiai - oligarchinei SISTEMAI.

Taip       2019-09-22 13:56

Įdomu sužinoti,ar tiesa tai,kad psichoanalitikas Slušnys yra J.E.Prezidento G.Nausėdos šeimos bičiulis bei paskirtas į Prezdento patarėjų komandą ?

stasys        2019-09-22 13:21

ah1..  kapitalas ir yra tas pats juodas darbas ... kuriame proletariatas, jo darbas (pasak Tamstos) sudaro tik keturiasdešimt nuošinčiu iš šimto sąnaudose . Tamstos formulė buvo teisingai prie sovietu visus kurie neatitiko tamstos proletariato apibrėžimo.. išvežė į Sibirą .

Kodėl tik feisbuke interviu?       2019-09-22 12:01

Žiniasklaida prezidentą cenzūruoja?

ah1>stasiui       2019-09-22 10:35

jei neaišku eik mokytis ekonomikos, buhalterijos, susipažink su balanso pagrindais ir iš kur gaunami mokesčiai į biudžetą, matysi visą pinigų “vaikščiojimą”

ah1       2019-09-22 10:31

na o šiaip tai ologarchatas neišvengiamas, CCCP/TSRS laikais ekonomikos dėstytojai akcentavo kad imperializmas aukščiausia kapitalizmo stadija, stambūs “suėda” smulkius ir ateina tas kas ateina, nesvarbu kaip pavadinsi bet ateina.  Kaip stambūs “ėdė” smulkius geriausias matėsi periferijoje: pirmiausia “subankrutavo” turgaus prekeiviai, po to “subankrutavo” parduotuvėlės “atėjus” prekybos tinklams,nesant perkamosios galios dėl mokamos minimalkės,“užsiraukus” verslams periferijoje, prekybos centrų prekėmis pagrindinai taps tik būtino išgyvenimo prekės - higienos ir maisto, o prekybos centrų pagrindinais pirkėjais taps pirkėjai pajamas gaunantys iš biudžeto - biudžetininkai, pensininkai, pašalpininkai.
Na o prefesorius galėtų viešai panagrinėti savivaldybinį valdymą, savivaldybių valdymo pliusus ir minusus pirmiausia periferijoje, nes griūtis prasideda nuo pakraščių - kai sugriūva namo kraštinės sienos - sugriūva visas namas.

 

stasys        2019-09-22 10:22

cit. “Net į biudžetą surenkami pinigai priklauso nuo kapitalisto mokamų mokesčių- pinigų,kurie atimami iš darbininkų dirbančių pas kapitalistą, per mokesčių  mokėjimo sisitemą.” Taip ir liko neaišku kas gi dar dirba tam kapitalui be darbininku ..? Jokios logikos tik triusiku gumėles tampymas siekiu pasitikrinti ano apatinio ‘člieno’ dydį.. Ne darbininkai o kapitalas moka tiek mokesčius tiek algas dirbantiems su juo ir ne nuo lubų o to pačio rezultato pagrindu .

Dzeikas       2019-09-22 10:09

Banku pleve pasako daug nauju ir reiksmingu dalyku. Tik tie kurie nauji - nereiksmingi.O tie kurie reiksmingi - nebenauji.

> ah1       2019-09-22 9:59

Vis tik ne visai taip. Tamsta, ką rašai, tas tinka tik visuomenei, kurios Dievas yra Mamona. Tačiau ne visais laikais Mamona buvo visuomenės Dievas, nežiūrint to, kad privatus materialinis turtas taip pat būdavo vertinamas.

ah1       2019-09-22 9:17

kapitalizme kitaip būti ir negali, kapitalizme valdo tas pas ką kapitalas, nuo to ir pavadinimas kapitalizmas. Net į biudžetą surenkami pinigai priklauso nuo kapitalisto mokamų mokesčių- pinigų,kurie atimami iš darbininkų dirbančių pas kapitalistą, per mokesčių  mokėjimo sisitemą.

Joana       2019-09-22 8:59

Tai labai reikšmingas Prezidento pasisakymas, kuris nuteikia viltingai. Iškelta pagrindinė Lietuvos problema - stambaus kapitalo nupirktos ir įtakojamos žiniasklaidos priemonės. Net ir tos, kurias išlaiko mokesčių mokėtojai iš visų surinkto biudžeto.

puškorius       2019-09-22 8:34

O apie šwedų bankų monopolijas nekalbėjo?
Beje, interviu galėjo filmuoti Neoligarcho glasshauze draustinyje.

stasys        2019-09-22 8:06

Ir taip ir ne .. Neegzistuoja jokie oligarchiniai apraiškos momentai jei tame nedalyvauja ,tiesiogiai ar ne, valstybė. Jei valdžia išleidžia iniciatyva iš savo ranku tos apraiškos tampa sunkiai suvaldomos ir apauga politikais bei kitais valstybės pareigūnais .Tame yra ir geru apraiškų stiprus ir pilietiškas verslas tendeme su valstybe gali sukurti labai teigiamus bendradarbiavimo pavyzdžius .Vienas tokiu SGD ūkio plėtra pajūryje , o yra ir tokiu kaip Visagino AE ..bandyta daryti be verslo ..todėl nesėkmė buvo užprogramuota . Oligarchinės įtakos kaip tie vėjo malūnai ... kovoti su jomis beviltiška reiškia išmoksti bendradarbiauti .


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.