Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Prezidentas Gitanas Nausėda apie lietuviškąją oligarchiją

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 22 d. 2:05

15     

    

Prezidentas Gitanas Nausėda apie lietuviškąją oligarchiją

Prezidentas Gitanas Nausėda, duodamas interviu Vladimirui Laučiui iš TV3 „Vakaro žinių“, pasisakė ir apie oligarchiją: problema – ne tik privataus kapitalo susiliejimas su žiniasklaida ir politika, bet ir valstybės – iš biudžeto – finansuojamos žiniasklaidos dalyvavimas politikoje.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-24 7:37

Pasakai,
tai anot taves reiktu komunistu tvarka grazinti, kad turtus vel sleptu?
Ar grazinti “darbo zmoniu valdzia”, kurios nebuvo?
Pagal mane tai reiktu padaryti,kaip JAV, kuriose reali darbo zmoniu valdzia. Tai nereiskia, kad is oligarchu ar “burzuju” kapeikas atimineja.
Tai reiskia , kad maksimaliai kiek leidzia realus gyvenymas sulyginami visi pries istatyma. REALU sulyginima, o ne lietuviska, nominalu.
Monopolistams ar turintiems itakos rinkai subjektams - apynasris toks, kad kaip sovietijoje IRS (mokesciu tarnyba) kiekviena kapeika paskaiciuoja kur isleidai ir nustato tavo produkcijos kaina ir tavo darbuotuoju atlyginima.
Amerikinis DK toks, kad uz kiekvienos (KIEKVIENOS!) dienos virsvalandzius automatiskai +50%. Darbininkai mielai eina tu virsvalandziu dirbt.Kartais net tarpusavyj susistumdo del galimybes sestadieni dirbt. Darbdavys realiai efektyvina darba, bet neleidzia kad darbininkas issektu darbe.Nes staigiai padideja traumos galimybe kuria APMOKES DARBDAVYS. Todel ir jis darbdavys realiai kovoja su svaiginimusi darbe(alkoholio niekas nevartoja nes iskart pastebes, o narkotikus - buna. Todel neretai buna netiketi patikrinimai). Atleist darbininka labai lengva.Bet ir darba surast kaip 2 pirstus suslapint(per savaite net tinginys ras). Streika suorganizuot irgi labai lengva ir streiko vadova pagal istatymus atleist draudziama(streikus organizuoja ne kandys, o autoritetingi darbininkai.“draugysciu” su bosu netoleruojama).
Del ko tautai nepatinka Lietuviskas DK? Ismest is darbo matai lengva.Va tas nepatinka. Savokos “streikas” banderlogine Lietuva nesupranta. Arba supranta kaip tylu kenkima darbdaviui lauzant patiliukais iranga.
PS> Ir dar vienas pliusas darbininkui JAV - jeigu pazeisi KET policininkas pamates ,kad teises profesionalaus vairuotuojo ziures i tai pro pirstus. Virsisi 30km/h bet nesukeldamas realaus pavojaus aplinkiniams - na gausi kapeikine baudele ir pagrumojima pirstu. O Dodge Magnum(ar masinytes kuri nurodo auksta vairuotuojo socialini statusa) vairuotuojas gaus tiek,kad teks advokata(papigis advokatas $500 uz 1 atejima i teismo posedi) samdyt teisems issaugot.
Bet Nauseda, kuris nameli pasistate ant draustinio(kaip ir stabas Sabonis Kursiu Nerijoje namus pagal fakta) sito nesupras.

Pasaka       2019-09-23 19:27

Pas sovietus buvo darbininkų ir valstiečių valdžia, ar buvo?, kas tada gyveno žino tikrai ne, bet vaidinimas buvo, turtus komunistai visaip slėpė ir maskavo, dabar kapitalizme, jie tapo kapitalistais, oligarchais, ir sako tai mūsų laisvės metai.

Pilypas       2019-09-23 13:18

Taip, taip… pakalbėti šitaip reikia, šitaip kalba visi politikieriai, Tai madinga. Bet tik papliurpalioti per televiziją... Bet kažką daryti - nejuokinkit. Prezidentas priklausė ir priklauso būtent šiai - oligarchinei SISTEMAI.

Taip       2019-09-22 14:56

Įdomu sužinoti,ar tiesa tai,kad psichoanalitikas Slušnys yra J.E.Prezidento G.Nausėdos šeimos bičiulis bei paskirtas į Prezdento patarėjų komandą ?

stasys        2019-09-22 14:21

ah1..  kapitalas ir yra tas pats juodas darbas ... kuriame proletariatas, jo darbas (pasak Tamstos) sudaro tik keturiasdešimt nuošinčiu iš šimto sąnaudose . Tamstos formulė buvo teisingai prie sovietu visus kurie neatitiko tamstos proletariato apibrėžimo.. išvežė į Sibirą .

Kodėl tik feisbuke interviu?       2019-09-22 13:01

Žiniasklaida prezidentą cenzūruoja?

ah1>stasiui       2019-09-22 11:35

jei neaišku eik mokytis ekonomikos, buhalterijos, susipažink su balanso pagrindais ir iš kur gaunami mokesčiai į biudžetą, matysi visą pinigų “vaikščiojimą”

ah1       2019-09-22 11:31

na o šiaip tai ologarchatas neišvengiamas, CCCP/TSRS laikais ekonomikos dėstytojai akcentavo kad imperializmas aukščiausia kapitalizmo stadija, stambūs “suėda” smulkius ir ateina tas kas ateina, nesvarbu kaip pavadinsi bet ateina.  Kaip stambūs “ėdė” smulkius geriausias matėsi periferijoje: pirmiausia “subankrutavo” turgaus prekeiviai, po to “subankrutavo” parduotuvėlės “atėjus” prekybos tinklams,nesant perkamosios galios dėl mokamos minimalkės,“užsiraukus” verslams periferijoje, prekybos centrų prekėmis pagrindinai taps tik būtino išgyvenimo prekės - higienos ir maisto, o prekybos centrų pagrindinais pirkėjais taps pirkėjai pajamas gaunantys iš biudžeto - biudžetininkai, pensininkai, pašalpininkai.
Na o prefesorius galėtų viešai panagrinėti savivaldybinį valdymą, savivaldybių valdymo pliusus ir minusus pirmiausia periferijoje, nes griūtis prasideda nuo pakraščių - kai sugriūva namo kraštinės sienos - sugriūva visas namas.

 

stasys        2019-09-22 11:22

cit. “Net į biudžetą surenkami pinigai priklauso nuo kapitalisto mokamų mokesčių- pinigų,kurie atimami iš darbininkų dirbančių pas kapitalistą, per mokesčių  mokėjimo sisitemą.” Taip ir liko neaišku kas gi dar dirba tam kapitalui be darbininku ..? Jokios logikos tik triusiku gumėles tampymas siekiu pasitikrinti ano apatinio ‘člieno’ dydį.. Ne darbininkai o kapitalas moka tiek mokesčius tiek algas dirbantiems su juo ir ne nuo lubų o to pačio rezultato pagrindu .

Dzeikas       2019-09-22 11:09

Banku pleve pasako daug nauju ir reiksmingu dalyku. Tik tie kurie nauji - nereiksmingi.O tie kurie reiksmingi - nebenauji.

> ah1       2019-09-22 10:59

Vis tik ne visai taip. Tamsta, ką rašai, tas tinka tik visuomenei, kurios Dievas yra Mamona. Tačiau ne visais laikais Mamona buvo visuomenės Dievas, nežiūrint to, kad privatus materialinis turtas taip pat būdavo vertinamas.

ah1       2019-09-22 10:17

kapitalizme kitaip būti ir negali, kapitalizme valdo tas pas ką kapitalas, nuo to ir pavadinimas kapitalizmas. Net į biudžetą surenkami pinigai priklauso nuo kapitalisto mokamų mokesčių- pinigų,kurie atimami iš darbininkų dirbančių pas kapitalistą, per mokesčių  mokėjimo sisitemą.

Joana       2019-09-22 9:59

Tai labai reikšmingas Prezidento pasisakymas, kuris nuteikia viltingai. Iškelta pagrindinė Lietuvos problema - stambaus kapitalo nupirktos ir įtakojamos žiniasklaidos priemonės. Net ir tos, kurias išlaiko mokesčių mokėtojai iš visų surinkto biudžeto.

puškorius       2019-09-22 9:34

O apie šwedų bankų monopolijas nekalbėjo?
Beje, interviu galėjo filmuoti Neoligarcho glasshauze draustinyje.

stasys        2019-09-22 9:06

Ir taip ir ne .. Neegzistuoja jokie oligarchiniai apraiškos momentai jei tame nedalyvauja ,tiesiogiai ar ne, valstybė. Jei valdžia išleidžia iniciatyva iš savo ranku tos apraiškos tampa sunkiai suvaldomos ir apauga politikais bei kitais valstybės pareigūnais .Tame yra ir geru apraiškų stiprus ir pilietiškas verslas tendeme su valstybe gali sukurti labai teigiamus bendradarbiavimo pavyzdžius .Vienas tokiu SGD ūkio plėtra pajūryje , o yra ir tokiu kaip Visagino AE ..bandyta daryti be verslo ..todėl nesėkmė buvo užprogramuota . Oligarchinės įtakos kaip tie vėjo malūnai ... kovoti su jomis beviltiška reiškia išmoksti bendradarbiauti .


Rekomenduojame

„Iš savo varpinės“: Vitalijaus Balkaus pasvarstymai naujųjų mokesčių tema

Darius Kuolys. Petro Cvirkos skaitymai

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.