Premjeras, atominė elektrinė ir Baudžiamasis kodeksas

Laisvūnas Šopauskas   2014 m. sausio 11 d. 11:01

7     

    

Premjeras, atominė elektrinė ir Baudžiamasis kodeksas

Sausio 9-tąją, ketvirtadienį, daugelis visuomenės informavimo priemonių lyg susitarusios kartojo šią žinutę:

„Vasario mėnesį, kai vyks Baltijos ministrų pirmininkų tarybos posėdis, aptarsime bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą, taip pat bus kalbama apie sinchronizavimo sistemos diegimą sujungiant Baltijos šalis su Vakarų energetikos tinklais. Ir trečioji dalis bus dėl atominės elektrinės, nes kol kas atsakymo iš mūsų partnerių dar neturime“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Panašios žinutės skelbiamos jau ne pirmą kartą ir, atrodytų, jokio svarbaus įvykio nepraneša, tačiau įdėmiau skaitydami pamatytume tai, kas bet kurioje demokratinėje visuomenėje sukeltų žiniasklaidą ant kojų, politikų ir visuomenės pasipiktinimą bei politines manifestacijas.

Žinutė tiesiog sako, kad premjeras ketina su kitų Baltijos šalių politikais tartis dėl Visagino atominės elektrinės statybos projekto.

Kur kas svarbiau tai, ko šią žinutę publikavusios visuomenės informavimo priemonės – irgi lyg susitarusios – nutylėjo, nors būtent tai bet kurios demokratinės valstybės žurnalistų, politikų ir visuomenininkų kalbose būtų pabrėžta: Seimo iniciatyva 2012 metų spalio 12 dieną Lietuvos Respublikoje įvyko patariamasis referendumas dėl Visagino atominės elektrinės projekto, ir tame referendume dauguma, t.y. 62,68 % balsavusiųjų, nepritarė atominės jėgainės statybai Lietuvos Respublikoje. Pagal LR Referendumo įstatymą skiriami „patariamasis referendumas“ ir „privalomasis referendumas“, tačiau ir „patariamojo referendumo“, ir „privalomojo“ referendumo sprendimus įgyvendina Seimas, per mėnesį priimdamas atitinkamus įstatymus, ir Vyriausybė, tuos įstatymus vykdydama.

Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė ir toliau elgiasi taip, tarsi nežinotų Referendumo įstatymo nuostatų ir būtų laisvi rinktis, kaip jiems patinka: Seimas iki šiol nepriėmė įstatymų, įgyvendinančių referendumo dėl atominės elektrinės rezultatus, o Vyriausybė, kaip aiškėja iš šios A.Butkevičiaus frazės, nusiteikusi tęsti atominės elektrinės projektą, dar daugiau – siekia į šią neteisėtą veiklą įtraukti net užsienio valstybių politikus.

Įdomu, kokie Baudžiamojo kodekso straipsniai galėtų būti čia pritaikyti?

Verta prisiminti:
Lietuvos Respublikos Konstitucija – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymas – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas – skaityti ČIA.

Šis reportažas ne ką mažiau turiningas – verta pasvarstyti.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anikė       2014-01-12 16:01

Juk reikia uždegti Iljičiaus lemputę,todėl visi iki kaulų smegenų esantys jo
anūkai ir pasekėjai toliau sąžiningai vykdo priesaikas.“Komunizmas ne už kalnų”,
stato čia.

Taigi       2014-01-11 22:20

Skaitykite VRK sprendimą DĖL KONSULTACINIO (PATARIAMOJO) referendumo dėl NAUJOS ATOMINĖS ELEKTRINĖS STATYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOje rezultatų, o jame rašoma:
1. Patvirtinti konsultacinio (patariamojo) referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje, vykusio 2012 m. spalio 14 d., galutinių rezultatų nustatymo protokolą (pridedamas).

2. Nustatyti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad referendume dalyvavo daugiau kaip pusė - 52,58 procento turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus piliečių. Konsultacinį (patariamąjį) referendumą laikyti įvykusiu.

3. Konstatuoti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad už klausimo sprendimo tekstą „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ balsavo „Taip“ mažiau kaip pusė - 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Sprendimą laikyti nepriimtu.

Kadangi VRK pasakė, kad “Sprendimą laikyti nepriimtu”, todėl Seimas jo nevykdė.

Manau, kad VRK sprendimą po jo priėmimo turėjo skųsti referendumo iniciatoriai. Ar šiandien teisiškai galima skųsti ir panaikinti VRK sprendimą, nežinau. Teisininkai į tai galėtų atsakyti.

Tomas       2014-01-11 21:05

O kur slypi Vaigausko suktybė sprendime dėl atominės referendumo? Juk VRK nenusprendė nei kad referendumas neįvyko, nei, kad nubalsuota už atominės statymą. VRK pripažino referendumą įvykusiu ir nesuklastojo balsų skaičiaus.

Referendumui buvo pateiktas teiginys „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje.“ Dalyvavo 52,58 % visų rinkėjų, referendumas laikomas įvykusiu. 34,09 % dalyvavusių pritarė atominės elektrinės statybai, 62,68 % − nepritarė. Po to Seimas privalėjo priimti įstatymus, pagal kuriuos atominės elektrinės projektas nutraukiamas.

Kaip Vaigausko VRK formulavo savo nutarimą neturi jokios reikšmės. Reikšmės neturi ir tai, ar kas nors VRK sprendimą skundė. Tauta savo valią išreiškė ir joks Vaigauskas, teismas, Seimas, Vyriausybė ar prezidentė negali tos valios atšaukti.

To Taigi       2014-01-11 20:50

O kas turi teisę ir gali apskųsti VRK sprendimą dėl referendumo?

Taigi       2014-01-11 13:34

Teisiškai neprivalo, todėl seimas nevykdė. VRK sprendimas turėjo būti apskųstas.

ponui ar poniai TAIGI       2014-01-11 13:30

Ponui ar poniai TAIGI: todėl VRK ir boikotavo referendumo rezultatus, kad VYKDĖ prezidentės, premjero ir seimo pasufleruotą ignoravimo poziciją. Vaigausko šutvė vykdo tik prezidentės, premjero ir seimo norus, todėl nereikia skleisti demagogijos, kad “seimas ir vyriausybė neprivalo vykdyti”. Vaigausko šutvė yra prezidentės, vyriausybės, seimo ir partinių gaujų ĮRANKIS vykdyti tautos įvergovinimo politiką. Vaigauskinės aferos su žmonių parašais taip pat tik grybauskaičių, butkevičių, landsbergių, kubilių, juknevičienių ir kito mėšlo antitautinės veiklos išraiška. Jeigu ponas TAIGI to nenorite suprasti, tai esate tik antitautinės klikos skalikas.

Taigi       2014-01-11 11:33

Seimas ir Vyriausybė neprivalo vykdyti, man jau nusibodo visiems aiškinti, kur šuo pakastas, visi kurti ir negirdi. Kalta Vyriausioji rinkimų komisija, kuri priėmė sprendimą, kad sprendimas referendume nepriimtas, o jeigu nepriimtas, vadinasi, niekas nepriimto sprendimo neprivalo vykdyti.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.