Premjeras, atominė elektrinė ir Baudžiamasis kodeksas

Laisvūnas Šopauskas   2014 m. sausio 11 d. 11:01

7     

    

Premjeras, atominė elektrinė ir Baudžiamasis kodeksas

Sausio 9-tąją, ketvirtadienį, daugelis visuomenės informavimo priemonių lyg susitarusios kartojo šią žinutę:

„Vasario mėnesį, kai vyks Baltijos ministrų pirmininkų tarybos posėdis, aptarsime bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą, taip pat bus kalbama apie sinchronizavimo sistemos diegimą sujungiant Baltijos šalis su Vakarų energetikos tinklais. Ir trečioji dalis bus dėl atominės elektrinės, nes kol kas atsakymo iš mūsų partnerių dar neturime“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Panašios žinutės skelbiamos jau ne pirmą kartą ir, atrodytų, jokio svarbaus įvykio nepraneša, tačiau įdėmiau skaitydami pamatytume tai, kas bet kurioje demokratinėje visuomenėje sukeltų žiniasklaidą ant kojų, politikų ir visuomenės pasipiktinimą bei politines manifestacijas.

Žinutė tiesiog sako, kad premjeras ketina su kitų Baltijos šalių politikais tartis dėl Visagino atominės elektrinės statybos projekto.

Kur kas svarbiau tai, ko šią žinutę publikavusios visuomenės informavimo priemonės – irgi lyg susitarusios – nutylėjo, nors būtent tai bet kurios demokratinės valstybės žurnalistų, politikų ir visuomenininkų kalbose būtų pabrėžta: Seimo iniciatyva 2012 metų spalio 12 dieną Lietuvos Respublikoje įvyko patariamasis referendumas dėl Visagino atominės elektrinės projekto, ir tame referendume dauguma, t.y. 62,68 % balsavusiųjų, nepritarė atominės jėgainės statybai Lietuvos Respublikoje. Pagal LR Referendumo įstatymą skiriami „patariamasis referendumas“ ir „privalomasis referendumas“, tačiau ir „patariamojo referendumo“, ir „privalomojo“ referendumo sprendimus įgyvendina Seimas, per mėnesį priimdamas atitinkamus įstatymus, ir Vyriausybė, tuos įstatymus vykdydama.

Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė ir toliau elgiasi taip, tarsi nežinotų Referendumo įstatymo nuostatų ir būtų laisvi rinktis, kaip jiems patinka: Seimas iki šiol nepriėmė įstatymų, įgyvendinančių referendumo dėl atominės elektrinės rezultatus, o Vyriausybė, kaip aiškėja iš šios A.Butkevičiaus frazės, nusiteikusi tęsti atominės elektrinės projektą, dar daugiau – siekia į šią neteisėtą veiklą įtraukti net užsienio valstybių politikus.

Įdomu, kokie Baudžiamojo kodekso straipsniai galėtų būti čia pritaikyti?

Verta prisiminti:
Lietuvos Respublikos Konstitucija – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymas – skaityti ČIA.
Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas – skaityti ČIA.

Šis reportažas ne ką mažiau turiningas – verta pasvarstyti.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anikė       2014-01-12 16:01

Juk reikia uždegti Iljičiaus lemputę,todėl visi iki kaulų smegenų esantys jo
anūkai ir pasekėjai toliau sąžiningai vykdo priesaikas.“Komunizmas ne už kalnų”,
stato čia.

Taigi       2014-01-11 22:20

Skaitykite VRK sprendimą DĖL KONSULTACINIO (PATARIAMOJO) referendumo dėl NAUJOS ATOMINĖS ELEKTRINĖS STATYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOje rezultatų, o jame rašoma:
1. Patvirtinti konsultacinio (patariamojo) referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje, vykusio 2012 m. spalio 14 d., galutinių rezultatų nustatymo protokolą (pridedamas).

2. Nustatyti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad referendume dalyvavo daugiau kaip pusė - 52,58 procento turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus piliečių. Konsultacinį (patariamąjį) referendumą laikyti įvykusiu.

3. Konstatuoti pagal galutinių rezultatų nustatymo protokolą, kad už klausimo sprendimo tekstą „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ balsavo „Taip“ mažiau kaip pusė - 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Sprendimą laikyti nepriimtu.

Kadangi VRK pasakė, kad “Sprendimą laikyti nepriimtu”, todėl Seimas jo nevykdė.

Manau, kad VRK sprendimą po jo priėmimo turėjo skųsti referendumo iniciatoriai. Ar šiandien teisiškai galima skųsti ir panaikinti VRK sprendimą, nežinau. Teisininkai į tai galėtų atsakyti.

Tomas       2014-01-11 21:05

O kur slypi Vaigausko suktybė sprendime dėl atominės referendumo? Juk VRK nenusprendė nei kad referendumas neįvyko, nei, kad nubalsuota už atominės statymą. VRK pripažino referendumą įvykusiu ir nesuklastojo balsų skaičiaus.

Referendumui buvo pateiktas teiginys „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje.“ Dalyvavo 52,58 % visų rinkėjų, referendumas laikomas įvykusiu. 34,09 % dalyvavusių pritarė atominės elektrinės statybai, 62,68 % − nepritarė. Po to Seimas privalėjo priimti įstatymus, pagal kuriuos atominės elektrinės projektas nutraukiamas.

Kaip Vaigausko VRK formulavo savo nutarimą neturi jokios reikšmės. Reikšmės neturi ir tai, ar kas nors VRK sprendimą skundė. Tauta savo valią išreiškė ir joks Vaigauskas, teismas, Seimas, Vyriausybė ar prezidentė negali tos valios atšaukti.

To Taigi       2014-01-11 20:50

O kas turi teisę ir gali apskųsti VRK sprendimą dėl referendumo?

Taigi       2014-01-11 13:34

Teisiškai neprivalo, todėl seimas nevykdė. VRK sprendimas turėjo būti apskųstas.

ponui ar poniai TAIGI       2014-01-11 13:30

Ponui ar poniai TAIGI: todėl VRK ir boikotavo referendumo rezultatus, kad VYKDĖ prezidentės, premjero ir seimo pasufleruotą ignoravimo poziciją. Vaigausko šutvė vykdo tik prezidentės, premjero ir seimo norus, todėl nereikia skleisti demagogijos, kad “seimas ir vyriausybė neprivalo vykdyti”. Vaigausko šutvė yra prezidentės, vyriausybės, seimo ir partinių gaujų ĮRANKIS vykdyti tautos įvergovinimo politiką. Vaigauskinės aferos su žmonių parašais taip pat tik grybauskaičių, butkevičių, landsbergių, kubilių, juknevičienių ir kito mėšlo antitautinės veiklos išraiška. Jeigu ponas TAIGI to nenorite suprasti, tai esate tik antitautinės klikos skalikas.

Taigi       2014-01-11 11:33

Seimas ir Vyriausybė neprivalo vykdyti, man jau nusibodo visiems aiškinti, kur šuo pakastas, visi kurti ir negirdi. Kalta Vyriausioji rinkimų komisija, kuri priėmė sprendimą, kad sprendimas referendume nepriimtas, o jeigu nepriimtas, vadinasi, niekas nepriimto sprendimo neprivalo vykdyti.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.