Ukraina, Rusija

Pražūtingas poveikis Rusijos ekonomikai. Su kuo susidūrė Rusijos gamintojai?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 30 d. 20:28

8     

    

Pražūtingas poveikis Rusijos ekonomikai. Su kuo susidūrė Rusijos gamintojai?

Nevaldomas itin intensyvus rublio stiprinimas turės pražūtingą ilgalaikį poveikį Rusijos ekonomikai. Kalbu ne apie eksporto potencialą – esant dabartinei geopolitinio paaštrėjimo konfigūracijai, net ir esant silpnam rublio kursui, Rusijos ne žaliaviniams gamintojams būtų sunku užtikrinti plėtrą ir skatinimą į užsienio rinkas.

Laukia ilgas ir skausmingas darbas integruojant draugiškas šalis į tarpusavio pardavimų rinkas, kuriant logistiką, prekybinius ryšius bei didinant pripažinimą, tradicijas ir lojalumą rusiškiems gaminiams.

Pagrindinė problema yra tai, kad neįmanoma greitai (gal net iš viso) pakeisti užsienio gamintojų vietiniais. Bet kokia nuo nulio sukurta produkcija pasižymi mažu efektyvumu, didelėmis sąnaudomis. Norint derinti ir optimizuoti gamybos procesus, reikia laiko ir realizavimo rinkos. Pirmasis formavimo etapas yra pats sunkiausias.

Su kuo susidūrė Rusijos gamintojai?

▪ Pirmasis šokas – užsiblokuotos išorinės prekių ir finansų rinkos – nėra galimybės tiekti produkcijos didelėms mokioms rinkoms ir nėra galimybės pritraukti paskolų iš išorės.

▪ Antras šokas – užblokuotos užsienio investicijos, prieiga prie užsienio technologijų, prieiga prie įrangos, komponentų ir tarpinių produktų. Atėjo supratimas, kad Rusijos pramonės priklausomybės laipsnis yra per didelis. Kritinis importas užima labai didelę dalį net pagrindinėse valstybinės svarbos įmonėse, pavyzdžiui civilinėje aviacijoje.

▪ Trečias sukrėtimas – vidaus kapitalo rinka buvo užblokuota dėl itin griežtų kreditavimo sąlygų, tarp jų ir paties Rusijos Federacijos centrinio banko išprovokuotų palūkanų kėlimo vasario pabaigoje. Taip pat įtakos turėjo neigiama konjunktūra finansų rinkoje po niokojančios aktyvų žlugimo vasario pabaigoje.

▪ Ketvirtasis šokas – valiutų krizė. Taip, tai yra būtent krizė, nes rublio stiprėjimas 25% per mėnesį turi didesnį neigiamą poveikį nei silpnėjimas. Nes stiprėjimo atveju naudos gavėjų praktiškai nėra, išskyrus vartotojų sektorių.

Kodėl toks rublio stiprėjimas pavojingas? Dėl itin padidėjusių vidaus gamybos sąnaudų praktiškai neįmanoma gamyba bent kiek sudėtingesnio vidaus gamybos produkto. Tai tiesiog nėra pelninga!

Galutinė produkcijos savikaina taps pernelyg didelė, o tai apribos vidaus paklausą, o maža paklausa neleis pereiti į didelio masto gamybą ir efektyviai optimizuoti sąnaudas, o tai savo ruožtu atima iš verslo kitą labai svarbų plėtros resursą – laiką. Paskolas reikia mokėti, darbuotojams mokėti, o paklausa maža. Susidaro užburtas ir pavojingas ratas.

Dabartinis kursas iš tikrųjų yra investicijų stabdymas. Plėsti gamybą NVS šalyse dabar lengviau ir pelningiau nei Rusijoje arba iš jų importuoti importuoti, net ir esant dabartinėms milžiniškoms logistikos sąnaudoms.

Kaip tai paveiks ekonomiką? Gamybos stabdymas, didėjantis nedarbas, mažėjantys atlyginimai. Pasaulyje nėra sėkmingų, šalių vystymosi itin stiprios nacionalinės valiutos sąlygomis, pavyzdžių.

Parengė Linas Karpavičius

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mega socializmas       2022-07-2 18:36

Ruoškitės draugai tuoj nebereikės dirbti.Svajonė.
Vakaruose jau garsiai kalbama apie visuotines bazines pajamas bedarbiams ar prie darbo nepratusiems.2020 metais kandidatas į JAV prezidento kėdę demokratas Andrew Yang siūlė įdėją visiems amerikiečiams pradžiai nuo 1000 iki 2000$ kas mėnesį “laivės dividendų-Freedom Dividend” ,nes Yang prognozėmis vystantis robotizacijai per ateinančius 12 metų 1 iš 3 JAV darbininkų praras savo darbo vietą.O ką su tokiomis bedarbių,ar šiaip išlaikytinių,imigrantų ar pasaulio perėjunų vis didėjančiomis masėmis daryti? Taigi išeitis duoti žmonėms laisvų pinigų,kad jie turėtų ką veikti biški turėdami.Nes gi dar niekas nieko neturėdamas ar kada buvo laimingas?Taigi tie valiutų svyravimai daugelio žmonių jau nepalies,nes jiems iš viršaus duos “laisvės dividendų”.


Radical Proposal: Universal Basic Income to Offset Job Losses Due to Automation

ABC News       2022-07-2 12:32

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį telefonu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu dar kartą patvirtino savo šalies paramą Rusijai suvereniteto ir saugumo klausimais, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Xi sakė Putinui, kad „visos šalys turėtų atsakingai siekti tinkamo Ukrainos krizės sureguliavimo“, rašo oficiali naujienų agentūra „Xinhua“.

Kremlius savo pranešime apie raginimą nurodė, kad Putinas „apibūdino savo esminius situacijos Ukrainoje vertinimus“. Xi „atkreipė dėmesį į veiksmų, kurių Rusija ėmėsi siekdama apsaugoti pagrindinius nacionalinius interesus, teisėtumą, kai susiduria su išorės jėgų keliamais iššūkiais jos saugumui“, teigiama oficialiame Maskvos pranešime.

Kinija atsisakė kritikuoti Rusijos invaziją į Ukrainą ar net remtis tokiais terminais, o kaltindama NATO ir Vakarus provokuojant Maskvą puolimui.

Likus kelioms savaitėms iki Rusijos atakos, Putinas ir Xi Xi susitiko Pekine vasarį ir prižiūrėjo susitarimo pasirašymą, kuriame pažadama, kad šalių santykiams nebus „be ribų“. Lieka neaišku, ar Xi žinojo Rusijos plano įsiveržti į Ukrainą metu.

Tame susitikime abu lyderiai atstūmė JAV spaudimą, pareikšdami savo nepritarimą bet kokiai NATO plėtrai ir patvirtindami, kad Taivano sala yra Kinijos dalis, nes jie susitiko likus kelioms valandoms iki žiemos olimpinių žaidynių pradžios Pekine.

Xi Xi trečiadienį sakė Putinui, kad Kinija „nori bendradarbiauti su Rusijos puse, kad skatintų pastovų ir ilgalaikį dvišalio pragmatiško bendradarbiavimo plėtrą“, – pranešė „Xinhua“, „Kinija kartu su Rusija nori ir toliau remti viena kitą klausimai, susiję su pagrindiniais interesais ir pagrindiniais klausimais, tokiais kaip suverenitetas ir saugumas.

Teikdama tylią paramą Rusijos invazijai į Ukrainą, Kinija stengėsi atrodyti neutrali ir išvengti galimų pasekmių, susijusių su Rusijos ekonomikos rėmimu taikant tarptautines sankcijas.

Maskva ir Pekinas vis labiau derina savo užsienio politiką, kad priešintųsi liberalioms demokratinėms jėgoms Azijoje, Europoje ir už jos ribų, pasisako už autoritarinį valdymą su griežtomis sienomis ir mažai dėmesio skiriant žodžio laisvei, mažumų teisėms ar opozicijos politikai.

https://crystalclearnews.com/chinas-xi-jinping-reaffirms-support-for-russia-in-security-issues/

Ekspertas       2022-07-2 11:39

Kad tik visiems tokios problemas kurios čia diagnozuotos Rusijai. Tai reiškia kad Rusija gali pradėti spausdinti Rublį, mažinti palūkanų normą, skatinti vartojimą ir investuoti į technologijas. Matyt dar ne laikas, bet tas laikas neišvengiamai ateis. Kai euro neliks, Lietuvai reikės rinktis tarp rublio ir zloto, gal dar kronos ir svaro. Tik viena aišku - lito grąžintis joks šudelitis nepajėgs.

yel“l“ow submarine       2022-07-2 10:14

autorius kažkoks agitpropinis idiotas smile))) - norėjo neva protingai paaiškinti, kaip neišvengiamai rusijai ateina kirdikas, o gavosi kaip visada : tipo rusai tokie lochai, kad nesupranta rizikų, susijusių su pernelyg aukštu rublio kursu smile - negana to, jie tipo tokie debilai, kad net nemoka įjungti spausdinimo staklių , nekalbant apie žymiai gudresnius ir subtilesnius kurso reguliavino ir ekonomikos stimulavimo svertus smile))) ——————o autoriui propagandūnui nekilo mintis lygiagrečiai apžvelgti “vitališką“ debiliškų pindosistinių sankcijų įtaką eurokolchozo , ir viso kolektyvinio pindosyno ekonomikai ? smile)))) - čia juk viskas eina kaip iš pypkės ! - jokios infliacijos, jokios defliacijos, jokio logistinio chaoso, jokios megabedarbystės rizikos, jokių užuominų apie “neigiamą“ augimą, jokių socialinių viršįtampų, jokių investicinių letargų , ir t.t. smile))) - tiesiog neįmanoma atsižavėti - energijos resursų kainos auga šimtais procentų , o judėjimas link pindoeurokomunizmo įgauna vis didesnį pagreitį smile))))))))))))))))))))

Vajetau!       2022-07-1 6:20

Perskaičiau ir persigandau. Kas dabar bus? Gal čia tas rašinėlis tam, kad man lengviau būtų, kad galėčiau pasilyginti, kad kitur dar blogiau bus? Nekreipčiau dėmesio, bet čia rašo vienas iš NS naujai suformuoto partijos elito atstovų.

ah.ą       2022-06-30 22:12

jei galvas panudotų pagal paskirtį tai lieptų kūrenti doleriais ir ėsti dolerius… matomai Biblijos Seno Testamento neskaitė -JAHVĖ/VIEŠPATS visą instrukciją davęs kaip būti galva o ne uodega. Stalinas buvo skaitęs tai žinojo.

???       2022-06-30 22:03

atgal į socializmą? apie perėjimo į socializmą požymius skaitykit uždraustąjį Tolstojų, knyga “Uždraustasis Tolstojus”

..ate,       2022-06-30 20:58

gyvuliniu kacapoidiniu zombiu salie,dveskit slykstunai..Galesit esti ir kakintis savo ruduoju fasizmu,kiauloidai.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.