A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus | Tiesos.lt

🌄Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus

Irena Vasinauskaitė   2012 m. gruodžio 28 d. 19:04

0     

    

Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus

Šiauliuose trejus metus iš eilės buvo renkami „valdžios kugeliai“. Nominaciją pelnydavo blogais darbais pagarsėję, žiniasklaidoje neigiamai aprašyti ar asmeniniuose priėmimuose žmones įžeidę politikai, valstybės, savivaldybės tarnautojai. Aktyvūs miestelėnai, „kugeliais“ paprastai išrinkdavo tuos asmenis, kurie patekdavo į vietinės žiniasklaidos sudaromus nepopuliariausių asmenų sąrašus. Gyventojams šį akcija patiko dar ir dėl to, kad tarpušvenčiu – Šv. Kalėdoms pasibaigus, o Naujiesiems dar neatėjus – jie galėdavo pabendrauti centrinėje miesto Prisikėlimo aikštėje, pasivaišinti karštu bulvių plokštainiu, kurį dovanodavo viena veikli Šiaulių verslininkė bei organizatoriai – „Demokratijos“ diskusijų klubo dalyviai. Labdaringose vaišėse dalyvaudavo iki trijų šimtų šiauliečių. Per neilgą šios humoristinės nominacijos gyvavimo laikotarpį daug pykčio pliūpsnių atlaikė rengėjai, nes mažne kiekvienas nominuotasis ar jo palaikymo komanda jautė pareigą taškytis tulžimi, nemokėjo „sveikai“ reaguoti į tautos balsą. Atėjo metas tobulinti „Valdžios kugelių“ rinkimo akciją.

Todėl „Demokratijos“ diskusijų klubo iniciatyvinė grupė vieningai nutarė, kad šiemet Šiauliuose valdžios kugelis nebus renkamas dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – respublikinė. Su Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio pilietiniais judėjimais pradėtos derybos dėl ateinančių metų „Valdžios kugelio nominacijos“ keturiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Vadinasi, humoristinė nominacija įgauna respublikinį pagreitį. Vadinamųjų „kugelinių“ data nesikeis. Arogantiškiausius, korupciniais ryšiais pagarsėjusius ir t. t., ir pan. valdžiažmogius „kugeliuosime“ tradiciškai – gruodžio 29 dieną.

Antroji priežastis – vietinė, reikalaujanti išsamesnio paaiškinimo. Todėl primename, kad pirmuoju super valdžios kugeliu 2009 metais tapo tuometinis Šiaulių meras išsicentravęs liberalas Genadijus Mikšys. Vicekugelio vardas buvo suteiktas administracijos direktoriui konservatoriui Vladui Damulevičiui. 2010 metų superiniu tapo Seimo narys Andrius Šedžius už tai, kad daug šneka, giriasi, išskirtine meile myli moksleives. Po šio super-kugelio skundų įvairioms valdžios instancijoms bei daugybės patikrų bulvių plokštainius kepusios verslininkės įmonėje nominacijų teikimas iš centrinės miesto Prisikėlimo aikštės buvo perkeltas į pogrindį. Jau nenurodomoje vietoje 2011 metais gruodžio 29 dieną susirinkę visuomenininkai super-kugelio nominaciją skyrė moteriai – Šiaulių miesto Rėkyvos seniūnijos seniūnei Vaidai Čelkienei. Kiekvieną kartą tarp nominantų figūravo Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus pavardė. Nors klubo iniciatyvinė grupė aiškino žmonėms, kad kugelio nominacija – ne Oskaras, kad ją galima teikti tik vieną kartą gyvenime, tarp 2012 metų nominantų vėl žiauriai „pirmauja“... Vladas Damulevičius. Vos šimtu balsų nuo jo atsilieka Seimo narys, naujasis Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis už... unikalų pasiūlymą į LR Seimo vicepirmininkus – juo tapo keista kontrabandine ar balsų pirkimo reputacija garsėjantis tvarkietis Kęstas Komskis.

Taigi, nuo šiol kugelines švęsime kas dveji metai, tikėdamiesi, kad valdžiažmogiai pasitaisys arba juos perrinksime, kad nesikartotų tos pačios pavardės, o tradicinės bulvių plokštainio vaišės aktyviausių Šiaulių piliečių lauks Trijų karalių išvakarėse. Diskusijų klubas aktyvuoliams pakvietimus išsiųs elektroniniu paštu ar sms žinutėmis. Primename, kad kiti miestelėnai vaišių gali kreiptis į eksseimūną, 2010 metų Super-kugelį Andrių Šedžių, nes būtent šio žmogaus panika dėl humoristinės nominacijos bei skundų lavina kontroliuojančioms organizacijoms paliko žmones be karšto maisto centrinėje Šiaulių aikštėje.

Pagarbiai
„Demokratijos“ diskusijų klubo iniciatyvinės grupės vardu –
Irena Vasinauskaitė

P. S. Gražų siuvenyrą nominantams jau sukūrė Rėkyvos gyvenvietės vaikai molinukų būrelyje…

Nuotraukų autorė – Nijolė Malakauskienė.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.