A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus | Tiesos.lt

🌄Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus

Irena Vasinauskaitė   2012 m. gruodžio 28 d. 19:04

0     

    

Pranešimas spaudai: Šiemet „kugelių“ nebus

Šiauliuose trejus metus iš eilės buvo renkami „valdžios kugeliai“. Nominaciją pelnydavo blogais darbais pagarsėję, žiniasklaidoje neigiamai aprašyti ar asmeniniuose priėmimuose žmones įžeidę politikai, valstybės, savivaldybės tarnautojai. Aktyvūs miestelėnai, „kugeliais“ paprastai išrinkdavo tuos asmenis, kurie patekdavo į vietinės žiniasklaidos sudaromus nepopuliariausių asmenų sąrašus. Gyventojams šį akcija patiko dar ir dėl to, kad tarpušvenčiu – Šv. Kalėdoms pasibaigus, o Naujiesiems dar neatėjus – jie galėdavo pabendrauti centrinėje miesto Prisikėlimo aikštėje, pasivaišinti karštu bulvių plokštainiu, kurį dovanodavo viena veikli Šiaulių verslininkė bei organizatoriai – „Demokratijos“ diskusijų klubo dalyviai. Labdaringose vaišėse dalyvaudavo iki trijų šimtų šiauliečių. Per neilgą šios humoristinės nominacijos gyvavimo laikotarpį daug pykčio pliūpsnių atlaikė rengėjai, nes mažne kiekvienas nominuotasis ar jo palaikymo komanda jautė pareigą taškytis tulžimi, nemokėjo „sveikai“ reaguoti į tautos balsą. Atėjo metas tobulinti „Valdžios kugelių“ rinkimo akciją.

Todėl „Demokratijos“ diskusijų klubo iniciatyvinė grupė vieningai nutarė, kad šiemet Šiauliuose valdžios kugelis nebus renkamas dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – respublikinė. Su Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio pilietiniais judėjimais pradėtos derybos dėl ateinančių metų „Valdžios kugelio nominacijos“ keturiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Vadinasi, humoristinė nominacija įgauna respublikinį pagreitį. Vadinamųjų „kugelinių“ data nesikeis. Arogantiškiausius, korupciniais ryšiais pagarsėjusius ir t. t., ir pan. valdžiažmogius „kugeliuosime“ tradiciškai – gruodžio 29 dieną.

Antroji priežastis – vietinė, reikalaujanti išsamesnio paaiškinimo. Todėl primename, kad pirmuoju super valdžios kugeliu 2009 metais tapo tuometinis Šiaulių meras išsicentravęs liberalas Genadijus Mikšys. Vicekugelio vardas buvo suteiktas administracijos direktoriui konservatoriui Vladui Damulevičiui. 2010 metų superiniu tapo Seimo narys Andrius Šedžius už tai, kad daug šneka, giriasi, išskirtine meile myli moksleives. Po šio super-kugelio skundų įvairioms valdžios instancijoms bei daugybės patikrų bulvių plokštainius kepusios verslininkės įmonėje nominacijų teikimas iš centrinės miesto Prisikėlimo aikštės buvo perkeltas į pogrindį. Jau nenurodomoje vietoje 2011 metais gruodžio 29 dieną susirinkę visuomenininkai super-kugelio nominaciją skyrė moteriai – Šiaulių miesto Rėkyvos seniūnijos seniūnei Vaidai Čelkienei. Kiekvieną kartą tarp nominantų figūravo Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus pavardė. Nors klubo iniciatyvinė grupė aiškino žmonėms, kad kugelio nominacija – ne Oskaras, kad ją galima teikti tik vieną kartą gyvenime, tarp 2012 metų nominantų vėl žiauriai „pirmauja“... Vladas Damulevičius. Vos šimtu balsų nuo jo atsilieka Seimo narys, naujasis Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis už... unikalų pasiūlymą į LR Seimo vicepirmininkus – juo tapo keista kontrabandine ar balsų pirkimo reputacija garsėjantis tvarkietis Kęstas Komskis.

Taigi, nuo šiol kugelines švęsime kas dveji metai, tikėdamiesi, kad valdžiažmogiai pasitaisys arba juos perrinksime, kad nesikartotų tos pačios pavardės, o tradicinės bulvių plokštainio vaišės aktyviausių Šiaulių piliečių lauks Trijų karalių išvakarėse. Diskusijų klubas aktyvuoliams pakvietimus išsiųs elektroniniu paštu ar sms žinutėmis. Primename, kad kiti miestelėnai vaišių gali kreiptis į eksseimūną, 2010 metų Super-kugelį Andrių Šedžių, nes būtent šio žmogaus panika dėl humoristinės nominacijos bei skundų lavina kontroliuojančioms organizacijoms paliko žmones be karšto maisto centrinėje Šiaulių aikštėje.

Pagarbiai
„Demokratijos“ diskusijų klubo iniciatyvinės grupės vardu –
Irena Vasinauskaitė

P. S. Gražų siuvenyrą nominantams jau sukūrė Rėkyvos gyvenvietės vaikai molinukų būrelyje…

Nuotraukų autorė – Nijolė Malakauskienė.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.