Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Pilietybė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Europa

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 18 d. 11:22

17     

    

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

„Tu paklūsti, kad tai greičiau baigtųsi, bet būtent todėl, kad tu paklūsti, tai ir tęsiasi…“ –  pastarosiomis dienomis šią gyvenimo tiesą priminė interneto platybėse pasklidę protesto akcijų, prasidėjusių visoje Prancūzijoje liepos 14-ąją, švenčiant nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną, vaizdai.

Protestai prieš nepasiskiepijusių asmenų teisių suvaržymus, įskaitant ir prieš privalomą kai kurių profesijų atstovų testavimą ir vakcinavimą, prasidėsiantį jau rugpjūtį, tęsėsi ir šį šeštadienį, liepos 17-ąją. „Le Monde“ praneša, kad tūkstančiai prancūzų ir vėl išėjo į gatves reikšti nepasitenkinimą dėl prezidento E. Macrono praėjusį sekmadienį paviešintų naujų taisyklių, kurios, jo teigimu, leis sustabdyti Covid-19 viruso „Delta“ atmainos plitimą.

Primename, kad pagal naująją „viruso stabdymo strategiją“, visi, norintys užeiti kur pavalgyti ar išgerti, įlipti į tarpmiestinį traukinį arba apsipirkti prekybos centre, turės pateikti „sveikatos pasą“. Tai reiškia, kad jie turės būti vakcinuoti arba turėti neigiamą testo dėl COVID-19 atsakymą. Tokio paso taip pat reikės norint sudalyvauti festivalyje, nueiti į kiną arba į teatrą. „Siekiant paskatinti rinktis vakcinaciją vietoj daugybės testų“ jau rugsėjį nebeliks nemokamų COVID-19 testų“, – pabrėžė E. Macronas.

Prancūzijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, visoje šalyje užfiksuoti mažiausiai 136 protesto susibūrimai, juose dalyvavo apie 114 000 gyventojų. Į gatves išėję demonstrantai, be kita ko, kritikavo privalomą sveikatos ir slaugos sektoriaus darbuotojų skiepijimą  piktinosi reikalavimu rodyti sveikatos pažymėjimą, planais vakcinuoti vaikus ir pan.

Vien Paryžiuje įvyko trys demonstracijos, kuriose aidėjo šūkiai: „Laisvės!“, „Ne, sanitarinei diktatūrai!“, „Macronai, atsistatydink!“. „Le Monde“ pašnekinti protesto eisenose dalyvavę politikai tokius valdžios sprendimus vadino „perversmu“, „diktatūros pradžios pradžia“, „precedento neturinčiu piktnaudžiavimu valdžia“. 
Karčių žodžių negailėjo ir naujųjų taisyklių nuvilti eiliniai prancūzai. Jų nuotaikas atspindėjo ir užrašai: „Ne privalomam skiepijimui. Laisvė skiepytis yra teisė. Šalin rankas nuo mūsų vaikų“, „Netikra pandemija, tikra diktatūra“. Buvo matyti ir žmonių, vilkinčių marškinėlius su geltonomis žvaigždėmis, kai kurie iš jų savo plakatuose lygino žydų persekiojimus su tuo, kaip dabar elgiamasi su pasisakančiais prieš vakcinas.

„Mes nesame prieš vakcinas. Mes tiesiog norime, kad visi turėtų laisvę skiepytis ar ne. PGR testų gali pakakti, jie ir toliau turi būti nemokami“, – „Le Monde“ žurnalistams pasakojo trisdešimtmečiai Aurélie ir Tiphaine, abu dirbantys Paryžiaus regiono prekybos centre.

39-erių slaugytoja iš Monpeljė buvo itin atvira: „Mes abejojame dėl „Covid“ vakcinų. Ir ne todėl, kad manytume, jog Žemė yra plokščia, tiesiog mes nežinome ilgalaikio šių paskubomis sukurptų vakcinų poveikio, tuo labiau, kad Macronas nori jas padaryti mums privalomas“.

Laikraštis cituoja ir dviem žurnalistams iš „Agence France-Presse“ išsakytus kaltinimus: „Kodėl jūs, žurnalistai, meluojate? Kodėl tylite, kad mes gyvename diktatūroje? Vadinasi, jūs bendrininkai!“.

Dauguma akcijų, nors ir sutrikdė eismą, praėjo taikiai, tačiau kai kur policija buvo apmėtyta akmenimis ir buteliais – gavę pretekstą panaudoti ašarines dujas tokius susibūrimus pareigūnai tiesiog išvaikė. Užfiksuota ir brutalių vaizdų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to štaziui        2021-07-20 5:36

Ir ką čia parašei, nenaudėli? Dirbi Pasaulio kunigaikščiui - Pasaulio Vyriausybei, kad taip žemini ir tyčiojiesi iš to, kieno dėka esi pats šiame pasaulyje? Kuo pačiam užkliuvo gyvybės kelias? Per tokius mes ir dorojami, sakykime, kovidistų ir pan.

štaziui       2021-07-19 21:26

stazele, trisdešimt norveginių įsikiši į savo vagina ir, jais dzinguliodama, atlieki pilvo šokį prie sorošo fondo.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-07-19 20:00

Protestas Londone prie parlamento
https://www.youtube.com/watch?v=V8feTc4q37I

trumpai       2021-07-19 16:38

Kiekvieno lietuvio PAREIGA - pagavus STASI, izdauzyti jam SNUKI. Ir rimtai taip isdauzyti.

stasys       2021-07-19 5:49

Nieko naujo ir po šia Prancūzijos saulė , žmonės gina savo teises bet ne pareigas. Aš dar pamenu prie sovietų buvo atvirkščiai, paradoksai skirtingų santvarkų .

Vakarų civilizacija ir Makronas – nesuderinama,       2021-07-18 22:29

kadangi prieš moderniąją krikščioniškųjų Europos tautų susivienijimo idėją kovojantis Makronas skelbiasi esąs globalisto Žako Attali mokinukas, tevykdąs mokytojo priesakus. Prancūzijos patriotai vėl turi imtis Tėvynės gelbėjimo.

Dėl sunulinimo       2021-07-18 17:16

Jums reiktų susirasti “The Forrestal Diaries”- pirmojo USA Gynybos ministerio arba kitaip sekretoriaus. Tada lengviau suprasite ir “Didįjį sunulinimą”(The Great Reset). Nieko naujo po Saule. Info ne Kapsukės docentams ir jos absolventams.

Puikusis atstatymas       2021-07-18 16:57

knyga Covid 19: Puikusisi atstatymas laisvai
COVID-19: The Great Reset - Free
http://reparti.free.fr/schwab2020.pdf

Žodžio laisvei       2021-07-18 16:30

> “Žodžio laisvė...” pademonstravo ženkliuką De Great Reset

Žodžio laisvė...       2021-07-18 16:07

Karžygis pademonstravo nuotraukas,kur ponai pasipuošę iškrypėlių ženkliukais.O ką tai reiškia?Tai reiškia,kad jie nieko prieš dėl jaunimui galimus pažeidimus genetikoje ir atei-
ties vaisingumui.Prancūzijai nesiseka su Prezidentais.Ankstesnis Prezidentas teisiamas už finansines afieras.Apie dabartinį gal vėliau išgirsime ką nors.Kad
bičiuliaujasi su Putinu,visi jau matome ir suprantame.Politinis apsimetėlis.Į diktatūrą linkęs bernelis.

apie       2021-07-18 15:49
Dievo tautos       2021-07-18 14:14

vardo neminėkit be reikalo, o tai nubaus.

ah1       2021-07-18 14:10

Ko norit? Prezidentas Macronas žydas. Žydo pareiga gelbėti žydą. Na o “siautėjantis” virusas “myli macą” -  nuo viruso pas juos kraujas susitraukia į kurkulus… ir kažkaip panašiai į “trombomboliją” vadinasi tas reiškinys, todėl Izraelis priverstinai masiškai ir buvo vakcinuojamas…
...O kad kraujas nesusitrauktų į kurkulus -  rūgšties reikia, reikia acto arba citrinos rūgšties arba vitamino C - ir kraujas nesusitraukia - remiuosi daugiamete jukos/ kraujo sriubos virimo praktika… Gal kam pravers… Gal kas nors įjungs logiką ką daryt caronbaubio bėdon papuolus…

> Kokios nacionalinės 11:49       2021-07-18 13:43

Sakyk žyd-rūn’as, mes suprasime.

Kokios nacionalinės       2021-07-18 11:49

kilmės draudžiama sakyt - BK straipsnis ir cypė.

Stiklo valytuvas       2021-07-18 11:45

Kokios tautybės E. Macronas?
Kas sugalvojo dabartinę „demokratiją“?
.
Lietuva PRIVALO padėti etniniams prancūzams!
Nes tai Prūsijos istorija nr.2.
.
R.Paulauskas kadaise plėtojo tokią filosofiją, ‘saugok kraštinį’.
Šiuo atveju, kraštinis yra Prancūzija.

De facto       2021-07-18 11:36

Žaidė negrai su negrais, o pasirodo laimėjo Prancūzija.
„Laimėjusi“ Prancūzija, praleido progą patylėti (apie žmogaus teises).


Rekomenduojame

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Suderinimas mitingui Vilniuje gautas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.