Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Pranciškus: ideologinė kolonizacija gali pražudyti ES

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 8 d. 10:31

11     

    

Pranciškus: ideologinė kolonizacija gali pražudyti ES

laikmetis.lt

Grįždamas iš apaštališkosios kelionės, iš Atėnų į Romą skrendančiame lėktuve popiežius Pranciškus kiek daugiau nei pusvalandį kalbėjosi su kartu keliavusiais žurnalistais, atsakė į jų klausimus apie katalikų ir ortodoksų dialogą, apie migraciją, demokratijos krizę ir daug komentarų sulaukusį Europos Sąjungos dokumentą dėl termino „Kalėdos“ vartojimo.

Atsakydamas į klausimą apie pakartotą atsiprašymą už katalikų klaidas, popiežius patikslino, kad jis, visų pirma, prašė atleidimo už visa tai, kas skaldo, kas trukdo brolystei. O tai apima ir senas istorines klaidas, ir graikų nacionalinio judėjimo nepalaikymą dvidešimtojo amžiaus pradžioje.

Popiežius pridūrė, kad ir šiandien yra už ką atsiprašyti – už papiktinimą, kurio priežastis yra nesugebėjimas spręsti migrantų dramos, daugybė jūroje nuskendusių žmonių. Popiežiaus taip pat buvo klausiama, ar jis ketina susitikti su Maskvos patriarchu. Pranciškus atsakė, kad apie tokį susitikimą galvojama, kad ir netgi jis pats galėtų nuvykti į Maskvą. „Brolio pokalbiui su broliu protokolai nereikalingi. Nesvarbu, ar tai Kirilas, ar Chrizostomas, ar Jeronimas – kai broliai susitinka kalba atvirai, tiesiai į akis, bet kaip broliai.“

Atsakydamas į klausimą apie Europos Sąjungos dokumentą dėl Kalėdų, popiežius jį pavadino anachronizmu. Istorijoje buvo diktatūrų, kurios siekė panašių tikslų – Napoleonas, nacizmas, komunizmas. Tačiau tai neišliko. Matydami tokius ketinimus, turime sugrįžti prie Europos tėvų kūrėjų idealų, vienybės ir didybės idealų, ir saugotis, kad neskatintume ideologinės kolonizacijos, nes tai gali supriešinti šalis ir pražudyti Europos Sąjungą. Europos Sąjunga turi gerbti kiekvienos šalies savitumą, šalių įvairovę ir nesiekti jų suvienodinti.

Demokratija yra lobis, civilizacijos turtas, ir ji turi būti saugoma. Vienas didžiausių pavojų yra populizmas. Galvoju apie didįjį dvidešimtojo amžiaus populizmą, koks buvo nacizmas, kuris skelbė, kad gina nacionalines vertybes, bet naikino demokratiją, naikino žmonių gyvybes, tapo žiauria diktatūra. Būkime atsargūs, kad šiandien vyriausybės nenukryptų į tokį populizmą, įspėjo popiežius.

Toliau popiežiaus pokalbyje su žurnalistais pereita prie migracijos krizės prie rytinių Europos Sąjungos sienų. „Tiems žmonėms, kurie stabdo migraciją uždarydami sienas, kurie stato užtvaras su spygliuota viela, norėčiau pasakyti: „Atsimink laikus, kai tu buvai migrantas, ir kiti nenorėjo tavęs įsileisti. Tu bėgai iš savo šalies, o dabar tu nori statyti sienas“. Kas stato sienas – praranda istorijos nuovoką, savosios istorijos prasmę, užmiršta, kad jis pats buvo įkalintas kitoje valstybėje. Tie, kas stato sienas, bent jau didelė jų dalis, turi šią patirtį – yra patyrę nelaisvę.

Jūs galėtumėt paprieštarauti, kad vyriausybės turi vykdyti savo pareigas, turi valdyti. Kaipgi valdyti, kai užplūsta tokia migrantų banga? Aš atsakau: kiekviena vyriausybė turi pasakyti, kiek pabėgėlių gali priimti. Kiekviena vyriausybė turi žinoti, kiek gali. Tačiau migrantus reikia priimti, palydėti, skatinti ir integruoti. Jei viena šalis negali priimti daugiau, turi kalbėtis su kitomis šalimis, siekti, kad kitais migrantais pasirūpintų. Čia ir glūdi Europos Sąjungos svarba“, – kalbėjo Šventasis Tėvas.

Pagaliau popiežiaus klausta apie neseniai Prancūzijoje paskelbtą ataskaitą, iliustruojančią nepilnamečių išnaudojimo mastą per pastaruosius kelis dešimtmečius. Taip pat paklausta, kodėl jis taip greit priėmė Paryžiaus arkivyskupo Michelio Aupetit atsistatydinimą. Pranciškus atsakė, kad interpretuojant praeities faktus reikia naudoti tos epochos, o ne mūsų dienų hermeneutiką.

Prieš septyniasdešimt ar šimtą metų įvykdyti nusikaltimai yra brutalūs ir jie negali būti niekaip teisinami. Tačiau reikia atsiminti, kad pasaulis tuo metu buvo kitoks negu šiandien. Tais laikais Bažnyčia manė, kad nereikia jų viešinti. Panašiai elgėsi ir šeimos. Šiandien mes sakome, kad jokiu būdu negalima slėpti. Tačiau interpretuodami tuos faktus, turime atsiminti, kad tos epochos hermeneutika buvo kitokia negu mūsų epochos.

O kalbant apie Aupetit atvejį, sakė Pranciškus, tai aš jūsų klausiu: ką jis tokio blogo padarė, kad turėjo atsistatydinti? Jei nežinome, kuo jis kaltinamas, tai negalime ir teisti. Kas jį nuteisė? Viešoji nuomonė, kalbos. Mes nežinome, ką ji iš tiesų padarė, kaip jis nusižengė šeštajam įsakymui.

Tačiau, kai visi kalba, kai šurmulys intensyvėja, nukenčia žmogaus geras vardas. Jis jau nebegali toliau vykdyti savo pareigų ne dėl to, kad nusidėjo – Petras, aš ir tu esame nusidėjėliai – bet dėl to, kad prarado gerą vardą. Dėl to ir priėmiau jo atsistatydinimą. Jis buvo paaukotas ne ant tiesos, bet ant veidmainystės altoriaus, sakė popiežius.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kas galėtų       2021-12-10 0:30

Popiežiui paaiškinti, koks buvo ir yra skirtumas tarp buvusių tikrų pabėgėlių ir šitų, nes nesigaudo žmogus. Dar: “ valstybės turi priimti kiek gali”. Tai kad nebegali, braška per siūles jau Italija , Vokietija ir kt., o jie vis plaukia,ir kitaip įžūliai braunasi. Kada bus stop? Dar Popiežius Italijai užkrovė, lyg dar būtų mažai. O kas gi šiaušiasi dėl Kalėdų minėjimo, jei ne Pranciškaus godojami įsibrovėliai!

Kolonizacijos       2021-12-9 20:12

ideologinės mašinos paveldėtojas pasisakė nuspėjamai - jam Maskvos patriarchas brolis esąs.
Lietuvai nei vienas, nei kitas ne brolis.

ah1       2021-12-8 23:05

pasaulį keičianti švabo koncepcija:
sunaikinti tradicines valstybes,  sunaikinti žmogaus identitetą, sunaikinti vidurinę klasę, atimti nuosavybę.

ah.ą       2021-12-8 20:43

ir pražudys

Juozas       2021-12-8 18:48

Galėtų Popiežius parodyti tų “pabėgėlių” integravimo pavyzdį- pakeisti apsaugoje šveicarų gvardiečius kurdų ar sirų kovotojais…

amam       2021-12-8 17:48

Kai pranciskus laize kojas negrams,uzsikrete niekam nezinoma xaliera.Nuo tol biski nusneka.Da pamego su savim veziotis visokius valkatas ir juos dalinti kitiems kaip Dievo malone.

John-Henry Westen (Life Site News)       2021-12-8 17:41

Pastaruoju metu susikaupus visoms svarbioms naujienoms, susijusioms su pasauline medicinos tironija, ši problema, kylanti Katalikų bažnyčioje, galėjo prarasti dėmesį. Tai naujausias popiežiaus Pranciškaus sinodas: dvejus metus trukęs „Sinodalumo sinodas: Komunija, dalyvavimas ir misija“.
susėdome su tradiciniu katalikų žurnalistu ir „Catholic Family News“ vadovaujančiu redaktoriumi Mattu Gaspersu, kad paaiškintume, kas yra šis sinodas. Diskutavome, kaip popiežius Pranciškus bando pakeisti Bažnyčią tikrai radikaliai, perimdamas eretiško ir schizmatiško Vokietijos sinodinio kelio kelius.

Gaspersas perskaitė Sinodo dėl sinodalumo dokumentus ir paaiškino, ką jie reiškia. Jis išdėstė, kaip šis sinodas, susidedantis iš kelių etapų, prasidedantis dabar vyskupijos lygmeniu, pavirs „sumišimo ir erezijos maištu“.

Gaspersas pažymėjo, kad naujausi Sinodo dokumentai skatina dialogą ir pasauliečių katalikų, net ir netinkamai mokytų tikėjimo, ir net nekatalikų susiklausymą. Tuo pat metu, kai tai skatina Pranciškus, jis atsisako klausytis Dubia Cardinals susirūpinimo dėl popiežiaus teiginių apie santuoką, sakramentus ir moralę savo enciklikoje Amoris Laetitia.

Taip pat aptarėme bendrą šiandienos Bažnyčios krizę, liudijamą šiame naujajame sinode, ir tai, kaip ją daugelį metų kurstė modernistinės, antikatalikiškos idėjos. Būtinai peržiūrėkite ir išklausykite visą šios dienos epizodą, taip pat apsilankykite CatholicFamilyNews.com, kad sužinotumėte daugiau apie Mattą Gaspersą ir jo darbą.
The John-Henry Westen Show:
https://www.lifesitenews.com/blogs/vatican-iii-francis-synod-on-synodality-is-going-to-be-a-mishmash-of-confusion-and-heresy/

Žodžio laisvė...       2021-12-8 17:02

Krikščionybė be Kristaus yra tuščiaviduris reikalas.

Popiežius       2021-12-8 16:14

puikiai žino, ką daro ir sako. Jo tikslas - reformuoti Katalikų Bažnyčią (ir tai daro nuo pat savo pontifikato pradžios), palaipsniui liberalizuojat Jėzaus Kristaus mokymą, kol pagaliau krikščionybė liks be Kristaus.

Žodžio laisvė...       2021-12-8 14:54

Popiečius neskiria pabėgėlius nuo karo nuo klajoklių,lengvo gyvenimo ieškotojų.
Pastarieji klajokliai dar yra ir valstybių sienų gadintojai ir neteisėti įsiveržėliai per jėgą.Popiežiau,nekomentuok to,ko nežinai ir nesupranti.Ir nelygink pabėgėlių per
II pasaulinį karą,kai Europa tvino kraujuose ir skendo griuvėsiuose, su šiandieniais
įsiveržėliais į Lenkiją,Lietuvą,Latviją.Bažnyčios tarnams rekomenduoju žmonių dvasiniais reikalais,o ne politiniais ir socialiniais reikalais.

Vanda       2021-12-8 12:52

Popiežius galėtų atskirti, kas yra pabėgėliai ir kas yra pakankamai turtingi ekonominiai nelegalūs migrantai. Pabėlėgius nuo karo reikia priimti, o ekonominių-  neprivalom.

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.