Emigracija, imigracija, demografija

Pramoninkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis pageidauja 50 000 imigrantų per 5–7 metus

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugsėjo 11 d. 7:20

12     

    

Pramoninkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis pageidauja 50 000 imigrantų per 5–7 metus

Prie propagandistų ir valdžios atstovų, pradėjusių apdainuoti imigracijos iš Azijos bei Afrikos šalių privalumus ir didžiulę naudą šaliai, prisijungė pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis. Pavaizdavęs nekontroliuojamą imigraciją kaip neva dėsningos „globalizacijos“ neva dėsningą pasekmę, kurios išvengti neva neįmanoma, paragino neapsišvietusius tautiečius būti dėkingus, kad „elitinis Vakarų šalių klubas mus ištraukė iš lėtos posovietinės stagnacijos, leido mums išleisti ar išvogti savo milijardus per ES paramą“. Dėkingi tautiečiai turėtų „laikytis europietiškų vertybių“ ir pagaliau tapti „civilizuota, normalia multikultūrine šalimi“ ir susitaikyti su masine imigracija, nes kitaip „valstybė, apskaičiuota 4 milijonams žmonių, kurioje likę tik du su puse milijono neva „neišgyvens“.

Galima suprasti pono R.Dargio dėkingumą ES už tai, kad leido išvogti milijardus, suprantamas noras turėti už grašius dirbančių darbuotojų, suprantama ir baimė, kad dabartinė ekonominė-socialinė sistema per artimiausius dešimtmečius gali žlugti. Bet kuo čia dėti imigrantai? Nejaugi siūlantis neapsišvietusiems lietuviams atsikratyti iliuzijų ponas R.Dargis tikisi, kad mažaraščiai vyrai (islamo šalyse samdomus darbus dirba tik vyrai), kurie veržiasi į Vokietiją ir Švediją dėl šių šalių socialinės apsaugos sistemų dosnumo, atgabenti prievarta į Lietuvą „integruosis“ ir taps klusniais už grašius dirbančiais darbuotojais?

Siūlome skaitytojams patiems įvertinti pono R.Dargio įžvalgas.

* * *

Roberto Dargio įžvalgos televizijos laidoje „Dėmesio centre“:

* * *

Robertas Dargis. Atėjo metas sukurti svetimšalių integracijos sistemą

lrytas.lt

Kalbos, kad Lietuvai reikia imigracijos politikos, dažniau būdavo suprantamos kaip netaktas padorioje kompanijoje, negu nors kiek rimta problema. Lietuva gyvena ir dar ketino gyventi neatsidariusi net labiausiai kvalifikuotiems, talentingiausiems ir reikalingiausiems žmonėms, kurie šiandien įveikia didesnius biurokratijos brūzgynus nei norintieji legalizuoti klonuotus šeškus.

Mus, tokius nepasiruošusius, vis dar pripratusius prie naudos gavėjų Europoje statuso, užklupo nematytos atvykėlių minios prie Senojo žemyno sienų. Kai į Europos duris pasibeldė atvykėlių ordos, kurių dalį teks priglausti ir mums, atsirado kelios baimės: kad svetimos religijos ir kultūros užkratas bus gajesnis už mus pačius, o po karo pabėgėlių statusu besislepiantys ekonominiai emigrantai, Lietuvoje tarps geriau už vietinius ir pildys nusikaltimų suvestines.

Tarp garsiausiai šia tema pasisakančių vieni siūlo atsisakyti romantizmo ir atsimerkti prieš realybę, kiti – pažadinti savyje žmogiškumą ir prisiminti tarpukarį, kada tūkstančiai lietuvių Vokietijos stovyklose praleisdavo laivus plukdančius į skurdžias Pietų Amerikos šalis ir kantriai laukė savojo į Australiją, Kanadą ar JAV.

Tiek šiandieniniai romantikai, besivienijantys pabėgėliams padėti, tiek skeptikai, matantys tik pirmiausia įžūlius ekonominius imigrantus yra savaip teisūs. Neverta švaistyti jėgų diskusijai, kurie – labiau. Į Europą besiveržianti minia marga nuo vaikų ant motinų rankų, senukų vežimėliuose iki savus pasus tyčia išmetusių, krize pasinaudojusių, niekados Sirijoje negyvenusių jaunų stiprių vyrų.

Pabėgėlių problemą reikia spręsti Europos lygiu, reikia spręsti prie šaknų, o ne tik renkant vaisius, bet akivaizdu, kad dalį pabėgėlių mums reikės priimti. Tai nebus pirmieji, kurie ramybės ieškojo Lietuvoje. Beje, beveik visi ieškoję išvažiavo, o likę keli sukūrė verslus ir darbo vietas. Žinoma, tokių gerų atvejų nebus begalės.

Bet, kol mus pasieks pirmieji pabėgėliai, mes turime būti apsvarstę savo integracijos sistemą. Nors pirmieji žmonės atvyksta jau po kelių mėnesių, o mes neturime net principinių sprendimų. Pirmiausia – kokį integracijos modelį mes renkamės – asimiliacijos ar multikūltūralizmo, kuomet visos kultūros lygiavertės?

• Ar galime derėtis, kad Lietuvai atitektų kultūriškai artimesni pabėgėliai?

• Kaip vyks jų integracijos procesas, kalbos mokymas? Ar turime pakankamai resursų, kad norintieji galėtų greičiau mokytis ir pritapti Lietuvoje?

• Kaip jie galės dalyvauti darbo rinkoje?

• Kiek ilgai galios pabėgėlių statusas? Kokiomis aplinkybėmis toks statusas galės būti atimtas?

• Kokių profesijų, gebėjimų žmonėms suteiksime nuolatinio gyventojo statusą anksčiau laiko? Lietuva stokoja kelių rūšių profesijų atstovų, kuriems reikėtų suteikti galimybę nuolatiniam gyvenimui kuo greičiau.

• Kiek laisvės jie turės imtis savų verslų? Ar tam yra sukurtos sąlygos, ar bet kokia iniciatyva pabėgėliams čia dirbti ir save išlaikyti paskęs institucijų nežinios, neapsisprendimo ir susirašinėjimo brūzgynuose?

• Kiek prie galimai Europos Komisijos skiriamų pinigų pabėgėlių išlaikymui, turės prisidėti Lietuvos biudžetas ir kaip geriausia tuos pinigus panaudoti?

• Kas jeigu Lietuvoje pabuvę pabėgėliai norės keliauti į Vokietiją ar Švediją, ar mūsų kvotos bus išlaikytos?

Kalbant apie tautų vertybes, kritinėse situacijose jos išryškėja geriausiai. Kol kas atrodo, kad lietuviai daug aiškiau supranta, kodėl patys yra verti paramos, nei pabėgėliai – pagalbos.

Stipriai vėluojantis suvokimas, kad mes jau esame vakarietiškame elito klube ir globalizacijos pasekmės – mūsų kasdienybė, atsigręžia skaudžiausia puse. Rytų Europos valstybių nusiteikimas priimti tik pinigingus turistus, o ne pabėgėlius, bendro sprendimo paieškas apsunkina ir augina takoskyrą tarp vakarietiškų ir naujųjų ES narių.

Mes pamiršome, kad šitas elitinis Vakarų šalių klubas mus ištraukė iš lėtos posovietinės stagnacijos, leido mums išleisti ar išvogti savo milijardus per ES paramą, daugiau nei dešimtmetį priima visą paletę mūsų emigrantų.

Negalime likti prie elitinio stalo ir laukti, kol eilinį kartą kiti sumokės už mūsų vakarienę, šį kartą sąskaitą teks dalintis visiems. Nesijaudinkite, arbatpinigių paliks Vokietija ir kitos šalys. Jų priimamas pabėgėlių skaičius daug didesnis, nei siūlomas Lietuvai, net atsižvelgiant į gyventojų skaičių ir BVP.

Bet pradėdami integraciją turime iš valdžios sulaukti bent kvietimo diskusijai. Pradėkime nuo paties svarbiausio klausimo – mes norime pabėgėlius asimiliuoti ar gyventi multikultūrinėje šalyje ir kaip ketiname tam pasiruošti?

Mes turime unikalią galimybę mokytis iš kitų šalių klaidų ir sukurti savo svetimšalių integracijos sistemą. Spręsdami pabėgėlių klausimus savyje turime suvienyti ir romantikus humanistus, kurie atjaučia bėgantį nuo karo ir tuos pragmatikus, kuriems rūpi žemiški dalykai.

Tik taip atliksime pareigą žmogiškumui ir rasime geriausią būdą, kaip eiti į priekį.

Trumpai apie autorių: Robertas Dargis yra Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas.

Lrytas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kvailių Lietuva       2015-09-13 11:12

savus išgrūdo arba moka centus. dabar, matai, pageidauja tokios masės. pageidavimų koncerto užsakytojas?

atplaukiantis ,,žilvinėlis"       2015-09-11 16:09

nereikia lia-lia, ponuli…sakyk tiesiai, jog reikia už minimumą dirbančių vergų. Bet skaudžiai apsirinki - tokių palklusnių kaip lietuviai vergų pabėgėlių tarpe nėra. Mes jau ant ,,matraco” plūduriuodami išmaniaisiais susižinome visas savo teises, o pareigų mes neturim jokių.

Greitai begsime       2015-09-11 13:46
Pritarčiau Dargiui iš       2015-09-11 12:30

dalies,tik tai lengvų kelių ieškojimas,jei nesiekiama sugrąžinti lietuvių iš emigracijos.Lengvi keliai veda į pragarą.Žinoma,karo pabėgėliams reikia padėti besąlygiškai.Net ir ekonominiams kai kada,nes jų šalyse dažnai be šansų ką pakeisti.Bet pirma lietuvių klausimas.

Vadakste       2015-09-11 12:07

Jis matyt nori pigios darbo jegos , kad zmones dirbtu uz MMA , kuria paskirs vyriausybe ir verslininkai.

is JAV       2015-09-11 11:06

netikėjau, kad tokio menko intelekto, mentaliteto žmogelis vadovauja pramonininkams. Kokią nesąmonę parašei: ,,tūkstančiai lietuvių Vokietijos stovyklose praleisdavo laivus plukdančius į skurdžias Pietų Amerikos šalis ir kantriai laukė savojo į Australiją, Kanadą ar JAV”?! Ar žinai, kad , visu pirma, DI-Pi (Displays People) arba dipukai (išeivija) į JAV negalėjo taip paprastai ,,sulaukti laivo ir plaukti”? Kad žmogus patektų į JAV jis turėjo:a) turėti sponsorių JAV, laiduojantį jam pragyvenimą ir būstą pusmečiui (ir nemažiau); b)jokių sąsajų su žydų šaudymu; c)būti sveiku ir darbingu (ne mažiau, kaip vienas iš šeimos narių). Ligonių nepriimdavo nė iš tolo. Jei mano giminaitės sūnelis sirgo, tai visa šeima ir pasiliko Vokietijoje. Jokių komunistų ar socialistų ir t.t. Beje, daug arabų gavo prieglobstį JAV. Šiandien jie gyvena kolonijomis ir gyvena pagal savo Šariato įstatymus. Jie nėra darbštuoliai, nes visą gyvenimą varo bizniukus iš naftos arba narkotikų.Ir dalis jų, net gimę JAV, nekenčia Amerikos, vyksta į istorinę tėvynę ir iš ten sugrįžta su pagrindine Korano nuostata- žudyk kitatikius - pateksi į dangų. Kiek tokiu teroristų jau suimta JAV, kiek jų yrasekami, ar žino ,,protuolis” Dargis. O gal jis nežino apie Boston’o maratono ,,žygdarbį”, kurį įvykdė du musulmonai, su buv. SSSR šaknimis? P.Dargis nesusismąsto - kodėl pabėgėlių nepriima JAE, Rusija ir Kinija? Ypač JAEmiratai? neįdomu? Arabai nepriima arabų? Mūsų tautiečiai (išeivija) - baltieji, vyko pas baltuosius, krikščionys pas krikščionis. Beje, netiesa, kad nevyko į Pietų Ameriką. Vyko. Tamstele pasidomėk kiek lietuvių gyvena Argentinoje, Brazilijoje, Venesueloje, Kolumbijoje (Bogotos meru buvo išrinktas lietuvis Antanas Mockus, o Jūratė Statkutė de Rosales???).Pietų Afrikos respublijoje gyvena daug žydų, išeivių iš Lietuvos, kurie, pajutę II pasaulinio karo grėsmę, dar iki jo išemigravo į visas keturias puses ir t.t.Arabas, dar neatvykęs ir neįsitvirtinęs reikalauja savo teisių ir pinigų, kokių neturi net Lietuvos pilietis. Jei lietuviai - veršių tauta, tai pabėgėliai- agresyvūs , be skrupulų, pusiau laukinių, apsiskarmalavusių ,,tautiniais” rūbais tauta. Ji yraaukščiau mūsų visų ir arčiausiai Dievo. Taip jie galvoja. Taip mokomi vaikai, kurie, nemokėdami skaityti, išmokomi vieno - mintinai Koraną.Būtinai turi būti atranka ir tik karo pabėgėlius- moteris su vaikais, senelius turi priimti Lietuva, o ne jaunus, amžinai besivalkiojančius be darbo (jei mažai moka, tai piršto nepajudins). Ir t.t. Ne konfederaciju vadai, bet TAUTA referendumo keliu turi spręsti pabėgėlių priėmimo kiekio klausimą. Baisu, kai tokie išsiropščia į vadovų postus ir bando ,,intelektualiai” mulkinti mus.

tetravaal       2015-09-11 11:02

kaip ES fondus vogt tai pirmi, o mikrorajonuose su neprašytais sveteliais tegul prastuomenė gyvena smile)) visos socialinės problemos tegul ant valstybės biudžeto kupros, jei kas ne taip-  mes nusiplausim, išsikelsim savo kapitalus į ofšorines zonas. na ir šunsnukiai, dar kas stebisi, kad 25 metai Lietuva ant kojų negali atsistot?

kad       2015-09-11 10:35

skurdybė apsėdo.Vienokia ar kitokia.

Jūs       2015-09-11 9:58

savus vergus išvarė emigracijon, dabar svetimtaučių prireikė skylėm lopyti, savo draugelių  turtams didinti . Pirkite robotus iš japonų, bet šie brangesni nei abejotinos kokybės svetimtaučiai. Aišku kad šio ponaičio lūpom kalba jo draugai milijonieriai.

Liepa       2015-09-11 9:36

Kadangi pageidaut demokratinėj šaly nedraudžiama, tai leidžiu sau pageidaut,kad Dargį deportuotų kur nors toli ir ilgam.//

pritariam       2015-09-11 8:23

pageidautina, kad jie būtų rusakalbiai
dar per daug lietuvių liko - tovariščius dargis gali netekti Kremliaus malonių - todėl reikia stengtis.
partija padės.

Tiesa       2015-09-11 7:41

Dargis dar tebegyvena 17a ir laukia nemokamu vergų iš Afrikos.Nu nu….

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.