Demokratija ir valdymas

Povilo Urbšio „prezidentės statytiniu“ pavadintas FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 26 d. 22:49

19     

    

Povilo Urbšio „prezidentės statytiniu“ pavadintas FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą

tv3.lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius pasipiktino, kad vienoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje, kurios tema turėjo būti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės galimos apkaltos proceso klausimas, kalba buvo nukreipta visai kita linkme, o jis pats buvo išvadintas prezidentės statytiniu.

FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, teigdamas, kad televizijos laidoje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys išsakė, anot K. Jucevičiaus, melagingą ir šmeižikišką informaciją. FNTT vadovas cituoja laidoje pasakytas P. Urbšio mintis, neva K. Jucevičius yra prezidentės Dalios Grybauskaitės statytinis. „Jucevičius į FNTT vietą buvo pasodintas Prezidentės [...] jis yra Prezidentės statytinis“, – laidoje pasakytus žodžius cituoja FNTT vadovas K. Jucevičius.

Tiesa, šis teiginys nėra vienintelis, kuris užkliuvo K. Jucevičiui. Toje pačioje laidoje Seimo narys P. Urbšys taip pat užsiminė apie tai, kaip FNTT vadovas neva bandė gauti medikų pažymą dėl melo detektoriaus rodmenų („bandė gauti medikų pažymą, kad melo detektorius gali sutrikdyti širdies darbą“ ). FNTT vadovas, kreipdamasis į generalinį prokurorą, teigia, kad laidoje pasakyti teiginiai yra šmeižtas ir neatitinka tikrovės. K. Jucevičius remiasi Baudžiamojo kodekso 154 str. 1 d. „Šmeižimas“. Straipsnyje teigiama, kad už tai, kad jis „paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo“; BK 154 str. 2 d. asmeniui numato baudžiamąją atsakomybę už tai, kad jis „šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje“.

tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Varlėnui       2016-02-28 19:44

Šiuose komentaruose tos jūsų manymu Urbšiui klijuojamos 12 sekundžių buvo paminėtos tik jūsų paties komentare. Jokia “Garliava” čia “ne prie ko”. Puolimas prieš Urbšį eina ne iš “Garliavos”, o iš prezidentei dirbančių trolių, ieškančių sąjungininkų “Garliavoje”, pasinaudojant Urbšio vaidmeniu Garliavos istorijoje. Apgailestauju priverstas aiškinti kitais žodžiais tai, ką jau iš esmės buvau paaiškinęs. Beje, Balerina - ne mano sugalvotas to frukto apibūdinimas. Taip jį vadina jo intymi aplinka.

Varlėnas       2016-02-28 19:27

Tik nereikia apsimetinėti, kad nesuprantat. Urbšys teisybę pasakė ir apie Baleriną (jūsų sugalvotas apibūdinimas) ir apie Sodininkę. Todėl man nesuprantama, kas ir kodėl paskui bet kokį Urbšio viešą pasirodymą, tampo ir klijuoja etiketes “12 sekundžių”, taip amortizuodami bet kokią teisybę, kurią pasako Urbšys. Ar prie to prisideda ir Garliava, ar tik ja prisidengusi klkontorinių klakerių brigada? Va iš kur ta Garliava mano samprotavimuose atsirado visai į temą.

Varlėnui       2016-02-28 17:25

Nežinau, ar suprantate pats, ką norėjote pasakyti, man tai intelekto neužtenka. Bet kad visai nuvažiavote ne į temą, tai akivaizdu. Gal ką turite protingo pasakyti apie Urbšį ar Baleriną? Būtų daug įdomiau, nei apie a la garliavas ir kitus nesusijusius pamąstymus.

Varlėnas       2016-02-27 22:55

Aš rašiau a la Garliava. Mat po bendriniu įvardijimu Garliava yra tikrai ne viena Garliava. Ar V.Vasiliauskas ir ralistas yra Garliava? O Į Garliavą infiltruoti dabartiniai liudininkai - ar irgi Garliava? O tie violetiniai, kurie trykšta meile Sodininkei,anot Tarabildos, gal irgi Garliava?
Kad Garliavos istorija yra Lietuvos istorijos dalis, tai tiesa. Bet Lietuvos išrūšiavimas pagal požiūrį į tą margą Garliavą, atleiskit, yra pačios Lietuvos visuomenės marginalizacija.

Varlėnui       2016-02-27 22:08

Ne, vadinamoji Garliavos istorija yra jau seniai tapusi nebe Garliavos, o esmine visos Lietuvos istorijos dalimi. Tačiau ką tai turi bendro su prezidentės sodintinio/ės (ačiū Tarabildai už taiklų pastebėjimą) Balerinos paduotu pareiškimu į GP dėl šmeižto bylos iškėlimo P. Urbšiui? Juokinga, kad būti prezidentės statytiniu ar prašyti med. pažymos skunde traktuojama kaip sunkūs nusikaltimai.

Varlėnas       2016-02-27 21:37

O kaip pati Garliava pasirodė Garliavos istorijoje? Ir apskritai, ar kažkas mano, kad Garliavos istorija yra Garliavos patentuota nuosavybė?

Man tas       2016-02-27 18:09

BALERINA nekaip atrodo.

Varlėnui       2016-02-27 17:34

Viską įvardijote teisingai, išskyrus tariamą garliavinių puolimą išskirtinai prieš Urbšį, o ne prieš kitus iš juodosios aštuoniasdešimtinės. Tai visiška netiesa. Garliavos istorijoje kovotojas prieš korupciją P. Urbšys pasirodė kaip trumparegis menkysta, visiškai neįvertinęs korupcijos teisėsaugoje. Visgi tai nereiškia, kad dėl to Balerina tapo herojumi jų akyse. Čia komentaruose reiškiasi ne patvoriniai, o prezidentės pasodinta haha, sisi, kaka, marta, visitor, norinti pelnyti patvorinių palankumą idiotiškomis sąsajomis, klaustukais, sufantazuotomis prielaidomis. Dabar nusivažiavo tiek, kad P. Urbšį puola dėl Balerinos. Kartoju, tai ne patvorinių braižas.

O kas gali paneigti,       2016-02-27 15:41

kad ne statytinis? Kas nepatinka grybauskaitei nepaskirs. Čia ir visa tiesa.

Varlėnas       2016-02-27 15:08

Kai kas, kas čia labai dėl VSD ir STT puola Urbšį, labai išsiduoda.Suvokia, kad Urbšys iš tikro daug žino ir kai kam gali labai skaudžiai užminti. Va kas telkiasi į frontą prieš Urbšį. Tame fronte ir Daukantyno šutvė dėl visiems žinos priežasties. Negeras tas Urbšys, oi negeras. Kitas fronto segmentas - a la Garliaviniai, kurie įsikandę tą 12 sekundžių kažkodėl nepuola kitų 85 seimūnų, kuriems irgi pakako. Kažkodėl išsirinko Urbšį ir mojuoja visur tuo išmoktu sakiniu apie 12 sekundžių. Blogas Urbšys. Labai blogas.

oi kaip nepatinka kai kam t i e s a:)       2016-02-27 14:17

mele kaip mesle isguleje 25m.pasijaute nebematomais:)

???        2016-02-27 11:17

Vaišvilos?
O gal paties genetolo R.Marcinkaus? smile

Vaišvilos statytinis?        2016-02-27 11:16

Vaišvilos statytinis Urbšys tikriausiai žino kur pradingo jiems patikėti saugoti KGB archyvai? A?

info        2016-02-27 11:14

1992 m. Urbšys gavo pasiūlymą dirbti Zigmo Vaišvilos Nacionalinėje saugumo tarnyboje (dabartinis VSD), o 1994 m. pradėjo dirbti Dokumentų apsaugos tarnyboje prie Finansų ministerijos. 1997 m. buvo pakviestas dirbti į Specialiųjų tyrimų tarnybą, vadovauti Panevėžio padaliniui. Šiose pareigose dirbo iki 2012 metų balandžio mėnesio.

joo..        2016-02-27 11:10

vienąkart pagaliau turi išlįst yla iš maišo ir paaiškėt kam iš tikrųjų tarnauja Urbšys su Gailium. Kas juos buvo infiltravę į  slaptasias mūsų tarnybas.

Manipuliacijos.       2016-02-27 10:40

    Pirmiausia reikėtų nustatyti, ar ponas Jucevičius adekvačiai suvokia žodžio “informacija” reikšmę. Iš visko matyti, kad jis tik manipuliuoja ir tiek.

> Saunuolis! 2016-02-27 5:05        2016-02-27 6:31

Tamsta nors kartą išsiblaivyk, pasimokyk lietuviškai rašyti be klaidų, nes jau koktu nuo tokių klaikių kerzavonių.

Saunuolis!       2016-02-27 5:05

Taip seniai reikejo!Prikirpo Urbsiui uodega!L.Rytas istisai smeize ir Kedziu seima.Manau turi pradeti kovoti su smeiztu visi nes Lietuvoje melas paverciamas tiesa o tiesa melu.Kiek tai galima oakesti!O Urbsys istisai smeizia Prezidente su tikslu ja zmonems suformuoti neigiama nuomone apie Prezidente!

Tarabilda       2016-02-26 23:25

Iš tikro Jucevičius turi pilną teisę kreiptis į prokuratūrą, bet ne dėl to, dėl ko kreipiasi, o dėl Urbšio klaidos. Jei Urbšys teigia, kad Prezidentė Jucevičių pasodino į FNTT vietą, tai jis iš tikro nėra statytinis, o yra “sodintinis”. Už tai jį labai verta pasodinti į vieną kamerą su ta jį pasodinusia sodininke.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.