Demokratija ir valdymas

Povilo Urbšio „prezidentės statytiniu“ pavadintas FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 26 d. 23:49

19     

    

Povilo Urbšio „prezidentės statytiniu“ pavadintas FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą

tv3.lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius pasipiktino, kad vienoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje, kurios tema turėjo būti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės galimos apkaltos proceso klausimas, kalba buvo nukreipta visai kita linkme, o jis pats buvo išvadintas prezidentės statytiniu.

FNTT vadovas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, teigdamas, kad televizijos laidoje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys išsakė, anot K. Jucevičiaus, melagingą ir šmeižikišką informaciją. FNTT vadovas cituoja laidoje pasakytas P. Urbšio mintis, neva K. Jucevičius yra prezidentės Dalios Grybauskaitės statytinis. „Jucevičius į FNTT vietą buvo pasodintas Prezidentės [...] jis yra Prezidentės statytinis“, – laidoje pasakytus žodžius cituoja FNTT vadovas K. Jucevičius.

Tiesa, šis teiginys nėra vienintelis, kuris užkliuvo K. Jucevičiui. Toje pačioje laidoje Seimo narys P. Urbšys taip pat užsiminė apie tai, kaip FNTT vadovas neva bandė gauti medikų pažymą dėl melo detektoriaus rodmenų („bandė gauti medikų pažymą, kad melo detektorius gali sutrikdyti širdies darbą“ ). FNTT vadovas, kreipdamasis į generalinį prokurorą, teigia, kad laidoje pasakyti teiginiai yra šmeižtas ir neatitinka tikrovės. K. Jucevičius remiasi Baudžiamojo kodekso 154 str. 1 d. „Šmeižimas“. Straipsnyje teigiama, kad už tai, kad jis „paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo“; BK 154 str. 2 d. asmeniui numato baudžiamąją atsakomybę už tai, kad jis „šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje“.

tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Varlėnui       2016-02-28 20:44

Šiuose komentaruose tos jūsų manymu Urbšiui klijuojamos 12 sekundžių buvo paminėtos tik jūsų paties komentare. Jokia “Garliava” čia “ne prie ko”. Puolimas prieš Urbšį eina ne iš “Garliavos”, o iš prezidentei dirbančių trolių, ieškančių sąjungininkų “Garliavoje”, pasinaudojant Urbšio vaidmeniu Garliavos istorijoje. Apgailestauju priverstas aiškinti kitais žodžiais tai, ką jau iš esmės buvau paaiškinęs. Beje, Balerina - ne mano sugalvotas to frukto apibūdinimas. Taip jį vadina jo intymi aplinka.

Varlėnas       2016-02-28 20:27

Tik nereikia apsimetinėti, kad nesuprantat. Urbšys teisybę pasakė ir apie Baleriną (jūsų sugalvotas apibūdinimas) ir apie Sodininkę. Todėl man nesuprantama, kas ir kodėl paskui bet kokį Urbšio viešą pasirodymą, tampo ir klijuoja etiketes “12 sekundžių”, taip amortizuodami bet kokią teisybę, kurią pasako Urbšys. Ar prie to prisideda ir Garliava, ar tik ja prisidengusi klkontorinių klakerių brigada? Va iš kur ta Garliava mano samprotavimuose atsirado visai į temą.

Varlėnui       2016-02-28 18:25

Nežinau, ar suprantate pats, ką norėjote pasakyti, man tai intelekto neužtenka. Bet kad visai nuvažiavote ne į temą, tai akivaizdu. Gal ką turite protingo pasakyti apie Urbšį ar Baleriną? Būtų daug įdomiau, nei apie a la garliavas ir kitus nesusijusius pamąstymus.

Varlėnas       2016-02-27 23:55

Aš rašiau a la Garliava. Mat po bendriniu įvardijimu Garliava yra tikrai ne viena Garliava. Ar V.Vasiliauskas ir ralistas yra Garliava? O Į Garliavą infiltruoti dabartiniai liudininkai - ar irgi Garliava? O tie violetiniai, kurie trykšta meile Sodininkei,anot Tarabildos, gal irgi Garliava?
Kad Garliavos istorija yra Lietuvos istorijos dalis, tai tiesa. Bet Lietuvos išrūšiavimas pagal požiūrį į tą margą Garliavą, atleiskit, yra pačios Lietuvos visuomenės marginalizacija.

Varlėnui       2016-02-27 23:08

Ne, vadinamoji Garliavos istorija yra jau seniai tapusi nebe Garliavos, o esmine visos Lietuvos istorijos dalimi. Tačiau ką tai turi bendro su prezidentės sodintinio/ės (ačiū Tarabildai už taiklų pastebėjimą) Balerinos paduotu pareiškimu į GP dėl šmeižto bylos iškėlimo P. Urbšiui? Juokinga, kad būti prezidentės statytiniu ar prašyti med. pažymos skunde traktuojama kaip sunkūs nusikaltimai.

Varlėnas       2016-02-27 22:37

O kaip pati Garliava pasirodė Garliavos istorijoje? Ir apskritai, ar kažkas mano, kad Garliavos istorija yra Garliavos patentuota nuosavybė?

Man tas       2016-02-27 19:09

BALERINA nekaip atrodo.

Varlėnui       2016-02-27 18:34

Viską įvardijote teisingai, išskyrus tariamą garliavinių puolimą išskirtinai prieš Urbšį, o ne prieš kitus iš juodosios aštuoniasdešimtinės. Tai visiška netiesa. Garliavos istorijoje kovotojas prieš korupciją P. Urbšys pasirodė kaip trumparegis menkysta, visiškai neįvertinęs korupcijos teisėsaugoje. Visgi tai nereiškia, kad dėl to Balerina tapo herojumi jų akyse. Čia komentaruose reiškiasi ne patvoriniai, o prezidentės pasodinta haha, sisi, kaka, marta, visitor, norinti pelnyti patvorinių palankumą idiotiškomis sąsajomis, klaustukais, sufantazuotomis prielaidomis. Dabar nusivažiavo tiek, kad P. Urbšį puola dėl Balerinos. Kartoju, tai ne patvorinių braižas.

O kas gali paneigti,       2016-02-27 16:41

kad ne statytinis? Kas nepatinka grybauskaitei nepaskirs. Čia ir visa tiesa.

Varlėnas       2016-02-27 16:08

Kai kas, kas čia labai dėl VSD ir STT puola Urbšį, labai išsiduoda.Suvokia, kad Urbšys iš tikro daug žino ir kai kam gali labai skaudžiai užminti. Va kas telkiasi į frontą prieš Urbšį. Tame fronte ir Daukantyno šutvė dėl visiems žinos priežasties. Negeras tas Urbšys, oi negeras. Kitas fronto segmentas - a la Garliaviniai, kurie įsikandę tą 12 sekundžių kažkodėl nepuola kitų 85 seimūnų, kuriems irgi pakako. Kažkodėl išsirinko Urbšį ir mojuoja visur tuo išmoktu sakiniu apie 12 sekundžių. Blogas Urbšys. Labai blogas.

oi kaip nepatinka kai kam t i e s a:)       2016-02-27 15:17

mele kaip mesle isguleje 25m.pasijaute nebematomais:)

???        2016-02-27 12:17

Vaišvilos?
O gal paties genetolo R.Marcinkaus? smile

Vaišvilos statytinis?        2016-02-27 12:16

Vaišvilos statytinis Urbšys tikriausiai žino kur pradingo jiems patikėti saugoti KGB archyvai? A?

info        2016-02-27 12:14

1992 m. Urbšys gavo pasiūlymą dirbti Zigmo Vaišvilos Nacionalinėje saugumo tarnyboje (dabartinis VSD), o 1994 m. pradėjo dirbti Dokumentų apsaugos tarnyboje prie Finansų ministerijos. 1997 m. buvo pakviestas dirbti į Specialiųjų tyrimų tarnybą, vadovauti Panevėžio padaliniui. Šiose pareigose dirbo iki 2012 metų balandžio mėnesio.

joo..        2016-02-27 12:10

vienąkart pagaliau turi išlįst yla iš maišo ir paaiškėt kam iš tikrųjų tarnauja Urbšys su Gailium. Kas juos buvo infiltravę į  slaptasias mūsų tarnybas.

Manipuliacijos.       2016-02-27 11:40

    Pirmiausia reikėtų nustatyti, ar ponas Jucevičius adekvačiai suvokia žodžio “informacija” reikšmę. Iš visko matyti, kad jis tik manipuliuoja ir tiek.

> Saunuolis! 2016-02-27 5:05        2016-02-27 7:31

Tamsta nors kartą išsiblaivyk, pasimokyk lietuviškai rašyti be klaidų, nes jau koktu nuo tokių klaikių kerzavonių.

Saunuolis!       2016-02-27 6:05

Taip seniai reikejo!Prikirpo Urbsiui uodega!L.Rytas istisai smeize ir Kedziu seima.Manau turi pradeti kovoti su smeiztu visi nes Lietuvoje melas paverciamas tiesa o tiesa melu.Kiek tai galima oakesti!O Urbsys istisai smeizia Prezidente su tikslu ja zmonems suformuoti neigiama nuomone apie Prezidente!

Tarabilda       2016-02-27 0:25

Iš tikro Jucevičius turi pilną teisę kreiptis į prokuratūrą, bet ne dėl to, dėl ko kreipiasi, o dėl Urbšio klaidos. Jei Urbšys teigia, kad Prezidentė Jucevičių pasodino į FNTT vietą, tai jis iš tikro nėra statytinis, o yra “sodintinis”. Už tai jį labai verta pasodinti į vieną kamerą su ta jį pasodinusia sodininke.


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Mitingo „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE“ rezoliucija

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.