Visuomenės pokyčių analizė, Liustracija ir desovietizacija, Savivalda, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Povilas Urbšys. Valdžiažmogių genezė

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 27 d. 16:42

22     

    

Povilas Urbšys. Valdžiažmogių genezė

Panevėžio miesto mero sulaikymas ir jam pareikšti įtarimai už korupcinius nusikaltimus priverčia suabejoti: gal išties neįmanoma iš politinių arklidžių išmėžti savanaudiškumą ir pažaboti neribotą valdžios geidulį?

Juk jei kas nors daugiau nei prieš trejus metus būtų pasakęs, jog Panevėžio miesto meru nuo visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ išrinktas žmogus, dar rinkimų naktį žurnalistams pareiškęs, kad vienas iš pagrindinių darbų savivaldybėje: „Padaryti tai, ko nepadarė STT“, tos pačios STT bus paguldytas ant areštinės gulto, niekaip nebūčiau patikėjęs.

Skaudžiausia net ne tai, kad ir tu esi murkdomas į tą patį purvą, nors, kaip žinia, už kitą nepasirinksi. Skaudžiausia tai, kad su tavo pavarde į politiką atėjęs žmogus ne tik kad nusivalo kojas į tave ir tavo vertybes, bet ir išduoda žmonėms sugrąžintą viltį.

Kodėl taip atsitiko?

Manau, visų pirma, dėl to, kad Rytis Mykolas Račkauskas tiesiog ciniškai pasinaudojo kitų pasitikėjimu.

Praėjus pusei metų po rinkimų tiesiogiai žmonių išrinktas meras, viešai ne kartą deklaravęs savivaldos skaidrumą, atvirumą ir žmonių įgalinimo svarbą, į mano klausimą, kodėl neskatina bendruomenių kūrimosi, šaltai atsakė: jam jų nereikia, nes kai bendruomenė – tai problema, ir ne kas kitas, o jis geriausiai žino, ko reikia miestui.

Šį kartėlį šiek tiek slopino pajudėję kai kurie miesto tvarkymo darbai. Po konservatorių mero neveiklumo bet koks judesys buvo panašus į gyvybės ženklus. Tačiau pats požiūris „Aš jau viską žinau“ tapo tarsi sprogstamuoju mišiniu ir į jį įsismelkęs savanaudiškumas suveikė kaip detonatorius – sukėlė korupcinio skandalo sprogimą.

Nugriaudėjus jam supratau, ką reiškia prieš gerą mėnesį mero ištarti žodžiai, kurių esmė būtų tokia: „Būk, kur esi, tik nekišk nosies į savivaldą – čia jau viskas sudėliota“. Pradedi suprasti, kodėl jį taip išgąsdino mano svarstymai dalyvauti mero rinkimuose, kodėl bandė bet kokia kaina sunaikinti judėjimą KARTU, kurio dauguma narių neprisiekė ištikimybės jam.

Be abejo, dėl to, kas atsitiko, turiu kaltinti tik save. Ir nepasiteisinsiu dabar, kad nemažą savo gyvenimo dalį atidavęs kovai su blogiu norėjau išsaugoti nors trupinį naivumo ir rinkausi žmogumi tikėti, o ne įtarinėti.

Politika žiauri. Ji dažniausiai žmogų perkeičia ne į gerąją pusę. Ji tarsi trąšos, skatinančios augti jo ego. Ji padaro žmogų priklausomą nuo valdžios galios. Ir kai tai tampa neatsiejama žmogaus savastimi, jis virsta valdžiažmogiu.

Nuo to negali apsaugoti nei partinis bilietas, nei visuomeninis rinkimų komitetas ar judėjimas.

Tai, kas atsitiko Panevėžyje, tik patvirtino: mirus vienam drakonui visada atsiras kitas, jei tik atėjęs į valdžią bijos įgalinti žmones kontroliuoti jį.

Netikiu ir tais, kurie dabar piktdžiugiškai šoka politinį kankaną taikydamiesi sutrypti pasitikėjimą pilietiniu judėjimu KARTU – visi jie, būdami valdžioje, garbino savo kabinetines galias. Rytis Mykolas Račkauskas priėjo liepto galą tik todėl, kad tapo panašus į juos.

Gal tas, kuris taikė į jį, tikėjosi ir gal dar tebesitiki užkliudyti ir mane? Kitaip sunku suvokti, kodėl judėjimo būstinėje net penki ginkluoti STT pareigūnai ieškojo sutarčių su UAB-ais, su kuriais nei aš, nei judėjimas niekada neturėjo jokių reikalų.

Kaip ten bebūtų, tai padėjo suformuoti informacinę žinią, kurios esmė tapo tokia: sulaikytas Panevėžio miesto meras. Jam pareikšti įtarimai korupciniais nusikaltimais. Atlikta krata judėjimo KARTU būstinėje. Seimo narys Povilas Urbšys apklaustas liudytoju.

Ir pabandyk dabar įrodyti, kad nesi įsipainiojęs į mero kaselės reikalus.

Prieš keletą mėnesių, kai STT paviešino pažymą dėl viešųjų pirkimų pažeidimų Panevėžio miesto savivaldybės įmonėse, ne kas kitas, o aš viešai raginau ne pažymas rašinėti, o kelti bylas tiems, kurie pažeidžia įstatymus. Tada Panevėžio apygardos prokuratūra nusikalstamų veikų neįžiūrėjo.

Ir tikrai nenustebsiu, jei kada nors paaiškės, jog tyrimą Panevėžio savivaldybės atžvilgiu motyvavo ne tik STT susierzinimas, bet ir Jos Ekscelencijos noras pastatyti Povilą Urbšį į vietą.

Kaip ten bebūtų, Panevėžio meras nelabai įvertino šias aplinkybes prieš inicijuodamas abejotinus sandėrius, kurie išvirto į įtarimus korupcija.

Tai, žinoma, neguodžia. Nuo ištryškusio šio korupcinio pūlinio teks dar ilgai valytis tiek judėjimui, tiek man.

Komiškai atrodo, kai tarsi darnus choras iš nesutaikomų priešų – R. Karbauskio, A. Širinskienės, R. Juknevičienės, B. Matelio ir kitų – gieda pasmerkimo ariją, skirtą P. Urbšiui ir judėjimui KARTU. Net Socialdemokratų partijos Panevėžio skyrius nesusilaikė neįterpęs savo priegiesmio, nors G. Paluckas, nuteistas už nusikaltimus valstybės tarnybai, jiems kaip partijos vadovas nekliūna.

Skambant šios arijos paskutiniams akordams, it archangelo apreiškimo trimitas nuaidėjo Gabrieliaus Landsbergio žodžiai: „Šis tyrimas nusiųs aiškų signalą, kad metas keisti įstatymus, šiandien leidžiančius steigti, finansuoti judėjimus, kurie iš esmės neprisiima jokios atsakomybės už krašto, regiono ar Lietuvos ateitį“.

Nejučiom pajauti palaiminimo dvelksmą iš Daukanto aikštės.

Išties apmaudu: kas atsitiks su judėjimais, tokiems ryčiams mykolams račkauskams nusispjauti, bet jie tampa puikiu pretekstu susidoroti su tuo, kas prezidentės metiniame pranešime buvo įvardinta kaip grėsmė partinei valstybei.

Kad įtvirtintų savo režimą, vienas veikėjas, ieškodamas preteksto, su savo klika padegė net Reichstagą. O Panevėžyje net daryti nieko nereikėjo – panašu, kad pats meras užkūrė lauželį. Ar iš to pavyks įpūsti politinės inkvizicijos laužą ir ant jo sudeginti besiformuojančias nepartines pilietines galias, dar pamatysime…

Belieka nepamiršti – valdžios savivalė lygi žmonių abejingumui.

P.S. Laikas parodys, ką reiškia STT tardytojos klausimai, užduoti man per liudytojo apklausą: kiek judėjime yra narių? su kuo aš kalbėjausi dėl savo ketinimų dalyvauti mero rinkimuose?..

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Seniai       2018-07-5 15:56

stebiu Urbšį ir niekaip negaliu susidaryti pakenčiamos nuomonės,- kalbos gražios ir teisingos, o veiksmuose blaškosi. Gal tikrai turi kažkokioj spintoje skeletą.

Ir vel       2018-06-29 17:39

  portale turgus.Nejaugi negalima nereaguoti i arsokus pasispjaudimus.Reiski savo nuomone, ir tiek.Jei ka praleidai, papildyk.Dabar kruva komentaruvisai visai ne i tema.

Stasys       2018-06-29 15:29
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jurgis - Stasiui       2018-06-29 14:44
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Stasys       2018-06-29 14:28
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Jurgis - Stasiui       2018-06-29 11:24
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Stasys       2018-06-29 6:48
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Stasiui, dr-ui ir kitiems mažvaikiams       2018-06-29 3:18

man atrodo, jūs supainiojote žanrus - čia komentarų skiltis, ne pageidavimų koncertas ar laiškas Kalėdų seneliui: “Noriu to, noriu ano”. Kažkokia mažvaikystė: noriu Venckienės, nenoriu Skvernelio, šitas man patinka - tegul kalba, šitas ne - tegul tyli, noriu dorų ir sąžiningų - pagal mano supratimą, noriu ne asilų, nors pats esu asilas, ir t.t., ir pan. Fui, ar tai suaugusių vyrų kalba?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-06-29 0:31

Man jau užtenka Povilo Urbšio kalbų - jis yra nusikalstamas tauškalius.
Skvernelį atvedė į olimpą supažindindamas su R.Karbauskiu. Abu tikri ASILAI, kaip ir visi kiti antikonstituciniai Seimo nariai. Buvau emailu perspėjęs karbauskį, kad neimtų skvernelio. Matomai su protu yra susipykęs.

Stasys       2018-06-28 18:37

Nesupratau, nei jūsų logikos anei kažkokių jūsų pamąstymų. Aš nekalbu nei apie politiką nei apie kažkieno kažkokio tai sugebėjimo ar nesugebėjimo. Noriu, kad mano Tėvynėje nebūtų melo, neteisingumo, smurto, ypač iš valdžios pusės, noriu, kad mūsų nevaldytų kažkokia tai negailestinga mafija, kuri sėja tik nelaimes, mirtis, nekaltų žmonių kančias. Noriu, kad nors 80 % valdžios žmonių būtų sąžiningi bei dori, dėl iškylusių problemų balsuotų ne pagal kažkieno tai nurodymus, o pagal sąžinės balsą.

Stasy,       2018-06-28 17:38

tai jei tai supranti, kam darai tą patį???
Ir dar patvirtini, kad visi NV fanai nei mąsto, nei savo pačių klaidas pripažįsta - NV jokia politikė, o visi tie šūkčiotojai - štai mūsų prezidentė - yra arba kvailiai (pati NV jau supranta, kad ji ne politikė, garsiai sako: noriu likti JAV…), arba provokatoriai (viską daro, kad dar neapsisprendę būtinai nusigręžtų nuo NV ir jos aplinkos kaip nuo nesusivokėlių, pasakykim švelniai…)

Stasys       2018-06-28 17:20

Taip, be abejo, nekokia žmogaus genezė, jeigu jis balsuoja dėl tų sumautų 12 sek., tuo pasmerkdamas, mano giliu įsitikinimu, nekaltą žmogų, sulaužydamas jo gyvenimą.... Tiesiog, koktu ir apgailėtina !

Ir dar - albinai       2018-06-28 14:46

Atsiprašau, turi būti ‘politinių ligų”

Ir dar - albinai       2018-06-28 14:43

Patarimas partijoj elgtis kaip šeimoj -tai patarimas virsti… mafija. Jei norim, kad mūsų nemaustytų žadėdami viena, o paskui rinkdmiesi visai ką kita, tokiems “nesupratingiems” turim tik dėkoti, nes nėra kito vaisto nuo plitinių ligų - tik viešumas ir skaidrumas.

albinai       2018-06-28 14:32

Vėjus kalbate…
Net jei tai ir jūsų nuomonė.
Manyti, kad žinote, jog politikas savo poziciją dėsto ne dėl to, kad jis politikas, t.y. toks jo darbas - turėti paaiškinimą, kas valstybėj vyksta ir kokių tai turės pasekmių visai bendruomenei, t.y. ir mums… Kiti politikai tyli, nes dauguma jų neturi ką pasakuti arba gina ne mūsų interesus

albina       2018-06-28 14:19

TAM,kuris nesuprato,tai tik mano nuomonė apie TV *žvaigždę*.Kas,jei ne savimeilė veda jų kojas į komercines TV? Kodėl labai opius visuomenei klausimus nėra šio pono nuomonės? Ir dar tas ne solidus teisininkui elgesys - kas ne pagal mane,tas priešas.Padoriam kolektyve - ar šeima tai būtų,ar frakcija - ginčykis,argumentuok,bet ne bėk skųstis.Gal garbingas Dėdė nebuvo jo idealu?

Albinai       2018-06-28 13:09

Nesupratau jūsų komentaro…
Retas politikas taip dažnai būna teisus kaip kad būna Povilas Urbšys.
Retas politikas tą savo poziciją geba pagrįsti, apskritai retas būna toks nuoseklus - ją sako, nors ir žino, kad taps nepriimtinas saviems.
Kodėl jūs norite jo neapkęsti, lyg tai, ką jis gina, jums kenktų?? neatitiktų jūsų interesų. Juk viskas atvirkščiai. Tai gal palaikykim? bent dėl savęs?

albina       2018-06-28 8:40

Labai gaila,bet Urbšys irgi tik dėmesio ištroškęs ir save įsimylėjęs,blaškosi po TV,visada jis protingiausias ir amžinai teisus,bet tiesiai neatsako,kodėl seime balsuoja kaip bailys.Savo rašiniuose irgi toks *principingas*,bet kalba tik apie tai,kas galėtų būti naudinga asmeniškai.Panašus į Žemaitaitį - visada tik *AŠ* - toks teisus,gražus ir protingas.

Ona       2018-06-28 7:30

Povila   svelniai isdave   tik eilinis prisiplakelis,  o Povilas kartu su politikais labai sunkiai suzeide Venskiene , jos seima isduodami ja. Nera TIESOS,  TEISINGUMO valstybeje , tai eiliniamne judejime jo   ne tik   nera,  bet gaunasi atvirkstinis “KARTU”. Baisu klausytis istorejusiu seimo nariu kalbanciu   MELA, pagrazinama   epitetais.  Ir dar MELO skleidejas nori buti LIETUVOS prezidentu, kuriam ir cia rusai vaidenasi. Iki kokio marazmo nusirito konservatoriu-krikscioniu   politika.  Visi UNISONU   smerkia jauna filosofa VYTAUTA VYSNIAUSKA,  kuriam reikia nusilenkti. VISI POLITIKAI KAIP VORATINKLYJE BIJO   NET SAVO   SESELIO.

Pensininke       2018-06-27 21:30

Povilai,  Jus visa sirdimi norite irodyti savo TEISINGUMA,  tai kodel nenorejote isiklausyti i buvusios seimo nares Venskienes nora teisinemis priemonemis siekti atskleisti pedofilu klana?  Ji labai mylejo savo dukterecia ir ja gyne. Latvijos politikai buvo drasesni- vieningesni, o kodel Lietuva pasidave ?

to Ligijai Tautkuvienei       2018-06-27 21:20

Aciu Jums uz tikrai TEISINGA KLAUSIMA:  kodel visi seimo politikai, isskyrus N.Puteiki, BIJO zinoti ir nesiekia TIESOS apie sia byla ,  ja ignoruoja. O daugumai zmoniu i visus klausimas neatsakyta. Geda klausytis seimo nariu neadekvaciu aiskinimu del Venskienes sugrazinimo. Todel zmones bega is melo ir korupcijos prislegtos LIETUVOS. Aciu Jums palaikantiems Neringa.

Nu ir anukėlis gabrukas       2018-06-27 20:26

„Šis tyrimas nusiųs aiškų signalą, kad metas keisti įstatymus, šiandien leidžiančius steigti, finansuoti judėjimus, kurie iš esmės neprisiima jokios atsakomybės už krašto, regiono ar Lietuvos ateitį“
  O kada gabrys prisiims atsakomybę už Lietuvos ateitį? Kada bus konservinė teroristinė gauja išmėžta iš seimo?

Gerbiama Ligija,       2018-06-27 19:56

manau kad P.U. įsivaizdavo gyvenąs demokratinėje valstybėje, kurioje galima siekti tiesos pasitikint teismais. Jis nėra piktavalis, bet dirbo atsakingą darbą ir turėjo galimybę pažinti gyvenimą,tačiau elgėsi, kaip nepatyręs mokinukas.

Stasys       2018-06-27 19:38

Pakalbėkim apie Deimantę, Neringą, Orintą ir ..... apie 12 sek. Prisimenu tas 12 sek. dėl kažko buvo tabu, visų, kurie tai paminėjo, nekalti komentarai buvo ištrinti. Kodėl ? Ar jau turime šventųjų, neliečiamų kastą ? O mano manymu, turime siekti Tiesos ir Teisingumo.

tarkim ši P.U. išpažintis       2018-06-27 18:57

nuoširdi - juk paliestas pats seimūnas, jo sąžiningumas - jam ,, Skaudžiausia net ne tai, kad ir tu esi murkdomas į tą patį purvą, nors, kaip žinia, už kitą nepasirinksi. Skaudžiausia tai, kad su tavo pavarde į politiką atėjęs žmogus ne tik kad nusivalo kojas į tave ir tavo vertybes, bet ir išduoda žmonėms sugrąžintą viltį.“
Seka retorinis klausimas: ,,KODĖL TAIP ATSITIKO?“ Nors Seimo narys ir suvokia, nes nejučiom pajaučia ,, palaiminimo dvelksmą iš Daukanto aikštės.”...
Mano ir daugelio ,,violetinių“, palaikančių, remiančių, tikinčių Neringa Venckiene, klausimas LR Seimo nariui- KODĖL TAIP ATSITIKO, kad Jums pakako 12 sek. sukombinuoto vaizdo įrašo, balsavimui už LR Seimo narės Neringos Venckienės neliečiamybės naikinamą, leidimą, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę? Visuomenė jau seniai Jums uždavinėjo šį klausimą, bet Tamsta nereaguojate. Šiandien galime pasidžiaugti, kad JAV kongresmenas Chris Smith (NJ) neliko abejingas N.Venckienės bylai – jo iniciatyva Kongresui pateiktu projektu siekiama ne stabdyti, o nutraukti ekstradiciją (netaikyti jai ekstradicijos procesą reguliuojančių sutarčių ir įstatymų), nes jam ir advokatams nepakako 12 sek…
Tad klausiu VIEŠAI ir LAUKIU VIEŠO ATSAKYMO – KODĖL TAIP ATSITIKO? Ligija Tautkuvienė, JAV

Caca lelia       2018-06-27 17:37

Visu kūnu jaučiu - Urbšys čia ne prie ko.

Praeivis       2018-06-27 16:56

Įdomu daros ant Lietuvos…

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Stasys       2018-06-29 15:29

Vien dėl to, kad ardaisi dėl menkniekių, negali nurimti, kažką išvedinėji, žemini kitus, kitaip manančius, parodo, kad turi problemų, gerbiamasis ...

Jurgis - Stasiui       2018-06-29 14:44

manęs “neužgavo” - aš ne mergaitė ir taip net nemąstau, tik patvirtinau: tamstos reakcijos vaikėziškos. Beje, pavadinęs tai “nuomone” brandžiau neatrodai.
gali ir toliau širsti, bet taip tik patvirtinsi, kas buvo tos moters [?] pastebėta

Stasys       2018-06-29 14:28

Kas pakels katinui uodegą, jeigu ne pats ? Nusileisk “Jurgi” ant žemės, nemanau, kad esi “proto bokštas” bei absoliutus teisuolis. Užgavo patį poviliuko ir skvernelio kritika, tai ir burnoji, kaip koks vaikėzas prieš tuos komentatorius. Kiekvienas turi teisę pareikšti savo nuomonę dėl vieno ar kito individo ir nereikia lia-lia, be jokio pagrindo.

Jurgis - Stasiui       2018-06-29 11:24

Betgi tiesą pasakė - reakcijos tai tamstos vaikiškos

Stasys       2018-06-29 6:48

Pasižiūrėk į veidrodį, - tikras asilas esi, tiksliau asilė, nes pliurpi bele ką, kad tik papliurpti, turgaus bobutės taip nenusišnekėtų. Turiu omeny tą nepraustaburnę, kuri kažką žemiau parašė. Tikrai fui ....


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.