Povilas Urbšys. Tai – ne „didžioji politika“, bet kriminalinis veikimas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 29 d. 19:28

15     

    

Povilas Urbšys. Tai – ne „didžioji politika“, bet kriminalinis veikimas

Šių dienų korupcinis skandalas, susijęs su partija „Tvarka ir teisingumas“ parodo, kaip pas mus kriminalizuota politika. „Tvarka ir teisingumas“ neišsiskiria iš kitų partijų, nes Specialiųjų tyrimų tarnyba savo laiku atliko kratas ir Socialdemokratų, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Darbo partijos, Liberalų partijos (jai tada vadovavo A. Zuokas) būstinėse, – visose buvo ieškoma juodosios buhalterijos. Įdomu tai, kad dabartiniame skandale figūruoja keletas buvusių politinio pasitikėjimo asmenų ir viešųjų ryšių įmonė, atsakinga už tos pačios partijos įvaizdžio kūrimą.

Reikėtų priminti, jog valstybinės institucijos viešųjų ryšių gerinimui ir savo įvaizdžiui formuoti išleidžia apie 50–70 mln. Lt per metus. Tai suteikia pagrindą manyti, kad biudžeto pinigai, leidžiant užsidirbti viešųjų ryšių įmonėms, vėliau panaudojami kuriant politinių partijų įvaizdį. Su Rolandu Skaisgiriu susijusi viešųjų ryšių įmonė jau keletą metų organizuoja akciją, kuria raginama aukoti Kauno zoologijos sodui. TV3 televizijoje transliuotos paramos akcijos globėja įvardijama Inga Stumbrienė – Rolando Pakso dukra. Paramos akcijoje dalyvavo daugybė žinomų veidų, tarp jų – ir krepšininkas Robertas Javtokas. Kaip neseniai atskleidė žiniasklaida, jis „tvarkiečiui“ Vytautui Galvonui dar 2007 metais paskolino milijoną litų ir per septynerius metus iš politiko neatsiėmė nė cento. Kyla klausimai: ar tai buvo R. Javtoko milijonas? Ar taip nebuvo legalizuotas milijonas iš juodosios kasos? Tuo labiau, kad šio korupcinio skandalo įkarštyje Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas kažkodėl suskato priimti į viceministro pareigas ne ką kitą, bet būtent asmenį, dirbantį Kauno zoologijos sode – Bendrųjų reikalų skyriaus vedėją. Paskirtasis į viceministro pareigas turėjo kuruoti regionų plėtrą, kibernetinį saugumą, elektroninės valdžios įgyvendinimą, plėtrą vidaus reikalų sistemoje… Ką gi, zoologijos sodas „tvarkiečiams“ tampa Vidaus reikalų ministerijos viceministrų kalve. Laimei, kilus triukšmui viešojoje erdvėje, po dviejų dienų šis zoologijos sodo specialistas atsistatydino.

Kalbėdami apie šį korupcijos skandalą, turime užduoti keletą klausimų. Kas yra politinio pasitikėjimo asmenys? Kodėl jiems ėmus figūruoti baudžiamosiose bylose, pradedama kalbėti apie jų galimybes eiti pareigas tol, kol nesulauks baudžiamosios atsakomybės? Kas turi prisiimti atsakomybę už šių asmenų paskyrimą į tokias pareigas? Viceministrą paskiria ministras. Šiandien D. A. Barakauskas politinės atsakomybės prisiimti nenori. Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius sako, kad Vidaus reikalų ministras galės toliau eiti pareigas, jeigu jam nebus pareikšti įtarimai dėl galimos sąsajos su įtariamaisiais. Atrodo, Vyriausybė ir ministerijos sudaromos pasiremiant ne politiniu, o kriminaliniu pasitikėjimu, nes tik sulaukus bausmės už kriminalinius nusikaltimus, prarandamas pasitikėjimas.

Politika nebeatitinka politikos esmės. Žmonės nerinko nei partijos „Tvarka ir teisingumas“, nei Darbo partijos, nei kitų partijų atstovų tam, kad dangstytų juodąsias buhalterijas ar asmenis, įsipainiojusius į korupcinius skandalus. Toks partinis savo siaurų interesų atstovavimas neturi nieko bendro su žmonių interesais. Mano galva, tai neturi nieko bendro su politika, o tik su kriminaliniu veikimu.

Galų gale reiškinius reikia vadinti tikrais vardais. Kol jų neįvardini, susidaro tam tikra iliuzija, kad politikoje yra norma vengti teisinės atsakomybės už padarytus nusikaltimus, dangstyti juodąsias buhalterijas… Lietuvoje žmonėms bandoma įteigti, jog tai – ne kriminalinis veikimas, o „didžioji politika“. Ir kai įvardini tuos reiškinius pagal kriminalinio pasaulio sąvokas, kyla toks nepasitenkinimas! Juk iš po kruopščiai užpudruoto makiažo pasirodo ne kas kitas, o elementarus kriminalinis vaizdelis.

360 tūkstančių žmonių neturi pinigų maistui, žemiau skurdo ribos gyvena per 600 tūkstančių žmonių, socialinė atskirtis valstybėje tik didėja, o štai korupcinių skandalų vis daugėja! Visi turime suvokti – mūsų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo tokio politikos kriminalizavimo.

Ar tokie korupciniai skandalai gali įtakoti valstybės biudžetą? Normalioje valstybėje – negali, bet kai valdančioji dauguma, susidedanti iš socialdemokratų, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“, turės surinkti reikiamą daugumą, kad būtų patvirtintas valstybės biudžetas, prasidės sandoriai. Darbo partija užkulisiuose kels sąlygas: jei jūs priimate protokolą Žmogaus teisių komitete, kuris leistų V. Uspaskichui Europos Parlamente kalbėti apie tai, kad Darbo partijos byla politinė, – mes biudžetą palaikysime. Partija „Tvarka ir teisingumas“, neabejoju, kels sąlygą: jeigu jūs padėsite išsaugoti mūsų Seimo nario teisinę neliečiamybę, kuris įtariamas korupciniame skandale, mes balsuosime už biudžetą. Ką tai turi bendro su žmonių interesų atstovavimu?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to ula       2014-10-30 18:56

As kazkodel netikiu,ka seimunas sneka,nano nuomone jis atstovauja prokurorams,tokis nuomone padariau,kaip jis sneka apie skirtingus zmones.

to ula       2014-10-30 18:55

As kazkodel netikiu,ka seimunas sneka,nano nuomone jis atstovauja prokurorams,tokis nuomone padariau,kaip jis sneka apie skirtingus zmones

Ūla       2014-10-30 18:42

kol į Seimą, Savivaldybes neateis tokie žmonės kaip Urbšys, tol sisteminėms partijoms bus “rojus žemėje”. Seimo narys Povilas Urbšys nemažai teikia įvairaus pobūdžio siūlymų įstatymo projektams, tačiau pasitvirtina posakis…ir vienas lauke ne karys. Turime labai atsirinkti už ką  balsuoti rinkimuose į Seimą ir Savivaldybes.

Pensininke       2014-10-30 10:10

Lietuva valdo tik korumpuotos partiju grupuotes, o rinkejai yra akli ir kurti, kaip dauguma net jaunu pilieciu, atsakanciu i klausimus laidoje ” KLAUSIMELIS”. Si laida verta valdzios demesio apie Zmoniu issilavinimo nebuvima, o gal valdziai geriau vadovauti apie nieka nenutuokianciams pilieciams.

Tokios tokelės.       2014-10-30 9:51

  Aprašytas kriminalinis veikimas valstybėje įmanomas todėl, kad Prezidentūros kuruojama teisėsauga yra taip pat kriminalizuota. Tskant, kalta aplinka tiesiogine prasme.

ruta       2014-10-30 9:27

Zuvis puna nuo galvos ...Kas Lietuvos galva ?

Irena       2014-10-30 9:21

Urbsys yra tikrai vertas buti Seime.Tik Garliavos ivykiu metu jis elgesi keistai.Gal jis ir isitikines Venskienes kaltumu, bet ar jam nekilo klausimu del tiek daug lavonu, kuriu mirciu niekas nesiaiskino (nors as esu isitikinusi, kad kam reikia, tas ir zino, kas, kaip ir uz ka zude), arba dabar del seneliu Kedziu, kuriuos, kazkodel, bandoma padaryti pedofilais.Gal ji irgi kazkas tampo uz virvuciu?

StasysG       2014-10-30 9:18

Gerai būtų, kad aktyvus Seimo narys P Urbšys karts nuo karto dar informuotų skaitytojus, ką jis daro ir darys siūlydamas įstatymų pataisas, kad tų juodų politinių dėmių nebūtų. Juk galu gale ĮSTATYMAI-Taisyklės valdo Lietuvą kaip visą pasaulį.

Beta       2014-10-30 7:24

Jei pasilypėjus dar aukščiau, pamatytume, kad visus tuos neįgalius pareigūnus - Valį, Griną ir tą patį Jucevičių, skiria ir visaip palaiko Madam iš Daukanto aikštės. O jei dar aukščiau, vaizdelis maždaug toks- Madam nekompetentinga niekur, Madam tik TS-LKDP - Tatos marionetė. O kas tampo TS-LKDP, štai klausimas koks! Į kurį atsakymo nėra, nes neturime saugumo.

Krtitikas Pikčiurna       2014-10-30 5:58

Jei autorius pasilypėtų bent vienu laipteliu aukščiau, tai pamatytų, kad politinių partijų korupcinių skandalų procesuose dalyvauja FNTT, kurios vadovus taip pat skandalingai nuėmė už nepaklusnumą telefono skambučiui. Kaip visi tie skandalai baigiasi stebime pakankamai ilgą laiką, o kokie rezultatai? O jei prisiminsime Ušacką, Malakauską - jie taip pat turėjo savo nuomonę... Nuomonės neturi tik nieko iš esmės nedardantis ir bevalis Darius Valys, kuris net dėl avarijos nėra kaltas.
Kartais atrodo, kad viskas vyksta pagal “skiepų” scenarijų - pirma sukuriama paslaptis su intriga, po to seka demaskavimas, o galiausiai beveik viskas nepasitvirtina, tik dar labiau sustiprėja vienintelė monopolija ir auga reitingai.
Tai ar autorius nemato, kas vyksta ir kokie siūlai tampomi, ar pats yra to projekto dalyvis? Tokie klausimai kyla, kai pasižiūri į balsavimų suvestinę Seime.

Ryt'as       2014-10-30 5:38

Kada Urbšys išsiaiškins kaip ten buvo su galimu Vilniaus vicemero Adomavičiaus 400000 lt kyšiu , kodėl viceministras Černiauskas skandale drąsiai rėmėsi premjero pavarde , tada autoriui bus galima pritarti ir dėl visų nesisteminių partijų keistų neskaidrių  veiksmų

Is JAV -kvieciu viesai pasiaiskinti -       2014-10-30 4:59

kodel P.Urbsys balsavo uz N.Venckienes SUEMIMA?! Ar jis nesuvoke, kad pedofilu mafija vadovauja bylai, jog ji niekada nebutu istirta,o kalte butu suversta nukentejusiems- jie jau daromi kaltaisiais, aukos zusta arba ,,isvezamos"i uzsieni, kuris , galimai, yra cia pat, kokioje nors Ziegzdriu ligonineje…Skaitau visus P.urbsio str. sutinku su juose keliamomis problemomis ir niekaip nesuprantu - kodel tada jis nesugebejo islikti TEISINGU? Nejau pats isiveles i pedofilija? Klausia ne N.Venckiene, bet grupe JAV lietuviu.

kacius       2014-10-29 22:37

tai ne gyvulių ūkis, o zoologijos sodas?

teisingai       2014-10-29 20:55

tas pat ir su viceministru Černiausku. Korupcija aiški - bet atsistatydina, kad viskas neįsisiūbuotų. Ministrė Šalaševičiūtė viešai pareiškia, kad ji vertina teigiamai Černiausko veiklą. O ji turėtų inicijuoti tolesnį tyrimaą, kad būtų ištirta visa veikla ir visa korupcija susijusi su tokiu viceministru…

tiesiogiai       2014-10-29 20:15

,2014 spalio 30 d. 10 val. Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl teismas Lietuvoje gali beatodairiškai demonstruoti savo šališkumą?“‘per   http://www.ekspertai.eu


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.