Povilas Urbšys. Seimo kreipimasis į Konstitucinį Teismą – kontrolinis šūvis referendumui

Tiesos.lt redakcija   2014 m. kovo 27 d. 19:06

16     

    

Povilas Urbšys. Seimo kreipimasis į Konstitucinį Teismą – kontrolinis šūvis referendumui

Šiandien Seime buvo pritarta liberalų ir konservatorių inicijuotam Seimo nutarimo projektai dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą (KT) neva ištirti, ar Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Šį nutarimą galima suprasti tik vienaip: valdantysis elitas prašo KT paieškoti naujų „teisinių“ galimybių“, kaip dar būtų galima apriboti tautos politines galias ir žlugdyti pilietines referendumų iniciatyvas.

Toks nutarimas būtų kontrolinis šūvis referendumui.

Iš to, kaip buvo šiandien balsuota, matyti, jog esama išankstinio sutarimo bet kokia kaina kreiptis į KT, kad būtų gauta tokia KT išvada, kuri leistų užkirsti bet kokį kelią surengti referendumą. Išties stebėtina, kaip sutartinai balsavo konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai (balsavimo rezultatai pagal frakcijas – Tiesos.lt).

Stebina ir tai, kaip Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“ sugeba pademonstruoti, jog jos neva pritaria referendumui. Tačiau juk nutarimo projektą, kad referendumas įvyktų ne gegužės 25, o birželio 29 dieną pateikė ne kas kitas, kaip Loreta Graužiniėnė – Darbo partijos ir Seimo pirmininkė. Kaip matėme, būtent šis nutarimo projektas sudarė sąlygas atidėlioti balsavimą dėl referendumo skelbimo.

Loreta Graužinienė nė piršto nepajudino ir dėl to, kad Seimo Teisės ir teisingumo komitetas jau būtų pateikęs savo išvadą dėl referendumo skelbimo ir kad Seimas dar antradienį ar šiandien būtų jau galėjęs priimti atitinkamą sprendimą – pagal Statutą būtent Seimo pirmininkė vadovauja Seimo darbui.

Šiandien tapo visiškai akivaizdu – nutarimo skelbti referendumą svarstymas Seimo Teisės ir teisingumo komitete specialiai vilkinamas. Tokiomis procedūrinėmis kliūtimis siekiama vieno – laimėti laiko, kad būtų suspėta kreiptis į KT ir tokiu kreipimusi sustabdyti Referendumo įstatymo straipsnio, pagal kurį ir skelbiami referendumai, galiojimą.

Šiandienos balsavimas dar kartą patvirtino: kai reikia apriboti žmonių politines teises ir galias, konservatoriai ir socialdemokratai tampa viena partija. Jos abi atsakingos ir už tai, kad kažkada radosi Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“. Šias partijas užaugino ir sustiprino žmonių nusivylimas būtent konservatoriais ir socialdemokratais – jų atvirai rodomu žmonių valios ignoravimu, manipuliacijomis.

Ir niekas kitas, o būtent konservatoriai ir socialdemokratai V.Uspaskichui vis uždeda tautos „gelbėtojo“ aureolę. Būtent jiems tenka atsakomybė ir už tai, kad Lietuvoje antrą kartą į EP bus išrinktas vienas ir tas pats asmuo, nuteistas už finansines machinacijas, ir taip dar kartą įgis teisinę nepriklausomybę. O mūsų valstybė ir vėl bus diskredituojama.

Šiandien perskaitytame metiniame pranešime prezidentė paminėjo, jog mažėja žmonių aktyvumas, kad praėjusiuose rinkimuose nedalyvavo 450 tūkstančių jaunimo nuo 20 iki 40 metų, turinčių balsavimo teisę. Bet juk akivaizdu – toks nedalyvavimas valstybės gyvenime ir yra nepasitikėjimo žmonėmis pasekmė: žmonės tiesiog netiki, kad jų balsas šioje valstybėje ką nors lemia. Tą rodo ir visos šios manipuliacijos dėl referendumo: prievartiniu būdu nušalinus piliečius nuo svarbiausių valstybės reikalų sprendimo siekiama vieno – kad neliktų tautos, prisiimančios atsakomybę už savo valstybę, kuri vadinasi Lietuva.

Savo metiniame pranešime nė žodžiu neužsiminusi apie referendumą, Respublikos prezidentė dar kartą pademonstravo savo solidarumą su tais, kurie valosi kojas į suverenias tautos galias. Ir jos žodžiai, kad visi esame atsakingi už tai, jog sąžiningi žmonės kurtų Lietuvos valstybę išvien, neverti nė surūdijusio grašio.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagarba Seimo nariui Povilui Urbšiui       2014-04-1 2:17

nuosekliai, apie tai, kas svarbiausia, be jokio nori įtikti - retas reiškinys

to taigi       2014-03-28 13:50

reiktų būti sąžiningiems ir populistu nevadinti to,kuris nėra populistas.Nereikia nešiotis akmens užantyje ir pripažinti savo klaidas ir atsiprašyti parašus rinkusių žmonių,dėl žemės nepardavimo užsieniečiams,kurie nuoširdžiai rinko parašus dėl žemės nepardavimo,bet ne dėl RP kandidatavimo.

Taigi teisybei       2014-03-28 12:39

Nejuokinkite su tuo populistu Puteikiu, atsimerkite vieną kartą, paimkite vieną kartą ir panagrinėkite jo balsavimus seime, o ne aklai tikėkite jo pliurpalais.

teisybe       2014-03-28 9:48

Seniai seniai Vincas Kudirka rašė: „Jei teks jums kada rusų valdžia nusikratyti, turėsite dar sunkesnę kovą, kol savo juodųjų nenugalėsite“.  Ar na tai dabar vyksta? Vadinosi, netoli tenukeliavome… Tik ačiū Dievui, kad dar yra tokių Lietuvoje kaip Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Zigmas Vaišvila… Kovokite, Povilai, kiek galite. net ir tuomet, jeigu mūšio lauke liktumėte vienas. Sėkmės jums ir tepadeda Dievas… Žinokite, kad yra daug žmonių, kurie jus palaiko. Stiprybės.

tautiete       2014-03-28 9:29

JIE pastoviai tikrinasi savo galimybių ribas - Garliavoje tikrino kiek gali smurtauti, konstitucinis teismas sau ir aplinkai įsakė padidinti atlyginimus ir niekas neprieštarauja, vėl KT išaiškins, kad referendumas negalimas, o liaudis (net ne tauta) su džiaugsmu širdy rinks Grybauskaitę, į Seimą tuos pačius kubilius, juknevičienes, masiulius. Tai ko JIEMS nedergti mums ant galvos?

dalia       2014-03-28 4:01

  Aciu jums p. Urbsy, kad jus kovojate del Lietuvos su tais nepatikimais Lietuvai zmonemis, as pavyzdziui visai nesuprantu ,kaipm Lietuvos seimas gali taip elgtis su 300.000 zmonemis, kurie aiskiai issake savo pozicija del zemes nepardavimo uzsienieciams, del to 100.000 kitam referendumui ir t.t. Iseima susirinko spekuliantai ir referendumas jiems trukdo tas spekuliacijas zeme atlikti. Ir niekaip negaliu suprasti, kodel Lanzbergis kartu su tais aferistais ? Jam svarbu ant Rusijos paburnoti ir tam Bbriuseliui itikti, o kas darosi Lietuvoje - pasidare kaip ir nebesvarbu , o tai turetu buti 100 % svarbiau uz bet ka kita…Otas jo burnojimas besaikis irgi nieko teigiamo Lietuvai. Dar karta aciu jums, kad jus kovotojas uz Lietuvos reikalus, gal dar sugalvosite ka nors, kad tas referendumas ivyktu.Sekmes.

pensininkas       2014-03-27 22:34

Nesuprantu kodėl Socialdemokratų, konservatorių ir liberalų klanas remiamas dalios bijo Tautos ir tokias veiksmais griauna valstybę? Kad klano neprognozuojamus veiksmus pristabdyti, reikia Prezidentu išrinkti Puteikį ir rinkti Tautininkus.

aš matau taip:       2014-03-27 22:23

Konservatoriai jau užsisakė savo laidotuvių muziką. Jie tikri išdavikai.

gedas       2014-03-27 21:24

kaip sake Jonas , jei isduoti , pilenai ginsis viduje

butent       2014-03-27 21:18

,, visos šios manipuliacijos dėl referendumo: prievartiniu būdu nušalinus piliečius nuo svarbiausių valstybės reikalų sprendimo siekiama vieno – kad neliktų tautos, prisiimančios atsakomybę už savo valstybę, kuri vadinasi Lietuva.’‘

StasysG       2014-03-27 20:57

Pritariu seimo nariui Povilui Urbšiui. Bet kuo daugiau pagelbėti, nežinau.

Taigi       2014-03-27 20:49

SEIMO PALEIDIMO REFERENDUMAS, kuris reikštų, jog paleisto seimo nariai neturi teisės daugiau kandidatuoti ten, kur reikalaujama priesaika, išskyrus tuos seimo narius, kurie patys garbingai paliktų seimą- daugiau jokių teisėtų būdų įveikti partinius klanus nesimato.

valdziasnukiai vienijasi       2014-03-27 20:22

pries Tautos valia.

Romas       2014-03-27 19:25

  Lietuva pabusk,kiek laiko dar leisime į mus valytis kojas.

arvis       2014-03-27 19:22

šįkart pritariu,Urbšys išdrįsta pasakyti teisybę...o jei mums patinka,kai ribojamos mums Konstitucijos suteiktos galios,bene vienintelės realios,tai ir toliau risimės žemyn…kol nebeliks mūsų...

vasia       2014-03-27 19:21

lietuviai pernelyg kantrus,bet viskam yra krantai…


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.