Povilas Urbšys. Seimo etika pagal „paniatkes“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 19 d. 8:09

13     

    

Povilas Urbšys. Seimo etika pagal „paniatkes“

Ir vėl Seimas bandomas įtraukti į kriminalinį veikimą tam, kad bet kokia kaina būtų išsaugota Viktoro Uspaskicho teisinė neliečiamybė. Dar daugiau – siekiama persekioti tuos Seimo narius, kurie atsisako dalyvauti šiame procese.

Priminsiu: prieš metus Seimui pritrūko balsų sudaryti komisiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo už teismo įžeidimą. Tada politinės daugumos atstovai, vadovaujami Mečislovo Zasčiurinsko, inicijavo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą, stabdžiusį svarstymo stadiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės atėmimo. Ir visa tai vyko nepaisant to, kad ankstesnės Seimo kadencijos metu panašų klausimą dėl komisijos sudarymo dėl Roko Žilinsko, Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos teisinės neliečiamybės panaikinimo Etikos ir procedūrų komisija jau buvo išnagrinėjusi ir vienareikšmiškai pripažinusi: balsavimas dėl tyrimo komisijos sudėties nėra balsavimas dėl komisijos sudarymo.

Būtent todėl dalis komisijos narių, matydami, kad Etikos ir procedūrų komisijos vardu norima priimti neteisinius ir, sakyčiau, kriminalizuotus sprendimus, sustabdė savo įgaliojimus šitoje komisijoje. Tokiu būdu pavyko pakeisti sprendimą ir Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimui spręsti buvo sudaryta komisija.

Atrodytų, tuo viskas turėjo ir baigtis. Tuo labiau kad Seimo pirmininkė tada pažadėjo peržiūrėti Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarką, kad ateityje būtų išvengta tokių politizuotų sprendimų, neturinčių nieko bendra su Seimo Statutu. Deja, šito klausimo sprendimą Seimo pirmininkė vilkina jau devynis mėnesius. Kai rudens sesijos pradžioje Loretos Graužinienės paklausiau, ar ji ruošiasi konsultuotis su Seimo frakcijomis dėl Etikos ir procedūrų komisijos atstovavimo principų pakeitimo, man buvo atsakyta: žinote, kadangi iki Seimo kadencijos pabaigos liko tik dveji metai, keisti tą tvarką jau per vėlu.

Negana to, Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partijos atstovas Mečislovas Zasčiurinskas, manipuliuodamas Seimo politinės daugumos atstovais komisijoje, priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Seimo nariai, prieš metus atsisakę dalyvauti kriminalizuotame komisijos darbe, turi sulaukti atsakomybės už jiems nustatytų pareigų nevykdymą.

Šiuo metu, siekiant išsaugoti Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę Europarlamente, Žmogaus teisių komitete yra parengtas protokolas, kuriame teigiama, kad Darbo partijos byla buvo politizuota. Tokia išvada suteiktų Viktorui Uspaskichui galimybę išsaugoti savo teisinę neliečiamybę – Lietuvos teismams jis ir toliau būtų nepasiekiamas. Kadangi kai kurie Žmogaus teisių komiteto nariai atsisako dalyvauti šitame kriminalizuotame veiksme, Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas sukurtų precedentą ir jie galėtų būti persekiojami už savo nenorą dalyvauti Žmogaus teisių komiteto kriminalizuotame darbe.

Darosi visiškai akivaizdu, jog kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles. Tų taisyklių ir tokio veikimo negalima apibūdinti jokiu kitu žodžiu – tik kriminalinio pasaulio žargonu „paniatkės“. Tai, kad kalbant apie tai, kas vyksta Seime, tenka vartoti būtent šią kriminalinio pasaulio sąvoką, geriausiai parodo, kuo pas mus virto politika.

Toks neva „politinis“ veikimas primena organizuoto nusikalstamumo grupes, siekiančias primesti kitiems nusikalstamo veikimo taisykles. Tokiu būdu mes verčiami gyventi tarsi laisvės atėmimo zonoje, kur vyrauja išrinktųjų ir pažemintųjų kastos, kur viską sprendžia zonos „vierchai“ pagal savo „paniatkes“. Todėl ir renkami į Seimą juodųjų buhalterijų atstovai – susitaikiusieji su gyvenimu zonoje pasijaučia saugesni tik išsirinkę tuos, kurie laikosi zonos taisyklių.

Kam turėtume būti dėkingi už tokį kriminalinį „pilietinį sąmoningumą“? Ogi visiems tiems, kurie vardan savo valdžios galių – pasidabinus prezidentinėmis regalijomis, apsigaubus Konstitucinio Teismo teisėjo mantijomis ar įsispraudus į biudžetinės partijos kostiumą – sukūrė savo valdžios galios erdvę, kurioje savarankiškai mąstanti asmenybė su savo žmogišku orumu yra tik nesisteminis kliuvinys. Tokioje galios erdvėje jėga suvokiama kaip stipriojo teisė ir privilegija. Tokioje politinės galios erdvėje anksčiau ar vėliau etika tampa suvokiama tik pagal „paniatkes“.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tomui       2014-10-21 7:12

Nepainiojate Tomai , nepainiojate…turiu visas nieksu pavardes , kuriems uzteko 12 sekundziu ...

Tomas       2014-10-20 20:58

O tai Ponas Urbšys irgi iš tų kuriems užteko 12 sekundžių.Ar aš kažką painioju pataisykit jei nusišneku.

Anupras       2014-10-20 12:15

Trys pavadinimai,bet viena partija,plius tvirta ranka.Tad kitos ;kremlinės; kriminalinės partijos savaime ;likviduojasi;. Tada demokratija ir morali politika suklestės, etikos komisijos nereikės.

Pažįstama leidžia       2014-10-19 20:36

į mokslus dvi dukras ir neturi už ką susitaisyti dantų.

to Beta       2014-10-19 19:11

Beta     2014-10-19 13:53
Kiek dar metų tęsis tas Uspaskicho teismų maratonas? Jei vienas teismas bylą išnagrinėjo, tai aukštesniam kiek dar laiko reikės? Viskas iš naujo?

Beta     2014-10-19 18:23
Tai čia dėl to teismų įžeidimo taip plėšosi? Ar dėl DP bylos?

CITATA:
Šiuo metu, siekiant išsaugoti Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę Europarlamente, Žmogaus teisių komitete yra parengtas protokolas, kuriame teigiama, kad Darbo partijos byla buvo politizuota. Tokia išvada suteiktų Viktorui Uspaskichui galimybę išsaugoti savo teisinę neliečiamybę – Lietuvos teismams jis ir toliau būtų nepasiekiamas. Kadangi kai kurie Žmogaus teisių komiteto nariai atsisako dalyvauti šitame kriminalizuotame veiksme, Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas sukurtų precedentą ir jie galėtų būti persekiojami už savo nenorą dalyvauti Žmogaus teisių komiteto kriminalizuotame darbe.


VIŠTAKUMAS ?

Beta       2014-10-19 17:23

Tai čia dėl to teismų įžeidimo taip plėšosi? Ar dėl DP bylos?

Gal jau laikas       2014-10-19 16:21

baigti su tuo Uspaskichu. Arba teisiat arba paleidžiat. Na nuteisit,  už, tik pagalvokit, teismo įžeidimą. Viktoras atsėdės kokius 2 metus, mes jį vėl išrinksim gal net į prezidentus, kaip poloitinį kalinį, nes teisėjai ne Dioevai, kad jų įžeisti negalima. Na ir bardakas šoj kankinių Lietuvoj.

Beta       2014-10-19 12:53

Kiek dar metų tęsis tas Uspaskicho teismų maratonas? Jei vienas teismas bylą išnagrinėjo, tai aukštesniam kiek dar laiko reikės? Viskas iš naujo?

Arguss       2014-10-19 11:22

Viskas straipsnyje teisingai sudėliota į lentynas, tačiau iš karto( arba dar kartą) galima paklausti: o kas iš to? Štai, jeigu taip ar panašiai mąstantys Seimo nariai spjautų į visus partiškumus ir priklausomybes ir įeitų į vieną nepriklausomą (realiai) frakciją, gal kažkas pradėtų keistis.

pritariu Urbsiui -       2014-10-19 10:44

kelia i viesuma visus Seimo nuopolius ir pulinius. Tik noreciau, kad VIESAI, kartu su GAILIUMI atsakytu i klausima- ar pakako 12 sek., kad patiketu Neringos Venckienes kaltumu ir pritartu ne tik is jos imuniteto atemimui, bet ir balsavo uz suemima. Taigi, kuris Urbsys yra garbingas - pries Venckiene ar dabar?

Brinkazis       2014-10-19 10:35

Puiku, kad P. Urbšys pripažįsta ir įvardija Seimo įtraukimo į kriminalinį veikimą faktą, parodo jo schemą.  P. Urbšiui gerai žinomas kitas Seimo įtraukimo į kriminalinį veikimą precedentas: tai parlamentarės Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimai ir apkaltos, kai nusikalstami tikslai buvo užmaskuoti įvairiausiais procedūriniais formalumais bei išvedžiojimais apie teismų, prokurorų „nepriklausomumus“, draudimus „viešinti“ ir „darbdavius“.
Dar vienas o, bet, tačiau: P. Urbšys: „Priminsiu: prieš metus Seimui pritrūko balsų sudaryti komisiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo už teismo įžeidimą.“ P. Urbšys tame mato baisų kriminalinį veikimą. O juk tokios komisijos dėl teisėjų „įžeidimo“ apskritai išstato pajuokai Seimą, ir P. Urbšys verčiau inicijuotų BK pakeitimus, kad „teisėjų įžeidimas“ būtų pagaliau dekriminalizuotas.
O žaidimai su V.U. tik rodo, kad toks veikėjas labai reikalingas tiems, kurie viešumoje reiškiasi kaip didūs jo priešininkai. Povilui Urbšiui to, žinoma, netaikau, straipsnis geras, reikalingas ir aktualus.

Kada baigsis seime bardakas?       2014-10-19 10:21

Kūrė Neringai Venckienei dešimtimis nusikalstamų veikų, o dabar kuriama Viktorui Uspaschikui. Kodėl nebaudžiami seime sėdinti konservinė ir liberastinė gauja už pridarytus nusikaltimus Lietuvos ekonomikai?

p.Povilas       2014-10-19 9:33

manau per daug didelis formalistas - per daug laikosi įstatymo raidės ( t.y. ieško sliekų ten kur jų nėra ) . Nėra gi p.Viktoras kažkoks jau ir Lietuvos priešas.Jis šiuo metu , manau, pats tikriausias Lietuvos patriotas - pažiūrėkim kaip p.Viktoro Uspskich klapčiukai ( Paulauskas, Graužinienė, Pavalkis ir kiti ) pasiaukojamai kovoja už Lietuvą su Rusija. Negi tai jie darytų be p.Viktoro Uspaskich nurodymo ? Taigi - laisvę Viktorui Uspaskich !!!


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.