Povilas Urbšys. Seimo etika pagal „paniatkes“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 19 d. 8:09

13     

    

Povilas Urbšys. Seimo etika pagal „paniatkes“

Ir vėl Seimas bandomas įtraukti į kriminalinį veikimą tam, kad bet kokia kaina būtų išsaugota Viktoro Uspaskicho teisinė neliečiamybė. Dar daugiau – siekiama persekioti tuos Seimo narius, kurie atsisako dalyvauti šiame procese.

Priminsiu: prieš metus Seimui pritrūko balsų sudaryti komisiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo už teismo įžeidimą. Tada politinės daugumos atstovai, vadovaujami Mečislovo Zasčiurinsko, inicijavo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą, stabdžiusį svarstymo stadiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės atėmimo. Ir visa tai vyko nepaisant to, kad ankstesnės Seimo kadencijos metu panašų klausimą dėl komisijos sudarymo dėl Roko Žilinsko, Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos teisinės neliečiamybės panaikinimo Etikos ir procedūrų komisija jau buvo išnagrinėjusi ir vienareikšmiškai pripažinusi: balsavimas dėl tyrimo komisijos sudėties nėra balsavimas dėl komisijos sudarymo.

Būtent todėl dalis komisijos narių, matydami, kad Etikos ir procedūrų komisijos vardu norima priimti neteisinius ir, sakyčiau, kriminalizuotus sprendimus, sustabdė savo įgaliojimus šitoje komisijoje. Tokiu būdu pavyko pakeisti sprendimą ir Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimui spręsti buvo sudaryta komisija.

Atrodytų, tuo viskas turėjo ir baigtis. Tuo labiau kad Seimo pirmininkė tada pažadėjo peržiūrėti Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarką, kad ateityje būtų išvengta tokių politizuotų sprendimų, neturinčių nieko bendra su Seimo Statutu. Deja, šito klausimo sprendimą Seimo pirmininkė vilkina jau devynis mėnesius. Kai rudens sesijos pradžioje Loretos Graužinienės paklausiau, ar ji ruošiasi konsultuotis su Seimo frakcijomis dėl Etikos ir procedūrų komisijos atstovavimo principų pakeitimo, man buvo atsakyta: žinote, kadangi iki Seimo kadencijos pabaigos liko tik dveji metai, keisti tą tvarką jau per vėlu.

Negana to, Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partijos atstovas Mečislovas Zasčiurinskas, manipuliuodamas Seimo politinės daugumos atstovais komisijoje, priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Seimo nariai, prieš metus atsisakę dalyvauti kriminalizuotame komisijos darbe, turi sulaukti atsakomybės už jiems nustatytų pareigų nevykdymą.

Šiuo metu, siekiant išsaugoti Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę Europarlamente, Žmogaus teisių komitete yra parengtas protokolas, kuriame teigiama, kad Darbo partijos byla buvo politizuota. Tokia išvada suteiktų Viktorui Uspaskichui galimybę išsaugoti savo teisinę neliečiamybę – Lietuvos teismams jis ir toliau būtų nepasiekiamas. Kadangi kai kurie Žmogaus teisių komiteto nariai atsisako dalyvauti šitame kriminalizuotame veiksme, Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas sukurtų precedentą ir jie galėtų būti persekiojami už savo nenorą dalyvauti Žmogaus teisių komiteto kriminalizuotame darbe.

Darosi visiškai akivaizdu, jog kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles. Tų taisyklių ir tokio veikimo negalima apibūdinti jokiu kitu žodžiu – tik kriminalinio pasaulio žargonu „paniatkės“. Tai, kad kalbant apie tai, kas vyksta Seime, tenka vartoti būtent šią kriminalinio pasaulio sąvoką, geriausiai parodo, kuo pas mus virto politika.

Toks neva „politinis“ veikimas primena organizuoto nusikalstamumo grupes, siekiančias primesti kitiems nusikalstamo veikimo taisykles. Tokiu būdu mes verčiami gyventi tarsi laisvės atėmimo zonoje, kur vyrauja išrinktųjų ir pažemintųjų kastos, kur viską sprendžia zonos „vierchai“ pagal savo „paniatkes“. Todėl ir renkami į Seimą juodųjų buhalterijų atstovai – susitaikiusieji su gyvenimu zonoje pasijaučia saugesni tik išsirinkę tuos, kurie laikosi zonos taisyklių.

Kam turėtume būti dėkingi už tokį kriminalinį „pilietinį sąmoningumą“? Ogi visiems tiems, kurie vardan savo valdžios galių – pasidabinus prezidentinėmis regalijomis, apsigaubus Konstitucinio Teismo teisėjo mantijomis ar įsispraudus į biudžetinės partijos kostiumą – sukūrė savo valdžios galios erdvę, kurioje savarankiškai mąstanti asmenybė su savo žmogišku orumu yra tik nesisteminis kliuvinys. Tokioje galios erdvėje jėga suvokiama kaip stipriojo teisė ir privilegija. Tokioje politinės galios erdvėje anksčiau ar vėliau etika tampa suvokiama tik pagal „paniatkes“.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tomui       2014-10-21 7:12

Nepainiojate Tomai , nepainiojate…turiu visas nieksu pavardes , kuriems uzteko 12 sekundziu ...

Tomas       2014-10-20 20:58

O tai Ponas Urbšys irgi iš tų kuriems užteko 12 sekundžių.Ar aš kažką painioju pataisykit jei nusišneku.

Anupras       2014-10-20 12:15

Trys pavadinimai,bet viena partija,plius tvirta ranka.Tad kitos ;kremlinės; kriminalinės partijos savaime ;likviduojasi;. Tada demokratija ir morali politika suklestės, etikos komisijos nereikės.

Pažįstama leidžia       2014-10-19 20:36

į mokslus dvi dukras ir neturi už ką susitaisyti dantų.

to Beta       2014-10-19 19:11

Beta     2014-10-19 13:53
Kiek dar metų tęsis tas Uspaskicho teismų maratonas? Jei vienas teismas bylą išnagrinėjo, tai aukštesniam kiek dar laiko reikės? Viskas iš naujo?

Beta     2014-10-19 18:23
Tai čia dėl to teismų įžeidimo taip plėšosi? Ar dėl DP bylos?

CITATA:
Šiuo metu, siekiant išsaugoti Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę Europarlamente, Žmogaus teisių komitete yra parengtas protokolas, kuriame teigiama, kad Darbo partijos byla buvo politizuota. Tokia išvada suteiktų Viktorui Uspaskichui galimybę išsaugoti savo teisinę neliečiamybę – Lietuvos teismams jis ir toliau būtų nepasiekiamas. Kadangi kai kurie Žmogaus teisių komiteto nariai atsisako dalyvauti šitame kriminalizuotame veiksme, Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas sukurtų precedentą ir jie galėtų būti persekiojami už savo nenorą dalyvauti Žmogaus teisių komiteto kriminalizuotame darbe.


VIŠTAKUMAS ?

Beta       2014-10-19 17:23

Tai čia dėl to teismų įžeidimo taip plėšosi? Ar dėl DP bylos?

Gal jau laikas       2014-10-19 16:21

baigti su tuo Uspaskichu. Arba teisiat arba paleidžiat. Na nuteisit,  už, tik pagalvokit, teismo įžeidimą. Viktoras atsėdės kokius 2 metus, mes jį vėl išrinksim gal net į prezidentus, kaip poloitinį kalinį, nes teisėjai ne Dioevai, kad jų įžeisti negalima. Na ir bardakas šoj kankinių Lietuvoj.

Beta       2014-10-19 12:53

Kiek dar metų tęsis tas Uspaskicho teismų maratonas? Jei vienas teismas bylą išnagrinėjo, tai aukštesniam kiek dar laiko reikės? Viskas iš naujo?

Arguss       2014-10-19 11:22

Viskas straipsnyje teisingai sudėliota į lentynas, tačiau iš karto( arba dar kartą) galima paklausti: o kas iš to? Štai, jeigu taip ar panašiai mąstantys Seimo nariai spjautų į visus partiškumus ir priklausomybes ir įeitų į vieną nepriklausomą (realiai) frakciją, gal kažkas pradėtų keistis.

pritariu Urbsiui -       2014-10-19 10:44

kelia i viesuma visus Seimo nuopolius ir pulinius. Tik noreciau, kad VIESAI, kartu su GAILIUMI atsakytu i klausima- ar pakako 12 sek., kad patiketu Neringos Venckienes kaltumu ir pritartu ne tik is jos imuniteto atemimui, bet ir balsavo uz suemima. Taigi, kuris Urbsys yra garbingas - pries Venckiene ar dabar?

Brinkazis       2014-10-19 10:35

Puiku, kad P. Urbšys pripažįsta ir įvardija Seimo įtraukimo į kriminalinį veikimą faktą, parodo jo schemą.  P. Urbšiui gerai žinomas kitas Seimo įtraukimo į kriminalinį veikimą precedentas: tai parlamentarės Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimai ir apkaltos, kai nusikalstami tikslai buvo užmaskuoti įvairiausiais procedūriniais formalumais bei išvedžiojimais apie teismų, prokurorų „nepriklausomumus“, draudimus „viešinti“ ir „darbdavius“.
Dar vienas o, bet, tačiau: P. Urbšys: „Priminsiu: prieš metus Seimui pritrūko balsų sudaryti komisiją dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo už teismo įžeidimą.“ P. Urbšys tame mato baisų kriminalinį veikimą. O juk tokios komisijos dėl teisėjų „įžeidimo“ apskritai išstato pajuokai Seimą, ir P. Urbšys verčiau inicijuotų BK pakeitimus, kad „teisėjų įžeidimas“ būtų pagaliau dekriminalizuotas.
O žaidimai su V.U. tik rodo, kad toks veikėjas labai reikalingas tiems, kurie viešumoje reiškiasi kaip didūs jo priešininkai. Povilui Urbšiui to, žinoma, netaikau, straipsnis geras, reikalingas ir aktualus.

Kada baigsis seime bardakas?       2014-10-19 10:21

Kūrė Neringai Venckienei dešimtimis nusikalstamų veikų, o dabar kuriama Viktorui Uspaschikui. Kodėl nebaudžiami seime sėdinti konservinė ir liberastinė gauja už pridarytus nusikaltimus Lietuvos ekonomikai?

p.Povilas       2014-10-19 9:33

manau per daug didelis formalistas - per daug laikosi įstatymo raidės ( t.y. ieško sliekų ten kur jų nėra ) . Nėra gi p.Viktoras kažkoks jau ir Lietuvos priešas.Jis šiuo metu , manau, pats tikriausias Lietuvos patriotas - pažiūrėkim kaip p.Viktoro Uspskich klapčiukai ( Paulauskas, Graužinienė, Pavalkis ir kiti ) pasiaukojamai kovoja už Lietuvą su Rusija. Negi tai jie darytų be p.Viktoro Uspaskich nurodymo ? Taigi - laisvę Viktorui Uspaskich !!!


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.