Povilas Urbšys. Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 23 d. 15:07

9     

    

Povilas Urbšys. Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Seimo narys Petras Narkevičius, pasipiktinęs mano komentaru dėl Seimo etikos kriminalizavimo siekiant Viktorui Uspaskichui ir Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės, kreipėsi į mane viešu laišku

Kai rašiau, jog „kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles“, Petro Narkevičiaus omenyje neturėjau, todėl sąmoningai vartojau „kai kurie“ – iki šiol maniau, kad Petras Narkevičius bando atsiriboti nuo savo partijos lyderio ir partijos ,,juodosios buhalterijos“.

Deja, turiu prisipažinti – klydau. Pasirodo, V. Uspaskicho sukurta Darbo partijos kriminalinė išraiška jam yra sava. Vadinasi, tokiems, kaip Petras Narkevičius, skirtas tik kaukės vaidmuo slėpti šią kriminalinę grimasą, kad žmonės įtikėtų, jog balsuodami už Petrą, nebalsuoja už Viktoro neliečiamybės išsaugojimą. Gudru, tačiau yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.

Ar tikrai žmonės, žiūrėdami į plačiai besišypsantį Petrą, turėtų pamiršti, kad Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. Lt pajamų ir 23 mln. Lt išlaidų? Šiuos juoduosius pinigus įsisavino visa Darbo partija. Teisme nustatyta: iš partijos juodosios buhalterijos lėšų buvo finansuojamos rinkimų kampanijos, mokėtas darbo užmokestis partijos nariams, skirtos išmokos partijos skyriams. Daugeliu atvejų pajamos buvo koduojamos ne tik raidėmis, atskirais vardais ar kitais žodžiais, bet ir pavadinimais, tokiais pat kaip ir įmonių, kaltinime nurodytu laikotarpiu gavusių ES struktūrinių fondų paramą.

23,73 mln. Lt – tiek Europos Sąjungos paramos iš valstybės lėšų 2006 metais buvo padalyta penkioms įmonėms, kurios figūruoja Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaip galimai juodąją partijos kasą finansavę subjektai. Pagal bylos medžiagoje esančius kasos pajamų orderius, jos partijai atseikėjo iš viso 1,18 mln. Lt, arba 5 proc. paramos sumos.

Teismas Viktorui Uspaskichui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, Vitalijai Vonžutaitei – 3 metus. Tik Vytautas Gapšys laisvės atėmimo bausmės negavo – jis turės sumokėti 35 750 Lt dydžio baudą.

Senoliai sakydavo: pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu. Belieka apgailestauti dėl dar vieno Seimo nario priklausomybės nuo Kėdainių „kniaziaus“ ir jo ,,paniatkių“.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

climb       2014-10-27 16:19

perspective volatility markets cash brokers check credit score online retailers product parties

Ne visada       2014-10-26 9:03

Ne visada sutinku,nes ne viskuo ir domiuosiu, su Urbsio nuomone,bet kazkaip gerbiu Ji,kaip seimo nari.Na,Jis turi savo nuomone ir issako,

StasysG       2014-10-25 8:46

Prie Dasliaus Stanciko straipsnio taip parašiau:

——————————StasysG——>(StasiuiG 2014-10-23 15:49)    2014-10-25 9:39
Norite pasakyti, kad Seimo narys P Urbšys prieš N Venckienę, nes balsavo UŽ rezoliuciją “suimti”? O pvz konservatorius Paulius Saudargas-PRIEŠ? Ką gi, manau, kad seimūnui P Urbšiui pats laikas čia paaiškinti skaitytojams, padarė jis klaidą ar ne. Juo labiau, kad dabar vyksta didelis sujudimas dėl pedofilijos ir Kauno teismo sprendimo išplėšti Venckienę iš JAV.

netikinti urbšio padorumu       2014-10-24 9:06

Tai va, Urbšy, kai balsavai už Venckienės apkaltą, supratau, kas tavo draugai. Dėl to nesidėk , kuo nesi. Niekuomet nebetikėsiu tavim.

Magnolija       2014-10-24 0:55

Urbšys medžioja Uspaskichą, Gailius medžioja Valį. Ar to užtenka?

Prieš 1 dieną       2014-10-23 21:48

Pasak P. Urbšio, su TT sietina byla neiškrenta iš konteksto. Seimo narys primena, kad kratos yra darytos ir konservatorių, socialdemokratų būstinėse, jau nekalbant apie Darbo partiją (DP) bei liberalus, kai jiems vadovavo Artūras Zuokas.
„Tai yra sisteminis reiškinys ir partijų vadovybės tolerancija korupcijos atvejams rodo, kad galbūt, cituojant Viktorą Uspaskichą, „juodosios buhalterijos“ gali būti visose partijose. R. Skaisgirys buvo paminėtas kaip vienas iš TT kandidatų į Vilniaus mero postą, socialdemokratai siūlo Gintautą Palucką, asmenį, kuris prieš keletą metų yra nuteistas už piktnaudžiavimą. Tai parodo, kad žmonės, įsipainioję į korupcinis skandalus, yra toleruojami partijų vadovybių. Man atrodo, jog tai patvirtina prielaidas, kad partijose galimos tos „juodosios buhalterijos“, – kalba P. Urbšys.

Seimo narys pažymi, kad 90 proc. Lietuvos piliečių mano, jog korupcija Lietuvoje paplitusi, 63 proc. teigia, kad šalyje vyriausybės yra veikiamos stambių interesų grupių. Anot, P. Urbšio, patys politikai bando paneigti tokius skaičius kaip perdėtus, pasakyti, kad žmonių suvokimas neatitinka realybės, tačiau iš tiesų politinė korupcija kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.


Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/seimo-narys-apie-politine-korupcija-tai-yra-sisteminis-reiskinys-655754#ixzz3H00q1zKY

Taigi       2014-10-23 19:35

Urbšys vienintelis seimo narys, už kurį balsuočiau. Kad taip seime nors 40 tokių urbšių, ir galbūt Lietuvoje būtų įmanoma kažką teigiamo padaryti.

Gerb. Urbšį       2014-10-23 16:50

Pasikapstykit kitų partijų buhalterijose, antai, kaip liberstų ir ypač konsevų, kiek pinigų sukimšta užsienio bankuose. Ar jums nekyla kartais toks noras? Ir pamatysir, kad darbo partijos buhalterija tik mažytis menkniekis. Tik nepamanykit, kad aš darbo partijos gerbėjas.

Ryt'as       2014-10-23 15:38

Anaiptol nesu darbo partijos gerbėjas ,greičiau priešingai.
Neabejoju , kad darbo partija turėjo ir turi “juodąją buhalteriją”,
tik nepamirškime , kad juodais pinigais 2003 metais buvo susitepę
tokie veikėjai kaip Andriukaitis ,Kvietkauskas , Vidžiūnas kartu su savo
partijomis. Ar sisteminiai -šventieji , o darbo partija ir paksistai
“išrinktiesiems” klaniniams nepriklauso? Perdaug savarankiški ?


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.