Povilas Urbšys. Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Tiesos.lt redakcija   2014 m. spalio 23 d. 15:07

9     

    

Povilas Urbšys. Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu

Seimo narys Petras Narkevičius, pasipiktinęs mano komentaru dėl Seimo etikos kriminalizavimo siekiant Viktorui Uspaskichui ir Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės, kreipėsi į mane viešu laišku

Kai rašiau, jog „kai kurie Darbo partijos nariai Seime, neatsilikdami nuo savo lyderio, teisiamo už organizuotos nusikalstamos grupės subūrimą, nori kitiems Seimo nariams primesti elgesio normas ne pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, o pagal nusikalstamo pasaulio taisykles“, Petro Narkevičiaus omenyje neturėjau, todėl sąmoningai vartojau „kai kurie“ – iki šiol maniau, kad Petras Narkevičius bando atsiriboti nuo savo partijos lyderio ir partijos ,,juodosios buhalterijos“.

Deja, turiu prisipažinti – klydau. Pasirodo, V. Uspaskicho sukurta Darbo partijos kriminalinė išraiška jam yra sava. Vadinasi, tokiems, kaip Petras Narkevičius, skirtas tik kaukės vaidmuo slėpti šią kriminalinę grimasą, kad žmonės įtikėtų, jog balsuodami už Petrą, nebalsuoja už Viktoro neliečiamybės išsaugojimą. Gudru, tačiau yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.

Ar tikrai žmonės, žiūrėdami į plačiai besišypsantį Petrą, turėtų pamiršti, kad Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. Lt pajamų ir 23 mln. Lt išlaidų? Šiuos juoduosius pinigus įsisavino visa Darbo partija. Teisme nustatyta: iš partijos juodosios buhalterijos lėšų buvo finansuojamos rinkimų kampanijos, mokėtas darbo užmokestis partijos nariams, skirtos išmokos partijos skyriams. Daugeliu atvejų pajamos buvo koduojamos ne tik raidėmis, atskirais vardais ar kitais žodžiais, bet ir pavadinimais, tokiais pat kaip ir įmonių, kaltinime nurodytu laikotarpiu gavusių ES struktūrinių fondų paramą.

23,73 mln. Lt – tiek Europos Sąjungos paramos iš valstybės lėšų 2006 metais buvo padalyta penkioms įmonėms, kurios figūruoja Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaip galimai juodąją partijos kasą finansavę subjektai. Pagal bylos medžiagoje esančius kasos pajamų orderius, jos partijai atseikėjo iš viso 1,18 mln. Lt, arba 5 proc. paramos sumos.

Teismas Viktorui Uspaskichui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, Vitalijai Vonžutaitei – 3 metus. Tik Vytautas Gapšys laisvės atėmimo bausmės negavo – jis turės sumokėti 35 750 Lt dydžio baudą.

Senoliai sakydavo: pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu. Belieka apgailestauti dėl dar vieno Seimo nario priklausomybės nuo Kėdainių „kniaziaus“ ir jo ,,paniatkių“.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

climb       2014-10-27 16:19

perspective volatility markets cash brokers check credit score online retailers product parties

Ne visada       2014-10-26 9:03

Ne visada sutinku,nes ne viskuo ir domiuosiu, su Urbsio nuomone,bet kazkaip gerbiu Ji,kaip seimo nari.Na,Jis turi savo nuomone ir issako,

StasysG       2014-10-25 8:46

Prie Dasliaus Stanciko straipsnio taip parašiau:

——————————StasysG——>(StasiuiG 2014-10-23 15:49)    2014-10-25 9:39
Norite pasakyti, kad Seimo narys P Urbšys prieš N Venckienę, nes balsavo UŽ rezoliuciją “suimti”? O pvz konservatorius Paulius Saudargas-PRIEŠ? Ką gi, manau, kad seimūnui P Urbšiui pats laikas čia paaiškinti skaitytojams, padarė jis klaidą ar ne. Juo labiau, kad dabar vyksta didelis sujudimas dėl pedofilijos ir Kauno teismo sprendimo išplėšti Venckienę iš JAV.

netikinti urbšio padorumu       2014-10-24 9:06

Tai va, Urbšy, kai balsavai už Venckienės apkaltą, supratau, kas tavo draugai. Dėl to nesidėk , kuo nesi. Niekuomet nebetikėsiu tavim.

Magnolija       2014-10-24 0:55

Urbšys medžioja Uspaskichą, Gailius medžioja Valį. Ar to užtenka?

Prieš 1 dieną       2014-10-23 21:48

Pasak P. Urbšio, su TT sietina byla neiškrenta iš konteksto. Seimo narys primena, kad kratos yra darytos ir konservatorių, socialdemokratų būstinėse, jau nekalbant apie Darbo partiją (DP) bei liberalus, kai jiems vadovavo Artūras Zuokas.
„Tai yra sisteminis reiškinys ir partijų vadovybės tolerancija korupcijos atvejams rodo, kad galbūt, cituojant Viktorą Uspaskichą, „juodosios buhalterijos“ gali būti visose partijose. R. Skaisgirys buvo paminėtas kaip vienas iš TT kandidatų į Vilniaus mero postą, socialdemokratai siūlo Gintautą Palucką, asmenį, kuris prieš keletą metų yra nuteistas už piktnaudžiavimą. Tai parodo, kad žmonės, įsipainioję į korupcinis skandalus, yra toleruojami partijų vadovybių. Man atrodo, jog tai patvirtina prielaidas, kad partijose galimos tos „juodosios buhalterijos“, – kalba P. Urbšys.

Seimo narys pažymi, kad 90 proc. Lietuvos piliečių mano, jog korupcija Lietuvoje paplitusi, 63 proc. teigia, kad šalyje vyriausybės yra veikiamos stambių interesų grupių. Anot, P. Urbšio, patys politikai bando paneigti tokius skaičius kaip perdėtus, pasakyti, kad žmonių suvokimas neatitinka realybės, tačiau iš tiesų politinė korupcija kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.


Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/seimo-narys-apie-politine-korupcija-tai-yra-sisteminis-reiskinys-655754#ixzz3H00q1zKY

Taigi       2014-10-23 19:35

Urbšys vienintelis seimo narys, už kurį balsuočiau. Kad taip seime nors 40 tokių urbšių, ir galbūt Lietuvoje būtų įmanoma kažką teigiamo padaryti.

Gerb. Urbšį       2014-10-23 16:50

Pasikapstykit kitų partijų buhalterijose, antai, kaip liberstų ir ypač konsevų, kiek pinigų sukimšta užsienio bankuose. Ar jums nekyla kartais toks noras? Ir pamatysir, kad darbo partijos buhalterija tik mažytis menkniekis. Tik nepamanykit, kad aš darbo partijos gerbėjas.

Ryt'as       2014-10-23 15:38

Anaiptol nesu darbo partijos gerbėjas ,greičiau priešingai.
Neabejoju , kad darbo partija turėjo ir turi “juodąją buhalteriją”,
tik nepamirškime , kad juodais pinigais 2003 metais buvo susitepę
tokie veikėjai kaip Andriukaitis ,Kvietkauskas , Vidžiūnas kartu su savo
partijomis. Ar sisteminiai -šventieji , o darbo partija ir paksistai
“išrinktiesiems” klaniniams nepriklauso? Perdaug savarankiški ?


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.