Demokratija ir valdymas

Povilas Urbšys. Nejaugi belieka skaityti „Komsomolskaja pravda“?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 25 d. 15:40

17     

    

Povilas Urbšys. Nejaugi belieka skaityti „Komsomolskaja pravda“?

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius iki šiol tik prezidentei būdingu stiliumi pasidalino su tauta „iš tam tikrų tarnybų“ gauta informacija, kad Rusija gali turėti „tam tikros įtakos tiems“, kurie organizuoja mokytojų streiką. Tuo abejojantiems premjeras patarė pasiskaityti „Komsomolskaja pravda“.

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, gindamas šią poziciją, patikino Lietuvą, jog tokia informacija tikrai pateikta ir visi norintys ir turintys teisę dirbti su slapta informacija gali su ja susipažinti. Taip vienu ypu jis perskėlė Lietuvą į dvi dalis – į turinčią teisę dirbti su slapta informacija ir į tokios teisės neturinčią, nors pastarąją sudaro 99 proc. Lietuvos Respublikos piliečių. Bet tai jau ne valdžios, o tų piliečių problema – jiems palikta teisė tiesiog tikėti, ką jiems sako jų išrinktieji.

Kažkodėl opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pasipiktino tokia priešų paieška pamiršdamas pačių išpuoselėtą valstybės priešų gamybos kultūrą. Juk ne taip seniai ištikimiausia jo pasekėja Rasa Juknevičienė išvadino Kremliaus agentais tuos, kurie balsavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą. Jai net pažymų nereikėjo „iš tam tikrų tarnybų“, nes didžiausiai nacionalinio saugumo ekspertei ir taip aišku, jog tai priešų darbas.

Kukliai nutylėta, kad konservatoriai rinkimuose naudojosi ryšių su visuomene agentūros paslaugomis, kuriai prieš pat rinkimus prie premjero A. Kubiliaus buvo dosniai atseikėtos milijoninės sumos iš biudžeto Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos reklamai nekreipiant dėmesio į tai, kad ta pati agentūra jau buvo pasirašiusi paslaugų tiekimo sutartį su tiesioginio VAE konkurento – Rusijos branduolinės energetikos koncerno („Rosatom“) – valdoma įmone „Nukem Technologies“.

Čia jau ir „Komsomolskajos pravdos“ nereikia skaityti, kad suprastum, jog kažkas ne taip. Tačiau mūsuose tas, kuris suabejoja A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės politiniu skaistumu, automatiškai tampa Kremliaus agentu ir Lietuvos priešu. Todėl veidmainiškai skamba A. Kubiliaus teiginiai, kad „bet kokia kritika – ar opozicijos, ar žiniasklaidos, ar profsąjungų – vertinama kaip priešų darbas“.

Žinoma, valstybėje yra dar vienas asmuo, kuris kritiką apie save prilygina išpuoliui prieš valstybę. Šio neklystančio valstybės vadovo pavardės net ištarti nereikia, nes visi iš karto supranta, apie ką yra kalbama.

Iki šiol premjeras A. Butkevičius sugebėdavo atsiriboti nuo pažymų, politinės kultūros valstybės priešų paiešką palikdamas kitiems, žmonių kritikos Vyriausybės atžvilgiu nesiedamas su valstybės priešų kenkimu.

Naivu manyti, kad informacija „iš tam tikrų tarnybų“ apie tariamas švietimiečių sąsajas su Rusija nebuvo pateikta ir prezidentei Daliai Grybauskaitei. Įdomu, kiek ji ar jai pavaldžios tam tikros tarnybos prisidėjo prie tokios premjero pozicijos suformavimo, kuri jį pavertė tokiu pat pažymų mėgėju kaip ir Jos Ekscelencija. Tik šį kartą šią informaciją pagarsino ne jos spaudos atstovė, bet pats Vyriausybės vadovas.

Jei taip, tai prezidentės gambitas pavyko – premjeras ne tik įstojo į pažymų mėgėjų klubą, bet ir prieš visą Lietuvą pasirodė nekaip. Čia jau ne Vijūnėlio dvaro skandalo purslai – nuo šio purvo atsiplauti nebus taip lengva, nors ir bandoma dabar paskubomis atsižegnoti nuo paskleistų kaltinimų švietimo darbuotojų profsąjungoms.

Taigi Lietuvos padangėje – nieko naujo: kritikuoji valdžią – esi valstybės priešas, nes valdžios galia kyla ne iš žmonių, o „iš tam tikrų tarnybų“, kurios visada, tarsi pagal užsakymą, pasirengusios įspėti valdžią apie ją išrinkusių žmonių piktus kėslus. Nejaugi šios valstybės piliečiams belieka skaityti „Komsomolskaja pravda“?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Informatoriui" 11:52, 11:54, 11:55        2016-02-26 12:58

Po komentaro Kiemsargiams 9:38 apie beraštį šunytį, puldinėjantį Povilą U.,
teko išskleisti parašiutą laipsniu aukštesniam ir geriau apmokamam propagandistui:
rupūs miltai!=pasigūglinau=xa xa xa
Išsamiai pagrindėte, kad mokytojai virto penktąja kolona,
o jų profsąjungos - edinstvininkų štabais.

stasys to ne kiemsargiui        2016-02-26 12:22

“Beraščio šunyčio (statutinio?) puldinėjimai komentaruose patvirtina,
kad Povilas Urbšys teisingai darbuojasi ir pataiko” ... jei tai ne Dočio atsargioji “šiknaspirdė” ..tai kur ir kaip vistik lieka neaišku .

xa xa xa        2016-02-26 11:55

Niekas Premjerui nesivaidena. Pasidomėkite kas ta ETUCE ir kas tas neva “Europos švietimo profesinių sąjungų” komiteto vadovas Martin Romer su kuriuos gruodžio trecią susitiko Seimo pirmininkė, Švietimo ministrė, kiti Darbo partijos nariai ir socdemas, LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas. 
Jei užeisit į ETUCE puslapį, įsitikinsite, kad tai ne Europos, o Eurazijos profsąjungos, įskaitant Turkiją, Izraelį, Kirgiziją, Azerbaidžianą  ir t.t.
O apačioj dar rasite ir paslaptingus tos Eurazijos planus dėl gėjų, dėl migrantų ir visus kitus paslaptingus švietimo uždavinius…dėl kurių bus demonstruojama ateityje… Taigi Premjeras teisus – be Kremliaus piršto šis švietimo streikas neapsiėjo… 
Beje,
mūsų mokyklos uždarinėjamos ir ne be Rubikono pagalbos. Jei šeimai sunku užsimokėt už dvejų kambarių šildymą, tai kiek kambarių turi apmokėt už šildymą mokykla, savivaldybė? Gal statysim paminklą Zuokui, atvedusiam šią kompaniją ir toliau ją globojančiam? Dabar jis jau keičia svo partijos pavadinimą iš Lietuvos Laisvės partijos į Lietuvos liberalų sąjūdžio partiją. Panašiais pavadinimais galima nudžiaut daug balsų iš Liberalų sąjūdžio. O gal tarp jų nėra skirtumo?

pasigūglinau       2016-02-26 11:54

2015 gruodžio 03, Ketvirtadienis 09:22 LR Seime LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas, kartu su Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto vadovu Martin Romer ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos, kuriai priklauso Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, atstovais susitiks su LR Seimo Pirmininkės pirmuoju pavaduotoju Vydu Gedvilu, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku Raimundu Paliuku, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku Valentinu Bukausku, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Petru Narkevičiumi, Švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene bei Darbo partijos frakcijos atstovais.
Susitikimo metu bus kalbama apie dabartinę situaciją švietimo sistemoje, pedagogų protestų akcijas, socialinį dialogą su įstatymine ir vykdomąja valdžia.

rupūs miltai!       2016-02-26 11:52

Ir taip kalba slaptųjų tarnybų karininkas?
Bobiškas pletkų lygis.. kiekviena proga nuolat nukreipiamas prieš Prezidentę.
Ar sunku pasiguglinti? Gal bobutės turi išsiaiškinti, kodėl Premjeras taip prabilo?
Tam juk turėjo būt rimtas pagrindas. Juk profsąjungas ir globoja patys socdemai. Sysas atėjo būtent iš profsąjungų. O dar svarbesnis - EVGENIJ JESIN. Kokie jo ryšiai? Su kuo?
Geras slaptūjų tarnybų darbuotojas budrumo neprarastų net į pensiją išėjęs. O čia turim gi net seimūną.

Kiemsargiams       2016-02-26 9:38

Beraščio šunyčio (statutinio?) puldinėjimai komentaruose patvirtina,
kad Povilas Urbšys teisingai darbuojasi ir pataiko.

Norint pazinti zmogu reikia ji supykinti       2016-02-26 8:48

Tada kvailas zmogus islies visa savo tulzi,kaip kad ir daro Urbsys.Visada Urbsys kalbejo atsargiai,gerai apgalvodamas ir noredamas pasirodyti sventu zmobems.Bet kai suprato,kad dauguma ji perprato pasipyle pykcio persunkta kalba ir straipsniai:)

stasys       2016-02-26 7:41

Urbšy Jus visiškai be humoro jausmo, kas matyt nebūtu jokia čia naujiena Lietuvoje, bet vizgi ..toks metas kaip šis būna tik karta per ketverius metus…ir tai ne visada. smile

TO Urbsy...Urbsy...       2016-02-25 21:13

O ką išduoda jūsų pyktis?

Urbsy...Urbsy...       2016-02-25 20:39

tavo pyktis tave isduoda,kam dirbi TU!!!!

Urbsys jau atvirai       2016-02-25 20:36

issiduoda ko jis siekia.Pyksta kad niekaip nepavyksta iki galo suklaidinti Prezidentes:)O tiek pastangu ideta ir….snipstas.Saunuole prezidente,kad gerai atpazysta ruduosius sunis!!!

cia kaip ir pedofilijos byla viskas atvirksciai       2016-02-25 20:33

O tai tikrai KGB metodas!

Prezidente smeizia       2016-02-25 20:32

Toks ju tikslas.Supriesino Tauta su Landsbergiu,nueme Paksa,dabar deda visas pastangas supriesinti Tauta su Prezidente arba kaip Paksui Prezidentei sukurti apkalta!

Praejo jau 25m.       2016-02-25 20:29

Kas galetu man pasakyti ka Lietuvoje veikia ir kuom uzsiima buve Sovietu KGB dirbe Tarybineje Lietuvoje????

KGB pirmiausiai       2016-02-25 20:27

pakele algas KGB teisejams.Jug zinojo kad KGB Lietuvoje gales issilaikyti tik per asmenine KGB teisesauga!O mokytojai jiems kaip ir visa Tauta “nusisvilpt”

Belieka Tarybinius KGB        2016-02-25 20:24

issiusti i Rusija ir nereikes Lietuviams daugiau klausytis KGB pravdos Lietuvoje!!!

Nuoseklus nenuoseklumas       2016-02-25 20:14

“Įtarumo dvasia” vienmačius sisteminių partijų ideologus (ir ne tik juos, jau nekalbant apie minios žmones) naudoja vis didesnei ir didesnei dezorientacijai bei tautos supriešinimui.
Kita vertus, žiūrėk, jau ir problema pasikeitė - užuot svarsčius apie varganą mokytojų padėtį ir jos tikrąsias priežastis
(dar prastesnė yra aukštųjų mokyklų dėstytojų, bet jų gerokai mažiau, todėl į juos galima išvis nekreipti dėmesio),
sulandsbergėję socdemai susirūpina:
Kas galėtų paneigti, kad mokytojai bei jų profsąjungos virto penktąja kolona?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.