Įžvalgos

Povilas Urbšys. Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 11 d. 0:00

12     

    

Povilas Urbšys. Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga

Mano svarstymai dalyvauti 2019 m. pavasarį Panevėžio miesto mero rinkimuose sukėlė prieštaringą reakciją – sunerimo ne tik kritikai. Kai kam tai buvo lyg griausmas iš giedro dangaus.

Daugiau nei prieš trejus metus Panevėžio miesto žmonės savivaldos tarybos rinkimuose didžiausią pasitikėjimą išreiškė sąrašo KARTU atstovams, tarp jų – ir dabartiniam merui Ryčiui Mykolui Račkauskui. Tie panevėžiečiai, kurie rinkosi mus, patikėjo, jog pažadinsime miestą iš sąstingio ir atversime savivaldą žmonėms.

Naujai išrinktas meras su sudaryta nauja dauguma įdėjo nemažai pastangų prikelti miestą iš komos būsenos. Bet… Kai kuriais atvejais buvo per daug susikoncentruota į architektūrinius sprendimus miesto sutvarkymui, o opios socialinės problemos tarsi iškrito iš prioritetų sąrašo. Taip pat į paraštę buvo nustumti prieš rinkimus duoti pažadai sustiprinti bendruomeniškumą mieste.

Liko mažiau nei vieneri metai iki naujų mero ir miesto savivaldos tarybos rinkimų. Manau, pats laikas įsivertinti ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias savo puses. Turime išdrįsti atsakyti į tris pagrindinius klausimus: kiek žmonės pajuto esmines permainas mieste? Kiek savivaldos administracinė valdžia tapo jautresnė žmonių skauduliams? Kiek sumažėjo biurokratinių užkardų verslui ir bendruomenėms?

Būtent dėl šių atsakymų prieš penkerius metus Panevėžyje susibūrė pilietinis judėjimas KARTU. Būtent dėl jų daugiau nei prieš trejus metus susitelkėme į visuomeninį rinkimų komitetą „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“.

Su šio sąrašo pergale ir su mano pavarde savo lūkesčius susiejo ne tik dalis panevėžiečių, bet ir nemaža dalis Lietuvos. Suteikėme viltį, kad savivalda gali ir turi tapti žmonių, o ne vien politikų veikimo erdve. Nuo to momento tapau atsakingas už šiuos lūkesčius ir viltis ir tai tapo mano didžiausiu įsipareigojimu.

Dėl paminėtų priežasčių pasiūliau apsvarstyti mano ketinimą dalyvauti būsimuosiuose mero rinkimuose – nenoriu, kad savivaldos tarybos ir mero rinkimų kampanija virstų eilinėmis administracinių partinių galių varžytuvėmis. Siekiu, kad politinės jėgos rungtųsi dėl pačios esmės – kaip sustiprinti žmonių galias savivaldoje.

Jei po šių batalijų ir politikai įsisąmonins, jog savivalda – tai ne vien administracinės procedūros, o visų pirma valdžios dialogas su žmonėmis, manau, laimėsime mes visi. Žinoma, jei mes, politikai, išties norime ne valdyti, o tarnauti.

Todėl miesto politikus, suskubusius neigiamai vertinti mano ketinimus dalyvauti mero rinkimuose, kviečiu peržengti savo asmeniškumus ir pradėti rimtai svarstyti, kaip sustiprinti panevėžiečių tikėjimą, jog ne mes, politikai, o jie yra šio miesto šeimininkai.

O savo bendražygiams norėčiau priminti ne kartą mus telkusią mintį: „Geriau pralaimėti negu nuvilti“. Ir tai visų pirma taikau sau.

Ir dar – galutinį sprendimą dėl dalyvavimo miesto mero rinkimuose priimsiu rudenį, įvertinęs visas aplinkybes ir įsiklausęs į nesurežisuotą žmonių nuomonę.

Taigi kviečiu svarstyti ne asmenis, o jų idėjas. Išdrįskime galų gale pasidalyti valdžios galiomis su žmonėmis, kad ir jie pasijustų lygiaverčiais savivaldos kūrėjais.

Ir tai, manau, svarbu ne tik Panevėžiui, bet ir Lietuvai, jei savivaldą suvokiame kaip demokratinės santvarkos pagrindą. Suprantu, jog šiuo metu daugeliui ne iki šio pagrindo, kai viešai rengiami selektyvaus skaidrumo striptizo seansai.

Apskritai mūsų homosovietinėje sąmonėje vakarietiška žmonių savivalda labiau siejama su chaosu, o ne su demokratija.

Žmonių įgalinimo blizgučiai reikalingi tik rinkiminiams karnavalams pablizginti. Tada žmonės kviečiame eiti iš paskos šaukiant: Tiesa yra jėga. Įsiropščius į valdžios krėslą ir pajutus valdžios galią „praregima“: Ne tiesa yra jėga, o jėga yra tiesa.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pamąstymui - agitatoriui PRIEŠ       2018-05-13 8:30

“būtų Urbšys balsavęs ne pagal savo sąžinę ir supratimą, o pagal jūsiškį - tada tai tikrai būtų dviveidis. Ir kas jį tada gerbtų?”  Keista ta sąžinė tuomet,supratimas irgi… gal reikėjo labiau pasigilinti, nestovėti po medžiu, kai skriaudžia mažą vaiką, ir ne tik vaiką. Iš mūsų visų atėmėtikėjimą teisingumu, išsityčiojo iš paprasto moralės ir teisingumo supratimo, tebesityčioja ir dabar teigdami, kad “advokatas neneša vaiko”, kad smurto nebuvo, suprask, jie geriau mato, kaip ereliai… Paprasti žmoneliai, kurie turi akis, protą ir širdį mato geriau, nei jūsų visų abejotina sąžinė.

to:pamąstymui - agitatoriui PRIEŠ       2018-05-13 7:52

Urbsy, cia pats pasirasei sau komentara? Koks teisinguolis! O as pritariu agitatoriui PRIES, nes ir daug zmoniu yra pries jegos bandyma itvirtinti tiesa.

tam pamąstymui - agitatoriui PRIEŠ       2018-05-13 7:47

Taip, mes iš tiesų nežinome, kodėl jis taip balsavo, mes daug ko nežinome, nes neleista mums žinoti, pvz., aš niekaip nesuprantu ir Šedbaro “perevorotų”. Žmonės taip bando apsidrausti, nes visi, kurie balsavo už N. V. neliečiamybės panaikinimą su leidimu ją suimti, atrodo nekaip vien dėl to, kad galimai dangsto nusikaltimus. Kodėl Urbšiui nerūpi, ar nebuvo pažeista konstitucija ir kiti įstatymai SMURTU grobiant vaiką, kodėl jis nenori išsiaiškinti, kodėl ponas Kondratjev tokį keistą sprendimą priėmė tuoj pat grąžinti vaiką tai, prieš kurią mergaitė liudijo? Nenoriu čia visko vardinti, mano nuomone čia pilna siaubo ir neteisybės. Kodėl Uršiui nerūpi, kad iki šiol laisvėje vaikštinėja žudikai, tiek metų praėjo, lavonų krūva ir niekas jų neieško? Gal Urbšys ir žino daugiau, ko mes nežinome, bet mes turime teisę turėti savo nuomonę bent iš to, ką žinome. Ir šiaip, kartais atrodo, kad atrišus šitą mazgą (nors matosi galingųjų nenoras šito daryti), atsirištų ir kiti mazgai mazgeliai. gal daug ponų stotų nuogi prieš mus, taigi gal šito ir bijomasi? O man dabar lakmuso popierėlis matuojant politikų garbingumą - tik laikysena tų kraupių įvykių atžvilgiu, tiesiog neturiu kito pasirinkimo.

pamąstymui - agitatoriui PRIEŠ       2018-05-13 2:27

negi jūs išties norite pasakyti, kad tie, kurie balsavo taip, kaip jums norėjosi, kaip jūs tikėjotės, yra vienveidžiai?
o juk atvirkščiai!
būtų Urbšys balsavęs ne pagal savo sąžinę ir supratimą, o pagal jūsiškį - tada tai tikrai būtų dviveidis. Ir kas jį tada gerbtų?
o dabar gerbiu.
tuo labiau, kad per tiek metų pasimatė - jis visur pasisako pagal savo sąžinę, visai nesiekdamas pritapti: nei prie Karbauskio, nei prie Venckienės šalininkų, kvailai puldinėjančių tik jį vieną.
beje, 12 sekundžių testo mėgėjai, ar bent žinote, kas tie kiti 79???
o jei nežinote, ar bent paklausėte savęs, kodėl žinote tik vieną Urbšį ?
ir dar - patys pripažįstate, kad nežinote, kodėl jis taip balsavo, o juk kitais klausimais jis kalba teisingai - dedu galvą: jūs norėtumėte, kad taip teisingai kalbėtų ir tie, kurie Venckienės klausimu balsavo teisingai…
deja deja, tie jūsų “teisingieji” kitais klausimais tiesiog tyli, nes… arba neturi ką pasakyti, arba bijo…, arba susideda su visokiais uspaskiais, paksistais ir Co, kad tik išliktų - negi jums tas tinka?
ir dar vienas “ar” - ar jūs bent žinote, kodėl taip kvailai leidžiatės manipuliuojami: vėl ir vėl nuteikinėjami prieš, ko gero, vienintelį žmogų, kuris supranta, ką kalba, kai kalba apie tiesos galią, ir tampa tos pačios sistemos taikiniu?

agituoju PRIES       2018-05-13 1:06

Urbsio kandidatura! Ir stai kodel - jei jam, Seimo naujokui, pakako 12 sek. ivertinti Venckienes ,,nusikaltimui” ir balsuoti UZ imuniteto panaikinima, tai jis yra uz JEGA tiesos ieskojime. Todel, kol neatsakys VIESAI - KODEL BALSAVO UZ IMUNITETO PANAIKINIMA VENCKIENEI, PAMACIUS TIK… 12 SK SUMONTUOTA VAIZDO IRASA, TOL DARYSIME VISKA, IRODYDAMI URBSIO DVIVEIDISKUMA. O apie Prezidento kede tokiems isvis nera ko ne svajoti - praktikoje turejome ir turime visus dviveidzius. Ne! Urbsiui i Panevezio mero kede!!!

???       2018-05-11 17:53

Ponas Uršy, ar visada esate TIESOS pusėje? Prisiminus jūsų laikyseną Garliavos šiurpių įvykių atveju, man taip neatrodo, bet jeigu jūs nuveiktumėte ką nors reikšmingo, kad šitas kamuolys būtų išvyniotas, kad laisvi kileriai nevaikščiotų laisvėje, savo nuomonę apie jus pakeisčiau.

Rimantas       2018-05-11 17:34

O Jūs, p.Urbšy, tiesos ar jėgos pusėje?
Prisimenant Garliavos tragiškuosius įvykius, N.Venckienės išdavystę, panašu kad brutalios, nepamatuotos jėgos naudojimą Tamstelė pateisinate, deja…

Urbsy,       2018-05-11 17:32

viena sakai- kita darai. Jei tau rupi Tiesa ir tu nori ja issiaiskinti, tai kodel tau nerupi istraukti i dienos sviesa pedofilijos veikejus ir prisideti prie vaiko, liudijusio pedofilija, apgynimo?

$+$       2018-05-11 14:21

Politinė reklama. Ar tikrai reikia?!

KARTU       2018-05-11 13:01

Pries cukru !

Vilnietis       2018-05-11 7:29

URBŠYS TURI EITI Į PREZIDENTUS O NE Į KAŽKOKIO PANEVEŽIO MERUS. KUR TAS PANEVEŽYS APSKRITAI YRA?

Julius       2018-05-11 5:14

Urbšio jėga tai apsimetinėti ir iš tuščio į kiaurą pilstyti.


Rekomenduojame

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Rasos Kalinauskaitės atsakymas prof. V. Radžvilui, arba Ir „diskusijomis“ galima šį tą pakeisti

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengta tarptautinė konferencija: Lietuva tolsta nuo europietiškos socialinės gerovės valstybės principų

Vytauto Radžvilo viešas kreipimasis į gerb. R. Kalinauskaitę, arba Ar dar ilgai žaisime pagal JŲ taisykles?

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Miškų Sąjūdžio pirmininko Gintauto Kniukštos interviu – nerimas dėl miškų neslūgsta

Ir Stokholme kėsintasi statyti stiklainius. Neleista. Kol kas?

Liudvikas Jakimavičius. Kišeninis žodynėlis

Geroji Naujiena: Mūsų trupiniai Jėzaus rankose virsta apstumu

Romualdas Ozolas. Antroji Lietuvos Respublika – jau istorija

Irena Vasinauskaitė. Viešojo intereso gynimo parodija Meškuičiuose. Prokurorai jį supainiojo su viešinimu…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.