Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Povilas Urbšys. Mūsų „diplomatiniai“ tūpčiojimai ir Putinas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 27 d. 12:09

16     

    

Povilas Urbšys. Mūsų „diplomatiniai“ tūpčiojimai ir Putinas

Šiandien Baltarusija tapo geopolitinių interesų susikirtimo tašku Europoje. Šio iššūkio akivaizdoje Lietuva imasi lyderio vaidmens. Bet ar mums pavyks išjudinti nusistovėjusius politinių interesų polius, jei mūsų užsienio politikos strategai pradeda tūpčioti kelio pradžioje?

Pirmieji pasaulyje paskelbėme A. Lukošenką apsišaukėliu. Ir tai padarėme neeiliniame Seimo posėdyje, kuris daugiau priminė iškilmingą renginį pagal iš anksto numatytą scenarijų, o ne atsakingą parlamento darbą. Žinoma, šios iškilmės būtų praėję daug sklandžiau, jei ne keletas „išsišokėlių“.

Seimo narys A. Sysas bandė kelis kartus siūlyti rezoliucijoje išreikšti paramą kaimyninės valstybės profsąjungoms, nuo kurių savitarpio solidarumo priklauso streikuojančių likimai, bet liko neišgirstas.

Mes su Vytautu Baku, reaguodami į posėdžio metu Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovų prašymą palaikyti jų siekį patraukti atsakomybėn A. Lukošenką, raginome į rezoliucijos tekstą įtraukti siūlymą Europos vadovų tarybai ne tik svarstyti situaciją Baltarusijoje ir apsispręsti taikyti embargą atominės elektrinės Astrave gaminamai elektrai, bet ir inicijuoti diktatoriui ir jo klikai nepriklausomą tarptautinį tyrimą dėl įvykdytų nusikaltimų prieš baltarusių tautą. Tačiau mūsų iniciatyva be didelių ceremonijų buvo nugesinta.

Kai kas šį mūsų siūlymą įvertino kaip akibrokštą, galintį ... suerzinti Europos vadovų tarybos galinguosius.

Taigi patys rezoliucijos preambulėje nurodę, kad „prasidėję taikūs Baltarusijos gyventojų protestai buvo pradėti malšinant brutalią jėgą, dėl kurios tūkstančiai protestuotojų buvo suimti, sužeisti, yra žuvusių“, patys pristigome drąsos Europos Sąjungos valstybių vadovams užsiminti apie diktatoriaus ir jo bendrininkų galimą baudžiamąjį persekiojimą.

Ar tai ir yra mūsų politinės lyderystės išraiška?!

Akivaizdu – tokie mūsų tūpčiojimai naudingi tik tiems, kurie nenori aštrinti konflikto su A. Lukošenka ir vengia konfrontacijos su V. Putinu.

Tad nereikia stebėtis, kad Europos vadovų taryba, vieningai pripažinusi įvykusius Baltarusijos prezidento rinkimus neteisėtais,  personalines sankcijas A. Lukošenkos bendrininkams įvesti pažadėjo tik po gero mėnesio, patį diktatorių palikdami ramybėje. O apie Astravo atominės elektrinės problemą išvis neišgirdome nieko naujo, nors taip stengėmės ją įsprausti į suklastotų rinkimų temą.

Negi mūsų užsienio politikos vedliai nesuvokia – jei mes dabar nepadėsime prieš diktatūrą sukilusiems baltarusiams inicijuoti tarptautinį A. Lukošenkos padarytų nusikaltimų vertinimą, tai mes ne tik nuvilsime opoziciją, bet ir pasmerksime ją naujoms aukoms ir susitaikėliškam pralaimėjimui?

Be abejo mūsų tvirtas nusistatymas šiuo klausimu būtų neparankus ne tik V. Putinui ir A. Lukošenkai, bet ir Vakarų pasaulio galingiesiems – jie negalėtų lengvai nusiplauti rankų nuo atsakomybės už pralietą nekaltųjų kraują ir likti pasyviais stebėtojais.

Bet jei mes bijome, jog mūsų kategoriškumas mums pakenks, tai kodėl taip skubėjome, apimti rinkimų karštligės, aplenkti visus A. Lukašenką paskelbdami apsišaukėliu?

Tai gal tuomet esantys valdžioje nebeapsimetinėkime „lyderiais“, nes kol kas mūsų „diplomatiniai“ tūpčiojimai ne atitolina, o priartina Baltarusiją prie Putino, kuris jau dabar pradėjo savo žaidimus su opozicija.

Ir būtų labai apmaudu, jei Lietuvos žmonių palaikymo akcijos nueitų perniek.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-09-8 11:52

nuotrauka is mokyklos laiku?Merga turi,kam tos feikines fotkes,panasios ir mintis.

Al.       2020-08-30 11:56

Gudų palaikymo akcijos, kaip ir kai kurių buvusių (?) čekistų kartojimai ,,rusai puola” kartais atrodo tik kaip tikrojo (antilietuviško) veikimo priedanga. Kaip ir ES vadovų ,,sankcijos”, tuo pat metu milijardiniais užsakymais išlaikant Rusijos kariuomenę.
Lietuva, jei būtų nuoširdi, tai vietoj visos šitos pastarųjų dienų vaidybos būtų priėmus sprendimą visą šalies geležinkelį pervesti į europinį standartą -susiaurinti bėgius 85 milimetrais - grąžinant ikiokupacinę būklę.
Ir antra, išpirktų Gudų valdomą Klaipėdos uosto dalį.

stasys        2020-08-28 6:52

Urbšys linkęs persistengti savo iniciatyvomis , todėl kartais jam kaip vaikui nuskylą kitų po- stalinės politikos žaidimuose . Taip nutiko su Lukiškių a. įstatymo projektu .. o va ši karta niekas jo rimtai ir nevertino . Bet tai nereiškia jog kiekvienas kraštutinumas besiribojantis su nesąmonės apibrėžimu yra vertas Lietuvoje įgyvendinti ar apsiskelbti pasauliui turit tokia nuomone . Lietuva šiandiena ir taip daro daug daugiau diplomatijos kanalais nei savo laiku Rusijai aneksavus Ukrainos dalį teritorijos . Vienas skirtumas tuose įvykiuose vienok yra .. pastaruoju atveju labiau įtraukta Lietuvos visuomenė ir puikiai veikia Lietuviškos propagandos suformuotos priemonės , reziumuočiau jog mes daug geriau pasiruošę atremti Baltarusijoje vykstančius pokyčius nei tai nutiko prieš šešerius metus . Bet ka tai reiškia tiems patiems paprastiems baltarusiams ? ar jie patenkinti jog jų šalis tapo linksniuojama visos pasaulio dėmesyje , kodėl toks rezervuotas Putino dėmesys tai problemai ..ir ši karta nematome staigios bangos savanorių užplūdusių padėti Baltarusijos diktatoriui susitvarkyti su jo problemomis ? Gal vystyk praėjusios pamokos pamokė Rusijos amžinąjį carą jog demokratija tokia pat užkrečiama ir ne mažiau pavojinga, kaip covit19 virusas, ..REZERVUOTAI visuomenei . Ne , viso to priežastis paprastas įsitykinimas jog priemonės suvaldyti situacija Baltarusijoje ir Rusijos Sibirą yra o tas demokratinis ropinėjimas po meškos interesų lauką jei sukelia tik niežulį ..ir norą pasikasyti savo kailį . Aš palaikau Baltarusus jų pastangose „prabusti“ , bet kai didžioji dalis visuomenės vis dar miega ir realiai nesupranta kas vyksta tokios pastangos bergdžios ir leidžia spėti jog tu pastangų bus dar ne viena ir daug kraupesnės . Na po tu įvykiu jau drąsiai bus galima sakyti jog ta šalis-tauta jau nėra vieno žmogaus nuosavybė .

Juodai       2020-08-27 19:48

Nusipeza tas Urbsys-proto ir intelekto nerasta!

Manau       2020-08-27 19:45

Eik tu Urbsi,neliskit kur neismanot jus seimunai ,savo darza ziurekit-Baltarusijai padeda mat - saviem padekit,tupit seime ir liezuviais malat,kokia geda.Netikim seimu ir tokiais urbsiukais.30 metu sedit tie patys,o lukasenka da diktatorium laiko,patys ne gersni,manyciau.

Netikiu        2020-08-27 18:42

Nei per Marytes plauka Urbsiu.

Urbsys       2020-08-27 18:41

yra svonderis.

Prašalietis       2020-08-27 18:22

“Politinis galiūnas” P.Urbšys,“galingas Europinės valstybės” prezidentas Nausėda skelbdamas “galingas” Lietuvos sankcijas Baltarusiajai, Seimas savo skelbimu, kad “nepripažysta Lukošenkos prezidentu” parodo, kad ir po 30 metų nepriklausomybės yra vaikiškai ir garsiai, kad visi girdėtų, tebežaidžiama valstybę savo smėlio dėžėje. Lietuvos parodomieji “galios veiksmai” su balionėliu, Skvernelio pareiškimas Lukašenkai, kad jis nebijotų leidžiamų į Baltarusijos teritoriją balionėlių, tik parodo kokio “politinio” lygio “tautiniai politikai” vaidina valstybę. JAV ir ES vedančios valstybės suprato iš karto, kad Ukrainos scenarijaus Baltarusijai nebus leista, todėl, nenorėdami apsijuokti, nerodo jokio dėmesio nei į Lietuvos “politikos strategų” dalyvavimą Tapino viešoje akcijoje, nei į “galingus” Nausėdos ir Seimo sprendimus Baltarusijai.

Ekspertas       2020-08-27 18:16

Urbšio intelektualinis potencialas (kaip ir likusio Lietuvos politinio šudeličio) rodo, kai Lietuva pasidarys kaip lagaminas be rankemos: JAV atsisakys papuasinių kolonijų nuotolinio valdymo, ES iškrypoidinis politinis šudelitis išleis paskutinį kvapą ir baigsis ES parama; Lietuvos likimą nulemenčioje konferencijoje su visokiais putinais, Lietuvą atstovaus baltarusiškos prostitutės iš stoties rajono ir namų šeimininkės prašančios gerbti Lietuvos suverenitetą.

Žodžio laisvė...       2020-08-27 15:10

Tai kad tas Seimo posėdis buvo suorganizuotas tik tam,kad pasirodyti tamsiai mūsų liaudžiai kokie jie radikalai ir “teisingi” ir gera proga pasirankioti rinkiminius taškus.Ir tik tiek.Koks drąsus buvo Ž.Povilionis.Suorganizavo konferenciją žmogaus teisių ir pakalbino buvusius savo draugelius,šiandien jau neturinčius įtakų politikoje.

Upe žemyn       2020-08-27 14:57

Kažkodėl - vis silpnyn. Ar tik ikirinkiminis nuovargis nebus per anksti apsilankęs? Kol laikas, būtina susiimti, nes jei ir toliau taip - vienmandatėje bus prašauta.

žiūrim ką turim,Uršy       2020-08-27 14:38

štai ir visas Urbšys.Labai neigiamai vertinu jo veiksmus , kalbas Baltarusijos prezidento atžvilgiu.Pastebėjau,kad “diktatoriškoje ” Baltarusijoje yra istatymiškai imanoma rinkėjams atšaukti jų rinktus deputatus.Tai išryškėjo po to ,kai jų “opozija” pareikalavo naudojantis tuo įstatymu pradėti atšaukinėti parlamentarus iš užimamų pareigų .Tęsinys nežinomas,tačiau akivaizdu ,kad trisdešimt metų lietuviai reikalavo tokio įstatymo ,o stulbinanti tvarka senai galioja ...O juk tai - bene pagrindinė priežastis, kad mūsų įstatymų leidėjai jau senai užsiima tik “nepopuliarių sprendimų įteisinimu savo rinkėjų atžvilgiu.Jie senai nebejaučia jokios atsakomybės už savo veiksmus . Kaip ir dabar : taigi praktiškai visa Lietuva linki Lukašenkai sėkmės, o mūsų valdžiukė , pradedant nuo prezidento viens per kitą .....Ir skaudu ,ir šlykštu darosi nuo režimo demagogijos ,nuo antivalstybiškų istatymų ,kurių dėka beveik visi darbingiausi žmonės buvo ekonomiškai išspausti į emigraciją . Apgailėtina , Urbšy.

Padlyza       2020-08-27 13:44

O autorius pasirodo dar ir durnius su iniciatyva. Jis šiaip sau pasroviui neplauks, jis dar pairkluos į priekį, kad būtų išrinktas. Kažkaip veikėjui trūksta išminties.

Jules       2020-08-27 13:35

Eik pensijon, babuškų nebalamutijęs! J’ai tout connu, tout vu. Mais, surtout, je hais cette époque de désinformation, je la vomis, monsieur. Il y a ces êtres que je hais. Tout est faux, tout est faussé. Ir toks esate Babuškinis Jūs. Nė kiek negaila tų nuolat apgaudinėjamų vargšų, ką? Na, o Kisa esat tikra Ožka - antra konservatorė Ožkelytė, nemanote?

Kis       2020-08-27 13:07

Drg.Povilai,juk mastanciai masei zmoniu,buvo aisku,kad Astravas,tai rinkiminis oziukas,kuris paco Ozyno sukurptas,kas ir tapo pajuokos objektu viso to kas buvo daroma,o kai sokome aplenkdami ES su Jav ir tapome “lyderiais"ivyko kas ir turejo ivykti,vel palikome pajacu vietoje,nes buvome skatinami to pacio ozyno,o jiems kas blogai Lietuvai,jiems -medus.Amerika del Lukasenkos net burnos nepraziojo,be keliu panasiu i musu dedule,o Europa atviru tekstu pasake;mums antros Ukrainos nereikia,tegu sprendzia patys slavai ar kazkas panasau,o “laisves kelias “teses iki medininku,uz sienos jokios reakcijos.Kodel mes tokie?Gal todel ir esame tokie?Turime patriarcha,mylimje ir slepiame KGB specialistus,turime Landzbergio “laisve”,bet esame gilioje (parasysiu) duobeje,esame atsilikeliai europoje,o apie teise ir teisinguma su pavydu galime stebetis ir pavydeti.Teismai vyksta desimtmeciais,paskui viska privalome apmoketi ir sitaip be galo ,be krasto.Kiekvienas marazmatikas save laiko nepakartojamu,o kai ziuri Op tv ir klausai kazkokiu zolininku,kurie viska zino ir visus tarso,nes nori pakliuti i seima?Kada pypt suprasime,kad uztenka tauta laikyti idiotais,kai patis per 30 metu irodete ko jus verti?

StasysG       2020-08-27 12:29

Autorius teisus, prikibti nėra prie ko.


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.