Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Povilas Urbšys. Kodėl susilaikiau balsuodamas už rezoliuciją

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 20 d. 0:35

20     

    

Povilas Urbšys. Kodėl susilaikiau balsuodamas už rezoliuciją

Pastaruoju metu baltarusių tauta sukilo ne tik dėl suklastotų rinkimų, bet ir dėl patirto smurto. Jiems tapo ypatingai svarbu pasiekti, kad per 26 metus įvykdyti Aleksandro Lukašenkos nusikaltimai sulauktų teisinio tarptautinio įvertinimo. Baltarusijos Nacionalinis gelbėjimo frontas pradėjo rinkti medžiagą tarptautiniam Hagos teismui. Opozicijos atstovai iš Baltarusijos, dalyvavoę Seimo posėdyje, irgi atkreipė dėmesį į A. Lukašenkos atsakomybės klausimą.

Reaguodami į tai, mes su Seimo nariu Vytautu Baku pasiūlėme Europos Vadovų Tarybos posėdyje įvertinti ne tik situaciją Baltarusijos Respublikoje ir apsvarstyti embargo taikymą dėl atominės Astravo elektrinės, bet ir papildyti rezoliuciją nuostata dėl būtinybės inicijuoti nepriklausomą tarptautinį A. Lukašenkos nusikaltimų prieš savo tautą tyrimą.

Mano giliu įsitikinimu, būtent tai dabar galėtų atgrasyti A. Lukašenką nuo tolesnių smurtinių veiksmų ir sudarytų sąlygas jį ir jo bendrininkus ateityje patraukti atsakomybėn už pralietą nekaltų žmonių kraują.

Todėl Seimui balsuojant už rezoliuciją be šio mūsų siūlymo, susilaikiau.

Pateiktose Seimo posėdžio ištraukose galite patys įvertinti, ar mano pasisakymai svarstant rezoliuciją yra „pozicija be pozicijos“ ir „noras pasirodyti“.

Ir dar – nebuvau ir nebūsiu niekieno sraigtelis ir aklas vykdytojas. Ir niekada nebijosiu likti mažumoje dėl tiesos, kurią ginu. Atleiskite, bet toks jau esu.

* * *

Pirmasis pasisakymas: Kad netaptume „Putino šaškėmis jo žaidimų lentoje“

Antrasis pasisakymas: „Siūlome įrašyti ir tai, kas rūpi Baltarusijos tautai“

Povilo Urbšio ir Vytauto Bako pasiūlymas dėl rezoliucijos:

Argumentai: 2020 rugpjūčio 18 d. Seimo plenarinio posėdžio metu Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovai viešai prašė Lietuvos Respublikos Seimo, o per jį – ir kitų Europos Sąjungos valstybių parlamentų, be kita ko, inicijuoti procesą, kad tarptautiniu mastu būtų ištirti Baltarusijos valdančiojo režimo ir Aleksandro Lukašenkos padaryti nusikaltimai – oponentų, režimo kritikų žudymai, žmonių grobimai.

Pasiūlymas: Pakeisti rezoliucijos projekto 1 d. 7p. ir jį išdėstyti taip:

„7) ragina surengti neeilinį Europos Vadovų Tarybos posėdį situacijai Baltarusijos Respublikoje aptarti, įskaitant Aleksandro Lukašenkos ir jo režimo padarytų, tačiau iki šiol neištirtų nusikaltimų prieš savo žmones, tautą (politinių konkurentų žudymą, opozicijos narių grobimus ir kitus nusikaltimus)  nepriklausomo tarptautinio tyrimo inicijavimą ir visos Europos Sąjungos embargo Baltarusijos atominės elektrinės Astrave gaminamai elektrai klausimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

albertas       2020-08-23 10:36

Uždrausti BLTR elitui atvažiuoti apsipirkti į Vilnių - argi čia sankcijos? Parodija. Vis tebedingsta žmonės. Urbšys ir Bakas teisūs: seniai laikas inicijuoti tarptautinį triunolą žudikams ir jų vadams.

Al.       2020-08-22 1:48

Gudai kalbiškai - slavai, bet kilme didelė jų dalis - lietuviai. Ir su mumis gyveno vienoj valstybėj kelis šimtus metų. Todėl nereiktų piktintis, kad ta bendra istorija mums teks kažkaip dalintis. Tarp jų nacionalistų yra paplaukusių. Bet tai kur jų nėra. Ar dėl to sieksim, kad Gudija amžinai būtų čekistinė? Ar kad susijungtų su Rusija? Na tai tada sekantis žingsnis bus Prūsijos koridoriaus išnuomojimas 99 metams?

Dzeikas       2020-08-21 23:11

Del tokiu “patriotisku” laimiu Lietuva murdosi skystose ismatose jau 200 metu ir vis giliau skesta, nes tokiuproto boksto is papilviu ir kalabibiskio kolhozu daugeja geometrine progresija.
Lietuvisko tautisko atgimimo chrestomatinis pavyzdys.

Skaitytojas       2020-08-21 11:41

Visiškai pritariu p. Laimiui.

Reikia nepamiršti, kad slavai nėra baltai ir nėra jokie mūsų broliai. Jie didelės meilės mums nejaučia, o labiau žiūri, kokių čia pretenzijų pateikus. Pirmiausia jie nori „pabėgti“ ir gauti „prieglobstį“ Vilniuje. Ten jie, žinoma, su mumis kalbės rusiškai, nes juk jie negali išmokti lietuviškai, o lietuviai rusiškai išmokti gali kažkodėl. Tada jie užsinorės „universiteto“. Žinoma, tam reikia ir rūmų Vilniaus senamiestyje, nes koks universitetas be to. Mokėti rinkos kainą jie neturi už ką, taigi rūmus gaus veltui. Tame „universitete“ „mokymas“ vyks, žinoma, rusiškai, nes žr. ankstesnį punktą. Tada jie užsinorės Lietuvos herbo. Žinot, čia mūsų istorinis herbas, sakys jie mums (žinoma, rusiškai). Istorinis. Tada jie užsinorės Lietuvos istorijos. Tada, žiūrėk, savaime, natūraliai pasirodys, kad Vilnius beesąs istorinė Baltarusijos sostinė. Ir t.t. Mes jiems kaip „auksinė žuvelė“ iš vienos slaviškos pasakos.

Ir ką gi mes gauname mainais už visas šias dovanas? Regis, didelę slavišką špygą.

Laimis       2020-08-21 11:37

Ar nacionalistinė Baltarusijos valdžia nesudarytų Lietuvai daugiau rūpesčių? Juk jie savinasi visą LDK paveldą. Kuriamos istorijos, kad lietuvis - tai baltarusis, o lietuvius laiko žemaičiais. Jie savinasi Vytį, Vilnių laiko nuo amžių baltarusišku miestu. O kokie lenkų interesai Baltarusijoje? Ir tie interesai Lietuvai būtų žalingi. Jeigu nesugebame suartėti su baltais latviais, tai obuoliavimas su kelis kartus didesne slaviška valstybe yra rizikingas. Baltarusijoje gyvena ir lenkų ir rusų.

Agnė       2020-08-21 5:35

Du, nerandantys vietos, o rinkimai artėja…

 

mama iš kaimo       2020-08-21 0:13

Visi triūbina apie Lukašenkos nusikaltimus prieš baltarusių tautą, bet nei vienas nėra įvardijęs bent vieno nusikaltimo.Manau, kad jei bent koks nusikaltimas būtų, tikrai būtų triūbijama.Juk net apie Narkevičiaus suvalgytą kotletą ir niekada nebūtą tinklo nei tai suplėšymą,nei tai pavogimą buvo triūbijama daugiau ir ilgiau nei apie Bunkės nagą. Jeigu nors ką būtų įmanoma atrasti prieš Lukašenką, skambėtų visa , tiksliau, visos medijos. Tačiau tyli.

"rasai" 17:48, kuri yra kontorinė "sara"       2020-08-20 22:23

Akys aprasoję, nieko nematai, antraip rąstus iš jų krapštytum.
Apgailėtina metai iš metų tą patį kartoti ir kartoti.
Atsiprašau, “rasa-sara”, jei tai klinika.

rasa       2020-08-20 17:48

malonu jei is tikruju ieskotu tiesos,bet ko tylejo savo uodega prispaudes,kai 240 smogiku tampe ir muse zmones Garliavoje,Pamastykit koks tiesos ieskotojas,veikiau parsidavelis

Sočios ir bailios ES Realpolitik       2020-08-20 14:58

yra Machiavelli’o instrumentinio požiūrio (“Naujųjų Laikų”!), nukreipto prieš klasikines Europos dorybes, Dekalogą, trumparegystės simptomas.
Parlamentarai Urbšys ir Bakas, neprisitaikėliškai paraginanę inicijuoti procesą, kad tarptautiniu mastu būtų ištirti Baltarusijos valdančiojo režimo ir Aleksandro Lukašenkos padaryti nusikaltimai, yra viltinga išimtis.
Jaunosios išsilavinusios baltarusių kartos pastiprinimas.

sėkmės prezidentui A.Lukašenkai       2020-08-20 13:19

manau,kad A.Lukašenkos ,Baltarusijos stabilumas - didžiulis pliusas kaimyninei Lietuvai.  O Astravo monstrą drąsiai ,pagal seną tradiciją , galima vadint Kubiliaus vardo AE :(. Juk tik jo vyriausybei uždarius mūsų Regioninę ,TATENA patvirtinta saugia Ignalinos AE (kuri gamino daug ir labai konkurencinga savikaina elektros energrijos) žmonės rašė ,visur įspejinėjo ,kad toks žingsnis prives prie kelių naujų AE arti Lietuvos sienos statybos. Žmonės ,visumoje , tikrai turėjo daugiau kompetencijos nei kabylius šiuo klausimu.

profesoriaus braižas nesikeičia       2020-08-20 11:00

“...visos Europos Sąjungos embargo Baltarusijos atominės
elektrinės Astrave gaminamai elektrai”.

Apmaudu, kai etiškai motyvuotame žingsnyje (neteisingo ir nusikalstamo elgesio kritika) įpinamas politinių marškinių plovimas (konservatoriai nerodė realių pastangų užkardyti Astravo statybą, todėl dabar garsiausisi rėkia šiuo klausimu).

Kis       2020-08-20 10:32

Mes iprate,bet neipratinti,girdeti viena sakant,antra darant,o trecia;velniai zino tik kas jusu makaulese.As kalbu nuo saves apie viena ir kitus susilaikiusius,tai jusu dar vienas zingsnis patvirtinantis,kad esate chamelionai,man tokie nuo samoningo gyvenimo atgrasus.As gerbiu Jedinska,tai zmogus ,kuri galima pasiklauti,siuo atveju nesvarbu ar jis teisu,ar ne tai jo ir sitaip mananciu zmoniu.
  Kas dedasi pas mus man nesuprantama.Pirma karta respublikoje perskaiciau po komentarais,kas gal ir ko negal rasyti,tai ju vadovu reikalas,nors jau kvepia cenzura,bet uzgauna pabaiga…kitaip,pareikavalus tarnyboms mes tipo jus isduosime.Suprantu,kad ten nera kur pasislepti interneto erdveje,bet rspublika galetu ir atsisakyti isduoti,tegu patysiesko,kas visai nesunku surasti,nes serveriu laikytojai elgiasi su skaitytojais lyg butu nuosavybe,duok jiems slapukus,kitaip blokuos,o kas domejosi savanuoriskai nuspade"sutinku"mes nepaliekame jokio konfendicialumo.Kas tai,reikia suprasti ,kaip svelnu(pagal Bielini)glezna perspejima,kad prilaikyk liezuvi,nes jeigu as pasakysiu,kad Dalia 10 metu buvo nelegetima prezike,nes priklause,o gal ir priklaus KGB,tai ne mano problema,tai ponai jau musu visu

Vytas> Pas save pasižvalgykime       2020-08-20 9:12

Pritariu tamstai. Gal geriau teisesaugininkai tegus paklausia senojo Landsbergio, kur jis liepe Panevezio banditams ir Vertelkai paslepti nupjautas Kiesu tevo ir 25’mecio sunaus galvas?

Pas save pasižvalgykime       2020-08-20 8:37

Neišaiškintos žmonių žudynės, tiltų sprogdinimai, maištų pakaunėje organizavimai, Lietuvos gamyklų pardavinėjimai už litą, norvegų tautos lietuvių tautai dovanotų milijonų pavertimas asmeniniu fondu konservinių valdymo metais. Tikrai verta dėl tokių dalykų kreiptis į Hagos tribunolą. Bet net tais bjauriais laikais man nekilo mintis prašyti užsienio įsikišinėti į mūsų valstybės reikalus. Todėl niekinu nepriklausomos Baltarusijos valstybės piliečių kliauzes svetimuose parlamentuose ant savo tėvynės

G.P.       2020-08-20 8:17

Jeigu ponas Urbšys yra nuoseklus tiesos mylėtojas, tai analogiškus siūlymus galėtų inicijuoti ir dėl 2009 metų Kubiliaus Vyriausybės veiksmų. Turiu galvoje gumines kulkas prie LR seimo ir t.t.

Dzeikas       2020-08-20 7:39

StasysGui:
Butina nepritarti Lukasenkos nusikaltimams. Batjkai ant Lietuvos nusispjaut ir istrint. Savo paciu apatinius pirma reiktu issiskalbt, paskui kazkokias pretenzijas kaimynams reikst. Nes net ES saipytis is Lietuvos jau vakarykstis anekdotas.
Be to norint paveikti Lukasenka reikia sankcijas taikyti ne Batjkai, o Rusijai. Nes ji siuo metu pagrindinis Batjkos ramstis. Be Putino FSB Baltarusijos spectarnybos remiancios diktatoriu jau seniai pakriktu irissilakstytu.

Dzeikas       2020-08-20 7:31

Kas kam rupi, o uteletam pirtis. Lietuvai reiktu susitaikyti,kad Astravo AE bus. Visiskai nesvarbu kas bus prezidentas Gudijoje.Nes traukinys sikanciu nelaukia. Lietuvai butu valstybiniu poziuriu trukteleti Gaisrininko dukra atsakomyben uz Astrava, nes ekscelencija supyko ant Batjkos ir pabijojo ,kad karuna gali nukristi bendraujant su “kolhozniku”. Taipogi ir Smetona uz akiu nuteisti uz valstybes isdavyste. Lietuvai tas butu zymiai naudingiau negu nagrineti kaimyno vadovo nusikaltimus. Taip, Lukasenka nusikaltelis ir uzurpatorius, taciau Lietuvos kritika jo atzvilgiu primena sifilitiko isvedziojimus suviduriavusiam kaimynui apie higienos svarba.
Dar apie Astrava murmet kazka eme, kaip vaikas. Nuvaziavo traukinys - pamirskite.

Žodžio laisvė...       2020-08-20 7:24

Negi jūs manote,kad mūsiškiai galėjo pritarti P.Urbšio ir V.Bako pasiūlymams,nes jų noras pasinaudoti situacija ir priimti rezoliuciją tik dėl jiems patiems naudingą
tekstą .Mūsų veikėjams yra nusišvilpt ką išdarinėja su Baltarusijos piliečiais kruvi-
nasis tarakonas.Musiškiai galvoja apie būsimus rinkimus ir jų galimybes atsidurti vėl
Seime.Ir tik tiek.

StasysG       2020-08-20 4:21

Panašu seimūnai Urbšys ir Bakas teisūs. Atgrasyti diktatorių būtina. Nes jau vėl KGB gaudo organizatorius. Koordinatoriams siūlo bėgti iš šalies (žiūr. BBC) .


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.