Įžvalgos

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 15 d. 1:26

12     

    

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Jei kas tikisi, kad šiame savo tekste atgailausiu dėl savo pažiūrų, prašau jo neskaityti. Nešvaistykite savo brangaus laiko. Neverta. Geriau „palaikinkite“ grotelių akciją # UrbšyAtsiprašyk ar dar kartą pasirašykite peticiją „Dėl Seimo nario Povilo Urbšio elgesio“.

Praėjusią savaitę Seimas atsisakė į darbotvarkę įtraukti parlamentarės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikiamus įstatymo projektus, kuriais buvo norima vėl įžiebti politines batalijas dėl embrionų likimo.

Beje, visur viešai skelbiama, kad įstatymo pataisa norėta tik apriboti embrionų saugojimo terminą, ir kažkodėl visiškai nutylima, jog buvo siūloma embrioną paversti laboratorine žaliava ir įteisinti moterų skatinimą išnaudoti savo kūnus kiaušialąsčių gavybai už mokesčių mokėtojų pinigus.

Taip, Seimo narių pažiūros į embrioną skiriasi. Vieniems jis tik gemalas – bereikšmis organizmas, kitiems – žmogaus gyvybė, nusipelniusi pagarbos ir apsaugos.

Šių metų pradžioje dėl to jau buvo sulaužyta nemažai iečių. Tąkart dauguma Seimo narių apsisprendė leisti nevaisingoms poroms pagalbinio apvaisinimo metu sukurtus embrionus po dvejų metų nuo sukūrimo neatlygintinai panaudoti donorystei. Tačiau buvo kategoriškai pasisakyta prieš embrionų atranką, naikinimą ir moterų išnaudojimą dėl jų. Už tai sausio mėnesį balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 2, prieš nebuvo nė vieno.

Manau, toks Seimo apsisprendimas labiausiai turėjo nuvilti tuos, kurie puoselėjo planus pagalbinį apvaisinimą paversti pelningu verslu – prisidengiant nevaisingumo problemomis išvystyti embrionų gavybos industriją ir naudoti juos kaip pelningą laboratorinę žaliavą. Taip sprendžiu iš kai kurių tuo metu teiktų pataisų.

Ir kai praėjus dešimčiai mėnesių nuo įstatymo priėmimo pamačiau darbotvarkėje vėl to paties stiliaus įstatymo projektus, teikiamus V. Čmilytės-Nielsen vardu, neslėpsiu: suglumau.

Atrodytų, dirbant Seime antrą kadenciją galima priprasti prie visko. Deja, kai pamatai į Seimo tribūną einančią nėščią kolegę su Pagalbinio apvaisinimo ir Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo projektais, iš kurių kyšo tam tikrų medikų interesai, labai sunku ramiai sėdėti ir vaidinti, jog nesupranti, kas darosi.

Neabejoju: parlamentarė tai darė iš savo įsitikinimų, bet ar ne medikų, kurie ją konsultavo dėl šių projektų, pareiga sustabdyti besilaukiančią moterį nuo veiksmų, kurie gali pakenkti jai ir jos kūdikiui. Juk jie puikiausiai žino, į kokią politinę mėsmalę ją stumia. Juk Seime tikrai buvo galima atrasti ne vieną Seimo narę, kuri sutiktų palaikyti jiems naudingus įstatymo projektus, bet tarsi tyčia siekiama, kad tai darytų būtent nėščia moteris. Toks besilaukiančios moters išnaudojimas man yra cinizmo viršūnė.

Niekam ne paslaptis – esu tikintis, katalikas. Jei juo ne apsimeti, o esi, tai tau „gyvybė visada yra gėris“. Todėl didžiausią pagarbą jauti moteriai, kuri po savo širdimi nešioja naują gyvybę. Tegul nesupyksta netikintys, bet mums, tikintiesiems, kaip teigia šv. Jonas Paulius II, „Visi žmonės dar motinos įsčiose priklauso Dievui, kuris jų ieško ir juos pažįsta, kuris juos suformuoja ir savo rankomis suaudžia, kuris žvelgia į mažyčius beformius gemalus ir jau mato juose rytdienos suaugusius žmones, kurių dienos suskaičiuotos ir kurių pašaukimas jau dabar įrašytas Gyvenimo knygoje“.

Kai vadovaujiesi tokiomis pažiūromis, negali abejingai stebėti, kaip besilaukianti moteris, pasiryžusi pasauliui padovanoti gyvybę, savo noru inicijuoja įstatymų projektus, iš nevaisingų porų embrionų atimančius teisę į gyvybę. Žinau, kad ateistui tai pateisinama, tačiau tikinčiajam tai matyti ir nutylėti yra tolygu tapti mirtinos nuodėmės bendrininku.

Štai ir visos priežastys, kurios mane paskatino kreiptis į Viktorijos Čmilytės-Nielsen kolegas iš frakcijos ir paprašyti apsaugoti ją nuo dviprasmiškos situacijos, kuri, mano manymu, kenkia jai, kaip Seimo narei ir kaip moteriai, atsakingai už save ir už savo kūdikį.

Žinoma, noriu dar kartą atsiprašyti gerbiamos Viktorijos, jei tai ji suprato kaip norą ją pažeminti, o ne apsaugoti.

Ir atsiprašau ne dėl to, kad išsigąsčiau tų, kurie man yra surengę viešą linčo teismą – tai darau iš pagarbos nėščiai moteriai ir jos nešiojamai gyvybei. Jei dėl tokių savo vertybių linčiuotojams esu seksistas ir mužikas – tebūnie. Tačiau savo pažiūrų ir įsitikinimų nekeisiu ir neišduosiu. Nesulauksite, ponios ir ponai, nes ne jūs būsite mano teisėjas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ana       2017-11-16 11:48

Gerbiau ir gerbsiu vienintėlį drąsų, protingą seimo narį POVILĄ URBŠĮ. Nieko žeminančio Jūs nepasakėte, bet juk tikros prasmės nieks negirdi tik rėkia vienu choru į vieną dūdą . Eilinį kartą pasišlykštėjau liberalais.
Stiprybės Jums gerb. POVILAI

vai me>anonimui       2017-11-15 17:54

Geriau turėti proto negalia, negu “zuikio širdį”.

Julius       2017-11-15 3:52

Per šiuos metus jau iš Lietuvos išvyko daugiau žmonių nei per visus praitus metus o Urbšys, Gailius, Skvernelis sau sėėėėdi valdžioje ir vis kartoja embrionai embrionai. Lietuvoje skurdas nėra teisingumo nuteisinėjami nekalti žmonės o čia matai sėėėdi ir vis kartoja embrionai embrionai. O taip tik tai tokio “rūpestingo Lietuvai” prezidento ir dar tik betrūko. Dar daugiau mužikišku saldofonu į valdžią ir iš Lietuvos ne 50t per metus išvažiuos bet visas 100t.

Vilnietis       2017-11-15 2:53

URBŠĮ Į PREZIDENTUS!!

>vai me 16:07       2017-11-15 0:25

“Taigi pasirodo, Urbšys yra, iš mužikų, o Leninas buvo proletaras.
Negaliu, iš juoko, plyšo lūpa. Įdomu, kas bus toliau?”
- Toliau, vai me, kai sugis plyšusi lūpa, atrodysite kaip žmogus su protine negalia.

Pikc       2017-11-14 23:13

Nematau jokio pagrindo atsiprašinėti: pirma, ta ypata gi liberastė, o tai reiškia, kad niekas jos nei spaudė, nei prievartavo - pati ėjo tas liberastines pataisas pristatinėti. Ir šiaip - geriau jau tokie padarai nesiveistų, tad liberastų atžvilgiu aš esu visom keturiom už abortus, eutanaziją ir vivisekciją. :D

Algimantas       2017-11-14 18:58

Pagarba p. Urbšiui!

Apuokiukas       2017-11-14 17:00

Man atrodo, kad ši istorija P. Urbšiui parodė, kaip galima manipuliuoti informacija, ir tai kartu ir Likimo bausmė už informacijos apie Deimantę neįvertinimą. O dėl mužikizmo, tai ir dėstytojas Česlovas Teišerskas taip pat mėgdavo sakyti, kad jis mužikas. Aš taip pat nebijau ant savęs prisilipdyti etiketę ,,mužikas”. Beje dar yra toks D. Poškos kūrinys ,,Mužikas Žemaičių ir Lietuvos”. Taip kad kiekvieno valia rinktis - būti mužiku ar elitu, kietu, krūtu, šiuolaikišku, progresyviu ir pan…

Julius į Galvojau       2017-11-14 16:28

Jeigu atsimenate kaip Skvernelis švelniai tariant juodino gerbema Venckiene esą jis turi kažkokią tai informacija kuri tuo tuo bus paskelbta (taip jos ir niekas nepaskelbė bet Venckienė eilinį kartą liko apšmeižta). Urbšys, Skvernelis pastarąjį atsivedė Urbšys į politiką ir davė pavadinimą jam “profesonalas”  o taipogi Gailius visi yra geri pažįstami. Man jie yra eiliniai apsimetelai ir manipuliatoriai.

Julius       2017-11-14 16:20

Tas visas skambinimas į tuščia kibirą aš įsitikinęs kad reikalingas tam kad padengtų kita skandalą. Urbšio ir Skvernelio lyderis Karbauskis labai plačiai apsiskelbė kad seima labai gerai informuoja teisėsauga apie kažkokius nusikaltėlius ir nusikaltimus. Urbšys, Skvernelis, Gailius visi ateina iš tos supuvusios Lietuvojos teisėsaugos. Ką galvoju kad būtent pastarieji ir platina tariama konfidencialią informacija ir bando daryti įtaką politikams ir visam seimui.
Supuvusi teisėsauga tai dar pusė bėdos. Bet kada supuvusios teisėsaugos atstovai pralenda į politiką ir į seimą tai jau yra didelė bėda visai Lietuvai.

vai me       2017-11-14 16:07

Taigi pasirodo,Urbšys yra, iš muzikų, o Leninas buvo proletaras.Negaliu, iš juoko, plyšo lūpa.Įdomu, kas bus toliau ?

GALVOJAU,       2017-11-14 14:35

kad rasiu nors žodį ne tik apie embrionus, bet ir apie nuskriaustą, [kažin ar gyvą] konkrečią mergaitę.........................................................


Rekomenduojame

VU Senatas: Rektorius paskelbė tokias konkurso sąlygas, kad Vytautas Radžvilas negalėtų jų atitikti

Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: Bažnyčia – už moterų prigimtines teises

Euro valiutos palaikymo lygis Lietuvoje – žemiausias ES

Šimtmečio referendumas Lenkijoje

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.