Demokratija ir valdymas

Povilas Urbšys. Didžioji Ramūno Karbauskio kaltė

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 14 d. 21:37

12     

    

Povilas Urbšys. Didžioji Ramūno Karbauskio kaltė

Praūžus valdančiosios koalicijos sudarymo batalijoms, Andrius Kubilius, vienas iš pagrindinių TS-KD partijos apologetų, ir vėl ištraukė „didžiąją“ Rusijos kortą. Šį kartą savo didįjį pirštą jis nukreipė į Ramūną Karbauskį.

Vienam iš lietuviško neoliberalaus-konservatoriško sparno lyderių pasirodė daugiau negu aišku, kad vos dešimtadalis R. Karbauskio verslo apimčių su Rusija prilygsta – nei daug, nei mažai – Viktoro Uspaskicho praeityje vykdytam verslui, kurio net 90 proc. pelno sudarė pajamos, gaunamos iš Gazpromo dujų prekybos.

A. Kubilius nustatė, kad R. Karbauskio verslas „tiesiogiai priklauso nuo įtakingiausių Kremliaus veikėjų – V. Surkovo ir D. Rogozino“. Anot jo, „[t]urbūt tai yra tik atsitiktinis sutapimas, kad kaip tik po Krymo okupacijos būtent R. Karbauskis atgaivino savo politinį aktyvumą Lietuvoje“. O kad tai nepaaiškėtų, pagal A. Kubiliaus išvedžiojimus, R. Karbauskis pats sau pasirašęs pažymą apie ryšius su slaptosiomis Kremliaus tarnybomis. Ją pavadinęs „ukrainietiška pažyma“ slapta nutekinęs lietuviškajai žiniasklaidai ir taip „pasiskiepijęs“.

Pasirodo, šį gerai užsimaskavusį Lietuvos priešą konservatorių analitinis būrelis, vadovaujamas Rasos Juknevičienės, demaskavo dar 2014 metais – strateginiame dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“: R. Karbauskis jame įvardijamas kaip grėsmė Lietuvos geopolitiniam saugumui.

Jei tai tiesa, vadinasi, dauguma Lietuvos žmonių per Seimo rinkimus savanoriškai valstybės valdžios galias atidavė galimam Lietuvos priešui, o sudarytas ministrų kabinetas su premjeru S. Skverneliu priešakyje yra ne kas kita, kaip diversinė grupė, sukomplektuota iš profesionalių, daugiausia nepartinių smogikų. Vargas Lietuvėlei…

Bet tada kyla klausimas: kodėl konservatorių partijos vadovybė per Seimo rinkimus slėpė šią „tiesą“ nuo Lietuvos žmonių? Kodėl po pirmojo rinkimų turo tas pats A. Kubilius skleidė žinią, kad R. Karbauskis su savo komanda gali būti geidžiamiausias koalicijos partneris?..

Jokia čia paslaptis: jei rinkimų rezultatai konservatoriams būtų lėmę ne virtualią, o realią pergalę, ir su R. Karbauskio pagalba G. Landsbergis būtų tapęs premjeru, A. Kubilius – finansų ministru, o R. Juknevičienė – krašto apsaugos ministre, jokių abejonių dėl R. Karbauskio ištikimybės Lietuvai nebūtų kilę ir niekas jam jokių klausimų dėl verslo ryšių su Rusija nebūtų uždavinėjęs. Dar daugiau – tada ir tokie klausimai jam būtų vertinami kaip Kremliaus trolių išpuoliai prieš Lietuvą.

Ir niekas kitas, tik pats Ramūnas kaltas, kad laiku nesusiprato ir lojalumo konservatorių vadams testo neišlaikė. Tad nuo šiol ištikimybę Lietuvai savimi matuojantys neoliberalūs konservatorių šulai vers jį kiekvienam žingsny teisintis, kaip jis drįsta mylėti Tėvynę, nesuderinęs su jais.

Ir tai dar tik pjudymo pradžia: žmonėms žūtbūt reikia įkalti į galvas, kad R. Karbauskis – Lietuvos priešas Nr. 1 ir kad daugumos žmonių pasirinkimas – grėsmė Lietuvos geopolitiniam saugumui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Didžioji kaltė-pirmiau pašnekės,ką susvajojo,o       2016-12-18 19:55

paskui kažkam sukti galvą kaip iš tos bėdos išvinguriuoti.

Sparnas su gauja pjove Garliavoj duris       2016-12-16 19:53

Klykino Mergaite.
Karma ateis i jo sheima Atpildo paimt.

Julius Puras i šiaulieti       2016-12-15 19:01

Nuo blogo Kubiliaus ir blogų konservatorių “valstiečiai žalieji” su visais urbšiais geresni nebus.

šiaulietis Jurui Purui       2016-12-15 17:19

Jūs ką durnas? Kam šitie išvedžiojimai kuriuos surašėte, troli? Ką nepatinka kritika šventam Kubiliui? Urbšys labai nuosekliai parodė kokie konservatoriai yra veidmainiai ir demagogai. Matyt kritikoje atpažinote save, tad natūralu, pyktis ima.

Julius Puras       2016-12-15 15:25

Intrigantas (apie savo intrigas Urbšys sako kad tik juokavo) ir apsimetėlis Urbšys vėl žaidžia Kubiliaus korta. Intrigantas Urbšys siunčia tokia žinia visuomenei Kubilius blogas(lyktai to nebuvo žinoma ir anksčiau) Karbauskis nekaltas ir geras. O tuo pačiu metu karbauskiai su kubilistas balsuoja už tai kad būtų teisiškai suvaržytas politiku vertinimas visuomenėje. Ką noriu pasakyti kad karbauskiai su kubilistais vienas ant kito varo bet Lietuvos vežima tempe į viena ir ta pačia puse. I prapulti. Sarmata ant tavęs intrigante Urbšy.

Sutinku,       2016-12-15 8:43

kad LRT vadovybę reikia keisti ir kuo greičiau tuo geriau.

šiaulietis       2016-12-14 21:50

Atsiminkite, kai konservuoti veidmianiai ir sutraukos vėl ima šaukti “rusai puola” žinokite vėl rezgiama kokia nors afera, kurioje konservuoti niekšai ketina dalyvauti.

StasysG       2016-12-14 21:39

Pritariu čia (2016-12-14 18:08) išsakytai tokiai minčiai: “Taip pat reikia tvarkyti LRT, kur ši partija turėtų tiesioginę laidą, per kurią galėtų bendraut su Lietuvos žmonėmis. Jei bus leidžiama kubiliams, jakilaičiams ir miliūtėms siautėti ilgiau - daugelis žmonių ims nusivilti.”—- Tiesioginis bendravimas su žmonėmis buvo Sąjūdžio gerais laikais. Paskui viskas užgeso, žmonės nusivylė.

Neištikimybės       2016-12-14 20:35

faktas.Tegul greičiau veda.

to reikia kazka daryti       2016-12-14 19:52

Nesutinku su jumis, kad reikia kazkam uzciaupineti burna. Tai nera nei demokratiska nei protinga. Tegu Kubiloidas ir arogantiskas anukas sneka kiek jie nori. Rezultatus jau mateme per siuos rinkimus.
Pilnai sutinku del to, kad reikia reorganizuoti LRT ir pakeisti personala.

reikia kažką daryti       2016-12-14 18:08

Ponas P. Urbšys ir kiti iš Valstiečių ir Žaliųjų partijos turi imtis būdų, kaip užčiaupti šitiems “grynuoliams” burnas, nes visas Kubiliaus kompanijos pilamas purvas labai erzina Lietuvos žmones, kurie už šią Valstiečių ir Žaliųjų partiją balsavo. Taip pat reikia tvarkyti LRT, kur ši partija turėtų tiesioginę laidą, per kurią galėtų bendraut su Lietuvos žmonėmis. Jei bus leidžiama kubiliams, jakilaičiams ir miliūtėms siautėti ilgiau - daugelis žmonių ims nusivilti.

Manyčiau,       2016-12-14 17:28

kad tokios kubiliaus “analizės” dar kartą patvirtina, kad neoliberalkonservatoriai ir yra, galimai, tie, kurie entuziastingai, bet neprotingai tarnauja kremliui. tam įrodymų daugiau negu pakanka, o paprasčiausias iš jų,- kaltink kitus tuo, kuo esi pats kaltas ir gal kažkas patikės.


Rekomenduojame

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.