Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija

Povilas Urbšys. Apie V. Tomkaus „KGB voratinklį“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 7 d. 17:00

41     

    

Povilas Urbšys. Apie V. Tomkaus „KGB voratinklį“

2018 m. kovo 7 d.

Štai jau antrą šeštadienį popierinė „Respublika“ skelbia „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“. Jame paskelbta keli tūkstančiai pavardžių. Didesnė dalis žiniasklaidos šį sąrašą ignoruoja. Matyt, nenori daryti reklamos konkuruojančiam leidiniui. Tačiau kuo ilgiau tylima, tuo labiau atrodo, tarsi kas sausakimšame autobuse pagadintų orą ir visi apsimestų, jog niekas nieko neužuodžia. Vienintelė rašytoja Vidmantė Jasukaitytė Vitą Tomkų už drąsą paskelbė šimtmečio žmogumi.

Kol kas apie sąrašo sudarymo tikslus galime tik spėlioti. Seimo narys KGB guru Arvydas Anušauskas sąrašo paskelbimą labiausiai sieja su V. Tomkaus noru pakenkti 1996–2000 ir 2008–2012 metų Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijoms.

Kiekvienam žmogui savo marškiniai arčiau kūno. Bandysiu pateikti savo pastebėjimus apie paskelbtą „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“.

Nemaža dalis tame sąraše esančių vardų ir pavardžių yra tų asmenų, kurie jau paskelbti Genocido centro paviešintame KGB agentų ir rezervistų sąraše. Kita vertus, ten galima perskaityti ir pavardes, kažkodėl sutampančias su mums žinomų asmenų – disidentų, pavyzdžiui, Nijolės Sadūnaitės, Antano Terlecko, ar Jono Žemaičio, partizanų vado, sovietų okupacijos metais vykdžiusio Lietuvos Respublikos prezidento pareigas, ir kt. – pavardėmis.

Jas beskaitant minčių kyla vienokių, tačiau kai ten pat perskaitai ir Dušanskio pavardę, supranti, jog asmens tokiu vardu ir pavarde KGB bendradarbiams priskirti neišeis – Nachmanas Dušanskis buvo kadrinis KGB karininkas, kuris, įtariama, yra prisidėjęs prie Rainių žudynių ir prie žiaurių kankinimų, tarp kitų – ir partizano Ramanausko-Vanago…

Dar kitokių minčių ima rastis, kai beskaitydamas pavardes suvoki, jog sąraše kažkodėl dominuoja pavardės žinomų žmonių iš kultūros bei meno pasaulio. Pavyzdžiui, teatro grandai – Juozas Miltinis, Eimuntas Nekrošius, Rimas Tuminas, Jonas Jurašas, Gintaras Varnas, Vaitkus Jonas, Povilas Gaidys, Vytautas Paukštė, Stasys Petronaitis, Regina Tumalevičiūtė, Julius Dautartas, Gediminas Storpirštis… Ko gero, paminėtos ir kone visų žinomų muzikos pasaulio žmonių pavardės – praktiškai visi garsesni kompozitoriai ir atlikėjai. Skaitant jų pavardes sunku atsikratyti įspūdžio, kad sąrašo sudarytojo ranką vedžiojo soljeris iš jų tarpo.

Sąrašas paskanintas ir poetų bei prozininkų pavardėmis: Bernardo Brazdžionio, Vinco Mykolaičio-Putino, Kazio Sajos, Eduardo Mieželaičio, Pauliaus Širvio, Juozo Baltušio, Ramutės Skučaitės, Donaldo Kajoko, Juozo Erlicko, Liudviko Jakimavičiaus, Valdemaro Papievio ir kitų. Teneužpyksta dailininkai, architektai, gydytojai, mokslininkai, kad dėl vietos stokos nepaminėsiu ir jų pavardžių.

Kad sąrašas atrodytų dar solidžiau, įtrauktos ir visiems žinomos filosofų pavardės: Antano Maceinos, Arvydo Šliogerio, Arvydo Juozaičio… Neapeitas ratu ir krepšinis: kaip ir visur, taip ir čia Vlado Garasto, Modesto Paulausko, Arvydo Sabonio pavardės tampa dar viena puošmena. Tačiau Igno Šlapelio, Jono Meko pavardės „įtariamų KGB bendradarbių sąraše“ atrodo išties keistai, bet juk fantazijai ribų nėra.

Yra nemažai ir politikų pavardžių, tarp jų – ir signatarų, pavyzdžiui, Egidijaus Klumbio, Eduardo Vilko, Bronislovo Genzelio, Romualdo Ozolo, Zitos Šličytės, Vidmanto Žiemelio, Mindaugo Stakvilevičiaus, Stanislovo Ilgūno, Bronislovo Kuzmicko, Rasos ir Zenono Juknevičių, Rolando Paulausko, Kazimiero Uokos… Jie suplakti su sovietmečio partinės nomenklatūros atstovais: Vincu Justu Paleckiu, Antanu Sniečkumi, Algirdu Mykolu Brazausku, Vladimiru Beriozovu, Lionginu Šepečiu – ir su dabartinės valdžios aukščiausia nomenklatūra: Valdu Adamkumi, Dalia Grybauskaite, Kazimiera Prunskiene, Andriumi Kubiliumi, Irena Degutiene, Algirdu Butkevičiumi, Sauliumi Skverneliu, Ramūnu Karbauskiu, Roku Masiuliu… Žinoma, į šį ,,nepakartojamą sąrašą“ įberta nemažai ir Seimo narių. Be jų – sąrašas būtų it sriuba be druskos.

Nenustebsiu, jei paaiškės, kad daugelis praeitos kadencijos Seimo narių, tarp jų – ir šių eilučių autorius, į sąrašą pateko dėl to, jog Seimo posėdžio metu nepritarė Lenkų rinkimų akcijos frakcijos nario Lenkų rinkimų akcijos narys Zbignevas Jedinskis siūlymui paviešinti prisipažinusių KGB agentų pavardes.

Gal čia reikėtų priminti. Po Kovo 11-osios Lietuvoje dar veikė sovietinė KGB. Atsikūrusi valstybė, norėdama susilpninti KGB galią, pasiūlė KGB agentams prisipažinti, mainais už tai pažadėdama išsaugoti jų paklydimus paslaptyje. Tai buvo išmintingas sprendimas, nutaikytas į KGB šerdį, nes kiekvienos slaptosios tarnybos gyvybingumas priklauso nuo lojalios agentūros. Tai labai suerzino KGB, ir kai kurie agentai sulaukė net grasinimų susidoroti su jais ir jų šeimos nariais.

Todėl ir siūlymą paviešinti prisipažinusių agentų pavardes vertinau kaip ketinimą, net jei ir nesąmoningą, po 27-erių metų nepriklausomos Lietuvos valstybės rankomis susidoroti su tais, kurie nepabūgę grasinimų išdrįso parodyti jai lojalumą. Nors tokių būta tik maža saujelė iš 1990 metais veikusios 6 tūkst. KGB agentų armijos, bet monolitas akivaizdžiai trupėjo.

Tad ir balsavimo dieną – 2015 metų birželio 30 dieną – pasisakiau prieš tų žmonių išslaptinimą. Jeigu paanalizuosime tos dienos balsavimo duomenis, pamatysime, kad daugelis balsavusių už šių pavardžių įslaptinimą pateko į „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“. Manau, būtent taip galima paaiškinti Agnės Bilotaitės, ir Pauliaus Saudargo, Manto Adomėno, Liutauro Kazlavicko, Domo Petrulio, Viktorijos Čmilytės ir kitų Seimo narių pavardžių atsiradimą sąraše, nors sovietmečiu jie buvo dar vaikai.

Pagrindinis sąrašo sudarytojas, kaip ir dera ,,šimtmečio žmogui“, save įsirašė šalia Gabrieliaus Žemkalnio-Landsbergio, Vytauto Landsbergio pavardžių, tuo iškart pripažindamas, kad šimtmečio žmogus – tai ne tik jis.

Manau, neilgai trukus paaiškės sąrašo ir sudarytojo ar sudarytojų minties vingiai, kurie atskleis, kodėl į jį pateko Antanas Terleckas, s. Nijolė Sadūnaitė, Jonas Žemaitis, Petras Gražulis, Petras Cidzikas, Algirdas Petrusevičius – patys nukentėję nuo tos pačios KGB. Nors kas paneigs, kad jie nesėdėjo prie vieno stalo su KGB-istais? Na ir kas, jog per tardymus, bet vis vien – prie vieno stalo. Kebliausia paaiškinti Romo Kalantos pavardės atsiradimą tokiame sąraše. 

Iš dabartinių prieš valdžią burnojančių visuomenininkų kukliai paminėtos kelios pavardės: Krescencijaus Stoškaus, Liudviko Jakimavičiaus, Dariaus Kuolio, Vytauto Budniko, Vytauto Rubavičiaus ir Ramutės Bingelienės. Ko gero, jie į sąrašą pateko tiesiai iš VSD metinių apreiškimų, kuriuose tokie „nesusipratę“ Lietuvos Respublikos piliečiai priskiriami kone „valstybės priešams“.

Beje, šio sąrašo neišvengė ir tų metinių apreiškimų autoriai – buvę VSD vadovai Arvydas Pocius ir Andrius Tekorius ir šiandieniniai vadai Darius Jauniškis ir jo pavaduotojas Kęstutis Budrys.

Šalia kai kurių pavardžių sąraše nurodomos JAV dolerių (USD) sumos. Nemažai jų sutampa su bibliotekų, leidyklų vadovų, istorikų, politologų, psichologų, komunikacijos specialistų pavardėmis. Kaip vyriausias sąrašo redaktorius paaiškina, jis visai netyčia „vietoj KGB sąrašo įdėj[o] Sorošo sąrašinius“. Anot jo, „beveik šimtas procentų Sorošo išlaikytinių patenka ir į įtariamų KGB bendradarbių sąrašą, todėl ramia sąžine“ jų pavardes perkelia į savąjį.

Beje, taip jame atsiranda ir prelato, Šv. Rašto tyrinėtojo prof. Antano Rubšio pavardė, o šalia jos – suma skliausteliuose: 1000 USD.

Įtariamų KGB bendradarbių sąraše sušmėžuoja ir įvairių žiniasklaidos atstovų pavardės, tarp jų – ir Rimvydo Valatkos, Indrės Makaraitytės bei Laimos Lavastės. Ar taip padaryta dėl galimų santykių su Sorošu, ar siekiant išprovokuoti jų atsakomąją viešąją nuomonę ir bent taip išlinguoti skandalą, lieka neaišku.

Sąrašo sudarytojo dėmesio neišvengė ir žinomi verslininkai Benas Gudelis, Dainius Dundulis, Arvydas Avulis, Robertas Dargis, Vladas Bubelis, Nerijus ir Julius Numavičiai ir kiti. Kažkodėl Seimo narys Arvydas Anušauskas juos įvardija kaip „nepasidavusius reketui“. Kas čia dabar prisipažins, bet po savaitės antrą kartą paminėtas jau tik Nerijus Numavičius. Nejaugi kažkam taip siunčiama žinutė?

Įdomu tai, kad pasikartojančių pavardžių yra keliasdešimt ir jų daugiausia sutampa su politikų vardais ir pavardėmis. Tad vyriausiasis redaktorius Vitas Tomkus save irgi įrašo du kartus. Ar sąmoningai, ar dėl pervargimo antrą kartą vardą parašo nebe Vitas, o Vytas.

Šis pavardžių sudvigubinimas kokybės sąrašui neprideda, bet kiekybės ir teisinės painiavos ateityje – taip. Niekur sąraše prie pavardžių neparašytos pareigos ir profesijos, todėl vardų ir pavardžių sutapimai ir gali likti tik sutapimais – teisiškai asmuo, įžvelgęs savo asmens įžeidimą, turės vyr. redaktoriaus paklausti, ar į sąrašą įtraukta jo vardas ir pavardė. Tam teisybės ieškotojui greičiausiai bus atsakyta, jog jam tik taip pasirodė.

Taigi taip lengvai iš V. Tomkaus „KGB voratinklio“ neišsipainiosi.

Vyriausiasis „įtariamų KGB bendradarbių sąrašo“ redaktorius į šuns dienas išdėjo vykusią politizuotą KGB agentų liustraciją ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro paviešintą archyvinių KGB agentų sąrašą. Neabejoju, kad dėl pastarojo jis į savo KGB sąrašą įtraukė ir pavardę, lyg du vandens lašai panašią į šio centro vadovės Teresės Birutės Barauskaitės.

Gal ir teisus V. Tomkus, sulygindamas mūsų valstybės vykdytą liustraciją su kapstymusi KGB paliktuose likučiuose. Tai jis pavadina „kapstymusi atliekose“, o visus jose besikapstančius pakrikštija „bomžais“.

Daugiausia už politizuotą liustraciją nuo jo kliūna konservatoriams: „Per baimę, o ne per pagarbą, jūs, konservatoriai, valdėte Lietuvą, pasinaudoję tuo, kad pasisavinote KGB archyvus, o žmonės, dažnai niekuo dėti, nežinodami, koks durnius ką apie juos ten prirašė, turėjo jums aiškintis ir laukti viešo pasmerkimo“.

Iš viešai pareikštos pozicijos matyti, jog paskutinis kantrybės lašas V. Tomkui buvo kardinolo Vincento Sladkevičiaus, aktoriaus Donato Banionio bei dirigento Sauliaus Sondeckio kaip KGB agentų paviešinimas. Suprask, jog jo sudarytas „įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“ gimė iš keršto.

Todėl visi, kurie pardavė dūšią KGB, ir tie, kurie buvo jų aukomis, ar visai ne prie ko, sumesti į tą pačią atliekų duobę. Tiesos ir melo ribos ištrintos.

Gyvieji gal dar kaip nors bandys atsiplauti. Tačiau mirusiems tokia galimybė atimta: Ievai Simonaitytei, Juozui Zikarui, Stasiui Lozoraičiui, Meilei Julijai Lukšienei, Vandai Zaborskaitei, Ričardui Gaveliui, Vladui Drėmai, Jurgai Ivanauskaitei, Virgilijui Noreikai ir daugeliui kitų šviesuolių, kurių pavardės lengva ranka buvo įrašytos į juodąjį sąrašą...

Tame sąraše paminėta ir Juozo Urbšio pavardė. Nors nenurodyta, kad tai buvęs užsienio reikalų ministras, iškentęs sovietines represijas, vis vien, perskaitęs tą pavardę, sutapatini ją su jo asmenybe. Po įkalinimo grįžęs į Lietuvą, jis patyrė KGB spaudimą bendradarbiauti. Jis tvarkingai registravo kiekvieną jų apsilankymą, bet kai jų įžūlumas peržengė bet kokias ribas, jis tiesiai šviesiai pasakė: nusižudysiu. Matyt, KGB, nenorėdama viešo tarptautinio skandalo, atsitraukė. Tačiau dabar ir vėl sugrįžo.

Tačiau vardan „didžiojo keršto“ ir į šviesaus atminimo žmones nusispjauti: pasirūpinti mirusiaisiais – pačių mirusiųjų reikalas. Bet, manau, taip ciniškai gali elgtis tik tas, kuris pats kadaise buvo KGB palaužtas ir pažemintas. Todėl jam dabar svarbu pateisinti savo silpnumą, ištrinant ribas tarp tiesos ir melo, bandant išdavystę paslėpti po nekaltu paklydimu, bandant išsaugoti savo sąžinės įšalą.

Žinau, kad už tokią savo nuomonę rizikuoju būti apdovanotas net KGB agento slapyvardžiu, bet vis vien esu įsitikinęs, kad sukurptas „įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“ Donato Banionio, Sauliaus Sondeckio pavardžių neišbalina, tik dar labiau įmurkdo juos į KGB purvą. 

Ar į tą purvą gramzdinama „Respublika“ nepraras skaitytojo, kuriam reikia ne pigių sensacijų, o vertybių, padedančių atsilaikyti vartotojiškos globalizacijos sūkuryje, išsaugoti tautinę-pilietinę savimonę?

Kuo jam tikėti, jei viename laikraščio puslapyje tarp įtariamų KGB bendradarbių jis perskaito Eglės Gabrėnaitės ar Liudo Mažylio pavardes, o to paties laikraščio prieduose skaito interviu su aktore Egle Gabrėnaite, profesoriumi Liudu Mažyliu?

Tarsi užsimota sunaikinti ne tik pasitikėjimą žmonėmis, kurių mintys padeda kurti prasmingesnę laikraščio tapatybę, bet ir norima sunaikinti pačią „Respubliką“.

Kai kas pasidžiaugs: taip jiems ir reikia. Bet esu įsitikinęs: tai ne V. Tomkaus asmeninė problema. Tai požymiai daug rimtesnės mūsų visuomenės ligos, kurios vardas – NEVILTIS.

Kad ji vis auga ir didėja, atsakomybę turi prisiimti ne kas kitas, o tie politikai, kuriems Lietuvos žmonės buvo ir tebėra tik įrankiai siekti valdžios galių, o nuolat įpučiama KGB tema pasitarnauja ne gydyti, o nuodyti žmonių sąmonę.

P.S. Atsiprašau skaitytojų už tokį ilgą rašinį, tačiau ir paskelbti KGB sąrašai ilgi ir, ko gero, nebaigtiniai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marius       2018-03-11 20:15

KGB korta… ir kaip ji mane užknisa. Aš nesuprantu negi Lietuvoje nebėra žmonių suvokančių, kad tai kas likę iš archyvų yra šiukšlės. Juk KGB dokumentai buvo vieną kartą evakuoti ir dar du sykius išvogti. Juk dar po nepriklausomybės paskelbimo dar TSRS laikais veikiančių magnetų dokumentų bylos buvo išvežtos į Maskvą. Po pučo žlugimo 1991 metų rugpjūti KGB archyvai buvo išvogti žmonių kurie patys buvo KGB agentai: žmonės ėjo į KGB rūmus ir po drabužiais tempė savo paties bylas! Tempė dar pažįstamų bylas ir dar tų, kuriuos būtų galima pašantažuoti. O kur dar ištisiniai iškarpymai iš bylų lapų - akivaizdžiai reikėjo daug laiko karpinėti nepalnkius sakinius iš savo bylų. Taigi kas liko? Akivaizdžios šiukšlės. Mirę žmonės arba atvirkščiai: garbingi žmonės kurė nėjo vogti dokumentų. Va tokia relaybė. Tai ką rašau senai žinoma. AŠ nesuprantu kas Lietuvoje vyksta. Ta “kova su KGB” gi užgožia dabartį.

Julius       2018-03-10 7:33

O kas buvo padaręs išvadą kad aš esu agentas?

Juliau Purai       2018-03-10 5:46

ką įrodo faktas, kad “Tomkaus sąraše jų pavardės yra, o jūsų - ne”?
mąstančiam ir šiaip normaliam žmogui - nieko.
bet apie tuos, kurie iš to daro tokias išvadas kaip jūs - pasako net per daug.

Juliau       2018-03-10 5:41

ar čia tamstos prisipažinimas?
jei jis geranoriškas, mes gal net atleisim.

Julius       2018-03-10 5:25

” Žinau, kad už tokią savo nuomonę rizikuoju būti apdovanotas net KGB agento slapyvardžiu, bet vis vien esu įsitikinęs, kad sukurptas „įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“ Donato Banionio, Sauliaus Sondeckio pavardžių neišbalina, tik dar labiau įmurkdo juos į KGB purvą. “
  Ir taip ir taip galvoju. Ir esu įsitikinęs kad bandoma ir toliau išsaugoti bloguosius kgb agentus kurie savo noru išdavinėjo sumaišius su tais kurie pasirašė tik norėdami išvykti į užsienį.

Julius       2018-03-10 5:06

Be to atsiskleistu redaktorių politinė linija. Nors man ji senai senai aiški. Ta politinė linija vadintųsi skriaudą turi Seime atstovauti apatiški padarytai skriaudai politikai. Urbšys Gailius Maldeikienė Karbauskis tik jų propaganda “tiesose” o kitų politikų ir dar tokių politikų kurie būtų neabejingi padarytai skriaudai “tiesose” nebuvo.
IP adresų blokavimas. Cenzūra kas neatitinka politinės redaktorių linijos ir skaitytojų komentarų koneveikimas. Mane dar vis vadino agentu. O pasirodo du redaktoriai Tomkaus sąraše o manęs tenai nėra. Taip ir gyvename kgb agentų valdomi.

To Stasys       2018-03-9 16:51

4 Tiesos.lt redaktoriai turi savo asmeninius nikus,jei publikuos inter.adresus,matusime,kad asmuo rašo iš to pačio adreso.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-9 15:42

Ponas Povilai Urbšį, laukiame tamstos atsakymo - komentaro. Ar Jums jau yra ant VISKO GILIAI NUSISPJAUTI? Ar tai bendravimas su rinkėjais yra absoliuti TYLA? Išvada: Konstituciniam nusikaltėliui į viską nusispjauti.

StasysG       2018-03-9 1:01

p. Urbšys rašo: “Todėl ir siūlymą paviešinti prisipažinusių agentų pavardes vertinau kaip ketinimą, net jei ir nesąmoningą, po 27-erių metų nepriklausomos Lietuvos valstybės rankomis susidoroti su tais, kurie nepabūgę grasinimų išdrįso parodyti jai lojalumą.”—-ponas Urbšy, tada jie buvo drąsūs, kai buvo pavojus. O dbar ko bijoti? Kodėl jie nenori viešai pasiskelbti? Juk mes tik sveikintume juos, kad prisidėjo prie valstybės atgimimo. Tai apie kokį susidorojimą Jūs kalbate?

StasysG       2018-03-8 20:10

>Adminui     2018-03-8 15:47

O kodėl neklausiate, kodėl Adminas nerodo mums, skaitytojams,  internautų IP? Kodėl juos įslaptino?

Julius       2018-03-8 20:04

Tomkus taip “bijo” Sadūnaitės kad net jos interviu spausdina.  O jeigu rimtai tai bijo tie kgb agentai kurie savo noru pridavinėjo draugus pažįstamus bendradarbius kaimynus ir t.t.

Tomkus ir kiti kgbukai bijo N.Sadūnaitės       2018-03-8 18:52

todėl desperatiški tokie jų ėjimai: gal visi per tą velniavos košę užmirš esminį klausimą: KUR DEIMANTĖ?

Adminui       2018-03-8 14:47

Kodėl neblokuojate prieigos asmenims, kurie lankosi Tiesos.lt turėdami tikslą dergti portalą ir jo bendradarbius. padarykite tai vieną kartą ir visiems laikams. Turiu galvoje tris žemiau esančius komentatorius. Jūs matote jų IP. Ar jie sutampa? Visus tris siūlau blokuoti.

VaidasVDS       2018-03-8 14:44

Žiūriu, kad daug kas gana skausmingai reaguoja į Tomkaus “pokštą”.
Juk dar ne viską jis paaiškino.
Jei kas neaišku kažkam, rašykite peticijas Tomkui ir lai jis aiškinasi, juk sakosi, kad išklausys visas puses.
Juk iš paties Tomkaus pasakojimų akivaizdu, kad kiekvienas, kuris vyko tais laikais į užsienį, greičiausiai kapitalistinį, privalėjo pasirašyti bendradarbiavimą. Todėl visi, vykę, automatiškai įtartini.
Ir geriausia išeitis iš to, tai kiekvienam kažkaip paaiškinti.
Galima, kad ir asmeniniu pavyzdžiu.
Štai aš. Buvau tais laikais išvykęs tik į VDR. Ne visai savo noru, bet buvau prigriebtas į tarnybą TA. Tad nei sutikimo, nei bendradarbiavimo iš manęs niekas neprašė. Bet vieną susitikimą tarnybos metu su KGB darbuotoju turėjau. Buvo labai keista, kad jis nieko manęs nepaprašė, tik šiaip domėjosi mano pažiūromis ir nieko nekišo pasirašinėti. Kadangi tuo metu mokėjau Ezopo kalbą, tai papilsčiau vandenėlio. Jis pažadėjo, kad kas nors kada nors kas nors su manimi dar susisieks. Bet kažkaip nepavyko. Kuomet grįžau iš TA, prasidėjo Sąjūdis ir kiti laikai…

Julius I Mix       2018-03-8 14:11

P.Urbšys yra apsimetelis kaip reikalas. Į tokius smulkmės sąrašus jis nepatenka. Jis yra D.Kuolio Lietuvos sorose. Galvoju kad D.Kuolys rašydamas sąrašas klaidina visuomenę.
Visi “geri” P.Urbšio darbai tai neliečiamybės Gerbėjai Venckienei panaikinimas ir kgb agentų įslaptintas.

Pone Tarabilda,       2018-03-8 12:57

žinai ką, mums nusibodo chameleonai, ar supratai? Tomkaus CK nukarusio organo “Šluota” irgi.

Mix       2018-03-8 12:55

Nusivyliau J.Urbšiu. Ypač nemalonu buvo žiūrėti jo ginamąją kalbą R.Janutienės laidoje. Galutinai prarado pasitikėjimą šis seimūnas, vis dėl to per laiką žmogus išsiryškina.Nesuprantu šio jo rašinio esmės. Kam perrašinėti informaciją pateiktą “Respublikoje”?

Kodėl Julius yra "Puras" ("Tyras")?       2018-03-8 9:26

- Jam net šizoido Tomkaus sąrašas
“...visus parodo kaip jie atrodo t y r u o s i u o s e vandenyse.”
Adminui beraščių pur-pur teršalus reiktų principingai trinti,
kaip nepagarbą lietuvių kalbai ir sąmoningą diskusijos klampinimą.
Jei kiti 140 seimūnų taip kautųsi, kaip Povilas Urbšys, tiek skirtų laiko ir sveikatos, ragintų ir telktų, Lietuvoje būtų nepalyginamai sveikesnė moralinė būklė.
Beraščiai sistemos samdiniai net nesuvokia, kad kaip tik tai ir patvirtina.
Vis dėlto jų vieta bent jau “pas nykštukus”.

Debului Juliui       2018-03-8 0:50

Plionkė trūko tripletais betriedžiant, a ne, kad nebeišsteni sakinio?

igriso       2018-03-7 23:50

Nemaloniai nuteikia Urbsio nuolatinis ir begalinis noras buti matomu, girdimu, skaitomu.

to 23:28; 23:34 ir kt. Urbšio persekiotojams       2018-03-7 23:35

Juk matėte Janutienės laidą, todėl privalote žinoti Urbšio aiškius atsakymus dėl jo nebendradarbiavimo su KGB ir jo motyvus neviešinti to nedidelio, nereikšmingo skaičiaus prisipažinusiųjų su valstybės užtikrinimu t. t. laiko tarpą to nedaryti?
Ir vis tiek bukagalviškai ir įkyriai reikalaujate pasiaiškinimo, amsite ir kandžiojatės. Judo sidabriniai laimės neatneš, - neapsirikite.

Tarabilda       2018-03-7 22:35

Pastebėjau, kad Tiesos portalas sutraukia labai daug Povilo Urbšio nekentėjų. Labai simptomatiška. Kaip ir tai, kad jo komentaras Delfyje, pakabojęs pusdienį, staiga buvo nugrūstas į nematomą zoną.

Ilgas Urbšio rašinys,       2018-03-7 22:34

tačiau jame pasigedau trumpos frazės: “Prisiekiu, kad niekada ir jokia forma su KGB nebendradarbiavau, nevykdžiau jokių KGB nurodymų, neteikiau KGB jokios informacijos nei raštu, nei žodžiu”.

Taip, gerb. Urbšy, NEVILTIS,       2018-03-7 22:28

ir Jūs esate vienas iš tų šios nevilties generatorių. Labai mane nuvylėte. Kas Jums suteikė tokią teisę legalizuoti ir įslaptinti valstybės priešus 75 metams?! Jūs, kaip ir kiti prie šitos niekšybės prisidėję, tikrai nusipelnėte KGB dabartinių aktyvių bendradarbių vardo, nes tai ir padarėte - veikėte išvien su KGB-istais juos įslapindamas.

Skirmantė       2018-03-7 21:39

šio sąrašo moralas man patinka: eikit visi na*fk. Ir tiesos tame yra, nes kiek galima žaisti KGB kortomis, pažymomis, dergiant ant galvų, visų galvų, išskyrus vyriausių lėlininkų?

Apie socialinės šizofrenijos memo užkratą       2018-03-7 21:33

Daugybė komentatorių Delfyje teisindami Tomkų stebina savo nemąstymu, neišprusimu:
skaitytojai “sąraše” minimus asmenis, menamus kgbistus, atpažįsta vienareikšmiškai, todėl daugelis jame paminėtų asmenų lieka apšmeižti;
tačiau jie negali ir negalės apsiginti, patraukti Tomkų teisminėn atsakomybėn,
nes vien vardo ir pavardės nepakaks, kad įrodytum, jog būtent tavę turėjo omeny.
******************************************************************************
Šizoido mąstymas ir atitinkamai jo pasaulis būna sutrupėjęs - šizoidas gali ir neturėti aiškių motyvo ir tikslo, kodėl ir dėl ko jis taip elgiasi.
Vis dėlto nepalyginamai didesnė problema yra gan didelis įsijaudrinusios liaudies segmentas, visiškai neatsparus “tomkizacijoms” - socialinės šizofrenijos memams. NK

J---Tarabildai       2018-03-7 20:31

Pritariu Tamstos įžvalgoms.
Dėl to “kodėl”:
Misliju jog moralinė diversija per ordinu “paskiepytos” Burauskaitės kontorą buvo plano dalis “A”, gi Vituko farsai yra to paties užsakovo plano dalis “B”.
Pagal pirmą plano dalį buvo mėginta, apdergiant Sladkevičių, Sondeckį ir kt., suminkštinti foną tikriesiems agentams kurie užima aukštas pareigas dabar -”žiūrėkite, visi TADA buvo agentais, net jūsų mylimiausieji autoritetai stukalino.” Agentų mundurų skalbimo operacija, aprabstant mėšlu moralinius autoritetus.
Visuomenės reakcija, deja buvo netikėtai giežta ir planas “A” patyrė fiasko.
Apie Vituko tarnystę sovietų tarnyboms, o konkrečiai GRU, daug metų puse lūpų kalba pusė Lietuvos.
Kokia gi plano “B” prasmė?
Pirma - pripliekiant “sąrašuose” nesąmonių, nuleisti rimtą problemą į chi-chi cha-cha lygį. Marginalizuoti - domėtis agentais, kelti liustracijos problematikos reikalus, kad būtų “ne lygis”. (Taip padaryta su Garliavos byla, kurioje ruskijos spectarnybos groja ne antraeiliais smuikais).)
Antra - Vituko menamas Sarafano “puolimas” yra tokia pat pridengimo operacija, kaip ir matrioškinis rėkimas jog “rūsaj puola”.
P.S. yra dar vienas faktorius kuris tik tarp kitko.
Ilgus metus Lietuvoje be viso kitko vyko tradicnė pokiliminė  KGB ir GRU kova.
Ruskijoje valdžią paėmęs putkinas šias “dvikovas” “tarp gestapo ir abvero” užsienio teritorijose uždraudė. Tai faktas. Todėl natūralu, jog pats sau susigalvojęs Vitukas Sarafano puldinėti negalėtų.
Todėl visas tas šokinėjimas “prieš”, kaip minėjau yra tik svarbios Rezidentės pridengimas ir savo, kaip agento pozicijų stiprinimas ir “legendos” /alibi kūrimas.
O Poviliux pasirodė kaip visiškas kvailys.
Arba…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-7 20:24

Citata: “Nenustebsiu, jei paaiškės, kad daugelis praeitos kadencijos Seimo narių, tarp jų – ir šių eilučių autorius, į sąrašą pateko dėl to, jog Seimo posėdžio metu nepritarė Lenkų rinkimų akcijos frakcijos nario Lenkų rinkimų akcijos narys Zbignevas Jedinskis siūlymui paviešinti prisipažinusių KGB agentų pavardes.”

Ponas Seimo narį Povilai Urbšį, nespėliok dėl ko patekai į tą sąraašą, tiesiog imk ir pasakyk, netgi savo slapyvardį. Janutienės laidoje labai jau nerišliai ir įsitempęs gyneisi. O pasakytum tiesą, iš karto laisvu tampi. O gal negali pasakyti, nes prarastum Seimo nario kėdę? Taigi esate suinteresuotas TIESOS nesakyti, o tai reiškia galimybę, kad esate valdomas.

Iš tikro man yra visiškai nesvarbu kas tame sąraše, nes man yra svarbu tirti ir analizuoti PAGAL DARBUS. Vieni juk gali nesidarbuoti, kaip rašytojas Romualdas Granauskas, pagarba jam, o kitas gali būti uolus, ir abu bus sąraše. O pagal darbus, ponas P.Urbšį, atrodote nepaprastai, nepaprastai PRASTAI PRASTAI ir štai kodėl. Į Jus asmeniškai, į kiekvieną Seimo narį asmeniškai prieš 2016-10-09 Seimo rinkimus mažiausiai 11 kartų kreipiausi ne tik per spaudą, tačiau ir į kiekvieną elektroninio pašto dėžutę dėl ANTIKONSTITUCINIŲ Seimo rinkimų. Apie tai galite netgi dar kartą pasiskaityti 2019-09-11 straipsnį “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”

http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

Ir ką? Ogi tamsta pastudijavęs PRIVALAI suprasti, kad Jūs ten visi Seime esate NETEISĖTAI ir tai ne mano nuomonė, o paremta ES teise, LR Konstitucija ir LR KT išaiškinimais: vienas rinkėjas - vienas balsas. Čia yra lygi rinkimų teisė pagal LR Konstituciją.

Informuoju, kad Jūs ponas P.Urbšį, kaip ir visi likusieji Seimo nariai tapote BE GARBĖS, BE SĄŽINĖS, tapote neteisėti valdžioje net jus daug kartų ĮSPĖJUS. Klausiu, ar gyvuliai esate, kad lietuviškos šnekos, paremtos Konstitucija, ir liečiančios Jūsų pačių garbę, sąžinę ir PRIESAIKĄ NEVYKDOTE.

Man nereikia jokių Tomkaus sąrašų, pagal padarytą darbą esate NIEKŠAI, Lietuvos teisinių pagrindų NIEKINTOJAI, ypatingos veislės kgbistiniai tarnai. Ir nėra čia jokio reikalo menkinti tų sąrašų reikšmės.

Visiškai aišku, kad Tomkus negali ir niekada negalės atspausdinti visų sąrašų, nes jų nė žinoti negali, nebent būtų kokio Andropovo patikėtinis. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad ruošiama dar viena kgbistų banga užgrobti Lietuvoje valdžią. Per sąrašų sklebimą yra valdoma politinė situaciją. Pasižiūrėsime ar A.Anušauskas pakels Tomkaus mestą pirštinę. O juk paprasta, A.Anušauskas negali būti SEIME, jeigu jis tiesiogiai apkaltintas kgb agentu. Turi nusiplauti tą dėmę jei gali, jei nesiplauna, privalo nešti kudašių iš Seimo. O juk neneš. Tai toks dalykas parodo, kas yra Seime. Visi jūs tokie pagal DARBUS, esate nelegaliai Seime.  VISI iki vieno. Man jūs esate Valstybės konstituciniai NUSIKALTĖLIAI. Ar pakankamai aišku???

Tai dar skaitykite 2017-03-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”, į kūrį Jūs visi taip pat kaip paskutiniai NIEKŠAI, chlamai nesureagavote. O privalėjote, jei dar Lietuva jums ką nors reiškia.

http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670

Na tai dėl tos jaunuomenės. Kai kgbsitų tinklas dirba, tai juk ne ant išmirimo ribos, o tam, kad atsigautų, atnaujintų savo gretas ir tęstų Lietuvos okupavimo faktą. Taigi jaunuomenė sąraše neturėtų stebinti. Juk lengva sugundyti valdžia ir turtais, o jeigu dar yra kompromato, tai ir visai jokios problemos NĖRA, taip yra valdoma.

Ponas P. Urbšį, po savo straipniu vis tiek paskaitinėji komentarus? O gal tamstai jau viskas vienodai rodo? Tai jei paskaitinėji, tai malonėk atsakyti tiesiai emailu arba komantaru po straipsniu. Tyla bus vertinama atitinkamai.

"Pigaus" pasvarstymai ir išvada       2018-03-7 20:23

Bandymas balinti kgbistų mundurus. Seniai žmonės pastebėjo didžiulius skirtus tarp politikų kalbų ir darbų, seniai suvokė, kad Tarybų Sąjungos slaptosios jėgos struktūros tokius “sąjūdistus” būtų nugnybusios kaip muses, jei tik būtų norėjusios. Tomkaus (ar “Respublikos”) sąrašas nieko ypatingai naujo nepasakė. Darbai rodo, kas kur buvęs. Jei senosios kartos intelektualai, menininkai, rašytojai, aktoriai sutikdavo bendradarbiauti dėl karjeros ar idėjos,
tai naujesnių laikų bendradarbių idėjos tebuvo - asmeninė nauda.
Juk šiandieninė “valstybė” užsukta taip, kad žmonėms būtų kuo blogiau, skurdas klestėtų vilkdamas paskui save visą puokštę skurdo pagimdytų socialinių reiškinių: smurtą, tėvų atbukimą vaikų atžvilgiu, emigraciją, tam tikras ligas, kurios klesti skurdžiose valstybėse (pvz., tuberkuliozė) ir t.t. Jau galima drąsiai kalbėti, kokie buvo KGB tikslai - visų pirma išgrūsti iš šalies kuo daugiau jaunų žmonių, sukelti demografinę krizę, taip siekiant žmonių skaičiaus sumažinimo.
Kitas taikinys - tai mūsų kultūra ir kalba. Išbraukti 60 metų literatūrą, naikinti kitokius meno kūrinius tapo norma. Lyg tie žmonės nebuvo lietuviai, lyg dirbo ne Lietuvai. Amžinas visokeriopas priešinimas - tai irgi kgbistų veiklos bruožas ir tikslas: kad tik nebūtų vienybės, kad tik susivieniję nepakiltų į kovą už savo teises ar kultūrą. Dabar plačiu frontu einama prieš kalbą: lsdp siūlo keliakalbystę įteisinti, o konservai su Greitai peiešaky dalyvaus mokslinėje (!) konferencijoje, kur aiškins, kokios lietuvių kalbos reikia visuomenei! Čia “patriotų” veikla? Ne! Kiek pamenu, kagėbistai nuo to ir pradėjo. Užkniso taikstymasis su ta šlykščia
kgb paliktukų vykdoma politika. Į mėšlyną juos visus.

ilgas kelias,       2018-03-7 20:01

ilgi aiskinimai… Tomkaus sarasas visiems nepatogus.I pavardziu sarasa ziuriu be jokiu emociju - juk daugeli KGB be atodairos atakavo, spaude. Ypac, jei zmogus norejo vykti i stazuote uzsienin, ar koki pedosila, seksofila paciupo nusikaltimo vietoje (A.Sadeckas). Pasirase, nebutinai skunde, bendradarbiavo. Apie vaikus:P.Saudargas gime 1979, Bilotaite-1982, Adomenas-1972, Kazlavicius-1981, Petrulis-1981, Cmilyte-1983. Yra tiesos- juk neverbavo tokio amziaus. Bet,beveik visi vaiku namu aukletiniai buvo verbuojami nuo vaikystes - juos augino kompartija-Motina ir Tevyne. Ir tokiu buvo, gal ir yra, nemazai. Nemanau, kad Tomkus sugalvojo is pakausio si sarasa. Kazkoki pagrinda turejo tureti. Reikejo visus isviesinti, be jokio islaptinimo, kaip padare latviai, lenkai. Tada butu 5 dienu bomba ir tiek. Jokios paslapties, jokiu pareguliuotu biografiju. Butume gyvene ramiau.

kazys       2018-03-7 19:58

Ir vėl panaši situacija:piliečiai reaguoja normaliau,t.y.,adekvačiai tam,kas parašyta,o politikai nervinasi,prakaituoja ir pyksta.Darbais,o ne žodžiais įrodykite,ko verti.Kodėl Seimo narys nepakomentuoja savo balsavimo,kai buvo buldozeriu prastumtas vaikų įstatymas?Kodėl reikėjo 75 metams įslaptinti tuos sąrašus?Įvaizdis solidaus politiko,o iš tikrųjų?

Per Anušauskui       2018-03-7 19:46

Labai įdomu,kaip tamsta prisitaikysi ,kai valdžios iškrypėlis tavo vaikų ateis.

Anušauskas per       2018-03-7 19:29

KK2 plaus smegenis.Nors ,kai pagalvoji,gal neblogai ir net reikia prisitaikyti prie kiekvienos valdžios?Taip net sovietus apgaudinėjo,-neva dirbo jiems,o iš tiesų priedangoje dirbo Lietuvai?Ar sau?

Klausimas Urbšiui       2018-03-7 19:25

O peticiją jau pasirašei?

Tarabilda (tęsinys)       2018-03-7 19:24

Iš kitos pusės žiūrint, Tomkaus sąrašas yra tikrai įdomus, kai keli klausimą, o kodėl, kai kurie aktyviai veikę politiniame ir kultūriniame lauke veikėjai, kurie tikrai turėjo būti KGB stebimi ir sekami (greičiausiai ir mėginti verbuoti) į šį sąrašą nepateko? Visi žinome ir tikrų stukačių, bet jų Tomkaus sąraše nėra. Kodėl?

kad vat mat       2018-03-7 19:15

kai žmogus neturi muzikinės klausos, tai tik jo asmeninė problema.
kai politikas neturi elementariausio humoro jausmo ir groteską komentuoja priimdamas cirkus už gryną pinigą, tai jau ne tik jį rinkusių buratinų problema-
tai jau nelaimė valstybei.
kaip toks bukas ir ribotas žmogelis galėjo dirbti specialiųjų tarnybų skruktūrose?
kita vertus, nelabai stebėtina - ten bukagalviai ir tedirba…

Tarabilda       2018-03-7 19:13

P.Urbšys rašo: ” Kebliausia paaiškinti Romo Kalantos pavardės atsiradimą tokiame sąraše.” Nuo to ir pradėkim. Visi suprantam, kad 14 metų vaikinukas R.K. negalėjo būti joks KGB bendradarbis, kaip ir Nijolė Sadūnaitė ir daugelis kitų sąraše paminėtų. Kaip jie čia galėjo atsidurti?
Paaiškinimas gana paprastas. Pamenate apie tuos išneštus KGB maišus, kuriais disponavo Audrius Butkevičius ir Tautos Pažangos judėjimas. A.B. tos informacijos pagrindu buvo pradėjęs šantažuoti patriarchą Vytautą Landsbergį, už ką ir gavo kalūzės, pakišus jam elementarią provokaciją (sugundžius menkais pinigėliais). Savo atsėdėjo, bet maišai vis dėlto liko tos publikos rankose.
Iš to, kas Tomkaus skelbiama, nesunkiai galima susidaryti vaizdą, kad čia dominuoja pavardės asmenų, kuriais KGB domėjosi, gal kai kuriuos mėgino užverbuoti, kai ką gal ir užverbavo. Tai grupės žmonių, kurie veikė ar galėjo daryti įtaką visuomenei. Dėl tos priežasties ir domino KGB, kad sistemai buvo potencialiai pavojingi. Romas Kalanta pasidarė pavojumi Nr.1 po to, kai apsipylė benzinu ir brūkštelėjo degtuką. Jis akimirksniu buvo įtrauktas į visus KGB sąrašus, ir jie ten ligoninėje prie merdinčio Romo mėgino išgauti iš jo kažkokius sakinius, kuriais herojų būtų galėję suniekinti, parodyti kaip beprotį ar bet ką, kas jį deherojizuotų.
Ką tai sako apie Tomkaus sąrašą, sudarytą iš pavogtų maišų. Jame yra ir tie, kuriais KGB domėjosi bei sekė, ir tie, kurie sekė. Tuos du sąrašus Tomkus, kaip tikras KGBistas, pagal senus patikrintus ir veikiančius KGB metodus suplakė į vieną. Kardinolo Vincento Sladkevičiaus atvejis iš tos pačios serijos. Čia jau pasimovė Burauskaitė. Tomkus jos klaidą multiplikavo ir hiperbolizavo.
Situacija dabar susiklosto tokia, kad ir BUrauskaitė ir Tomkus teisiniu požiūriu yra ant tos pačios lentynos - abu apšmeižę nieko dėtus žmones, disidentus ir antitarybininkus. Svarbus ne skaičius, o precedentas. Jei sodins Tomkų, vadinasi reikia sodinti ir Burauskaitę. Ko gero todėl jis toks drąsus, laukdamas teisminių procesų, nes žino, kad Burauskaitės tikrai nepasodins.

Vytautas       2018-03-7 19:12

Reikėjo 1990 metų miestų telefonų knygoms tik viršelius pakeist ir sąrašai būtų buve gatavi.

Įtariu       2018-03-7 18:39

Klaipėdos jūreivystės mokyklos bendrabučio vagis.

tuščiai drebinamas oras       2018-03-7 18:35

Ir kam čia tiek rašymo, jei vis tiek niekas nekramtęs nerijo? Juo labiau, kad tai Tomkaus patiektas patiekalas…
Man, pavyzdžiui, labiau įsiminė S.Sondeckio jaunesniojo interviu ir Tomkaus atsakymas A.Anušauskui. Ten yra apie ką pamąstyti.

Draugiškas patarimas       2018-03-7 18:03

Nekišk nosies ten, kur šuo kai ko nekiša. Nežinai, kas yra V. Tomkus? Paklausk, papasakosim. Liko dar gerbiančių.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.