Povilas Urbšys. Apie Sausio 13-osios vilties išdavikus, melagius, bailius ir amžiną laisvės troškimą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. sausio 13 d. 20:44

18     

    

Povilas Urbšys. Apie Sausio 13-osios vilties išdavikus, melagius, bailius ir amžiną laisvės troškimą

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje tenka stebėti, kaip valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai ir Darbo partija viešai aiškinasi tarpusavio santykius: socialdemokratų partijos vadovas Algirdas išvadina darbiečius išdavikais, o darbiečių patriarchas Viktoras irgi nelieka skolingas – išvadina juos melagiais ir bailiais.

Kai pradedi gilintis, dėl ko kyla tos koalicinės peštynės, imi galvoti, kad, ko gero, būtent politinė korupcija yra viena iš pagrindinių varomųjų jėgų mūsų valstybėje.

Patys pasvarstykite – darbiečiai, keršydami socialdemokratams už tai, kad šie nepalaikė jų ketinimų išgauti iš Žmogaus teisių komiteto popieriuką, kuris būtų leidęs Darbo partijos bylą pavadinti „politine“, ir taip padėti Viktorui Uspaskichui išsaugoti savo teisinę neliečiamybę Europarlamente, palaikė opozicijos siūlymą padidinti biudžeto išlaidas žmonių poreikiams.

Susidarė išties nemažos sumos. Vien kultūros ir meno darbuotojų užmokesčiui padidinti reikės skirti apie 5 mln. eurų, neformalaus ugdymo krepšeliui – per 3 mln. eurų, žemdirbiams – per 17 mln. eurų. Tai – kaina, kurią socialdemokratai sumokėjo už „nejautrumą“ V. Uspaskichui.

Galime daryti išvadą: jeigu nebūtų iškilusi V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės problema Europarlamente ir jei nebūtų užgautų ambicijų, kažin ar Darbo partijos frakcijos nariai būtų prisiminę savo rinkiminę nuostatą įgyvendinti socialinį teisingumą. Nors skamba išties paradoksaliai, bet politinė korupcija kartais paskatina politines partijas veikti žmonių labui.

Prieš dešimt metų Rusijoje atlikti korupcijos tyrimai parodė: jeigu šioje valstybėje neliktų korupcinių santykių, valstybės administravimas sutriktų ir tai sukeltų suirutę valstybėje. Manau, tas galioja ir dabartinei Lietuvai. Įsivaizduokime, jog nuo rytdienos niekas niekam daugiau nebesiūlytų ir nebeduotų jokių kyšių, nebeliktų „atkatų“, nebevaikščiotų tarpininkai, niekas neprekiautų poveikiu, nesudarinėtų nešvarių sandorių. Man atrodo, kad dalis valstybės funkcijų tikrai apmirtų. Dalis politikų pasitrauktų iš politinės veiklos – nebūtų iš ko ir dėl ko „pirkti dramblį“ už milijonines iš mokesčių mokėtojų surinktas sumas. Žodžiu, dingtų motyvacija ir prasmė „dirbti“ valstybės labui.

Todėl dažnai tenka išgirsti nuomonę, kad tokios valstybės žmonės jau niekada negins taip, kaip gynė Sausio 13-ąją. Sutinku: toks politikų savanaudiškumas – tai tarsi pasityčiojimas iš Sausio 13-osios aukų. Tačiau prisiminkime – ar prieš 24 metus savo laisvės troškimą mes siejome vien tik su kokiu nors politiku? Tikrai ne. Mes tada visi buvome tapę politikais, kiekvienas jautėmės atsakingas už savo valstybę.

Neabejoju – jei pasikartotų Sausio 13-osios dienos įvykiai, atsirastų žmonių, kurie vėl stotų ginti Parlamento. Stotų ginti ne tų, kurie juos išdavė, – jie gintų savo viltį ir teisę į laisvės troškimą. Ir Parlamentas jiems būtų ne pastatas su atgrasiais politikas, o valstybės simbolis, kurio netekus būtų prarasta ir galimybė gyventi oriai. O tarp Parlamento gynėjų būtų tie, kurie dar nepasidavė ir neleido savęs paversti vergu, priklausančiu vien nuo šeimininko valios.

Tik ar reikia laukti priešo tankų, kad galėtume tai įrodyti sau?

Juk kasdieniame gyvenime pakanka asmeninių sausio 13-ųjų, kai turi apsispręsti, su kuo tu ir už ką. Ir šį sprendimą turi priimti dabar arba niekada. Ir peržengus šią ribą kelio atgal nėra – žmogus, nebeturintis dėl ko aukotis ir net mirti, tampa socialiniu gyvūnu, kuriam laisvė tėra vartojimo prekė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to KAM       2015-01-17 4:18

ar tik Venckienės atžvilgiu?
O kaip informacinio karo įstatymų ar korupcinio paketo, gelbstint TT - jau nebereikšminga?

KAM        2015-01-16 12:43

apsimesti geresniu, negu esi? Tikrąjį veidą parodo balsavimas…..

StasysG       2015-01-15 16:43

Šio str. citata: “Neabejoju – jei pasikartotų Sausio 13-osios dienos įvykiai, atsirastų žmonių, kurie vėl stotų ginti Parlamento”.———Bet, gerbiamasis Seimo nary Urbšy, kaip ginti tą mūsų parlamentą, jei pagal įstatymus iki jo priartėti negalima: 75 metrai draudžiama zona? Prikabinu pasipyktinusio politologo Medalinsko komentarą:—————- “Buvau parašęs savo straipsnyje ir apie šitą gėdą, kad žmonės dabar negali nieko rengti, jokio nei paramos nei protesto renginio arčiau, nei 75 metrai nuo Seimo.  Bet faktas yra toks: dabar galima tokius renginius daryti tik Nepriklausomybės aikštės prie Seimo p a k r a š t y j e. Ir taip yra prie visų valdžios įstaigų. Aikštės prie jų yra atimtos nuo žmonių, ko nežinau, kad būtų kitose šalyse. Aišku, turi būti užtikrinama valdžios įstaigų apsauga, bet ir žmonėms paliekama teisė pareikšti savo nuomonę ir šalia valdžios įstaigų, o ne kur nors laukuose, miesto pašalyje. Čia iš tikrųjų yra dar vienas juodulys mūsų valdžios požiūryje į žmones. Tada 1991 niekas nedraudė žmonėms prie Seimo rinktis, kai reikėjo jo apsaugos…”

siam tinklarasciui       2015-01-15 12:29

kur Zigmo Vaisvilos konferencijos???

Algis       2015-01-15 8:21

ir vėl šis asmuo pučia muilo burbulus… gal jau metas šiek tiek ir į save pažvelgt,- kas, kur, kada ir kodėl ...

Tiesos.lt redakcija       2015-01-15 1:25

pristeigti dirbtinų komitetų yra viena, turėti ką jiems pasakyti - kita, trečia - sugebėti žmones vienyti, bendrinti

to autoriui        2015-01-14 22:55

Povilas Urbšys. Baltijos kelias – mūsų teisėjas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugpjūčio 22 d


Juk tada, prieš 25 metus, daugelis mūsų, išėjusių į Laisvės kelią, politiką suvokė ne kaip privilegijuotą partijų užsiėmimą, o kaip savo – asmens ir piliečio – veikimo erdvę. Tautinio Atgimimo metais šis mūsų apsisprendimas ydingą sovietinės valdžios struktūrą pripildė ne tariamu, o tikru žmonių interesų atstovavimo turiniu ir sugriovė, rodės, neįveikiamą sistemą. Būtent tokio veikimo ir apsisprendimo reikia ir šiandien, jei išties norime savo atgautame Vilties krante pasijusti šeimininkais, o ne užkuriais.

Kitų metų pradžioje vyks rinkimai į savivaldybių tarybas. Susitelkime, pamėginkime atsikovoti savo pilietines teises savivaldos lygmenyje. Sutinku, rinkimų įstatymai nepartinėms iniciatyvoms yra nepalankūs, tačiau jau esame patyrę: ydingai formai suteikę kitą turinį galime pakeisti visą sistemą.

Šiuo metu Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymas numato galimybę nepartiniams žmonėms burtis į rinkėjų komitetus ir sudaryti nepartinių kandidatų sąrašus, pasiūlyti žmonėms išrinkti nepartinį kandidatą į savivaldybės merus. Tereikia apsisprendimo tai daryti. Tik taip įmanoma sudaryti alternatyvų pasirinkimą žmonėms, kurie jau pavargo balsuoti už tuos pačius partinius kandidatus.

KLAUSIMAS: Kokiam Visuomeniniam rinkimų komitetui priklausai ?

autoriui       2015-01-14 18:21

tai kelk zmones i kova pries lietuva okupavusius valdziazmogius,o ne postringauk apie morale

kodel       2015-01-14 16:16

Nekalba apie teismu,prokuratura,policija apie ju zema reitingus ir darbus ir nekuria nauju istatymu,kad ta padeti pagerinti,o tik sneka ???? Nuomone ir jlausimad

nujooo       2015-01-14 14:22

Apsimelavo l.ryto alia zurnaliste raso /drasiauskelias/,ir apie Venckiene prisimelavo ir apie Skuciene…Prokurorai del Venckienes paneige tokia slykscianesamone ,ka parase kuznecovaite ir taip pat prokurorai isleido I Vokietija Skuciene pas sunu ir dar net palinkejo geru Kaledu!O l.ryte rase ,kad neisleido..paskaitykite .

Ūla to na taip 2015-01-13 21:32       2015-01-14 13:51

Matosi, kad tamstai Lietuva ir Venckienė – tas pats, o gaila. Gerai, kad tokių “patriotų” mažuma. Pirmiausiai tai reikėtų “pagauti” rašančiojo mintį, o tik tada ką nors komentuoti. Kažkaip man susidaro įspūdis, kad jūs nesate Venckienės gerbėjas, greičiau jau “veikiantis” ne jos naudai, nes vieną ir tą patį rašote, o kaip žinia, skaitantiems ir nusibosta tą patį skaityti….

naujas laisvo laikrascio numeris       2015-01-14 13:20

, prezidentė pasiliko teisę į išimties tvarka suteikti pilietybes galimybę. Kaip ji šia galimybe naudojasi “griežtai ir teisingai”, žiniasklaida demonstruoja atvejus su sportininkais, bet nutyli, kad…

Kad Izraelio 4,5 tūkstančių piliečių turi ir antrąją – Lietuvos pilietybę. Taigi, tūkstančiams žydų suteikta privilegija, kai tikriesiems lietuviams atimama jų prigimtinė teisė!!! Taip kaip prigimtinė teisė buvo atimta iš palestiniečių, vienintelio JAV balso persvara, sprendžiant Palestinos valstybingumo klausimą.

Labai akivaizdus Palestinos sindromo įgyvendinimo Lietuvoje įteisinimas, suteikiant dvigubą pilietybę ir tik išimtinai izraeliečiams, tuo suteikiant jiems galimybę “peršokti” per visus žemės pardavimo saugiklius ir taip “nusipirkti” žemę Izraelio filialui Lietuvoje. Lietuvių emigracijoje jau yra apie 1,5 milijono (700 000 pokario bėglių ir antra tiek - dabartinių duoneliautojų), taigi Tėvynėje beliko 2 milijonai. Ištuštėję kaimai bus už centukus nupirkti žydų naujakuriams, kuriems JAV bankininkai kaip mat “pametės” neatlygintiną paramą Europos vidury įkurti “litvakų” valstybę. ‘’

ruta       2015-01-14 9:54

Atleiskite , kokios dar liko Lietuvos vertybes , kuriu nespejo sunaikinti politines prostitutes ir komunistines -KGB liekanos ?
Kadangi , deja , dauguma Lietuvos zmoniu yra bailiai ir prisitaikeliai , tai ar ne laikas Seimo nariams pakvesti neabejingus valstybes gerovei zmones i taikias demonstracijas , uz slopinama pilieciu Konstituciniu teisiu ?Vergams gi butinai reikia vedlio , vienems tamsuoliams religinio , kitiems politinio , nes savo smegenu tai nera .Sudetinga isjudinti pilietine visuomene , kurios Lietuvoje , praktiskai -nera .
Koks smegenu nebuvimas , kai i prezidentus renkama sovietinio teroristinio rezimo uoli funkcioniere , ko is tokios visuomenes tiketis .
Dabar Lietuvoje nomenklaturos diktatura ir visos partijos tupi , patenkintos , nei viena nepaklaise , kaip gi tokioje korupcineje salyje dar kvepuoja eilinis pilietis , kai pirmaujame ES pagal vaiku skurda ir mirtinguma , ar turi tokia valstybe ateiti ?Manau , ne .

ruta       2015-01-14 9:38

Deja , deja , negali visi gyvenima gyventi vien viltimi . Jau prie sovietinio rezimo mus vis vaisino ‘rytojaus sviesa ‘.
Istorija parode labai nemalonu fakta , kad dauguma Lietuvos zmoniu , tai tamsus , abejingi bendram geriui subjektai , kuriem morale , garbe , principai/ kai is ju nera naudos asniskai jiems/ , ne sio pasaulio dimensijos .Ar valdzia galetu buti tokia izuli , melaginga , korupcine , jeigu butu pdorus , moralus , saziningi pilieciai ?

Anikė       2015-01-14 8:00

Dauguma,kas stovėjo sausio šaltyje Vilniuje,Klaipėdoje,Kaune…ir šiandien tiki
ne naujos neklystančių“tarakonų”,išlindusių iš visokių kampų,populiacijos postringavimais,bet tiki Tautos galia,jos nemirtingumu ir įsitikinę,kad gerų, protingų, dorų žmonių yra nemažai,tik pro mūsų gerai finansuojamų pagrindinių dviejų partijų tinklus sunku jiems prasibrauti.Kai tik pasirodo nauja politinė
jėga,tuoj “gauna per kuprą”,nes konkurentai valdžioje nereikalingi.

skaitytojas       2015-01-13 23:27

Vargas Lietuvai, kai Seime sėdi tokie “mąstytojai”.

PRISIPAŽINO......       2015-01-13 23:17

Juk gegužės 17d. ir buvo daugeliui iš mūsų - sausio 13d…O kiek seimūnų tapo “socialiniais gyvūnais” ir prekiautojais laisve? Ar autorius ne jiems priklauso ????

na taip       2015-01-13 21:32

bailiai ir išdavikai balsavo prieš Venckienę.
jie tikrai niekad negins Lietuvos.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.