Povilas Urbšys. Apie A. Šindeikio penktąją koloną

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugsėjo 1 d. 1:11

30     

    

Povilas Urbšys. Apie A. Šindeikio penktąją koloną

Prisipažinsiu: advokato Algimanto Šindeikio reakcija dėl to, kad jo publikacija buvo paskelbta Tiesos.lt portale, mane asmeniškai nustebino. Ypač tas atvirai pademonstruotas susierzinimas dėl to, jog Tiesos.lt portalas išdrįso pateikti jo nuomonę kitu formatu. Ir taip pasielgė žmogus, mėgstantis kalbėti apie laisvą žodį, žmogaus teises. Bet, pasirodo, tas kalbėjimas yra skirtas tik tam tikrai visuomenės daliai, t.y. tik išrinktieji pas mus gali spręsti, kas yra demokratija, kas yra žmogaus teisės. O bet kuris, mąstantis savarankiškai, pavadinamas grėsme demokratijai ir iškart įrašomas į penktosios kolonos gretas.

Bet jeigu mums išties rūpi išsiaiškinti, kas kelia pavojų demokratijai mūsų valstybėje, tai aš manyčiau, kad didžiausia jai grėsmė kyla dėl įtakos grupuočių, kurios formuoja politinę galią. Toms grupuotėms priklausantys žmonės nėra rinkti ir dėl to neprivalo niekam atsiskaityti, bet pasinaudodami savo finansinėmis galiomis ir savo sukurta informacine erdve daro įtaką politiniams sprendimams. Ką tai turi bendra su demokratija?

„Veidas“ daug dėmesio skiria analizuoti situaciją mūsų valstybėje ir už jos ribų, ir tarsi jam nebereikėtų priminti, kad tai, kas įvyko šiandien Rusijoje, yra pasekmė to, jog buvo bandoma įtikinti, kad demokratija turi būti valdoma per nusikalstamą valdžios vertikalę.

Dabar norėtųsi paklausti, kiek pats „Veidas“, kritikuodamas Putino Rusijos valdomą demokratiją, prisideda kuriant tokią demokratiją Lietuvoje, kuri kažkodėl ima panašėti į veidrodinį Putino valdomos demokratijos atvaizdą? Nepaisant antiputiniškos retorikos Lietuvoje yra formuojama valdžios vertikalė, kurioje savarankiškai piliečių valios išraiškai nebelieka vietos – visiškai taip pat, kaip Rusijoje. Jie turi tenkintis ta vieta, kurią nurodo esantys valdžios vertikalės viršūnėse: išrinktoji prezidentė, jai paklūstančios biudžetinės partijos, Konstitucinis Teismas, politines galias aptarnaujančios žiniasklaidos priemonės ir finansinės grupuotės, finansuojančios ir politines galias, ir žiniasklaidos – informacines – erdves.

Ir šioje galių piramidėje piliečiai yra paskutinėje vietoje. Į valdžios vertikalę įtrauktos žiniasklaidos priemonės nėra suinteresuotos jiems teikti nešališką, objektyvią informaciją – jie paverčiami manipuliacijų objektais. Kas yra balta, o kas yra juoda, nusprendžia tie, kurie įsitaiso piramidės viršūnėje. Ir be galo susierzina, jei atsiranda tokių, kurie su tuo nesutinka.

Didžiausią grėsmę Lietuvai kelia ne Rusijos ginklai ar slaptieji agentai, o jos įtaka formuojant suvokimą, kas yra valdžia ir demokratija. Todėl Lietuvai labiausiai kenkia būtent tie, kurie Lietuvoje įtvirtina veidrodinį putiniškosios valdomos demokratijos modelį, kai pilietines galias uzurpuoja valdžios vertikalė.

Tad ir norisi paklausti garbių ponų: kas, jūsų manymu, gins Lietuvos valstybę? Negi jūs manote, kad ją gins tas pilietis, kuris netiki savo galiomis? Juk žmogus, praradęs pasitikėjimą savimi, savo valstybe, tikrai neaukos savo gyvybės už valstybę, sutapatinamą su valdžia, kuriai jis nerūpi. Kada valdžios vertikalės formuotojai suvoks, kad nacionalinio saugumo garantas yra Lietuvos žmogus, kuris jaučiasi atsakingas už savo šalies likimą?

Advokato A.Šindeikio norėtųsi paklausti: kaip, jo nuomone, būtų galima paaiškinti, kad tie, kuriuos jis apkaltino esant penktąja kolona, jau kitą dieną po akivaizdžios, atviros karinės agresijos prieš Ukrainą surengė piketą prie Rusijos ambasados? Ir kodėl tame pikete nebuvo matyti „Veido“ leidėjo ir redaktorių, taip mėgstančių postringauti apie kietąsias ir minkštąsias Rusijos galias bei lengva ranka skirstanči Lietuvos visuomenę į savus ir svetimus? Galų gale – kodėl nė vienoje oficiozinėje viešojoje erdvėje nebuvo įvardyta, kad šią akciją organizavo Lietuvos sąrašas, pasak A.Šindeikio, penktoji kolona?

Esu įsitikinęs: kol yra visuomeninių jėgų, kurios išdrįsta formuoti kitokią nuomonę, nei mums rodo veidrodinį Rusijos valdomos demokratijos atspindį Lietuvoje kuriantys oficiozai, dar yra vilties, kad mūsų pilietinė visuomenė dar nėra galutinai sterilizuota. Kaip negali būti tarybinės demokratijos, taip negali būti ir valdomos demokratijos – ar Rusijoje, ar Lietuvoje, nes normalios demokratinės valstybės valdžios vertikalės viršūnėje yra tos valstybės piliečiai. Deja, pas mus net Konstitucinis Teismas valdomos demokratijos labui paaukojo valstybės piliečių suverenias galias. Būtent tai Lietuvos Sąrašo Taryba ir pareiškė. Ir būtent tai papiktino advokatą A. Šindeikį ir Co.

P.S. A. Šindeikiui parūpo, kas yra pilietinio portalo Tiesos.lt savininkai. Matyt, žurnalo „Veido“ leidėjas A. Šindeikis išdrįs įvardyti, kas yra žurnalo savininkai, kokiu verslu jie verčiasi ir kiek „Veido“ leidyba turi įtakos jų verslo pelningumui.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LLRI       2015-04-17 9:38

yra šindeikių, masiulių, šimašių, kazlauskytių, gentvilų, auštrevičių ir etc perylka. Visu ir neišvardinsi, kiek jų priperėta.

Buvo stalinizmas,brežnevizmas,siaučia putlerizmas        2014-09-6 15:29

ŠINDEIKIZMAS.Čto eto za ptyca?

KAI NEBIJOSIME       2014-09-5 0:15

Skaitinys iš pirmojo laiško korintiečiams:
,,...Dievas pasirinko, kas pasauliui atrodo kvaila, kad sugėdintų išminčius. Dievas pasirinko, kas pasauliui silpna, kad sugėdintų galiūnus.”

KAI NEBIJOSIME ATRODYTI KVAILIAIS PRIEŠ PROTINGUS RACIONALIAI IŠGLAISTYTUS IR SAVO SILPNUME ATRASIME GALYBĘ - TIK TADA SUKURSIME ERDVĘ, KURIOJE GYVENTI GALĖSIME. JUK GYVENIME YRA SVARBESNIŲ DALYKŲ UŽ PROTINGĄ ELGESĮ.

palanga Sąjūdis 1988m.       2014-09-4 12:52

Ačiū, Povilai, už  netikrų ” veidų”  demaskavimą svariais ir korektiškais argumentais. Buvai Sąjūdžio žmogumi Panevėžyje, - tokiu liki ir Seime. Drąsos, ištvermės ir vidinės stiprybės. Povilai, kada mūsų  valstybė išsivalys nuo   naujo modernaus ir slapto Melo? Kada?

Ūla       2014-09-4 10:41

dėkoju Povilui už teisingus ir drąsius žodžius. Noriu tikėti, kad sekančiuose rinkimuose į Seimą ateis daugiau sąžiningų, Tėvynę ir jos žmones mylinčių politikų, kurie biudžetinėms ir labai jau susireikšminusioms partijoms bus ašaka gerklėje. To labiausiai noriu, bet kaip paprotinti rinkėją? Juk ne visi skaito Tiesos portalą.

Jules       2014-09-2 11:59

O ko norėt, kai gyvename Melo epochoje? O šiaip, kagėbistas ir Afrikoje kagėbistas, tiesa?

klausimėlis       2014-09-1 22:28

K. Petriuk, kas yra tavo advokatas?
Ats. Šindeikis yra advokatas.

klausimas       2014-09-1 22:26

o ant kokių kolonų laikosi veidas?

Mix       2014-09-1 17:23

Viskas tiksliai ir aiškiai pasakyta, nieko nei pridėti, nei atimti nereikia. Gerbiu Seimo narį P.Urbšį. Vakar skaičiau Viktoro Šenderovičiaus išsakytas mintis interneto leidiniui “znak.com” apie Rusijoje vykdomą politiką. Skaičiau ir vis galvojau, kad lygiai tas pats vyksta ir Lietuvoje. Tą tvirtina ir Seimo narys. Dėkoju komentatoriui “veidrodis kaltas?” už pateiktą informaciją. Šiuo metu reikia išviešinti visus užsislėpusius Lietuvos kenkėjus, kurie pradėjo aktyviai veikti ne Lietuvos naudai.

StasysG       2014-09-1 17:12

Autorius rašo:“Prisipažinsiu: advokato Algimanto Šindeikio reakcija dėl to, kad jo publikacija buvo paskelbta Tiesos.lt portale, mane asmeniškai nustebino.”.——O aš sakau, ačiū Tiesiečiai, kitaip būčiau nežinojęs, kad veido SAVININKAS purvais drabsto kitą leidinį. Atsirado mat Konstitucinio teismo užtarėjas. Įdomu tik, kodėl p.Šindeikis, sekdamas liberalu L Donskiu,  nepuola Vengrijos premjero Orbano, kuris savo Konstitucinį teismą pastatė į vietą, reformavęs konstituciją.

StasysG       2014-09-1 17:04

Labai informatyvys šis komentaras, kurio pradžią pridedu: “veidrodis kaltas?    2014-09-1 15:50
“Veido periodikos leidyklos” akcininkai yra Marijampolės koncernas “Alga” ir pats A.Šindeikis.Su Šindeikiu viskas maždaug aišku-buvęs EBSW žmogus,G.Petriko patikėtinis,kenčiantis dabar nuo auglio galvoje.Koncerno “Alga” akcininkai-paprastam mirtingajam nieko nesakančios pavardės.Bet koncerno tinklalapyje (http://www.alga.lt) yra įdomios informacijos.“Partneriai” skiltyje iškart virš KAM Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (o tai-Lietuvos karinė žvalgyba ir kontržvalgyba) nurodomas Baltarusijos karinės pramonės gigantas “Agat valdymo sistemos” (http://www.agat.by),gaminantis na velniškai jau daug produkcijos Rusijos kariuomenei ir karinei pramonei.Apie tai daugiau informacijos suteiks Google,įvedus paieškos žodžius rusų kalba…”.——-Ačiū.

Anekdotai       2014-09-1 15:26

Ara du anekdotai:

1. Petriukas baigė mokyklą.

2. Šindeikis - advokatas.

violetinė       2014-09-1 15:26

Negerbiu Šindeikio. Bet ne mažiau negerbiu ir Urbšio 2013-04 ir 2013-11-26 seime kėlusio ranką prieš Venckienę, o tuo pačiu ir už vaiko ašaras.Pritariu jam tik tiek,kad tik išrinktieji gali spręsti kas yra žmogaus teisės.Jis ,KAIP IŠRINKTASIS,taip pat “padėjo “išspręsti Venckienės ir pradangintos mergaitės teises.TIESOS reikia p.Urbšy,TIESOS,žmonių rašomos, o struktūrų trinamos TIESOS.

Anupras       2014-09-1 15:01

Pradžioje buvo elitas ir runkeliai,marginalai,patvoriniai.;Minkštujų galių;  dėka jau atsirado penktoji kolona ir (ne)sveiko proto žmogystos. Suveikus ;kietosioms galioms; penktosios kolonos laukia konclageriai, nesveikapročių psichiatrijos ligoninės.Likusieji patrankų mėsa.Ir tai dėl pamatinių tautos vertybių stokos, vienybės žiedų nugeibimo,tad yra kaip yra.

A. N.       2014-09-1 14:51

Toks rašytojas, kuris ima klijuoti etiketes, aiškiai parodo, kad argumentuotai nelabai gali sumenkinti oponentą, tik kaip nors negražiai išvadinti.

veidrodis kaltas?       2014-09-1 14:50

“Veido periodikos leidyklos” akcininkai yra Marijampolės koncernas “Alga” ir pats A.Šindeikis.Su Šindeikiu viskas maždaug aišku-buvęs EBSW žmogus,G.Petriko patikėtinis,kenčiantis dabar nuo auglio galvoje.Koncerno “Alga” akcininkai-paprastam mirtingajam nieko nesakančios pavardės.Bet koncerno tinklalapyje (http://www.alga.lt) yra įdomios informacijos.“Partneriai” skiltyje iškart virš KAM Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (o tai-Lietuvos karinė žvalgyba ir kontržvalgyba) nurodomas Baltarusijos karinės pramonės gigantas “Agat valdymo sistemos” (http://www.agat.by),gaminantis na velniškai jau daug produkcijos Rusijos kariuomenei ir karinei pramonei.Apie tai daugiau informacijos suteiks Google,įvedus paieškos žodžius rusų kalba.
Todėl jau ne pirmą kartą “kokybišką makulatūrą” į bankrotą nuvarantis Šindeikis turėtų kitokiomis akimis pasižiūrėti į veidrodį,nes “penktąją koloną” greičiau jau galėtų pamatyti atspindyje.Tiesa,nuolatos vis subankrutuojanti “kokybiška makulatūra” visada dar gauna paramą iš “Spaudos rėmimo fondo”,o tai jau šalies biudžeto pinigai! Ir nuolatos Lietuva kvailinama,kad tai ne “kokybiška makulatūra”,o neva kokybiška žiniasklaida,kurios laukia intelektualusis skaitytojas,bet jos kaip nėra,taip nėra,jei nežiūrėti tokios pačios “kokybiškos makulatūros”,kaip “Valstybė”, “IQ” ir dar kažkurį vieną leidinį.
Įtartinai atrodo ir tai,kad tie isteriški Šindeikio kaltinimai TIESOS judėjimui pasigirdo būtent dabar,kai judėjimo aktyvistai nesireklamuodami labai daug daro Ukrainai paremti.Paleckis,Uspaskich,Ivanovas ar Tomaševskis veikia pernelyg atvirai,kad būti labai naudingais Rusijos žvalgybai,daug vertingesni yra pasislėpę agentai,kurių niekas niekada neįtartų triūsu Rusijai,bet jie efektyviai skaldo antiputiniškų jėgų vienybę panašiais į Šindeikio būdais.
Juokingai atrodo Šindeikio bauginimai dėl komentarų.Išpuikėlio leidėjo savigarba jau tik tiek verta,kad bauginti komentatorius išsigimusia ir supuvusia teisine sistema,kurios auka būti tampa nebe gėda,o net tam tikra garbe,jei tik žmogus nėra beviltiška padugnė.Paduokite ir mane į teismą,negerbiamasis Šindeiki.O jei mažai parašiau,tai parašykite komentarą čia ir kaip nors išspręsime formalumą,kad komentaras ištrauktų iki kurio nors BK straipsnio.

Ne šindeikiai       2014-09-1 14:16

čia svarbu.Jie tik eiliniai.Bet grasinimai.

Taigi       2014-09-1 13:30

Seimūnui nereikėtų į tokias smulkmes, kaip Šindeikis, dėmesį kreipti ir laiką nereikalingiems atsakymams gaišti.

Vargas tautoms,kurios       2014-09-1 13:04

nepajėgios ar dvasiškai nusilpusios tiek,kad neturi vidinės jėgos kovoti su valdžios savanaudiškumu,melu,godumu.Tai veda į valstybės nykimą,nes tik tokiu būdu keičiasi,atsinaujina gerąja ar blogąja prasme valdžia ir vertybės.O dažnai tokiu valdžios pakeitimu pasirūpina kaimyninės nesąžiningos valstybės.Valdžia turi rasti jėgų keistis demokratišku būdu.Tačiau Lietuvoje valdžia galimai tiek “prisidirbusi”,kas ėmėsi sąmoningai ar ne eiti labai pavojingu išnykimo keliu.

arvis       2014-09-1 11:52

reiškiu pagarbą Povilui.Seku jo pasisakymus,kartais atrodo neryžtingas,bet lemiamu momentu šis vyras neišsigando…po KT “išaiškinimo”,dėl kurio teisinei sistemai Lietuvoje dar kelis šimtus metų bus gėda,tik Lietuvos sąrašas ryžtingai pasakė į akis karaliui,kad jis nuogas…šindeikiai aptarnauja sistemą,kaip ir dauguma žurnalistų,kitko iš jų tikėtis neverta..o pabaigai klausimas skaitytojams,remiantiems KT išaiškinimą-tai kokiu būdu visuomenė gali pakeisti nors vieną Konstitucijos straipsnį,jei tai prieštaraus tai pačiai Konstitucijai????pagal KT-jokiu būdu…matyt,“elitas” žino tą būdą ir juo naudosis taip,kaip jiems patogiau…

Pragmatikas       2014-09-1 10:07

Protingesnis tuomet, kai atstovauji ar gini valdomą demokratiją? Pagarba P.Urbšiui, padoriam, nesudrakonėjusiam LR parlamento nariui.

galvojau       2014-09-1 9:45

kad Urbšys protingesnis, pasirodo nelabai.

Vilniete       2014-09-1 8:12

Pagarba P.Urbsiui.Tikiu,kad ateis laikas ir gana greitai,kai tokiu seimo nariu bus daugiau nei puse.

Marija       2014-09-1 8:11

Manau, kad didelė dauguma mūsų piliečių jau seniai suprato, jog jie savo valstybėje nereikalingi, todėl tokia didelė emigracija, todėl toki kartais žiaurūs komentarai po įvairiais straipsniais. Nusivylę ir nemylintys savo valdžių žmonės, iškilus pavojui, neis žūti dėl tų, kurie juos paniekino, apiplėšė. Daugelis neslepia, kad jiems jau tas pats, kas atsitiks su Lietuva. Tai ilgalaikės vykdytos ir tebevykdomos politikos pasekmė - žmonių abejingumas, neapykanta savo išrinktai(paradoksas!)valdžiai. Prie žmonių supriešinimo, kvailinimo labai daug prisideda ir dažna valdžios pateptoji žiniasklaida.

Doloj šundeikizmą       2014-09-1 7:40

Tokie šundeikiai ir į jį panašūs svoločiai turi būti persekiojami visur ir visada, kad jiems patiems nebūtų mielas gyvenimas, kitaip tokie šindeikiai veisis kaip kralikai.

teisingai pasakyta,       2014-09-1 7:29

tikrai nesiruosiu ginti Sindeikiu, Grybauskaiciu, Zalimu ir panasiu sutves.  Priesingai-esant progai darysiu taip, kad Lietuvoje jiems vietos neliktu.

teisingai pastebėta       2014-09-1 6:42

Gan neblogai pasakyta,aiškiai ir akcentuotai; tokie ,kaip Šindeikis ir jo ginama kompanija pirmieji spruks iš Lietuvos, pajutę realią grėsmę savo saugumui iš Rusijos. Jie tik plepa ,kad kovoja su imperine Rusija, neįstengia net padalyvauti protesto akcijose prieš karą Ukrainoje..

Beta       2014-09-1 5:33

Urbšys yra tikras Tautos atstovas. O kas būtų jei būtų taip kaip turi būti:  Seime tokių kaip Urbšys bent du trečdaliai! Net Šindeikiui tektų pramokti demokratijos. Jam, ko gero, pavyktų- lankstus- iš kur papūs vėjas ten ir palinks. Dėl Grybauskaitės ir jos konservų abejoju. Jiems turėtų būti labai nepatogu gyventi demokratinėje valstybėje pagal pirminę, dar KT nesugadintą Lietuvos Konstituciją. Bet juk ateis ir tokie laikai… laikykitės šindeikistai. smile

laiko klausimas...       2014-09-1 5:21

ruskeliai bankrutuos - neberems 5 kolonos - ir šindeikiai išnyks iš Lietuvos Veido…

Geriau nepasakysi...       2014-09-1 4:20

Gaila,kad laisvo zodzio portalu liko mazai…


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.