Šeimos politika, Žmogaus teisės

Povilas Urbšys. Abejingumas ir nekompetencija irgi žudo

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 4 d. 4:50

22     

    

Povilas Urbšys. Abejingumas ir nekompetencija irgi žudo

Trečiadienį Šiaulių ligoninėje mirė septynių mėnesių mažylė, pirmadienio naktį pas gydytojus atvežta jau ištikta klinikinės mirties. Medikai įtarė, kad kūdikis buvo muštas ar smarkiai supurtytas.

Įtarimai smurtavus pateikti septyniolikos metų mergaitės motinai ir jos septyneriais metais vyresniam sugyventiniui. Teismas leido juos suimti: motiną – vienai savaitei, o jos sugyventinį – penkioms paroms.

Pora neigia smurtavusi prieš vaiką ir tikina, jog nuo gimimo silpnos sveikatos mergytę ištiko eilinis dusulio priepuolis.

Tiesos.lt paprašytas situaciją pakomentavo ir Seimo narys Povilas Urbšys pasakė:

Joks apibrėžimas neišsprendžia jokių problemų.

Įstatymų ir apibrėžimų Lietuvoje yra daugiau, negu reikia. Tačiau institucijose, kurios turi tų įstatymų laikytis ir vykdyti, klesti visiškas abejingumas ir nekompetencija. Ir tai yra nusikalstama, nes abejingumas ir nekompetencija irgi žudo. Ir jei nepasikeis valstybinių institucijų požiūris į šitą problemą, smurto nesumažės, nesumažės ir aukų.

Man gėda klausyti, kai girdžiu, kad po vasario 14 d., kai Seimas papildė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą smurto apibrėžimais, kažkas esmingai pasikeitė. Ne, iki tol smurtą apibrėžė Baudžiamasis kodeksas. Ir kai generalinis prokuroras sako, kad teismai išteisino du smurtautojus vien dėl to, kad apibrėžimas buvo neaiškus, parodo visišką savo nekompetenciją: tose nutartyse teisėjai konstatuoja, kad prokurorai formulavo kaltinimą ne pagal tą Baudžiamojo kodekso straipsnį. Dar vienas nusikalstamos nekompetencijos pavyzdys.

Man nerimą kelia ir kitkas – kad bus mestasi, jau dabar metamasi į kitą kraštutinumą: jau dabar visišką abejingumą keičia noras bet kokia kaina parodyti savo reikalingumą. Po kiekvieno tokios vaiko žūties sudaromos komisijos, rengiamos išvados, kuriamos ar papildomos nacionalinės programos kovai su smurtu prieš vaiką, vėjais išleidžiami dideli pinigai, tačiau reali padėtis nė kiek nesikeičia.

Kol mes neapibrėšime, kokia yra saugiausia aplinka mūsų vaikams, tol mes nesustabdysime smurto prieš vaikus, tol jie bus žudomi ir patys žudysis. Mes turime aiškiai pasakyti, kad vaikui saugiausia yra santuokinėje šeimoje. Tą ne kartą įrodė įvairūs moksliniai tyrimai, atlikti ir toje pačioje Norvegijoje, ir toje pačioje Švedijoje ar kitose Europos valstybėse, kurias tariami vaiko teisių gynėjai pateikia mums kaip pavyzdį.

Ir dar – kol mes neįdiegsime vaikams – jau nuo mokyklos suolo – pagarbos kitam, pagarbos šeimai, tol auginsime kartas, kurios neapkęs vieni kitų ir savęs paties. Mes turime saugoti vaikus tiek nuo valstybinių institucijų abejingumo ir nekompetencijos, tiek ir nuo savo pačių abejingumo, nuo savo požiūrio į kitą ir save.

Žodžiu, smurtą sustabdysime ne pakeitę smurto apibrėžimus. Smurtą sustabdysime tik tada, kai pakeisime savo požiūrį į patį smurtą ir į jam tarpti palankią aplinką, galų gale – kai pakeisime savo požiūrį į save.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2017-03-4 2:20

Abejingumas. Kur buvo Urbšys kada buvo nuteista Olga vientiso užtai kad buvo neabejinga? Tada Urbšys stovėjo po medžiu. Toliau vyksta teismai prie kitus neabejingus žmones tai gerbemus Kdžius. Kur Urbšys. Urbšys ir toliau stovi po medžiu ir blakstienų blakstienų bla bla bla bla blakina apie abejimguma.

J--- bitėms       2017-03-3 23:47

Matai, Liepuž, miškai tik vienas iš kąsnių.
Derėtų nepamiršti ir to kąsnio valgymo įrankių susiėmimo į matrioškines rankeles.
Sutinku, otsosaldomkratų buvo šiltų vietelių pritupėta visur.
Daug, daug prisivogė AMB chebrytė.
Bet Ponia ne kokia bufetava išbkulinarinio technikumo.
Poniai po viešbutį žebravoti yr nelygis.
Ponia kailialupystės Akademiją baigusi, su disertacija kitelio kišenėje!
Ne šuns papkė.
Ponia ir pažai nesismulkina.
Apšilimą jau anksčiau padarė kai porą bankų nusnorino.
Misliju jog ir iš LEO aferos liūto dalį tada padiėmė Naša Daša. Marketavičius ten buvo tik dėl priedangos. Aišku Maximas komisinių gavo už logotipo panaudojimą, bet ne visą kapšą. Kodėl maximiniai buvo pasiimti tam reikalui?
Todėl kad patikima chebra nuo dar senų Ponios ministravimo laikų, kuomet Ponia “nurašė krūvą” milijonų ir nenubaudė VP dešimtuko už sukčiavimus mokesčiuose.
Panašu, jog ne už ačiū.
Tai va- be miškų nuvikinginimo, dar yra ir kitų projektų.
(Beje, ko Svirnelis į Švediją išlėkė skvernus padikaišęs? A? Raportuoti ikėjoms jog miškai paruošti atidavimui!).
Visokių NŽT žemėtvarkininkų, Registrų centro vadų keitimai reikalingi tam, jog stambų grobstymą reikės greitaibir kokybiškai įforminti, kad viskas būtų zakonno. Ir kad siūlų galai liktų slapai ir patikimai sukaišioti į vandenį.
Operacyja “Y”. Čtob nikto nedogadalsia.
Kitas Grand projektas- geležinkelių prichvatizavimas.
Keleivių (nuostolingi) pervežimai liks Lietuvai, pelningi kroviniu pervežimai- “investuotojui”.
Kokiam nors per dešimt tarpinių liuxemburgų užsikonspiravusiam jakuninui.
Mažeikių naftos afera yra palyginti tik vaikų zabova, lyginant su geležinkelių verte.
O vertė ne tik ekonominė.
Strateginė vertė.
Ir karinė tame tarpe.
Tarkim karas, (ruúsai puola)- o geležinkeliuose visur jakunino kadriniai kadrai jau susodinti. Nuo iešmininko iki lokomotyvo mašinisto. Vien specai.
Nu,ni ką?
Kaip manot,  Nato tankai ir patrankos- kaip važiuos? Sklandžiai juos veš jakuninų kadrai? Gal nuo skardžio?
Va taip,...
Galiu daugiau paaiškinti, bet nebenoriu kraupinti.
Naktį nebemiegosit.
Taip kad, naujos valdžios veideliai naiviai vaikiški, kai kurie net vidai dailūs, bet ne į feisus reikia veizėti.
Į darbus, į darbus.
Ir dėlionės detales dėlioti.

 

 

Julius Puras i Liepa       2017-03-3 23:23

Apie mane sukurtas ir platinamas mitas. Ir toja šviesoje ramybės aš jums Liepa linkiu.

Mito apie mane platinimas suaktyvėja tada kada aš kvestionuoju taremai teisingųju sąžiningumą ir pedofilijos bylos klausimus. Nejaugi Urbšio sąžiningumas yra kažkaip tai susėjas su pedofilijos byla?

Liepa-Bičiuliams       2017-03-3 23:11

Visai pritariu tamstų pamąstymams.//
Savotiškai gaila valstietijos “vyriausiojo”: tiek ilgai kentėjo ir prieš rinkimus, ir per juos, ir tik dabar neseniai išskalambyjo:” myliu, noriu, negaliu gyvent be jos didenybės ekselencijos”...//Ką ten tos , kur /greta /sukiojasi, tik dėl “zabovos”.//
Dėl Miško ir man širdį skauda : kartojasi A.Baranausko “Anykščių šilelio” scenarijus. Miškas Lietuviui - Bažnyčia. Bet valdiškiem zombiam ir godiem verslinykam to nesuprast.Kai vietoj sielos -dykynė, tai tas pats kodas atsikartoja ir materialioj erdvėj.//
O kas dėl stasienų su purienom,tai visais laikais netrūko ir netrūks tokių “darbininkėlių”...//

ežia       2017-03-3 22:54

Sveiks, sveiks.
Tai jau taip. Užsimota plačiai- iki horizonto.
Mediena bizonams ikėjų, otkatai žaliesiems veikėjams, kas liko tai miko, o mikutavičiaus milijonams - trys apkykreivės pušelės ant lauko pliko.
(“Kaip grażu miške, cho cho!”)
Matai, visame tame yra ūkiška logika:
Iškirtus miškus, atsiras daug naujų dirbamos žemės plotų.
Kiek daug naujos erdvės runkeliams!
Ir darbo vietų kumečiams.
BėVėPė augs, PėVėeMas lips per vagų kraštus, o mes irgi toje šventėje būsim, prie vartų stovėsim, per barzdas varvės, burnoj neturėsim.
Ui, saldu bus irh bi cukhraus, sakytų koks Zukermanas.
Aš matau ir dar pozityvesnių perspektyvų.
Visi žino jog vyksta klimato atšilimas, tad tikėtina, jog dar po keleto metų vietoje runkelių, kolūkių laukuose jau suvešės cukrašvendrės.
Kolchoznykai triūsdami faziendų laukuose svilinant saulei, įdegs ir taps negrais.
O va tada…
O tada brol, ui kaip mum bus gehrai!
Ar žinai, kad ES liberast/tolerastija, merkelienės, užu balos klintonienės ir net ruūūsai myli, globoja negrus ir gina negrų teises?!!!
Lietuvisams tapti negrais yra visų svajonių išsipildymas!
Pirma- mūsų nebepultų ruūsaj.
Antra- gautume daug labdaros, pagalbos milijordų.
Trečia- mums nereikėtų pabėgus iš Litvanistano į airijas/anglijas valyti ten tūlikų ir subinių riebiems britams.
Mes būtume TIKRI pabėgėliai. Pirmarūšiai!
Nuvažiuoji pas šlubą vokietę- a ta iškart, gutenmorgen, nemen sie bitte 1000 oirų pašalpyren!
Nuvažiuoji pas skandinovus- te tau pusantros štukos ir dar butą nemokamai.
Pasaka!
Aiktu pas Naką šieno ravėt, kokią valdžią mums leu-leudis išrinko!
Šlovė niekadaneklystantiemsbrangiesiemslietuvosžmogamZ!

 

kails, bro,       2017-03-3 21:56

va kitame straipsnyje apie rengiamą urėdijų prichvatizaciją vos susilaikiau nuo komentaro, betgi tu, ežy, išprovokavai grin
Na gaila tų, įsimylėjusių Naisių pranašą žmogučių, da ims ir pravirks…
O juk skaitant greta tą kitą straipsnį, bent kiek atkreipus dėmesį į mąstančio komentatoriaus Juliaus (nepuro) mintis, norom nenorom peršasi išvada:
vieni kadais prie lovio veržėsi iškart nusiteikę apsimažeikinti,
kiti - veržėsi apsivisagininti,
treti - apsiLeointi…
O varge, - ar labai nuvilsiu simpatikus, jei iškelsiu prielaidą, kad mylimiausi valstiečiai eidami į “permainų rytojų” turėjo omenyje vieną dar neiškomunizdintą Varguvos turtelį - miškus…
Galima tuo tikslu paskleisti dūmų uždangas su mergaičių kailiniais ar kalsonais, galima pult įrodinėti aksiomas, kad neatimant iš tėvų vaikų neveiks baudžiamojo kodekso straipsniai tą draudžiantys, galima tradiciškai dar kokią nesąmonę paskleisti, o tuo tarpu… cykiai cykiai komunizd… oi, reformuoti miškų priežiūros tvarką.......
Ugu. Vai tikim tikim, Senį Šaltį tikim… Suk suk ratelį, jei nėra protelio…
Jeigu nesvarbu ar vikingų aikėjoms ar vietiniams banditavičiams iš viršaus nebus duota žalia šviesa, - anie šimtą metų lai tesvaigsta apie milijonus iš išvogtų lietuviškų miškų.

Julius Puras       2017-03-3 21:48

Ramybės jums Juozapai linkiu.

Juozapas       2017-03-3 21:34

Sveika miela Liepa, kails, s.m.!
Nelabai ką turėčiau papildyti judviejų komentarams.
Viską teisingai surikiavote.
Norėčiau pasidalinti savo įžvalgomis kiek dėl kitokių dalykų, kurie beje, su pagrindine tema susiję.
Yra keletas aspektų, dėl kurių dera įnešti aiškumo.
Ar kalbant apie poną Urbšį, ar apie P. Karbauskį ir visą kitą “valstietiją”, nuomonių yra įvairių. Dalis karštai myli, dalis kritikuoja.
Na, apie meiles nekalbėsiu. Paliksiu ramunių žiedlapių skabytojams.
Apie kritiką.
O va su kritika yra įdomių dalykų.
Labai.
Negausus būrelis kritikų stengiasi tai daryti iš esmės, viską vertinant viso labo tik pagal tris kanonus- sveiką nuovoką/logiką, atmintį, t.y. faktologiją, bei kertines vertybes. Drįstu teigti, jog tiek judu abu, tiek kukli mano persona, esame to nedidelio būrelio atstovai.
Kita “kritikuojančiųjų” pusė yra didžiulė ir labai spalvinga armija-
nuo kuzios pedryčio iki “juliuko-pupuliuko” su visais “staskomis-nepasirašysusais” ir baigiant “zasrancais myželiais”.
Ši gvardija lyg irgi taip pat” kritikuoja”.
Bet,..
Pabandykime šiek tiek struktūrizuoti šių  politinio kriketo lošėjų armiją į tam tikrus dalinius pagal kariuomenės rūšis ir ginklų brolystes.
Visa oficialioji žiniasklaida, etatiniai žurnaliūgos,  nuolatiniai “egzpertai”  ir lopatologai- tai puolamosios šturmo pajėgos. “Konvencinės”.
Nesislapstantys sisteminiai dobermanai. Puola atvirai ir be ceremonijų viską kas neatitinka režimo/sistemos standartų.
Tačiau be “nuoširdžiai” atvirai nekenčiančių sistemai oponuojančiųjų, yra dar tokia “pilkųjų žmogeliukų” padermė.
Šie padarai lyg alkani hienos ir šakalai risnoja po interneto savanas ir ieško   kur suleidus davo dvokiančius nasrus.
Jau nemenką laiko tarpą stebiu liuliuko puriaus nicku rašlevojančią kontoros brigadą.
Labai įdomiai “dirba”. ( tik kartais nesilaiko formato- vieni purai deda nosines ant “o”, kiti pamiršta):)
Taigi ši purienû brolija triúsia nepailsdami ir ypač “valstietijos” tema.
Tarkim, parašau kažkokių kritiškų pastabų Karbauckio ar to paties Urbšio adresu, “pagal realius nuopelnus”, be jokių ideologinių išankstinių nuostatų. Tiesiog kaip logiškai matau klaidas ar vertybinius plyšius šių asmenų veikloje. Niekada nekvestionuoju Permainų būtinybės, niekada neleidžiu sau kelti abejonių dėl Lietuvos reformavimo į normalią valstybę būtinybės.
Kritikuoju dėl nevykusio darymo/nedarymo, kritikuoju už naivumą, kvailumą arba vertybių nesilaikymą.
Liulius Pliurza gi, lyg koks blitzas tuoj pat- šast “tut kak tut” ir jau varo savo durnelio giesmelę.Tipo antrina, turavoja, atseit.
Man!
Ir būtinai idioto/kretino stiliumi, debilo leksika ir rašyba.
Kas tai? Atsitiktinumas?
Misliju jog liuliuks bando skaitytojams purinti/pudrinti smegenis.
Vienu šūviu keli zuikiai,o generalinis tikslas- marginalizuoti Reformos Idėją, marginalizuoti Permainų šalininkus, menkinti bandymus viešojoje erdvėje
kalbėti konstruktyviai, į reiškinius žvelgti kritiškai, laikantis vertybinių pozicijų.
Toks liuliapuriškas visko skandinimas trydos pliurzėje kartais yra netgi labiau žalingas nei visokių muiliūčių ir jukškiaulaičių su tiapkinais agresyvus skalinimas.
Nes lėtai kapsintys purizmo nuodai žmonių sąmonę veikia labai toksiškai.

 

 

Julius Puras       2017-03-3 20:32

Kiek atsimenu Garliavos įvikems Urbšys buvo abejingas. Ir dar blogiau Urbšys balsavo už Venckienės neliečiamybės panaikinima. Ką galvoju kad Urbšys yra gabus apsimetelis sugebantis pasakyti lygtai tiesa o vėliau suaimetant su blogais žmonėmis tokiais kaip Skverelis išduoti tiesa. Klastingas velnes.

s.m.       2017-03-3 19:36

galiu tik pritarti Liepai.
Kažkodėl galvon parklydo keliasdešimties metų senumo frazė, kai dar paaugliais būdami penktadienio vakarą klausydavomės iš Londono BBC muzikinės laidos, kurią vesdavo linksmų plaučių ruskelis (o gal žydelis) Seva Novgorodcevas: “počemu russkije bezmerno žrut vodku? - Da potomu, čto ne mogut kupitj goviadinu”.
Perfrazuojant klasiką - dėl ko litovcai kaimuose masiškai laka? Ogi dėl to, kad “nusipelnę gyventi geriau” visų spalvų neliustruotieji bolševikai iš visų gaujų “partijomis” vadinamų, suėdantys liūto dalį visos šalies gerbūvio ir niekaip nenusprogstantys, bėdžiams palieka tik pašalpas bambalinio birzgalo nusipirkimui…

Liepa       2017-03-3 19:04

Dieve, Dieve, kaip nusibodo kasdien tuščiažodžiaujantys politikieriai..// P.Urbšys iškilmingai pareiškia savo lakoniškame pranešime - “mes turime aiškiai pasakyti, kad vaikui saugiausia yra santuokinėje šeimoje”, o pabaigoje- “smurtą sustabdysime tik tada, kai pakeisime savo požiūrį į patį smurtą”.//
Tai pasakykit, P.Urbšy, kaip konkrečiai padedat toms santuokinėms šeimoms? // Ir kada jūs visi, žali ir dar nepažaliavę, suvalstietinti ar jau išbuožinti, pagaliau suvoksit, kad Lietuvos Vaikai pasijus saugūs tik tada, kai liausitės visais lygmenim- politiškai, ekonomiškai, socialiai, psichologiškai-smurtavę prieš jų Tėvus ?// Nusispjaut jum visiem ir į vaikus, ir į suaugusius. Štai Garliavos tragedija iki šiol tebesitęsia. Ir nė vienam politikieriui neskauda,nes būtent jūs puikiai draugaujat su abejingumu ir nekompetencijom.//
P.S. Menkutis pavyzdys : kad galėtų palengvint savo šeimos finansinę padėtį, lietuviai aukoja savo poilsio dienas ir sveikatą šturmuodami parduotuves Lenkijoje. Bet LT seimūnam dzin dzi lin. Sumažint PVM’o kasdieniam maisto produktam - NEĮMANOMA,- Šeimininkas neleidžia.

Žiobienę       2017-03-3 17:49

senų seniausiai reikia verst iš kėdės.

Juozas       2017-03-3 14:15

Šiandien Delfyje straipsnis apie Aukščiausiojo teismo teisėjus, kurie netinkamai apklausė prievartautą vaiką. Visi prisimenam, kaip “apklausinėjo” mergaitę Cininas… Tai apie ką galima kalbėti, net jei teisingumo sargai nesugeba to teisingai ar bent pagal įstatymus padaryti.
Ko gero, Lietuvai yra viena išeitis- išvaikyti visą valstybės tarnybą ir pasamdyti kokį šlubą vokietį, kad suformuotų iš naujo taip, kaip reikia. Nes ne mūsų valdininkų jėgomis ką nors keisti- visur dirba (vaidina dirbančius) draugai, giminaičiai, šiaip reikalingi ar pavojingi žmonės.

Lakmusas       2017-03-3 13:28

kai seime išrintieji balsavo ar jiems užtenka 12 sekundžių, 80 ponų atsakė Taip.
O juk tai buvo (į mirtį) nešamos Mergaitės klausimas “žmonės jūs, ar ne žmonės?”.
Povilai Urbšy, ar supranti, ką tada padarei? Ar žinai, kur dabar tos dvi Mergaitės?
     

O KUR MORALĖ?       2017-03-3 12:12

kol visokios a lia žvaigždės [M.K.] ištisomis savaitėmis demonstruos savo “moralę” su virtine sugyventinių, jos bus kviečiamos į laidas,o prasigėrę primityvai ims tai kaip pavyzdį, tol apsvaigę pašalpiniai daužys savo atžalas…Galėtume pasimokyti kad ir iš tamsiaodės afrikietės [bent jau moralės]....Jau žodis “sugyventinis” skamba kaip prakeiksmas.

Ziobiene       2017-03-3 10:17

nuvirs,kada daukantine lieps,kolkas neliepia.

Veikimas       2017-03-3 9:35

Nesuprantamas LVŽS pasimetimas, neveikimas, kažkokie kompleksai. Lyg jie neturėtų pakankamai balsų priimti visiems reikalingiems, pribrendusiems, teisingiems, atitinkamtiems mūsų tradicijas sprendimams.
Reikalinga aiškiai atsirinkti prioritetus ir dirbti, spręsti energingai ir nedelsiant.

aha,       2017-03-3 8:16

žudo.
Gražu kalbėti po balsavimo UŽ barnevernetizmą.
Kur buvai Povilai, kai buvo vienbalsiai balsuojama UŽ?
Salėje?
Pabėgai?
Nepakako 12 sekundžių apsispręsti?
Pašnekėk dar…
Net ruskyno dūmoje, visuotinės euforijos dėl krymnašo aneksavimo įteisinimo, atsirado vienas dūmos narys atvirai balsavęs prieš Krymo aneksiją.
Seime dėl vaikų nacionalizavimo įteisinimą niekas neprieštaravo.
Nei vienas.
Dabar Ponas “atsitoja į antrą, ne, į pirmą  balerūno poziciją” ir pareiškia -”žudo!”
Makaronai ir veidmainystė.

Labai įdomus straipsnis alke,       2017-03-3 8:00

kodėl pasaulyje tiek neapykantos Trampui.Gerai paaiškinta ir peršasi išvada,kad pasaulis be sienų,tai ir šeima,asmuo be privatumo?Todėl taip uoliai griaunamos šeimos.Čia gali išgelbėti tik malda ir veikimas tokių pasišventusių žmonių ,kaip P.Urbšys.

#)Agnė       2017-03-3 7:52

Prita

Taip,mokykloje       2017-03-3 7:50

reikalingas paruošimo šeimai kursas,neįpainiojant vienos lyties šeimų.Ir vieną kartą reikia bažnyčiai aiškiai pareikšti požiūrį į sugyventinių madą,kuri plinta žaibišku greičiu.Retas sugyventinis gali mylėti svetimus vaikus,kaip savo.Tik turintis tikėjimą aukštesniais dalykais.

Pradėkim nuo vadovų       2017-03-3 7:26

Kodėl laikote Žiobienę?

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.